Перейти до змісту

ПИК НЕФТИ: жизнь после нефтяного краха


Serpent

Рекомендовані повідомлення

Цивилизации, какой мы ее знаем, скоро придет конец. Это не бредовое воззвание апокалиптических фанатиков, секты библейского Армагеддона или поборников теории заговора, a, напротив, научное заключение самых высокооплачиваемых и самых уважаемых геологов, физиков, банкиров и инвесторов мира. Все они — рационально мыслящие профессионалы и консервативно настроенные люди, которых безгранично ужасает феномен, известный как мировой пик нефти.

Буковок ду-у-у-у-же багато (читав 2 дні), але надзвичайно цікава інформація.

---------------Стаття - тут.--------------

Особисто я дуже сподіваюся до цього сценарію не дожити (після усвідомлення "перспектив" стало троха страшно), але наступні покоління шкода.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

              Імхо просто позажирались всі. Ситуація зміниться, коли глава сімейства почне думати як купити вітрогенератор, а не плазмову панель , маленький  електромобільчик, чи ультраекономний дизель  розрахований  на біопаливо, а не   обвішане блистяшками  чорне дуте чудо з кондєями-ксенонами і мотором на 3,5 л., як у доооброї вантажівки   dry.gif                

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, хех.) Я там не вчитувався, але думка така, що нам нафти не вистачить?

Ну тогді ненаю, вам, може, і не вистачить, а мій лісапєд і без неї їздить. :smile3:

До речі, якщо мені не зраджує память, перший офіційно зареєстрований рекорд швидкості було поставлено на автівці, котра працювала на дровах.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ, почитайте до кінця хоча б бігло. Там пояснюються всі варіанти, чому біопаливо, велосипед, та інші модні "зелені" технології нас не врятують. Триндєц настане полюбому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, якщо мені не зраджує память, перший офіційно зареєстрований рекорд швидкості було поставлено на автівці, котра працювала на дровах.)

в войну грузовики активно ездили на дровах (газогенератор)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не врятують від чого? Ліньки читати. Щось мені підказує, що мене вони не переконають. Ні, я розумію, що це дуже важливий ресурс і з нього робиться багато чого. Але бувають різні середовища існування. Я зараз маю на увазі не природні умови, а побутові. Що заважає використовувати альтернативу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

До речі, якщо мені не зраджує память, перший офіційно зареєстрований рекорд швидкості було поставлено на автівці, котра працювала на дровах.)

Електромобіль. 100 км./год., 1913 р. :)

Сімпсон,  твій лісапєд таки да, їздить, правда продукти в супермаркет на ньому не завезеш. Так само як і рулон прокатної сталі  на велозавод  чи  запчастини на електростанцію, до якої підключено той велозавод (і твоя квартира в т.ч.), але то дрібниці, правда?    

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, можна зробити такий лісапєд, на якому і запчастини мона возити. А найбільші мехаізми, до речі, зазвичай електричні.) Наприклад, десь на борді, здається, постили про німецький вугільний екскаватор.

А поки ми не пішли по неправильній дорозі, я поясню, що цим хотів сказати: можна спробувати усьому знайти альтернативу. Я не кажу, що це просто і завжди можливо, але зациклюватись теж не варто. Тому не варто переносити мій приклад у класичну систему. Якщо доведеться вибирати, то якраз електростанцій і велозаводів може не бути (великих). Але це не кінець світу, це просто інше, незвичне вам зараз середовище.)

А, ну таки елекричний. =) Але головне, що не бензиновий. І паровики такой у рекордсменах були.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ, почитайте до кінця хоча б бігло. Там пояснюються всі варіанти, чому біопаливо, велосипед, та інші модні "зелені" технології нас не врятують. Триндєц настане полюбому.

Йесть і така теорія, що типу не встигнемо. Термояд осідлають по-прогнозам в 2040, не раніше, а ще треба інфраструктуру побудуваи, щоб електрика змогла замінити нафту і газ, ну хоч-би як паливо. 

