Перейти до змісту

Утеплення стелі приватного будинку


Рекомендовані повідомлення

Только что, Zheny@ сказал:

Ти зверху на нього литимеш воду?

 

навіщо лити, він і так провисає, при підвищенні температурі, незнаю правда чи весь, але бачив таку фігню...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 197
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

1 хвилина тому, Серега89 сказано:

навіщо лити, він і так провисає, при підвищенні температурі, незнаю правда чи весь, але бачив таку фігню...

може якщо хреново натягнутий був.

 

Я задавав питання, щодо натяжної стелі в ванній, то казали, що нормально. Він щільно прилягає до стіни - волога не потрапляє.  + плінтуса.  Для особливих задротів, можна пройтися герметиком :)

Грибка над ним не буде, якщо норм витяжка.

В мене на кухні 5 років. Норм. Ніде нічого.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, Zheny@ сказал:

може якщо хреново натягнутий був.

 

Я задавав питання, щодо натяжної стелі в ванній, то казали, що нормально. Він щільно прилягає до стіни - волога не потрапляє.  + плінтуса.  Для особливих задротів, можна пройтися герметиком :)

Грибка над ним не буде, якщо норм витяжка.

В мене на кухні 5 років. Норм. Ніде нічого.

 

Незнаю, як був натянутий, але ефект прикольний.  А ось грибок над ним може і бути, для нього не важливо, пройде пара через стелю чи ні. Є ще зона конденсації, де конденсується волога з повітря, ось це треба врахувати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 годин тому, Unknown сказано:

Можливо вистачить пірометра?  ;)

можу запропонувати вам пірометр - маю аж два, один міряє щось там до 300 чи 350, другий - для тіла, але має перемикач боді/сурфейс, обидва з алі :)

тільки, боюсь, що у ваших тестах буде потрібно калібрований пірометр з точністю до третього знака після коми і повірений з такою самою точністю, плюс герметична капсула, яка забезпечить н.у. - сталу температуру, вологість, атмосферний тиск і тд...

 

тільки яка доцільність цього геморою, якщо пінопласт НЕ прозорий для ІЧ-променів?

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 часов назад, Серега89 сказал:

навіщо лити, він і так провисає, при підвищенні температурі, незнаю правда чи весь, але бачив таку фігню...

В спальні 20 квадратів натяжний. Вроді нічо не провисає навіть у велику спеку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

26 хвилин тому, WebTraveller сказано:

В спальні 20 квадратів натяжний. Вроді нічо не провисає навіть у велику спеку

стеля є 2-х видів.

Плівка і такнина.  Тканина ,може, десь від вологи набрякла і витягнулася.

Бо нормальна ПВХ стеля вже в мене років 8.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 годин тому, Серега89 сказано:

Незнаю, як був натянутий, але ефект прикольний.  А ось грибок над ним може і бути, для нього не важливо, пройде пара через стелю чи ні. Є ще зона конденсації, де конденсується волога з повітря, ось це треба врахувати

ось я питався.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 минуту назад, Zheny@ сказал:

стеля є 2-х видів.

Плівка і такнина.  Тканина ,може, десь від вологи набрякла і витягнулася.

Бо нормальна ПВХ стеля вже в мене років 8.

Я про плівку.

Бо теж лякали і сторонніми запахами, і провисаннями

Нічого такого немає

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, WebTraveller сказано:

Я про плівку.

Бо теж лякали і сторонніми запахами, і провисаннями

Нічого такого немає

Запах нової плівки був перший тиждень. далі вивітрився.

Провисань ніяких немає.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, rrid сказано:

можу запропонувати вам пірометр - маю аж два, один міряє щось там до 300 чи 350, другий - для тіла, але має перемикач боді/сурфейс, обидва з алі :)

тільки, боюсь, що у ваших тестах буде потрібно калібрований пірометр з точністю до третього знака після коми і повірений з такою самою точністю, плюс герметична капсула, яка забезпечить н.у. - сталу температуру, вологість, атмосферний тиск і тд...

 

тільки яка доцільність цього геморою, якщо пінопласт НЕ прозорий для ІЧ-променів?

Пірометр китайський я теж маю,  дякую. 

А щодо повіреного, з третім знаком після коми,  то нафіг він не потрібен -- думаю,  що якщо різниця температур буде менша 2-3 десятих,  то Сергій таки здасться і визнає нашу правоту :)

 

Я на 99,99% впевнений у непрозорості пінопласту для ІЧ променів  низькотемпературного джерела. 

