Перейти до змісту

Тихе полювання (любителям грибів)


Рекомендовані повідомлення

Ну якщо судити по тому що на трасі починають продавати гриби тільки починаючи від Колок, то мабуть врядлі щось біля Ківерець толкове є.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А мене навпаки з малку вчили виривати гриби, потім пішла тема, що їх треба зрізувати. Опять же нашлись сторонники виривання, так як зрізавши, почне гнити корінь, що залишився в землі і загниється вся грибниця.

ПС. А які Ваші, грибники, варіянти? Цікаво послухати, щоб знову сформувати метод збирання, так сказать

як на мене то немає різниці, грибниця ж знаходиться не суто під грибом а в радіусі декількох метрів, і якщо його й вирвати, то якої шкоди це може їй завдати?

але змалку теж казали, що потрібно зрізати, щоб далі росли на цьому місці :) та це і зручніше, так як менше сміття і піску збирається в кошику і на самих грибах. а на рахунок того, що через це загниється грибниця взагалі якось смішно, вони ж і самі рано чи пізно згниють :)

на вихідних хочу побродити, зараз має вже бути багато синяків (польських).

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну почему меня учили срезать, а не вырывать, так это то, что повреждённый участок грибницы год-два не будет плодоносить, соответственно грибное место будет утрачено.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Єдиної думки на рахунок вириватичи зрізати немає. Але дивіться яка штука получається, хтось ріже, а хтось рве, так? А гриби то ростуть і ростуть :0151: .

ПС. на рахунок зрізання то точно жирний +. Остання вилазка показала, що роботи дома НАБАГАТО менше.

Доречі, саме так, польські почали рости. А цей дожчик що зараз йде (тай в лісі він теж буде) тільки в + нам

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Грибув немерянно!!!!

Колега по роботі родом з Порська (по Ковельській трасі, за Переспопою),зараз у відпустці в селі.Казав,що вже дікілька підходів робив по два-три кошика: правдиві і польські.

Інший родом з с.Оконськ,Маневицький р-он. Теж телефонували родичі,казали білих-тьма!

На вихідних сам їду.Або в Порськ,або Софіянівка-Череваха.Звіт з мене.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я - далі! Післязавтра,на Манєвичі! (скорше всього)

ЗЮ. На рахунок Ківерець і районів.В Журавичі тре їхати.Але там місцевий хтось має бути.Ну або той,хто там бував.Гриби там є.Але місця! Треба знати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В пвдтвердження, на одному сайті знайшов "Большинство микологов доказывают, что гриб следует выкручивать из земли, словно винт, иначе срезанная часть ножки останется в почве, загниёт и погубит грибницу." На іншому "Возьмите гриб за ножку и вращательным движением, раскачав его, выдерните так, чтобы полностью отделилась ножка от субстрата. Если ножка хрупкая и ломкая, подденьте ее ножом или пальцами и вытолкните его вверх из земли. Оставшуюся ямку следует засыпать землей или мхом, чтобы обнаженная грибница напрасно не высыхала". Ще на інших, що потрібно зрізати і засипати...

ПС. Буду зьирати 50/50. Такі якась версія да й буде вірною.

то що, всі завтра на Колки і далі? ;)

Скидаємось на автобус? :D і полетіли?

Блін, як би не картошка, вже завтра полетів би. :0156:

Питання до своїх: Скільки ж її тра???? Свиня за зиму стільки не зїсть, і я не подужаю :0156:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Минулого тижня за годину вдвох назбирали кошик маслюків на бетонці між Ковелем і Любомлем, при чому не з ранку (перед нами там вже хтось побував), і стільки ж само - десь між Любомлем і Згорянами.

За грибами їдьте зранечку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

.

В пвдтвердження, на одному сайті знайшов "Большинство микологов доказывают, что гриб следует выкручивать из земли, словно винт, иначе срезанная часть ножки останется в почве, загниёт и погубит грибницу." На іншому "Возьмите гриб за ножку и вращательным движением, раскачав его, выдерните так, чтобы полностью отделилась ножка от субстрата. Если ножка хрупкая и ломкая, подденьте ее ножом или пальцами и вытолкните его вверх из земли. Оставшуюся ямку следует засыпать землей или мхом, чтобы обнаженная грибница напрасно не высыхала". Ще на інших, що потрібно зрізати і засипати...

ПС. Буду зьирати 50/50. Такі якась версія да й буде вірною

Ну ви блін,дайотє.Я,звісно,теж ЗА,щоб все було кашерно.Але наші предки,літ100-150 тому, навіть більше,певно грибув не різали-тільки висмикували.І нічого,правдиві не перевелися.Як росли так і ростуть.Особисто я,польського можу зрізати,маслюка,красноголовця,бабку...Але як побачу правдивого-не можу.Звиняйте,витягую з землі.Аж надто він хотоший,особливо боровик.Зріжеш,половина ноги в землі лишається.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гриби які не були знайдені теж згнивають і грибниця від цього не руйнується.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Багато білих можна назбирати у Копиллі, а польських більш у Колках (якщо недалеко від Луцька).