Але Україну це торкнеться в набагато меншій мірі - у нас повно орної землі, лісів, водойм  і родичі в селах, які ще не зовсім забули ті часи, коли в магазині купували лише гас і сірники.

От туди (в село) українці в разі чого і подадуться, так уже було в 90-ті.

Дехто  доречі почав прямо зараз ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так так але в наc на сході є сусіди в яких землі не менше але вони привикли до нафти...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вони будуть з китайозами розбиратись за Сибір і Далекий Схід, принаймні дуже на це надіюсь. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, можна зробити такий лісапєд, на якому і запчастини мона возити. А найбільші мехаізми, до речі, зазвичай електричні.) Наприклад, десь на борді, здається, постили про німецький вугільний екскаватор.

Зробити то можна все, але як ти його зробиш, коли нафта скінчиться? На землі НЕМАЄ такої речі, яка була б виготовлена без використання нафти. Зникне нафта - зупиниться все. Комбайни не зможуть без палива збирати врожаї, та й збирати такі врожаї, як зараз, щоб прогодувати майже 7 мільярдну планету, люди не зможуть, бо всі добрива/гербіциди/пестициди виготовляються з нафти. Почнеться масовий голод, війни, коротше хаос. Електромобілі? Ха-ха-ха. На планеті немає таких запасів літію, щоб перевести всі транспортні засоби на літій-іон батареї. Скільки на це переведення і побудову інфраструктури потрібно часу (і нафти, якої немає)? Отож бо. І в деяких випадках це взагалі неможливо - не зможуть літаки літіти на батареях. Тим більше, щоб видобувати літій, знову ж треба нафта.

Звичайно, можна запитати: а як люди жили до того, як почали видобувати нафту, ну напр. у 17 столітті? Жили ж якось, урожай збирали вручну (не дуже ефективно, але вистачало), всі виробничі процеси теж виконувалися вручну, впринципі нічого страшного, жити можна. Загалом вірно, але є одне маленьке "але". В 17ст. на землі жило прибл. 500млн. людей, а зараз майже 7 мільярдів, і населення постійно зростає. Займаючись сільським господарством за технологіями 17ст. стільки народу нагодувати просто нереально, тобто більшість людей після настання енергетичного коллапсу просто загине від голоду, холоду, воєн, хвороб, ітд. Це ціна, яку людство заплатит за свою жадібність і тупість, за "економічний ріст" будь-якою ціною не думаючи про наслідки. Так що живіть і насолоджуйтесь тим, що поки "в Багдаді все спокійно". Від нас, простих смертних вже все-одно нічого не залежить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шо за істєріка? Шо за ідіотські ствердження ("На землі НЕМАЄ такої речі, яка була б виготовлена без використання нафти")? Видно, що людина не уявляє собі, що є життя поза містом.)

Ні, ну зрозуміло, що якщо різко щось змінити, то нас тут забагато. Але нащо такий кіпіш? Так дістали ці нівіпєнні теорії всесвітніх змов і катастроф!

Розслабся, з планетою все гаразд. ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Немає літію? Ну і біс з ним! :) Зараз доречі існують десятки напрямів розробки нових типів аккумів, бо всі розуміють, що там колосальне бабло. Досить непогані кислотні гелеві наприклад (зустрічав в роботі).

Відносно "лишніх людей" і сповзання в 17 ст. Процес НЕ одномоментний, і за тих 20-30 років цілком можна врегульювати демографію , правда  Індії і Китаю  це всеодно не допоможе, (вони і самі вкурсі), жаль тільки Європу. Перебудова енергозбереження вже йде - як приклад  - німецькі вітрякі, і французи на Волині з своїм рапсом. Німці наприклад  хочуть наростити частку відновлювальної енергії до 50% від загальної. Від голоду і холоду не помруть. 

