Перейти до змісту

Автономне опалення в багатоквартирному будинку


Sandro

Рекомендовані повідомлення

Після чергової сплати комунальних послуг, зокрема статті опалення - 446 грн., задався питанням:

Чи реально в нашій державі від’єднатися від централізованої системи теплопостачання в багатоквартирному 5-пов. будинку та встановити автономне газове/електричне опалення?

Підскажіть хто орієнтується, з чого варто розпочати, які нормативно-правові акти регулюють дану процедуру, як обійти загально-під’їздне/будинкове від’єднання, оскільки в будинку є малозабезпечені/неблагодійні квартири, що аж ніяк не зможуть олатити послуги встановлення автономки?

P.S. не офіційні/спрощені процедури від’єднання та підключення, з конт.телефонами теж вітаються.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

неособо шарю але знаю що з ОСББ буде простіше.

навряд чи. Вприраємось в сусідів-алкоголіків чи малозабезпечених які додаткові фін.витрати понести не зможуть, а ОСББ це мінімум - під’їзд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо Ви захочете весь 5-ти поверховий будинок опалювати за допомогою газових колонок в кожній з квартир - то вам прийдеться біля будинку ставити власну ГРП, а якщо електрикою - то власне електростанцію...

Будинкові мережі на це не розраховані...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну опалювати квартиру газовою колонкою це трохи жесть, а вот поставити котел на під*їзд цілком може бути. Скажіть, Sandro, а ваші сусіди-алкоголіки чи малозабезпечені платять за опалення? Якщо так, то таку ж сумму вони зможуть виплачувати за обладнання щомісяця (тіпа розстрочка). Інша справа що з ними мати справу неособо хочеться.

Задайте собі питання - хто буде власником встановленого опалювального обладнання? Особисто ви чи 50/50 з сусідом? Напевно всі мешканці під*їзду/будинку, а це вже ОСББ. Хто буде сплачувати рахунки за спожитий обладнанням газ? Аналогічно. Гуртом і батька легше бити. І повірте - любій конторі (ЖЕК, ВолиньГаз, Луцьктепло чи ще хто там) легше мати справу з головою ОСББ, ніж окремо з кожним власником квартири. Підписи вам так чи інакше доведеться збирати, то може зразу організуйтесь, а то потім почнеться - ой, а я передумав/не маю грошей, тому свій підпис відкликаю. А так ви делегуєте юр. особі право обирати як саме опалюватись. І якщо хтось не має грошей - це проблема внутрішня ОСББ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну опалювати квартиру газовою колонкою це трохи жесть, а вот поставити котел на під*їзд цілком може бути

В чём жесть заключается? У меня много лет уже стоит двуконтурный котёл, который греет мне квартиру и воду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В тому і вся справа що сусіди-алкоголіки за тепло мають величезні борги, а пенсіонери/ветерани - вагомі знижки і звідси й випливає що ні 1 ні 2 не цікаве ні автономне опалення, ні ОСББ, яке власне, пропонується створювати мені...

якщо Ви захочете весь 5-ти поверховий будинок опалювати за допомогою газових колонок в кожній з квартир - то вам прийдеться біля будинку ставити власну ГРП, а якщо електрикою - то власне електростанцію...

Будинкові мережі на це не розраховані...

поки що, цікавить лише автономка у власній квартирі, а не будинку/під’їзді

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В чём жесть заключается? У меня много лет уже стоит двуконтурный котёл, который греет мне квартиру и воду.

і скільки ти платиш за газ? літом\зимою?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нашёл на работе квитанцию за апрель 2010 года - газ нараховано 48,36

вчера платил за декабрь газ - 145,08.

Площадь квартиры 60,5 м.кв.

Котёл - Junkers (из стареньких моделей)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Автономне опалення я поставив лиш в минулому році, тобто самостійно гріюсь лиш перший сезон. Дозвіл на встановлення був даний при умові відключення цілого будинку. Щастя, що будинок невеликий - 29 квартир, 3 поверхи. Окремо дозволів на відключення квартир Луцьктепло не надає - керується якоюсь там постановою Кабміну (просто невигідно). Але і на наш невеликий будинок теж було не без проблем - той зробив раніше, той пізніше, в того грошей нема... Словом - лебідь, рак і щука... Та попри все - побороли ми гуртом всі перипетії.