Р.S. Сьгодні були у Старовижівських лісах, то зовсім можна сказати немає справжніх.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хух,нарешті вдома!!! Година ,як приїхав.Все по порядку.

В 5.00 виїзд з Луцька.Двома машинами перли,загалом 8 чоловік.Всі дядьки,колеги по роботі.

Об 6.00 були в с.Яблунька."Поздоровалися з грибами" (по 50-ть :) ),пішли шукати.До 9.00 кожен мав по відру всього і всяких: правдиві,польські,сироїжки,решетняки.

Потім лісами на Соф"янівку.Я вже років 7 туди їзджу,тому певні місця знаю,як своїх п"ять пальців.Певне ще по відру того самого.Спочатку двоє згубилося-знайшли.Потім ще один тлумак побрів на далекі села.Теж,мало горло не зірвали,знайшли.Дали пІZдун*в,сіли обідати.

По дорозі заскочили в Череваху.Знав я там одне місце... І воно не підвело!!! Низина,трохи болота.Кожен набрав бабок (підберезовиків) в посадці,березовій.Хто відро,хто половину.

Була 15.00. Потомилися,вирішили їхати на Луцьк.По традиції,я завжди заїзджаю в Копилля,але тут вже ні в кого сили не було лазити по лісі.Як годиться,в Колках 0.7 л. для повного щастя і "на хаус".

Ось якось так.Я задоволений.На двох з батьком відра три.Я б сказав,що скоріше грибів немає,ніж є.На тих місцях минулі роки збиралося набага-а-а-то більше.Будемо надіятися,що сезон тільки почався і все попереду.

Ліпше ніж на дивані лежати.

post-11231-0-10009100-1347208332_thumb.j

post-11231-0-20083500-1347208343_thumb.j

post-11231-0-59282700-1347208354_thumb.j

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зараз само перехідний період між літніми та осінніми грибами, до того ж нема дощів тому грибочків малувато.

ось знайшов фото маслючків що збирав два тижні тому

post-11163-0-44918600-1347254374_thumb.j

  • +1 2
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У мене схожа ситуація, як і у zigorkа . 09.09. виїзд. Початок - 3 по 50 в лісі. Було і згублене одне. Воно ж годину ходило блукало, і лише по голосу в мобільному, я почув що щось ні то. Силою витягнув з нього фразу "я заблудив". Думаю, ну фсьо, гриби кончились, і Шуріка не буде. Два дні назад як приїхав блудяга з Лондона, ще не все розповів про свою поїздку, і таке сталось. "А скільки нерозказаного про Англію він забере з собою. Блін, краще б я його на рибалку витягнув" думав я про себе:).

Значить, розмовляємо по мобільному (по сонцю виводив його, марно), повезло, що він попав до електроопор, потім на ж/д колію. Я стою на колії і думаю, як би то йому знак подати, щоб він пішов у правильному напрямку, а не в іншу сторону. І тут осіяло мене сонце прямо в гоко, яке вийшло із-за хмар. Я став, :smoke:, потягнув :beer:, задумався на троха і вигукнув "Бінго!!!". В машині була штукенція від сонця (на скло ліпиться), я її хвать і на колію "зайчики пускати". Оказується, далеко було видно! Як ми потім вирахували по табличках, кум був від мене більш як 4 км. Колія, на щастя, була в тому місці пряма. От так-то.

Ну і звичайно фото: post-13697-0-50536800-1347280781_thumb.j post-13697-0-02503700-1347280796_thumb.j

post-13697-0-86900000-1347280804_thumb.j post-13697-0-45620900-1347280818_thumb.j + 2 відра в машині.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ще на табличках вказані кілометри і можна про це сказати по мобілці.

Коли я говорив про км на табличках кум знаходився десь по середині "своїх" табличок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну, малувато трохи грибів... може ми не там шукали :)

але в принципі, назбирати можна, раз біля траси продають

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось сьогодні вранці за дві години відерко красенів назбирав - білі, красноголовці, підберезовики.

Але мушу зазначити що грибів зараз малувато, суха погода. Ждем хороших дощів.

post-11163-0-00265100-1347377334_thumb.j

post-11163-0-01599000-1347377381_thumb.j

post-11163-0-87693300-1347377420_thumb.j

post-11163-0-41175400-1347377516_thumb.j

post-11163-0-04368000-1347377564_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...