Далі. Нафта - як сировина. А ви знаєте, що каучук для шин можна зробити з одуванчиків (і америкоси вже  роблять;)). Так само, як і  біосировину для відновлювального пластику.

Принаявності здорової ринкової економіки всі ці нові технології можуть бути впроваджені за пару років. 

А ще вони (USA)  ВПК розвивають на всіх рівнях і доволі успішно, і на шельфі в них купа родовищ законсервовано, але головне - там у влади є стратегічний план, а не так як у нас - навішати лохам лапши, вкрасти і втекти.    

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, можна зробити такий лісапєд, на якому і запчастини мона возити. А найбільші мехаізми, до речі, зазвичай електричні.) Наприклад, десь на борді, здається, постили про німецький вугільний екскаватор.

Зробити то можна все, але як ти його зробиш, коли нафта скінчиться? На землі НЕМАЄ такої речі, яка була б виготовлена без використання нафти. Зникне нафта - зупиниться все. Комбайни не зможуть без палива збирати врожаї, та й збирати такі врожаї, як зараз, щоб прогодувати майже 7 мільярдну планету, люди не зможуть, бо всі добрива/гербіциди/пестициди виготовляються з нафти. Почнеться масовий голод, війни, коротше хаос. Електромобілі? Ха-ха-ха. На планеті немає таких запасів літію, щоб перевести всі транспортні засоби на літій-іон батареї. Скільки на це переведення і побудову інфраструктури потрібно часу (і нафти, якої немає)? Отож бо. І в деяких випадках це взагалі неможливо - не зможуть літаки літіти на батареях. Тим більше, щоб видобувати літій, знову ж треба нафта.

Звичайно, можна запитати: а як люди жили до того, як почали видобувати нафту, ну напр. у 17 столітті? Жили ж якось, урожай збирали вручну (не дуже ефективно, але вистачало), всі виробничі процеси теж виконувалися вручну, впринципі нічого страшного, жити можна. Загалом вірно, але є одне маленьке "але". В 17ст. на землі жило прибл. 500млн. людей, а зараз майже 7 мільярдів, і населення постійно зростає. Займаючись сільським господарством за технологіями 17ст. стільки народу нагодувати просто нереально, тобто більшість людей після настання енергетичного коллапсу просто загине від голоду, холоду, воєн, хвороб, ітд. Це ціна, яку людство заплатит за свою жадібність і тупість, за "економічний ріст" будь-якою ціною не думаючи про наслідки. Так що живіть і насолоджуйтесь тим, що поки "в Багдаді все спокійно". Від нас, простих смертних вже все-одно нічого не залежить.

бред такой, шо отвечать нелепо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шо за істєріка? Шо за ідіотські ствердження ("На землі НЕМАЄ такої речі, яка була б виготовлена без використання нафти")? Видно, що людина не уявляє собі, що є життя поза містом.)

Ти хочеш про це поговорити? ОК. Назви річ створену людиною, яка, на твою думку, виготовлена без задіяння нафти?

Немає літію? Ну і біс з ним! :) Зараз доречі існують десятки напрямів розробки нових типів аккумів, бо всі розуміють, що там колосальне бабло. Досить непогані кислотні гелеві наприклад (зустрічав в роботі).

Альтернативны батареї - це дуже добре, але для їх виготовлення (і модернізації, заміни) теж потрібна нафта.

Відносно "лишніх людей". Процес НЕ одномоментний, і за тих 20-30 років цілком можна врегульювати демографію, правда Індії і Китаю це всеодно не допоможе, (вони і самі вкурсі), жаль тільки Європу.

Тобто за 20-30 років ЗМЕНШИТИ кількість людей на декілька мільярдів??? Як ви собі це уявляєте? ІМХО, є тільки пару методів - ті ж голод, війна, та інші малоприємні акції.

