Перейти до змісту

Конфлікти в дитячому колективі


laska

Рекомендовані повідомлення

Питання до батьків. Яким чином Ви реагуєте на конфлікти ваших дітей в школі, дворі і т.д.? 

Ви даєте поради, щодо їх поведінки у конфлікті чи самі втручаєтесь? Якщо так, то яким чином. Які поради даєте?

Намагаюся не дотримуватися принципу: моє чадо - золото, а всі інші бякі. Лише коли є свідком конфлікту, можу зробити словесне зауваження. 

До серйозних розмов з кривдником вдавалися лише раз і то через те, що від дорослих сторонніх людей почули про реальну загрозу здоров"ю дитини. Намагалися провести коректно розмову, оскільки та дитина позбавлена нормального спілкування з батьками.

А так допомагаємо порадами, як вести себе у конфлікті, хоча іноді так і хочеться сказати, щоб врізав у відповідь. Дитина повинна вміти постояти за себе сама.

Не виправдовую батьків, що  фізично наказують кривдників своїх дітей. 

Які ваші роздуми з цього приводу? Діліться життєвим досвідом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Діти - найжорстокіші створіннячка, не стримані соц. нормами і навиками. Всі основні моральні травми - родом з дитинства, а, відповідно, і комплекси. Я намагаюся не втручатися, моя дитина повинна вміти постояти за себе самостійно, оскільки конкретно від мого виховання залежить поведінка сина - вчу ніколи не лізти в бійку першим, бути вічливим, але на відверту кривду відповідати, зрештою, росте чоловік.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якось проносило від серйозних конфліктів. все на рівні дівчачих "хто з ким більше дружить". більше стараюсь порадити по іншому дивитись на ситуацію. підтримую ласку у тому, що втручатись варто, коли є реальні загрози.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Разобраться в причинах конфликта между детьми - главная задача родителей. Я считаю, что родители обязаны вмешиваться в любой детский конфликт, если речь идет о грубом оскорблении личности. Если дети маленькие, прежде всего, это физическое насилие. Если виновен ваш ребенок, это нужно уметь признать и сделать соответствующие выводы. Если виновны оба - по возможности донести информацию до родителей другого ребенка, чтобы они также имели возможность сделать правильные выводы. Тоже самое сделать, если вы уверены, что ваш ребенок невиновен и является пострадавшим в конфликте. При этом подчеркивать и выставлять детей в разном свете перед другими детьми и родителями не стоит.

Конечно необходимо поговорить с ребенком о том, что произошло. Объяснить кто был прав, а кто нет. Почему это плохо, и как этого избегать в дальнейшем. Разговор с ребенком может быть не легким, но он должен пройти.

Конфликт между взрослыми детьми - это проблемы иного рода. Но подход, считаю, должен быть тем же: резкое осуждение насилия и оскорблений, какую бы форму они не имели.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

зіткнулася з проблемою - не маємо спільної лінії поведінки з чоловіком щодо реакції на конфлікти сина... я наполягаю на тому, що в 10 років, про все можна говорити, все вирішити мирно, краще "переночувати" а потім щось робити. Чоловік наполягає на варіанті - зразу в лоб... радує, хоч що лише у відповідь на образу, а не першим нариватися. як малий в цьому розбирається, не знаю. але конфліктів ттт мінімум.

хоча думаю, що тихі дівчачі розбірки - це набагато гірше зло, ніж хлопчачі бійки! і тут дуже важко щось робити чи підказати: дівчача логіка аналізу не піддається.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дитина повинна вміти постояти за себе сама.

Не виправдовую батьків, що  фізично наказують кривдників своїх дітей. 

Цілком погоджуюсь з Ласкою, бо згадуються свої підліткові конфлікти, коли батьки якоїсь дитини втручались , то потім ту дівчинку чи хлопчика всі ігнорували.

Тому коли син щось розповідає( хто правий а хто ні), то стараюсь вникнути в ситуацію, розібратись і дати правильну пораду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Батьки, ніколи не втручайтесь у конфлікти своїх дітей, за винятком тих ситуацій, коли ваше чадо ображає старша дитина або батьки чиєїсь дитини. Саме краще, що ви можете для неї зробити, це навчити самій постояти за себе.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Батьки, ніколи не втручайтесь у конфлікти своїх дітей....

Ще цікаво було б знати, чи є діти в дописувачів, стать та вік.

Я маю двох хлопчиків, але в ЦЮ тему про діток можу писати лише теорію (і то багато... з досвіду виховання мене та моїх братів-двійнят, з чиїхось розповідей і т.д.)- так як до практики конфліктів ми ще не доросли :blush: .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Батьки, ніколи не втручайтесь у конфлікти своїх дітей, за винятком тих ситуацій, коли ваше чадо ображає старша дитина або батьки чиєїсь дитини. Саме краще, що ви можете для неї зробити, це навчити самій постояти за себе.

ты идиот.

а кто-то знает, как закрепить за собой высказывание, типа ™ ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

по-моєму, Ді передивився доктора Хауса (вже чую "ти ідіот" у свій бік)

по-темі: до малих треба ставитись серйозно змалку, а не "сю-сю", тоді й вони будуть слухати Вас як "рівного", а не як дебелого вилупка, який незрозуміло що верзе

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я маю двох хлопчиків, але в ЦЮ тему про діток можу писати лише теорію (і то багато... з досвіду виховання мене та моїх братів-двійнят, з чиїхось розповідей і т.д.)- так як до практики конфліктів ми ще не доросли :blush: .

Все еще впереди. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

до малих треба ставитись серйозно змалку, а не "сю-сю", тоді й вони будуть слухати Вас як "рівного", а не як дебелого вилупка, який незрозуміло що верзе

Саме так і роблю. І бісить, коли хтось сюсюкає.

