Перейти до змісту

Одессе начинается акция «Я говорю по-русски»


info

Рекомендовані повідомлення

Ось це уся наша державність. Народилася в столиці України, є громадянином України, але рідною мовою є російська. Як таке може бути?

Доводиться інколи спілкуватися з поляками. Коли вони тут в нас, в Україні - намагаються розуміти українську мову. З ними можна нормально розмовляти. Коли ж сам приїздиш до Польщі - проше пане, але говоріть по-польскему, бо ніц не розуміє. Поки не скажеш слово так, як воно має бути, робить вигляд що він тебе не розуміє.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 87
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

Ось це уся наша державніст. Народилася в столиці України, є громадянином України, але рідною мовою є російська. Як таке може бути?

Саме так. А Київ завжди був російськомовний. Всю свою велику історію.

Ну був час, коли верхівка говорила польською. Які до мене претезії?

Українську знаю. Поважаю. Маю надію до такої ж поваги до моєї рідної мови.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ваші діти будуть знати українську мову?

Звичайно, я за двомовність, знання ще однієї мови тільки збагачує людину.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це добре, адже не даремно сказано "Скільки мов ти знаєш - стільки разів ти людина". Але, якщо я правильно розумію, для них рідною всерівно буде російська мова :-( Так?

Я от всерівно не розумію, навіщо надавати російській мові статус державної? Ви ж і так нею спілкуєтеся. Яких утисків ви зазанаєте з приводу цього?

Я от хочу читати журнал на комп'ютерну тематику, але не знаю жодного нормального. Може хтось порадить? Я ж маю право отримувати інформацію рідною мовою?

Це прохання призводить до відхилення від теми розмови. Викреслюю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я от хочу читати журнал на комп'ютерну тематику, але не знаю жодного нормального. Може хтось порадить? Я ж маю право отримувати інформацію рідною мовою?

начинай издавать - нет конкуренции (мне 10% за совет, банковские реквизиты сообщу позже)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене є питання:

1. Хто є організатором акції «Я говорю по-русски»?

2. З якою метою проводиться ця акція?

3. Яких результатів вдалося досягнути?

Ще хотілося б знати, що наштовхнуло організаторів на проведення цієї акції.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене є питання:

1. Хто є організатором акції «Я говорю по-русски»?

2. З якою метою проводиться ця акція?

3. Яких результатів вдалося досягнути?

Ще хотілося б знати, що наштовхнуло організаторів на проведення цієї акції.

Ответы на пункты 1 и 2 можно узнать прочитав первое сообщение этого топика...

(Что всегда рекомендуется делать, чобы понять, о чем идет речь)

Что же касается пункта третьего, то тут, как говорится;доживем - увидим...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

п. 1. Невже це все затіяв сам один "глава Союза православных граждан Валерий Кауров"?

п. 2. Офіційна версія мети заходу зазначена. Тільки не розумію від кого чи від чого ви захищаєте російську мову на території міста Одеса? Яке відношення це має до ОУН-УПА?

п. 3. Якісь будуть відповіді?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Глухо? Відповідей немає? Акція не увінчалася успіхом?

Давно не заходила.

Нет, почему же, увенчалась успехом.

Кстати, это я нашла в инете, при желании найти эту информацию может каждый.

Я не одесситка, если еще помните.

Мы говорим по-русски. Уже официально.

10.4.07

В Одессе русский стал вторым государственным языком Одесский горсовет принял решение предоставить русскому языку статус второго государственного языка на территории города. За документ проголосовали 82 депутата, против - 6.

Авторы проекта намеренно ушли от формулировки "региональный язык".

По словам мэра Одессы Эдуарда Гурвица, принятое горсоветом решение должно помочь сохранить в городе "атмосферу межнационального мира". За документ проголосовали 82 депутата, против - 6.

По мнению авторов законопроекта, подготовленного депутатами от фракций "Наша Одесса", Партия регионов и Соцпартия, документ не вызовет судебных исков или протестов прокуратуры. В качестве примера использовано аналогичное решение, принятое 5 июля 2006 года на сессии Одесского областного совета, которое было признано Парламентской Ассамблеей Совета Европы (ПАСЕ) образцом в сфере языковой политики.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гра слів. Як територія чинності державної мови може обмежуватися одним містом? Яка ж тоді це державна мова? Спеціально плутають формулювання, щоб уникнути прецендентів зі скасуванням рішень про скасування регіональних мов.

В Конституції України немає такого терміну як "державна мова". Як російська мова може стати "другою державною", якщо в нас немає державної мови?

В "Коментарі до Констутуції України" сказано:

Державною мовою прийнято називати визнану Конституцією або законом основну мову держави, обов’язкову для використання в законодавстві, офіційному діловодстві,

судочинстві, навчанні тощо.

Основна мова має бути одна - українська. Не може бути двох основних мов.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кацапи вже задофіга хочуть:Крим їм дай,мову російську державною на Україні,може ще Кремль в Київ перевезем разом з держдумою Росії??? Хочуть говорити російською-хай говорять,це їхнє право,а от державна як була українська,так і буде!

P.S.Може ще татарську державною зробим? Вони там тоже права качати починають!

Ні ну дістали!!! Ну чому обов"язково москалям так хочется "ПЕРЕНЕСТИ СВОЮ РОДИНУ" в Україну :P Хочете "БЕСПРЕДЕЛА" їдте в росію і там робіть що побажаєте! НІ ДВОМ ДЕРЖАВНИМ МОВАМ ОДНОЗНАЧНО!!! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...