Далі. Нафта - як сировина. А ви знаєте, що каучук для шин можна зробити з одуванчиків (і америкоси вже роблять;)). Так само, як і біосировину для відновлювального пластику.

І яку площу потрібно засадити кульбабками, щоб забезпечити гумовими виробами планету на даний час? Думаю стільки, що на харчові продукти вже земель не вистачить. Біосировина для відновлювального пластику? Гм. Звучить круто, але чому цим ніхто не займається в промислових масштабах? Швидше за все тому, що технологія дуже енергозатратна і неефективна. З нафти фігачити пластик простіше, нє? Щоб впровадити цю технологію в глобальних масщтабах потрібно час і інфраструктура, на побудову якої потрібна та ж нафта.

А ще вони ВПК розвивають на всіх рівнях і доволі успішно, і на шельфі в них купа родовищ законсервовано.

Ага, про це теж написано в статті. Влом шукати цифри, але факт той, що при теперішніх масштабах споживання нафти ці родовища зможуть відстрочити енегретичний коллапс максимум на пару років. Яких явно мало, щоб запровадити якісь колосальні зміни.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От коло мене лежить зубочистка.) Ні, я знаю, що у промислових масштабах її виготовляють зовсім не без нафтопродуктів. Ті ж колоди привезти треба бібікою. Але тобі розписати виробничий процес чи погодишся, що їх мона виробляти без неї?

Що, занадто непотрібна штуковина?) Без неї можна обійтись? Ну от так само і без багато чого, що завязане на нафтопродуктах, можна обійтись. Це все лише один із варіантів розвитку.

Я, наприклад, собі чудово уявляю життя без нафти. І для мене це дуже просто реалізувати. 140 км звідси, їду до бабці) конями :D Саджаю картошку, збираю гриби ягоди. На біса мені твоя нафта? Працювати вже геть розувся? Лінтяй? Якщо доведеться топати кудись ніжками або копатись у землі, то вже істерика? От якщо нас забагато, то отаких впершу чергу планета відфільтрує. :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А, ну і наостанок. Нафта не закінчується. Вас наєбалє. Її до біса, просто її видобувати гєморно. А, як показує практика, коли прижме - придумають що завгодно, попу порвуть, але дістануть. Хоть, млять, шахтьори будуть з ковшиками під океан спускатись, але дістануть. Ага.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нафта не зникне моментально. Це перше. По-друге, не доведений той факт, що це невідновний ресурс, оскільки існує кілька теорій походження нафти. Жодна ще не доведена. Притому, що скважини, які були законсервовані 20 років назад знову почали давати нафту, і вона там і не думає закінчуватись.

І взагалі, я вже колись давав сцилко на Ніконова і метало-гідридну теорію. Майбутнє за воднем і дешевим магнієм. Як припре - людство швидко перелаштується.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 NetSerpent. Попробуємо розглянути процеси в динаміці (жаль суперкрмп"ютера немає :))

2000 р. Максимум видобутку нафти. Західний світ до-сих пір перебуває в ейфорії від розвалу совка і відкритті, як наслідок, східних ринків.

2009 Криза, скорочення народжуваності.

Білий світ розвиває альтернативні технології, правда впровадження дороге, бо не може конкурувати з нафтою. 

Далі, згідно з графіком:

d31a88ff0149.jpg

2010 -2020 - розмір видобутку падає до рівня 80-х років. Жити стає складніше, але біотехнології стають рентабельними і розвиваються. Дехто вже катається на електромобільчиках ;)

2020 -2040 - "момент істини" Нафта різко дорожчає, правда і попит на неї теж падає (народжуваність, біотехнології, можливо штати таки "потушать" Китай - основний споживач ресурсів на планеті)

В Україні теж непросто - основна проблема - відсутність виробництв і крах міжнародної торгівлі.

В світі йде децентралізація міст, бо життя в них без води, тепла, електрики і роботи буде нестперпним. Особливо керово  буде продуктам системи - Бартам Сімпсонам ;).