Дещо про об'єми. За грудень в мене пішло 340 кубів газу (*0,72 грн=244 грн) - це опалення і обігрів води. Місяць морозний був, то газу пішло багато. А якщо міжсезоння (березень або жовтень), то газу йде 100-120 кубів. Влітку котел лиш гріє воду, то йде 35-50 кубів, копійки... Площа квартири в мене 69 м.кв., а висота стелі - 2,95м.

Декілька цифр для порівняння та пояснення. В будинку гарячої води нема - до газу користувались виключно всі бойлерами. В місяць накручувало 350-450 кВт-годин електроенергії. Після переходу на газовий підігрів енергоспоживання впало до 120-160 кВт.

До автономки в підвалі будинку стояв загальний лічильник на опалення, т.т. оплачували за тепло тільки в сезон. За 2009-2010 рік в місяць я платив 350-380 грн лиш за опалення, а загалом (з утриманням будинку і рештою) виходило 550-600 грн. Зараз же я плачу 370-420 грн в місяць ЗА ВСЕ, а влітку ця сума становитиме ~200 грн. Відчуваєте різницю??

Якщо топікстартеру цікаво - опишу детально всі дії по встановленню, крок за кроком.

ПиСи. Котел німецький Вайлент 20 кВт, парапетний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чув що з 1 січня взагалі забаронили автономне опалення квартир в багатоповерхових будинках. Точно не скажу, можливо це лише для Київа.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо топікстартеру цікаво - опишу детально всі дії по встановленню, крок за кроком.

Розпишіть, думаю що цікаво буде не тільки мені.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

навряд чи. Вприраємось в сусідів-алкоголіків чи малозабезпечених які додаткові фін.витрати понести не зможуть, а ОСББ це мінімум - під’їзд.

Набагато дешевше за автономне опалення - лічильник на під'їзд або будинок, а економія майже така ж сама. Можливо і алкаші потягнуть таку суму. А не потягнуть, то все-рівно вигідніше за одну-дві квартири заплатити один раз (за встановлення лічильника) чим платити такі суми за тепло. На лічильник ми здавали по 10 грн за квадратний метр квартири, при цьому так получилось, що лічильник вже стоїть, а дві квартири ще досі не здали, тобто грошей було достатньо і без них. За тепло плачу: жовтень - 106,64, листопад - 118,66, грудень - 190,26 - не набагато більше за Масіка з автономним опаленням. Подумайте, тут можна почитати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

навряд чи. Вприраємось в сусідів-алкоголіків

Ліквідація сусідів - алкоголів методом :mdr: Пиши в ПМ, домовимося!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Набагато дешевше за автономне опалення - лічильник на під'їзд або будинок, а економія майже така ж сама. Можливо і алкаші потягнуть таку суму. А не потягнуть, то все-рівно вигідніше за одну-дві квартири заплатити один раз (за встановлення лічильника) чим платити такі суми за тепло. На лічильник ми здавали по 10 грн за квадратний метр квартири, при цьому так получилось, що лічильник вже стоїть, а дві квартири ще досі не здали, тобто грошей було достатньо і без них. За тепло плачу: жовтень - 106,64, листопад - 118,66, грудень - 190,26 - не набагато більше за Масіка з автономним опаленням. Подумайте, тут можна почитати.

Цікаво було б почути весб процес встановлення лічильнику, документи, дозволи і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво було б почути весб процес встановлення лічильнику, документи, дозволи і т.д.

Я в тій темі обіцяв взнати, тому слідкуйте за тією темою, дублювати тут не буду. Але в цьому будинку я живу недавно, тому просто зайти до сусіда і розпитати якось не зручно. Тобто ніяких строків озвучити не можу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну опалювати квартиру газовою колонкою це трохи жесть, а вот поставити котел на під*їзд цілком може бути

В чём жесть заключается? У меня много лет уже стоит двуконтурный котёл, который греет мне квартиру и воду.

Мається на увазі що газова колонка - це те що гріє проточну воду і подає мені в кран, а те що в тебе - ти сам його назвав двоконтурним котлом. Не дуже розбираюсь в них але вважаю що різниця між ними повинна бути значна. Я так розумію двоконтурний котел ганяє воду по колу в опалювальному контурі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

навряд чи. Вприраємось в сусідів-алкоголіків чи малозабезпечених які додаткові фін.витрати понести не зможуть, а ОСББ це мінімум - під’їзд.

