Перейти до змісту

Звітність підприємця в ПФ за 2009 рік


kayot

Рекомендовані повідомлення

Добрий день!

Хто з підприємців (единий податок) вже здавав звітність в пенсійному - кажуть виникають проблеми з доплатами до мінімальної з/п згідно постанови 366 кабінету міністрів, хоча її ніби то суд визнав недійсною???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

В будь-якому випадку звітність подавати потрібно. Якщо ви сплачували доплати до мін. страхового тарифу, то їх також потрібно буде показати (може колись врахується, чого даремно пропадати). Будуть питання - в ПМ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я вчора ходив.

Мені сказали що потрібно доплатити 754,28 грн .

Одні кажуть що будуть платити, інші - ні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Закон був відмінений (точніше - ніби як направлений в КС,до розгляду там, дія закону призупинена). Але він діяв 6 місяців - от за них-то і мусово підприємцям "капнути" в дірявий бюджет ПФ зі своєї кишені близько ста у.о.

П.С. Задався питанням відмови від пенсії взагалі - при цій доплаті розмір моєї майбутньо-гіпотетичної пенсії буде один "Х" мінімальний.

П.П.С. Десь у якомусь зі своїх постів, шановний Ді(Фото) суперово розписав теорію пенсії, якщо певну сумму відкладати на банківський рахунок, а не в ПФ, за що автору респект та повага.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені сказали що потрібно доплатити 754,28 грн .

Вони багато чого будуть говорити. Ця вимога не є правомірною. Вся заковирка в тому, що якщо не доплатити до мінімального страхового тарифу, то ці місяці не будуть враховані для нарахування пенсії. Але і заставити вас ніхто немає права, бо згідно законодавства ця справа є суто добровільною.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В понеділок здав усю звітність (я є платником єдиного податку) у ПФ. Сплатив усі платежі до початку листопада 2009 р. Запитав у спеціалістів за тих, хто не заплатив. Сказали, що приймають усю звітність незалежно від того чи сплатив ти внески чи ні. Не знаю, може це мені попались нормальні спеціалісти, але говорили нормально і добре проконсультували. Перед цим був у податковій - то вийшов звідти злий як чортяка. Там працюють "добрі люди". :angry:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені сказали що потрібно доплатити 754,28 грн .

Вони багато чого будуть говорити. Ця вимога не є правомірною. Вся заковирка в тому, що якщо не доплатити до мінімального страхового тарифу, то ці місяці не будуть враховані для нарахування пенсії. Але і заставити вас ніхто немає права, бо згідно законодавства ця справа є суто добровільною.

А якісь докази правового характеру можна?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Збираюсь платити на цьому тижні. Тому грамотна юридична оцінка ситуації або цікавий особистий досвід будуть сприйняті з надзвичайною вдячністю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Люди, не ведіться на развод пенсійного, постанова КМУ №36 зупинена указом президента N 890/2009, та визначена незаконною, оскільки вона порушує норми конституції, а будь-які зміни стосовно податків та відрахувань має право вносити тільки парламент, а не уряд. Крім цього є ще постанова Окружного адміністративного суду м. Києва N 2а-4456/09/2670, про визнання незаконною постанову КМУ №366. Ті ж підприємці котрі вже сплатили внески, мають право на повернення надмірно сплачених коштів на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Але щоб їх повернути, підприємцям доведеться звертатися до судів, адже уряд не запровадив схеми повернення внесків.

Я платник єдиного податку з 2-го кварталу 2009р., подав в пенсійний дод.25, копію свідоцтва платника ЄП та копії платіжок про сплату ЄП, на запитання інспектора чи зробили доплату згідно вищезгаданої постанови відповів, що сплачувати ці внески я не буду оскільки ця постанова незаконна, на що інспектор відповіла "Це на вашу відповідальність" та успішно прийняла усі документи, на цьому спілкування з ПФ закінчилось.

postanova 2a-4456.doc

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Діючим пенсійним законодавством передбачено зарахування страхового стажу лише за умови щомісячної сплати мінімального розміру страхового внеску.

