Перейти до змісту

Рекламу «Лазолван» оштрафували на мільйон


biter

Рекомендовані повідомлення

Антимонопольний комітет оштрафував компанію Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG (Австрія) на 1 млн гривень за поширення неправдивої реклами лікарського засобу «Лазолван» в 2009 році.

Відповідне рішення комітет прийняв на засіданні 16 березня.

Зокрема, АМКУ встановив, що австрійська компанія транслювала на українських телеканалах рекламний ролик «Лазолван» зі слоганом «Кашель вилікує вам, звільнить подих« Лазолван ».

Цей слоган подавався як у звуковому, так і у візуальному форматі.

Крім того, у рекламному ролику вказувалася посилання на реєстрацію в Міністерстві охорони здоров'я.

На думку АМКУ, інформація в рекламному ролику є неточною і вводить в оману споживачів, оскільки у споживачів складалося враження, що «Лазолван» повністю виліковує гострі і хронічні захворювання дихальних шляхів: грип, простуду, гострий і хронічний бронхіт, пневмонію.

Комітет зазначає, що «Лазолван» є відхаркувальним засобом і лише зменшує прояви простудних симптомів.

Спочатку на засіданні комітету пропонувалося оштрафувати компанію на 5% річного обігу лікарських засобів на українському ринку.

За даними Антимонопольного комітету, штраф 5% річного обороту від продажу лікарських засобів на ринку Україні повинен скласти близько 4,6 млн гривень, оскільки в 2009 році річний оборот компанії на українському ринку склав 92,04 млн гривень.

Однак, за словами виконуючого обов'язки голови АМКУ Олександра Мельниченка, Boehringer Ingelheim була за його пропозицією оштрафована тільки на 1 мл. гривень з тієї причини, що рекламні ролики були зняті з ефіру і компанія пішла на співпрацю з комітетом під час проведення розслідування.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, непоганий спосіб поповнення бюджету придумали, і головне правильний. Ще непогано було б оштрафувати довбану "Растішку", добрий дядя в рекламі якої заявляє, що вона тільки з натуральних компонентів і афігенно корисна, в той час як на пляшці пише "ароматизатор ідентичний натуральному" (тобто штучний).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тітка і сестра у мене - фармацевти, розказували, люди якщо ідуть в аптеку, переважно беруть те що їм радять зомбоящики\радіо, атже, це куди більший авторитет ніж у тих же лікарів консультуватись. Народ це промивання мізків міцно закріпив в себе в голові, і чуть кашлянув\смаркнув, бігом в аптеку за чудо-пілюлями, від яких найбільша користь тільки фармацевто-олігархам...Прикро...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Таким макаром можно бабло накосить и на создание структуры за контролем качества продуктов (воспоминания о качестве колбасы).

Тітка і сестра у мене - фармацевти, розказували, люди якщо ідуть в аптеку, переважно беруть те що їм радять зомбоящики\радіо, атже, це куди більший авторитет ніж у тих же лікарів консультуватись. Народ це промивання мізків міцно закріпив в себе в голові, і чуть кашлянув\смаркнув, бігом в аптеку за чудо-пілюлями, від яких найбільша користь тільки фармацевто-олігархам...Прикро...

Лечение фармацевтами тоже не есть панацея, ага, ибо фармацевт далеко не практикующий врач.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а ще треба оштрафувати за рекламу "якщо куриш, вживай..." якусь там хрєнь, не памятаю, кароче реклама куріння прихована.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За кордоном люди набагато менш освідомлені в медичних препаратах, ніж у нас. Там в випадку хвороби люди звертаються до лікарів, а в нас -- займаються самолікуванням, вважаючи що вони самі в змозі підібрати собі ліки, керуючись рекламою.

Часто це обертається дуже серйозними наслідками. Взяти, наприклад, "чаї" від грипу та застуди, такі як Coldrex. Далеко не всі знають, що насправді вони не лікують, а лише знімають симптоми. Після такого чаю людина почуває себе краще і в такому стані йде на роботу, що призводить по-перше до зараження інших людей (вірус-то нікуди не подівся), по-друге до ускладнень, викликаних перенесеною на ногах хворобою (організм продовжує хворіти, хоч і без яскраво виражених симптомів).

Більше того, всі ці препарати на зразок Coldrex досить токсичні і вживати їх бажано чим поменше. Мій тесть лор, розказував випадок, який стався з одним лучанином, його пацієнтом. Він був з сім'єю на відпочинку в Криму, поїхав автомобілем. Перед виїздом додому відчув себе не добре, піднялась температура. Він купив пачку цих "чаїв" і на протязі всієї дороги з Криму сюди їх пив, щоб збити симптоми і доїхати додому, за дорогу випив цілу пачку (близько 10 пакетиків за пів доби). Додому-то він доїхав, але від отруєння "чаями" в нього почали відмовляти внутрішні органи і за добу чоловік помер. І це випадок не поодинокий. Людям щодня розказують про користь ліків, але мовчать по приховану в них небезпеку.