Набагато дешевше за автономне опалення - лічильник на під'їзд або будинок, а економія майже така ж сама. Можливо і алкаші потягнуть таку суму. А не потягнуть, то все-рівно вигідніше за одну-дві квартири заплатити один раз (за встановлення лічильника) чим платити такі суми за тепло. На лічильник ми здавали по 10 грн за квадратний метр квартири, при цьому так получилось, що лічильник вже стоїть, а дві квартири ще досі не здали, тобто грошей було достатньо і без них. За тепло плачу: жовтень - 106,64, листопад - 118,66, грудень - 190,26 - не набагато більше за Масіка з автономним опаленням. Подумайте, тут можна почитати.

а квадратура яка? у нас лічильник, але за грудень заплатив 583,41 грн(133кв.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а квадратура яка? у нас лічильник, але за грудень заплатив 583,41 грн(133кв.)

52 кв.м.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мається на увазі що газова колонка - це те що гріє проточну воду і подає мені в кран, а те що в тебе - ти сам його назвав двоконтурним котлом. Не дуже розбираюсь в них але вважаю що різниця між ними повинна бути значна. Я так розумію двоконтурний котел ганяє воду по колу в опалювальному контурі?

Правильно, но ганяет он её только тогда, когда подогревает, включается насос и газовые горелки, те же, что греют тебе проточную воду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а квадратура яка? у нас лічильник, але за грудень заплатив 583,41 грн(133кв.)

Аналогочіно, стоїть лічильник на весь будинок. За грудень заплатив 450 грн. за 64 кв.м. В теплому листопаді навіть ходив сваритися в Луцьктепло: на вулиці +10, а батареї - дотронутись не можна, інколи навіть відкривали вікна, на всі телефонні дзвінки з проханням прикрутити лічильник (подачу тепла) - нуль реакції. Закріпили мене відповідальним за тепло по будинку, але на прохання дати доступ до тепловузла з можливістю самому регулювати опалення - відмовили. Ось так політика Луцьктепла. Тобто працюють не на комфорт мешканців, а на викачування по більше бабла, яке потім успішно дерибаниться на "вкрай необхідні потреби/заходи".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Аналогочіно, стоїть лічильник на весь будинок. За грудень заплатив 450 грн. за 64 кв.м. В теплому листопаді навіть ходив сваритися в Луцьктепло: на вулиці +10, а батареї - дотронутись не можна, інколи навіть відкривали вікна, на всі телефонні дзвінки з проханням прикрутити лічильник (подачу тепла) - нуль реакції. Закріпили мене відповідальним за тепло по будинку, але на прохання дати доступ до тепловузла з можливістю самому регулювати опалення - відмовили. Ось так політика Луцьктепла. Тобто працюють не на комфорт мешканців, а на викачування по більше бабла, яке потім успішно дерибаниться на "вкрай необхідні потреби/заходи".

В нас людина має вільний доступ до лічильника і крану, і нормально регулює - в квартирі ходжу в шортах, хоча не жарко, а провітрюю тільки для притоку свіжого повітря, а не для випуску тепла. Все там можна регулювати, добивайтесь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Аналогочіно, стоїть лічильник на весь будинок. За грудень заплатив 450 грн. за 64 кв.м. В теплому листопаді навіть ходив сваритися в Луцьктепло: на вулиці +10, а батареї - дотронутись не можна, інколи навіть відкривали вікна, на всі телефонні дзвінки з проханням прикрутити лічильник (подачу тепла) - нуль реакції. Закріпили мене відповідальним за тепло по будинку, але на прохання дати доступ до тепловузла з можливістю самому регулювати опалення - відмовили. Ось так політика Луцьктепла. Тобто працюють не на комфорт мешканців, а на викачування по більше бабла, яке потім успішно дерибаниться на "вкрай необхідні потреби/заходи".

В нас людина має вільний доступ до лічильника і крану, і нормально регулює - в квартирі ходжу в шортах, хоча не жарко, а провітрюю тільки для притоку свіжого повітря, а не для випуску тепла. Все там можна регулювати, добивайтесь.

у нас ОСББ будинок 2 підїзди, кран в подвалі управдома часом сам підкручує.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...