Почнеться децентралізація влади аж до створення нових міні-держав, Росія розпадеться однозначно, Кетай і Гамерика їй поможе, хе-хе. 

Аграрізація (ну точ-в точ, як у нас в 90-і), і створення нових осередків цивілізації, біля місць, де є енергія і природні ресурси.

Впринципі виживуть, але... при умові якщо в цій вибохонебезпечній атмосфері ніхто не чиркне "ядерним сірником". 

І ще дозволю собі один історичний приклад. Німеччина почала другу світову війну, "війну моторів" БЕЗ НАФТИ. 

Вони видобували її з вугілля  за процесом Фишера — Тропша. Вкратце - берем вугіль, мелемо в пил, додаємо ржавчину (каталізатор)  краплю масла і воду. Нагріваємо все в котлі під тиском за допомогою того-ж вуглю. На виході - суміш вуглеводнів, крекінг, бензин, масло. Зверніть увагу - замкнутий цикл - все що потрібно - вода, вугілля,  раби в копальнях і ржавчина, якої на постапокаліптичних звалищах  буде в надлишку   :smile3:  

Цитата з Вікі:

Существуют большие запасы каменного угля, которые могут быть использованы в качестве источника топлива по мере истощения запасов нефти. Так как в мире имеются большие запасы каменного угля, эта технология может быть временно использована, если обычная нефть станет дороже. Сочетание газификации биомассы и синтеза Фишера – Тропша — это многообещающий способ производства возобновляемого или «зелёного» автомобильного топлива. Синтетическое топливо, произведённое из угля, конкурентоспособно при цене на нефть выше 40 долл. за баррель. Капитальные вложения, которые при этом надо произвести, составляют от 7 до 9 млрд долл. за 80 тыс. баррелей мощностей по производству синтетического топлива из угля. Для сравнения, аналогичные мощности по переработке нефти стоят около 2 млрд долл.[2]. (цифри співставні ;))

 А вуглю у нас в Україні - на 150 років, і в Донбасі повно  нерентабельних "копанок", де час-від часу щемлять "чорних" шахтарів.

Література: Михаїл Хазін, Віктор Романенко (Сурок),  Віктор Сергієнко (Кошастий), нічний ФУП :smoke:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От коло мене лежить зубочистка.) Ні, я знаю, що у промислових масштабах її виготовляють зовсім не без нафтопродуктів. Ті ж колоди привезти треба бібікою. Але тобі розписати виробничий процес чи погодишся, що їх мона виробляти без неї?

Я зрозумів твій хід думок. Ти знаходиш в лісі брусок, і сам вирізаєш собі з нього зубочистку. Тобто все типу чесно, нафта не використовується. Є один момент. Щоб обробити брусок, тобі потрібно декілька інструментів, напр. рубанок, стаместка, і ніж. Всі ці інструменти виготовлені із металу. А тепер поясни, будь-ласка, процес видобування залізної руди, доставки її на завод, виплавки сталі і формування заготовок без використання нафти взагалі, в масштабах, "зменшеної" к-кості населення, напр. до 2 міль'ярдів?

Я, наприклад, собі чудово уявляю життя без нафти. І для мене це дуже просто реалізувати. 140 км звідси, їду до бабці) конями :D Саджаю картошку, збираю гриби ягоди. На біса мені твоя нафта? Працювати вже геть розувся? Лінтяй? Якщо доведеться топати кудись ніжками або копатись у землі, то вже істерика? От якщо нас забагато, то отаких впершу чергу планета відфільтрує. :smile3:

Ого, "зелене" господарство? Круто. Тільки коли вантажівки перестануть підвозити продукти в міські супермаркети, і останній склад продовольства буде розграбовано, залишиться тільки один аргумент - АК47, і під дулом оного ви з бабусею швидко віддасте його голодним власникам весь запас картоплі з погреба і закрутки з огірками.