Я для себе давно зробив висновок, що довіряти рекламі -- небезпечно для здоров'я і навіть життя, особливо якщо це реклама медикаментів або продуктів харчування (зокрема це стосується таких продуктів як чіпси та сухарики -- від останніх в мого старшого сина були серйозні проблеми з печінкою років п'ять чи шість тому, коли про шкоду від цих продуктів ще ніхто не говорив).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я б взагалі заборонив рекламу лікарських препаратів, яка є ще більш шкідливою, ніж реклама алкоголю. На відміну від ліків про алкоголь все всім давно відомо - і як його вживати, чим закушувати, і як лікуватись від наслідків передозування)))

А от неконтрольований прийом ліків, без поради і без нагляду лікаря може принести набагато більше шкоди, ніж користі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ніхто її не заборонить. Власники телеканалів (такі як Коломойський) -- дуже впливові люди в нашій політиці (нажаль), а реклама лікарських засобів -- дуже прибутковий бізнес, тому дозвіл на її трансляцію завжди буде лобіюватись. А держава в нас така, що одного Коломойського верховна рада почує краще, ніж решту 46 мільйонів громадян.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

слухаю російське радіо, там після кожної реклами ліків говорять "у лекарства имеются противопоказания перед использованием проконсультируйтесь с врачом"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тоді на кожну рекламу варто подавати в суд.

Чи хочете сказати, що набризкавшись "АХЕ"-ом до вас дівки стануть лирнути (чи мужики, хто яого бажає) ???

Чи зубна паста відбілить зуби? - Ага - 100 000 разів. У європейців генофондом закладено жовтуватий колір емалі. А у пендосів - сірий.

А фармацевти (і лікарі також) - всі отримують "дивіденди" від того, що написали у рецепті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За кордоном люди набагато менш освідомлені в медичних препаратах, ніж у нас. Там в випадку хвороби люди звертаються до лікарів, а в нас -- займаються самолікуванням, вважаючи що вони самі в змозі підібрати собі ліки, керуючись рекламою.

В цієї медалі є дві сторони. Не знаю як там за кордоном, але наші лікарі дуже часто самі "сприяють" тому що люди більше довіряють рекламі. Два приклади:

моїй тоді ще п"яти-місячній дитині лікар-педіатр в поліклініці назначила капати по 3-4 каплі Корвалолу 3 рази на добу. І то тільки тому, що моя дитина здалась їй "занадто подвижною"(с). Мотивація - "Спати буде краще і більше ваги набере. Там же нічого шкідливого, тільки травичка". Думаю нікому не треба пояснювати що такі препарати не призначають дітям до 12 років і тим більше не при таких симптомах. Цей випадок похитнув мою віру в лікарів. Не скажу звичайно шо я довіряю рекламі \не дивлюсь її взагалі вже більше чотирьох років\, але.... На щастя, маю зараз гарного педіатра, який приїжджає до нас до дому в будь який час доби і професійно консультує з будь-яких питань, пов"язаних зі здоров"ям моєї дитини.

Ще одна історія - моїй сусідці лікар призначила таблетки для дитини для лікування проблеми з кишечником. Мама відразу ж купила таблетки. І уявіть її здивування коли вдома вона прочитала що ці ліки мають купу протипоказань і дозволені для діток тільки з 9 років. І то в малих дозах.

В кого дітки 4-5 років, напевно пам"ятають як наші лікарі \і педіатри, і дитяча невідкладна\ радили температуру "збивати" тільки "Найзом" - не шкодить навіть маленьким діткам. А потім ці "хороші" ліки взагалі заборонили на рівні держави.

Я веду до того, що не правильно вірити рекламі, але після кількох таких випадків я можу зрозуміти тих людей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що б вам не радили лікарі чи реклама - не лінуйтесь і прочитайте інструкцію прямо в аптеці, а не після купівлі ліків ;) Багато питань відпаде

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Практика показує, що не можна вірити не лише рекламі, а й лікарям іноді також.На жаль не всі вони у нас компетентні. Бо приходиш на прийом до дільничої, вона тебе слухає, дивиться, робить висновок - бронхіт.

