Перейти до змісту

Обережно борщівник


Luychi

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Подивилась сюжет в новинах. прочитала в неті. Прям дійсно страшно стало. Здавалось би просто рослина, а виявляється дуууже небезпечна.

Борщівник Сосновського – багаторічна рослина, до 3–5 метрів висоти, товщина стебла – до 10 сантиметрів. Основними місцями його зростання є потічки, береги річок, узбіччя доріг, деградовані пасовища. ЇЇ завезли в Україну в середині минулого століття з Кавказького регіону, за наказом Сталіна. Вважали кормовою культурою. Борщівник гарно пристосувався і надзвичайно поширився у нашій країні. Проблема в тому що це дуже отруйна рослина. Отруєння може настати не лише при безпосередньому контакті (у вигляді опіків шкіри), а й навіть коли людина проходить повз неї і вдихає її запах.І досить тяжко піддається лікуванню. Уявляєте - навіть знищувати її потрібно в похмуру погоду або в дощ тоді борщовик менш токсичний. Викошувати його потрібно 2-3 рази на рік і тоді існує ймовірність, що рослина погано перезимує і на наступний рік не зійде.На боротьбу з борщівником Сосновського, який спричиняє опіки та дерматити при потраплянні на шкіру, з бюджету Луцького району цьогоріч було виділено 20 тисяч гривень, – про це під час 27-ої сесії Луцької райради повідомив начальник районної станції захисту рослин Анатолій Горпинюк.

Опубліковано

Бачив цей борщівник, але нічого поганого від нього не ісходіло. Хіба що не він, а щось схоже було.

Фото від ursa нагадало останній фільм про Кінг Конга, коли експедиція лазила в схожій канаві з мурашками, кузнєчиками і хробачками різними :) Де сфотографовано таке?

Опубліковано
Цікаво, як могли таку отруту вважати кормовою культурою? Щось тут не сходиться.

Цілком можливо, що на Кавказі він і не є таким отруйним, а тут пройшла якась його мутація. Тай врешті-решт морфій і опій колись вважалися ліками. А горілка називалась аква віта - вода життя і її теж вважали цілющою. Я б не радила на собі перевіряти силу борщівника. Навіть конвалії нанюхавшись у закритому приміщенні можна добряче одурманитись.

Опубліковано

Погоджуюсь. Розказували родичі, як колись корова наїлась того зілля і ходила потім з місяць вся в язвах, кровю стікала. Ледь вичухалась якимось дивом.

Опубліковано

Це правда, одного разу знайомий косив його в себе на ділянці і прибирав відповідно руками. Потім тими руками потер лице, тіло і т.д.

Так в нього на тих усіх місцях опіки були, як від праски. Але це ще нічого, якщо з соком даної рослини потрапити на сонце (як з ним і сталось), то опіки стають такі, що вважаються майже найскладнішими з точки зору медицини. "Пропікає" аж до м"яса і потім дуже важко регенерується шкіра.

Ну, він довго ще мучився з усім цим поки не відновився повністю. Так що обережніше.

І його справді купа по всьому Луцьку!

Опубліковано

в Луцке, в парке им.Ворошилова (теперешнее название не знаю), что вдоль детской ЖД, есть место, где не только такая ядовитая гадость растет.

заросли эти от первого поворота ЖД, под дворцом пионеров, в низинке, в сторону бывшего штаба дивизии.

сейчас там вообще пройти нельзя. раньше было вполне проходибельно.

Опубліковано

Його як кормову культуру використовують після силосування. Свіжозірвана (зрізана) рослина приносить шкоду і людині і тварині. Колись хлопака малий поліз робити будиночок в борщовику, ледь в реанімації спасли дитину...

Опубліковано
заросли эти от первого поворота ЖД, под дворцом пионеров, в низинке, в сторону бывшего штаба дивизии.

Офф. А где этот штаб есть (был)?

Опубліковано
бывшего штаба дивизии.

Офф. А где этот штаб есть (был)?

Огиенко (Героев Порганичников) 1.

был. дивизию расформировали. там сделали ремонт. по слухам, для СБУ

Опубліковано
Уууу, брат :)

Таракановский Форт. Там таких зарослей хватает :)

офф,

чув байку від коменданта ТФ про те як один офіцер *підтерся* листком цієї рослини... :D

Опубліковано

мемуари від ветерана визвольної війни від борщівника:

в прадавні часи висадили цілу плантацію цієї рослини-монстра поблизу державної пасіки (запевняю Ющенко до пасіки не мав ніякого відношення :) ), оскільки вважалося що велике суцвіття дуже медоносне. Перша висадка була настільки високою що буквально стояла зелена стіна цієї нечисті.

Нам, дітворі, кращих атракціонів і не придумати як з розбігу вцепитися руками максимально вище за стебло і разом з ним як нездалий стрибун з шестом гепнути об землю. Наслідки проявилися на слідуючий день, практично у всіх долоні представляли собою один суцільний "волдирь". Болі від цього на диво особливої нема, хоча опік получається суттєвий.

І лише недавно я дізнався із ЗМІ шо ядовитий сік рослини робить свою темну справу лише під дією сонячного проміння, тобто якщо після контакту з рослиною, тіло прикрити і після того дуже добре промити водою - наслідків бути не повинно...

Опубліковано

В червні, на ногу дружині якось потрапив сік борщівника. Відразу ніякого подразнення чи відчуття не було, дружина не знає де саме росте він і як сік потрапив. На наступний день приблизно 10см.кв покрилось пухирцями, які збільшувалися з кожним днем і викликали сильний біль. Звернулися до медиків. Конкретних ліків від нього немає. Лікували як від опіків токсичними хімікатами. Пухирі зійшли приблизно за 3 тижні, а сліди ще досі чітко видно на тілі.

Опубліковано

о, блін начитався - а я в дитинстві оті сухі патичкі кидав у вогнище (коли влітку на рибалку ходили), нічого дивного не помічав. тепер буду десятою дорогою обходити.

Опубліковано

Все правда про небезпеку... Його сік, цуко, мені на ногу попав біля Стиру два роки тому... Опіки до кінця зажили лише через рік (!). Обходити десятою дорогою... І раундапом, раундапом... Хоч борщівник однорічний і розмножується насінням... Бачили б ви його біля доріг по заході Уукраїни або вздовж дороги на Львів.. Або на пустирі біля "Променя"...

Опубліковано

Так, саме той..... ((( І минулого року були там зарості борщівника, і цього... І ще два тижні тому мені показали живу свіженьку квітучу амброзію полинолисту, зірвану в Луцьку.....

Опубліковано

сестра опекла руки борщовиком років з 20 тому (опіки були дуже серйозними, але все добре закінчилось), після того сам до нього близько не підхожу і оточуючим даю стосовні ради, як на мене то дана рослина - повний непотріб

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...