Указ Президента України вiд 02.11.2009 № 890/2009, в свою чергу зупинив дію постанови №366 про обов'язкові доплати та визнав її невідповідною Конституції України. Тому якщо ви не проведете ці доплати, то просто не буде зарахований ваш страховий стаж.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Така інфа проскочила, що 40% відрахувань в ПФ він може витрачати на власні потреби: ремонт і будівництво, зарплати і ти-ри-пи-ри. Якщо то правда ото весело

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можливо так воно і є, зараз я вже нічому не здивуюсь в цій країні... Але згідно інформації безпосередньо від робітників ПФУ, їхні фінанси не в найкращому стані.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Найбільш турбує те, що штрафні санкції при непроплаті становлять 170 гривень за кожен прострочений день. От тому я особисто і вагаюся з неоплатою. Думаю, що суд визнає мою правоту в можливому позові проти ПФ. Але скільки я на то затрачу коштів та часу і чи варте воно того?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Filtikultapistui, велике щире спасибі за інформацію!!! (шкода, , що плюси не працюють :) )

Але все ж у мене лишилось питання.

У відповідній ухвалі суду паостановлено: визнати незаконною та скасувати а також зупинити дію відповідної постанови КМУ.

Особисто менні ці формулювання не дають розуміння того, чи звільняються підприємці від сплати внесків уже нарахованих за період діі постанови КМУ № 366 до судового рішення.

Ті ж підприємці котрі вже сплатили внески, мають право на повернення надмірно сплачених коштів на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування
Цього там не написано.

Що скажете, панове юристи?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Відділення ПФУ на місцях зараз повинні керуютися Листом від 23.01.2010 №1093/03-20.

Сміливо здавайте звіти посилаючись на цей припис, і уважно слідкуйте за змінами в законодавстві.

А щодо штрафних санкцій, то відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за несплату страхових внесків, накладається штраф у розмірі 10 відсотків. Одночасно на суми своєчасно не сплачених страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу. Особисто по штрафам більше сказати не може, бо поки, дякувати Богу, не стикався.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Особисто менні ці формулювання не дають розуміння того, чи звільняються підприємці від сплати внесків уже нарахованих за період діі постанови КМУ № 366 до судового рішення.

На сьогодні залишається чинним Указ Президента від 03 липня 1998 року №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», яким не передбачено інших додаткових платежів, і компетенція в формуванні податкових зобов’язань згідно зі ст.92 КУ належить виключно Верховній Раді України а не КМУ.

0910048.pdf

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На сьогодні залишається чинним Указ Президента від 03 липня 1998 року №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», яким не передбачено інших додаткових платежів, і компетенція в формуванні податкових зобов’язань згідно зі ст.92 КУ належить виключно Верховній Раді України а не КМУ.

оце сильно і чітко +1.

Тобто коли Юлія запускала цю мульку вона чітко знала що розводить лохів, але через те що лохи почали платити (я особисто відвалив до 260грн за два місяці які я просто подарував ПФ) ця постанова не стала законнішою. Але ПФ це все сподобалось і він хоче цієї халяви й надалі. Ми з самого початку повинні були забити на ту фігню протягнуту за вуха. Гарантую, що жодних санкцій від ПФ не буде і в суд на вас ніхто не подасть, але на вашому місці я б заплатив, а то вдруг щось непонятне :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

радісна новина панове!

25.03.10 Постановления КМУ об уплате пенсионных взносов упрощенцами отменены

Постановлением Кабмина от 24 марта 2010 года № 278 признаны утратившими силу постановления правительства от 14.04.2009 г. № 366 «Об уплате взносов на общеобязательное государственное пенсионное страхование физическими лицами – субъектами предпринимательской деятельности, избравшими особый способ налогообложения» и от 21.05.2009 г. № 505 «О порядке уплаты и зачисления сумм взносов на общеобязательное государственное пенсионное страхование, уплаченных физическим лицом – субъектом предпринимательской деятельности, избравшим особый способ налогообложения».

Напомним, что постановление № 366 обязывало предпринимателей – плательщиков единого налога доплачивать взносы в Пенсионный фонд Украины до размера минимального страхового взноса, а постановление № 505 определяло порядок уплаты и зачисления сумм таких пенсионных взносов.