От якщо нас забагато, то отаких впершу чергу планета відфільтрує. :smile3:

І чому це ти такий впевнений, що планета в першу чергу не "відфільтрує" тебе? Ти якийсь особливий? В тебе в руках влада, ресурси, чи може ти володієш якимись надприродними якостями, які допоможуть тобі вижити?

А, ну і наостанок. Нафта не закінчується. Вас наєбалє. Її до біса, просто її видобувати гєморно. А, як показує практика, коли прижме - придумають що завгодно, попу порвуть, але дістануть. Хоть, млять, шахтьори будуть з ковшиками під океан спускатись, але дістануть. Ага.

Все просто, якщо можна діставати нафту просто качаючи по трубам. А якщо напр. на одиницю енергії, яку можна добути з нафти, а для її видобування потрібно витратити півтори одиниці, то такий процес не має смислу.

«А как же нефтеносные сланцы на западе Америки?»

Огромные запасы горючих (битуминозных) сланцев на западе США также страдают подобными недостатками. В то время как Shell ведет экспериментальную программу по их освоению, даже Стив Мут (Steve Mut), глава подразделения компании по нетрадиционным источникам, высказался менее, чем оптимистично, отвечая на вопрос о способности горючих сланцев смягчить надвигающийся крах. Согласно тому, как журналист Стюарт Стэнифорд (Stuart Staniford) осветил недавнюю конференцию, посвященную пику нефти:

«Отвечая на вопросы, Стив оценил предположительную выработку нефти из сланцев к 2015-му году как незначительную. Однако, если все пройдет успешно, она может достичь 5 млн. баррелей в день к 2030-му.»

Незаинтересованные наблюдатели еще более пессимистичны в отношении горючих сланцев. Геолог, др. Уолтер Янгквист (Walter Youngquist) отмечает:

«Рядового гражданина… подводят к вере в то, что у Соединенных Штатов на самом деле нет проблем с запасами нефти, поскольку горючие сланцы содержат объем «пригодной для извлечения нефти», равный «более чем 64% подтвержденных мировых резервов сырой нефти.» Предполагается, что США могут вскрыть этот гигантский резерв в любое время. Это совершенно неверно. Все попытки получить эту «нефть» из сланцев экономически провалились. Более того, «нефть» (а это не такая нефть, как обычная сырая, о чем умалчивают) возможно и пригодна для извлечения, но вот полученная в результате энергия может и не сравняться с использованной в процессе. Если же извлечение нефти энергетически убыточно, то проект — провальный.»

Это означает, что любая попытка заменить природную нефть горючими сланцами в действительности ухудшит наше положение, поскольку проект будет потреблять больше энергии, чем поставлять, вне зависимости от того, насколько возрастут цены. Тем не менее, большие суммы денег, вероятно, будут выброшены на освоение нефтеносных сланцев, поскольку большинство инвесторов столь же энергетически безграмотно, как и население в целом.

Дополнительные трудности, связанные с горючими сланцами, документально подтверждены профессором экономики Калифорнийского университета Джеймсом Гамильтоном (James Hamilton). Он пишет:

«Выводы недавнего исследования RAND (некоммерческая научно-исследовательская корпорация в США — прим. переводчика): пройдет как минимум 12 лет, прежде чем в освоении горючих сланцев наступит фаза наращивания выработки. Это технологическая оценка, а не отсылка к процессу экологической проверки. Если утверждение проекта нефтеперегонного завода и его постройка занимают 15 лет (несмотря на хорошо изученную технологию и хорошо известные экологические последствия), то рассматривать сланцы как нечто, способное в ближайшем будущем внести большой вклад в мировую энергетику, представляется крайне нереалистичным.»

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ти забув, що АК теж без нафти не зробити.) Плутаєшся в аргументах.