Та все ж цікаво, ЯК??? це відноситься до теми конфлікту в дитячому колективі???

до практики конфліктів ми ще не доросли :blush: .

Все еще впереди. :)

Я це знаю. Тому і хочеться почути не теорію з серії "так книжка пише", а реальні поради з досвіду власних діток дописувачів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Исходя из собственного опыта, скажу так: К сожалению, мы не всегда относимся к своим детям, как к равным. А они именно об этом и мечтают. Я думаю, вы понимаете, о чем я говорю. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тому і хочеться почути не теорію з серії "так книжка пише", а реальні поради з досвіду власних діток дописувачів

Розумію, про що ти)) Реальна ситуація:

1. На перерві в маленькій школі мою дитину збили з ніг, коли він сказав щось на те - отримав в око, все відбувалося на моїх очах. Може це і жорстоко з мого боку і неправильно, але я відчула гордість за свою дитину, коли він не побіг до мене, витираючи соплі, а заліпив у відповідь тому по вуху.

2. Хлопці створили коаліцію на перерві, коаліція а-ля нашої політичної, сьогодні геть не дружим з Дімою, а дружим з Мішою, бо в нього машинка нова. Завтрій побачимо проти кого будем дружить. Мій малий (стратєг))) створив коаліцію на противагу, хоча спочатку ходив надутий, як невіда хто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

в конфлікти дитини втручатись потрібно, потрібно обов.язково, але дуже обережно. Не мається на увазі, бігти крутити вуха хуліганом, цілком може бути, що хуліган імєнно наше чадо. Мається на увазі - довіру батьків до дітей, якщо воно знатиме, що ви завжди поруч і в безвиході прийдете на допомогу, зможе розповісти вам про будь-яку конфліктну ситуацію, але без моралізаторств з вашого боку на тему "чого не можна битись", то ви завжди будете в курсі і завжди зможете втрутитись фізично. Для цього з дітьми треба просто говорити. Завжди і багато. Що їли, що пили, де сиділи, з ким грались, з ким дружили, хто кого вдарив, чого, а ти шо робив і т.д. Пізніше, обов.язково про симпатії і антипатії, про ваші проблеми і питання. Вобщім, нормальна людська дружба. І всьо буде ок. Але бігти за дитину вступатись - теж не варіант.

Уточняю. В мене двоє різностатевих дітей одного віку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як на мене, достатньо просто серйозно відноситись до дитини, повторюсь, ставитись як до рівного. Ніяких кілометрових "дознаній" в псевдо-давєрітєльнай формє. В дитинки теж є свої таємниці, і навіть від вас! Інша справа, шо ви їх можете взнати і без "дознаній" с прістрастієм, а включивши мізки хоч на 10-тивідсоткову потужність )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і що? Будете ходити по всіх форумах, поправляти мене? Ви працюєте з дітьми? Ви уважно дочитали повідомлення?

Тут написано, що з дітьми потрібно розмовляти, вони, взагалі-то, люблять, коли з ними розмовляють. Ніхто і ніде не рекомендував проводити "дознанія", як ви елегантно виразились.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І це після того як я написала, що

хочеться почути не теорію з серії "так книжка пише", а реальні поради з досвіду власних діток дописувачів.

Пише людина:

чим далі живу, тим болєє переконуюсь, шо карще вже, як це не скушно і тошно, але самому по собі бути. А ви женіться :smile3:

Дітей явно поки не передбачається, зате є поради "з життя":

як на мене ...

Будете ходити по всіх форумах

Юлямпочка - це ходіння є. І воно не залежить від Вашої присутності на якомусь форумі. qaster просто встигає скрізь вставити своїх 5 коп.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2Юлямпочка: я не сперечався з Вами. Я НЕ хожу за Вами по форумах, не набивайте собі цінц. Я захожу в ті теми, які в "АПі", так ясніше? А тут я висловив свою думку, без огляду на вже написані кимось повідомлення

І це після того як я написала, що

хочеться почути не теорію з серії "так книжка пише", а реальні поради з досвіду власних діток дописувачів.

Пише людина:

чим далі живу, тим болєє переконуюсь, шо карще вже, як це не скушно і тошно, але самому по собі бути. А ви женіться :smile3:

Дітей явно поки не передбачається, зате є поради "з життя":

як на мене ...

арррргх.. :angry2: Оксана04, мова йшла про тих, хто вже при дітях. Вже, розумієте?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

арррргх.. :angry2: Оксана04, мова йшла про тих, хто вже при дітях. Вже, розумієте?

А скажіть-но скільки у Вас діток??? :blink:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

надрмірна нервозність - не аргумент в дискусії. Мені ваша відповідь Оксані теж не видається аргументованою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чесно? Я можу відповісти трьохтомником, і там все буде аргументовано. Бо в голові в мене немає тих "взаімоісключающіх параграфів", які вишукує тут дехто. Але, кому це треба? Повна картина МОГО світогляду.

З.І. Юлямпочка, не апелюйте до моєї нервозності, вона не має відношення до сенсу того, що говорю. Ми не китайці, у яких тон фрази міняє її кардинально.

Нервозність - це природньо, часом, не знаходите7

А скажіть-но скільки у Вас діток??? :blink:

ясно. Із розряду "от ти сам спочатку попробуй зробити це", да? Ну-ну

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ясно. Із розряду "от ти сам спочатку попробуй зробити це", да?

Да.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ясно. Із розряду "от ти сам спочатку попробуй зробити це", да? Ну-ну

Не з першого разу, але доходить - це вже радує.

Успіхів. І не загаджуй будь ласка тему.

Все, для мене обговорення в цій темі завершено.

За це тобі +100 :P

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...