2 ноября 2009 года Президент Украины своим Указом № 890 приостановил действие постановлений № 366 и № 505 по мотивам несоответствия данных постановлений Конституции Украины.

http://chp.com.ua/index.php?code=8302&show_all=YESS

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я вчора ходив.

Мені сказали що потрібно доплатити 754,28 грн .

Одні кажуть що будуть платити, інші - ні.

а мені в Ківерцях сказали в пенсійному заплатити 808 грн з копійками,

при такій самій ставці податку 200 грн як в луцьку

в чому ж різниця шо в районі дорожче???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добрий день!

Хто з підприємців (единий податок) вже здавав звітність в пенсійному - кажуть виникають проблеми з доплатами до мінімальної з/п згідно постанови 366 кабінету міністрів, хоча її ніби то суд визнав недійсною???

Пока нет прецедентов в судах - можно не платить.:D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На сьогодні залишається чинним Указ Президента від 03 липня 1998 року №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», яким не передбачено інших додаткових платежів, і компетенція в формуванні податкових зобов’язань згідно зі ст.92 КУ належить виключно Верховній Раді України а не КМУ.

оце сильно і чітко +1.

Тобто коли Юлія запускала цю мульку вона чітко знала що розводить лохів, але через те що лохи почали платити (я особисто відвалив до 260грн за два місяці які я просто подарував ПФ) ця постанова не стала законнішою. Але ПФ це все сподобалось і він хоче цієї халяви й надалі. Ми з самого початку повинні були забити на ту фігню протягнуту за вуха. Гарантую, що жодних санкцій від ПФ не буде і в суд на вас ніхто не подасть, але на вашому місці я б заплатив, а то вдруг щось непонятне :)

Я б не був настільки оптимістично налаштованим - і щодо дії Указу №727/98, і щодо судів.

На сьогодні, як це не парадоксально, діє і Указ №727, і Закон №1058 (про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування). Цим Указом "єдинщики" звільнені від сплати внесків до ПФ - тим не менше, до скасованої Постанови ЮВТ фіз.особи мали право доплатити до мінімального страхового внеску, а юр.особи - зобов'язані платити на загальних підствах, причому пенсійний фонд робить залік на суму внесків, сплачених у складі єдиного податку - цей залік взагалі жодним нормативним документом не передбачено (листи самого ПФУ не мають жодної юридичної сили).

Тим не менше, Львівський апеляційний адміністративний суд справи по спорах з ПФУ розглядає "пачками" - 20-30 за годину в порядку денному. Причому представник ПФ може і не з'явитись, але зазвичай рішення виноситься на користь ПФ. Що і не дивно - мабуть, всі в курсі, яка зараз "дірка" в пенсійному фонді...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені сьогодні бухгалтер сказала шо таки відмінили ті проплати. в понеділок понесе звітність. ніц доплачувать не тра.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До уваги підприємців - платників єдиного та фіксованого податків (щодо сплати пенсійних внесків)

Урядом скасовано постанову Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року № 366 "Про сплату внесків на загальнобов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування".

26 березня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24 березня 2010 № 278 "Про внесення змін, скасування та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України", відповідно до якої вищезазначену постанову визнано такою, що втратила чинність.

Відтепер фізичні особи-платники єдиного та фіксованого податку не повинні сплачувати додаткові суми страхових внесків до Пенсійного фонду.

Зауважуємо, що дію постанови Кабінету Міністрів України від 14.05.09 № 366 зупинено Указом Президента України від 02.11.2009 № 890 "Про зупинення дії окремих постанов Кабінету Міністрів України" з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.

У зв'язку з цим, інформуємо, що частиною 5 статті 52 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" передбачено, що зупинення дії акта Кабінету Міністрів України Президентом України на підставі пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України має наслідком зупинення вчинення будь-якими органами, особами дій, спрямованих на виконання зупиненого акта Кабінету Міністрів України, здійснення повноважень, визначених цим актом.

З огляду на вищезазначене, доплата сум пенсійних внесків до мінімального внеску за періоди до дати скасування постанови № 366 здійснюється на добровільних засадах. У такому випадку весь період, за який сплачено внески, зараховується до страхового стажу для нарахування пенсії в майбутньому.

Источник: dkrp.gov.ua

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...