Я, може, усе і не поясню, я не спеціаліст у цьому, все-таки. Але є люди, які давно присвятили життя вивченню питань, які тебе турбують. Приміром, поцікався таким дядьком, як Жак Фреско. На відміну від тебе він не кричить "ааа, ми всє умрьом", а якраз думає головою, що і як можна зробити.

І да, я асобіний. :0005:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ой було б за що переживати!

Може хтось не знає, але Тесла ще на початку 20 століття створив в чікаго машини, які живились від енергії землі - знищили!

Далі якщо не помиляюсь італієць чи іспанець створив в 50-х двигун який працює на дистилюованій воді! На його основі було зроблено 1000 таксі, які на літрі все тієї ж води їздили цілий день - все знищили! та й скажімо славнозвісна лампочка ілліча - горить :rolleyes: список можна продовжувати і продовжувати, але суть зовсім в іншому

технології давно створені - виділяються гроші не на те, щоб їх впровадити, а навпаки - щоб вони не поширились!

зараз хто цікавиться навіть радянськими патентами і так далі - то там просто є суперові розробки, але вони так і валяються запиленими і далі полички їх не пустили!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yuraul, АК47 і патронів наклепали вже стільки, шо вистачить на багато років вперед, тут дефіциту немає. Жак Фреско - теоретик і утопіст-"мечтатєль", єдине шо він робить - це знімає попсові фільми типу "Дух Врємєні". Вагомого його вкладу в цю проблему я не бачу. "Фреско утверждает, что для правильного функционирования этой концепции, все ресурсы Земли должны принадлежать общему наследию человечества, а не нескольким его индивидам." - Я тільки "за", але практично такого ніколи не буде. Світом правлят корпорації. І будуть завжди правити.

Нафта не зникне моментально. Це перше. По-друге, не доведений той факт, що це невідновний ресурс, оскільки існує кілька теорій походження нафти. Жодна ще не доведена. Притому, що скважини, які були законсервовані 20 років назад знову почали давати нафту, і вона там і не думає закінчуватись.

Де це такі скажини є? "Нескінченна" нафта? Не знаю навіть, як це можна пояснити.

Нафта то зразу не зникне, але цього і не потрібно. Скорочення видобутку нафти на 15% (при теперішньому зростаючому попиті) призведе до зростання цін на неї на 550%, економіка будь-якої країни просто не зможе функціонувати при таких цінах. Достатньо порівняти середні ціни на нафту напр. від 60-х років минулого століття і дотепер (пікові ціни до уваги не беремо)

В 2003 году среднегодовая стоимость барреля нефти сорта Brent составила 28.9$, 2004 году – 37.7$, а в 2005 году – 53.6$ за баррель.
Станом на сьогодні ціна - 78$, і не забуваємо що зараз типу криза, попит знижений, ітд. Тобто те, що "БуітТокаДаражать", особисто я анітрохи не сумніваюся.
«А как насчет той теории о том, что на самом деле нефть — возобновляемый ресурс?»

Лишь горстка людей верит в то, что нефть является возобновляемым ресурсом, продуктом «абиотического» процесса, идущего глубоко в недрах Земли. Сколь бы эмоционально привлекательной ни была эта теория, у нее нет абсолютно никаких доказательств. В мире существует 40 тыс. разрабатываемых месторождений, но ни на одном из них не наблюдается признаков восполнения запасов.

Более того, добывающие компании не считают эту теорию даже в малейшей степени заслуживающей доверия, хотя они они более, чем кто-либо заинтересованы в нахождении бездонного источника нефти, поскольку их акционерная стоимость во многом зависит от того, какими нефтяными резервами они располагают. Любая нефтяная компания, которая хотела бы получить невообразимую прибыль (а они все этого хотят), могла бы просто «обнаружить» этот бесконечный источник нефти, в то же время отказавшись выпускать его на рынок. Стоимость акций взлетела бы до небес в результате грандиозной «находки», и в то же время поддерживался бы искусственный дефицит. Пока, однако, никто этого не сделал.