Починає приписувати ліки - довго шарудить своїми папірцями, розкиданими по всьому столу, зі словами: "Де ж це я його поклала?... тут мені недавно принесли... це має допомогти..." - дістає купу рекламних буклетиків, серед них знаходить потрібний з рекламою чергового Лазолвану, Ереспалу, чи ще чогось подібного, і призначає цей препарат. Виходить так, що призначення пацієнту лікар робить, виходячи не з досвіду роботи, не з практики, а зі слів чергового менеджера, який запропонував цей препарат. Лікуйтеся на не здоров"я! А я подивлюся, що з цього всього вийде...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Корвалол містить фенобарбітал. Ясно, що в дуже малих дозах, але все ж таки... Не дарма практично у всьому світі цей препарат та йому подібні заборонений.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не полінувалася і знайшла....

З листка-вкладиша Лазолвану -

Показання.

ЛАЗОЛВАН сироп застосовують для полегшення відхаркування мокротиння та зменшення кашлю при гострих і хронічних бронхопульмонарних захворюваннях, пов"язаних із порушенням бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу

Рік тому мала сильний кашель (кашляла місяців два), спочатку приймала гомеопатичний препарат - не допоміг, зробила рентген - ніяких запалень, бронхітів та інших хвороб не виявили, призначили антибіотики - не допомогло, пішла ще до одного врача, та послухала, подивилась рентген, спитала, що приймала (почувши, що антибіотики зробила круглі очі) і призначила сироп від кашлю, назвала декілька видів, серед них запам"ятала Лазолван та Бронхолітін, пішла в аптеку запитала на основі чого один і інший і зупинилася на Лазолвані, через тиждень кашель припинився. Тому стверджувати, що все що рекламують туфта не можна, читайте інструкцію, консультуйтеся з лікарями і буде все добре. ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нет нужды отменять какую бы то ни было рекламу.

Реклама - это прежде всего деньги и не только "Коломойскому", а и в бюджет. Реклама - это закрытие дыр в эфирах на тех же радио- и теле- каналах (Вы же не хотите, что бы "Дом 6" шёл пол дня). Суть вопроса именно в том, как подают рекламу и на сколько правдивую преподносят информацию, а за нарушение этих норм следует наказывать, что опять же приведёт к пополнению бюджетов и повысит уровень правдивой информативности рекламы.

Конечно значительно удобнее "переложить" ответственность с своих плечей на какого-то дядьку, что чё-то там прогундосил с экрана или на сиськастую тётку, которая красиво подержала упаковку, но даже ребёнок в садике знает, что лечением занимаются врачи (не зря же они 6 лет учатся). Неужели Вы думаете, что высокий уровень алкоголизма в стране именно из-за рекламы? Та фиг там - это сознательный (если его можно так назвать) выбор человека. Необходимым является донести всю угрозу, которую несёт в себе тот или иной продукт, а за нарушение штрафовать, что, собсно, мы и видим в данном случае :)

С другой стороны реклама выполняет функцию перераспределения денег с разных сфер. Ни медикаменты ни водка не станет дешевле если убрать рекламу ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Реклама - то двигун торгівлі і просвітлення мас. От звідки б ще ми взнали про архінужну нам баночку "йогурта" і шампунь з діамантами і маточковим молочком? :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Більше того, всі ці препарати на зразок Coldrex досить токсичні і вживати їх бажано чим поменше. Мій тесть лор, розказував випадок, який стався з одним лучанином, його пацієнтом. Він був з сім'єю на відпочинку в Криму, поїхав автомобілем. Перед виїздом додому відчув себе не добре, піднялась температура. Він купив пачку цих "чаїв" і на протязі всієї дороги з Криму сюди їх пив, щоб збити симптоми і доїхати додому, за дорогу випив цілу пачку (близько 10 пакетиків за пів доби). Додому-то він доїхав, але від отруєння "чаями" в нього почали відмовляти внутрішні органи і за добу чоловік помер. І це випадок не поодинокий. Людям щодня розказують про користь ліків, але мовчать по приховану в них небезпеку.

Я не захищаю такі препарати, але все ж таки потрібно в першу чергу уважно читати листок-вкладиш, думаю там написано що він усуває тільки симптоми і що пити можна не більше 3-4п пакетиків на день....Тимбільше потрібно було показатись лікарю, а не бігти в аптеку і купувати що попало,- їхав за кермом ще не сам, наражаючи на небезпеку пасажирів та інших водіїв....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

На мой взгляд, в большинстве случаев рекламируют то, что плохо продается/покупается. Я телек вообще не смотрю, и на рекламу меньше обращаю внимание, а если заболел иду в больницу, чтобы не "умничать" :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

правильно зробили шо оштрафували.і шкода шо тількі на мілліон.тре було на всі 4!!

як на мене то треба забороняти-штрафувати рекламу яка гарантує повне лікування/відстірування/позбавлення, а якщо ні "то ми повернемо вам гроші".це ж развадняк і брєд. :angry2: :angry2:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...