Даже если теории «бесконечной нефти» верны, в реальном мире нам от них мало радости, поскольку фактический уровень добычи снижается почти повсюду, за исключением Ближнего Востока. И эти теории определенно не помогли Соединенным Штатам, где пик — 10 млн. баррелей в день — пришелся на октябрь 1970-го года. С тех пор объемы нефтедобычи ежегодно понемногу сокращались и на сегодня составляют около 5 млн. баррелей в день.

Все это несмотря на тот факт, что у американских компаний, занимающихся геологоразведкой, больше средств, сил и мотивации для поиска нефти, чем у кого бы то ни было. Если нефть — восполняемый ресурс, то почему же не пополняются ее запасы в США?

К тому же, если месторождения действительно сами по себе наполняются заново, то почему апологеты «абиотической» теории не идут работать в независимые геологоразведочные компании? Они могли бы сказочно обогатиться, помогая своим нанимателям отыскать эти волшебные самовозобновляющиеся месторождения. Возможно, причина в том, что теория абиотического происхождения нефти — это лишь немногим более, чем пропагандистская уловка нефтедобывающей отрасли.

Майбутнє за воднем і дешевим магнієм. Як припре - людство швидко перелаштується.

Цікаво в якій сфері промисловості можна побачити використання механізмів на водні? Синтез водню - процес теж недешевий, в якості каталізатора потрібна платина, запасів якої на землі дуже мало, і добування її геморой ще той. Навіть якщо припустити теоретично, що люди зможуть добувати "шаровий" водень, для переведення всієї інфвраструктури на водень необхідні десятки років, і поки не викачають всю нафту, чухатися в цьому напрямку ніхто не буде. А потім вже буде пізно. Як припре - то за пару років революційні технології, які змогли би замінити нафту в повному обсязі не придумають.

Коротше кажучи, друзі, ви бачите конкретні випадки, типу "не буде бензину - буду їздити на веліку", а ситуацію вцілому аналізувати не хочеться, потому шо перспективи не ахті. Повторюся, на даний момент НЕМАЄ технологій, які би в повному обсязі замінили нафту, і в найближчі 20-30-40 років (поки буде існувати нафта) їх не буде. Я, звичайно, радий, що тут всі такі оптимісти, але я чомусь в людство вже не вірю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гаспада-параноїки, я вас розчарую, але кінець світу відміняється. Перша нафтова компанія була заснована 1854 року, ця подія приблизно співпала з винаходом гасової (керосинової) лампи. Наступні 50 років нафту використовували тільки для освітлення, аж поки керосинове, газове і свічне освітлення не було витіснене електричним. На цьому нафтова ера могла б закінчитись, але їй (нафті) вчасно знайшли застосування - двигун внутрішнього згорання. З цього часу (~1900) почалася нафтова ера, в сучасному розумінні. Тобто людство залежить від нафти <100 років (перші роки ери тяжко назвати залежністю) і чудово може жити і без неї. Я б сказав що армагедона не буде, просто закінчується вуглеводнева ера, як закінчилися в свій час ера парових двигунів, бронзова чи навіть кам'яна ери.

Що маємо зараз, вся економіка залежна від нафти, але це тільки до того часу, поки нафта дешевша за будь-яку альтернативу. Так ми вже бачимо, що регулярне здорожчання нафти перетворило біопаливо (рапс) з альтернативи на аналог. І нічо - всі живі-здорові.

Ще можу добавити, що те що було колись альтернативою (вітряки, сон. батареї і т.д.) стане реальністю. Куча патентів скуплено автомобільними гігантами, Японією, Китаєм, Пд. Кореєю і іншими та "сховано під сукно". Настане нова ера, яка? хз. Всі патенти - це сире тісто. Виграє той хто спече найкращу булочку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...