Я тут задумав простенький дослід з пірометром, джерелом ІЧ випромінювання,  дзеркальним металевим листом (відбивач)  і 2-3 міліметровим пінопластом. Матиму натхнення і час,  то зроблю.  Потрібно лише пластинку знайти підходящу (або фольгу наклеїти на рівну поверхню), і різанути тоненько пінопласту шматок (розміром 10*10*0,2см). 

 

upd: 

Сподіваюсь пірометр здатний вловити ІЧ промені від гарячої води або хоч лампи розжарювання,  відбиті під кутом градусів 45 від металу,  і змінити хоч на кілька десятих градуса свої заміри. 

Змінено користувачем Unknown
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, Unknown сказано:

Пірометр китайський я теж маю,  дякую. 

А щодо повіреного, з третім знаком після коми,  то нафіг він не потрібен -- думаю,  що якщо різниця температур буде менша 2-3 десятих,  то Сергій таки здасться і визнає нашу правоту :)

 

Я на 99,99% впевнений у непрозорості пінопласту для ІЧ променів  низькотемпературного джерела. 

Я тут задумав простенький дослід з пірометром, джерелом ІЧ випромінювання,  дзеркальним металевим листом (відбивач)  і 2-3 міліметровим пінопластом. Матиму натхнення і час,  то зроблю.  Потрібно лише пластинку знайти підходящу або фольгу наклеїти на рівну поверхню), і різанути тоненько пінопласту шматок (розміром 10*10*0,2см). 

є простіший метод.

З тим же горнятком кави / чаю. Але потрібен все ж Тепловізор. Хоча можна і пірометром.

 

заливаєш 2 горнятка кави. 

Перше, обмотуєш простою металевою фольгою (кухонною), можна і в 2 слої.

Друге, обмотуєш оцим екраном, що з поролоном, фольгою всередину.

 

Міряєш температуру зовні одразу,  температуру кави одразу.

Потім через 30 секунд, через хвилину. і т.д. протягом 10-15-20 хв.  (для того й потрібен тепловізор, щоб одразу бачити температури у всіх досліджуваних горнятках, + температура кави і  того "екрану" з фольги і будівельної фольги.

 

 

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Zheny@ сказано:

є простіший метод.

З тим же горнятком кави / чаю. Але потрібен все ж Тепловізор. Хоча можна і пірометром.

 

заливаєш 2 горнятка кави. 

Перше, обмотуєш простою металевою фольгою (кухонною), можна і в 2 слої.

Друге, обмотуєш оцим екраном, що з поролоном, фольгою всередину.

 

Міряєш температуру зовні одразу,  температуру кави одразу.

Потім через 30 секунд, через хвилину. і т.д. протягом 10-15-20 хв.  (для того й потрібен тепловізор, щоб одразу бачити температури у всіх досліджуваних горнятках, + температура кави і  того "екрану" з фольги і будівельної фольги.

 

 

"екран з поролоном" -- це фольгована поліетиленова підкладка під ламінат ?

 

Ясно, що тепловтрати через "екран з поролоном" будуть менші, ніж просто фольгою обмотати, тут і пірометр не потрібен, не те що тепловізор. Тому я не розумію, що доведе твій замір.

 

ще є така штука, як коефіцієнт відбивання ІЧ променів, і в різних матеріалах він різний. Прикол в тому що багато навколишніх предметів поглинають в районі 95%, а фольга алюмінієва відбиває майже все, тому звичайні пірометри некоректно міряють температуру полірованих металів...

 

Якщо коротко -- твоя ідея геть не продумана.

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 хвилин тому, Unknown сказано:

Я на 99,99% впевнений у непрозорості пінопласту для ІЧ променів  низькотемпературного джерела. 

Я тут задумав простенький дослід з пірометром, джерелом ІЧ випромінювання,  дзеркальним металевим листом (відбивач)  і 2-3 міліметровим пінопластом. Матиму натхнення і час,  то зроблю.

без образ, але як в кота немає чим зайнятись, то він полірує щось там :)

можливо, якийсь пінопласт (якогось конкретного виробника якоїсь конкретної марки) при зменшенні товщини до скількись-там мікрон і стане пропускати ІЧ-промені, але яка з того практична користь? по ДБН, мінімальна товщина утеплювача по чорновій стяжці підлоги - 50мм. я в себе давав 100мм "35" або 40мм екструдера.

але все-одно, через ІЧ випромінювання бетону, бетон віддає неспівмірно менше енергії, ніж через конвекцію і безпосередню теплопередачі, навіть Сергій над цим задумався

On 03.06.2021 at 10:18, sergkots сказано:

В принципі згідний. Цікаво скільки взагалі енергії переходить в ІФЧ випромінювання в теплій підлозі? Якщо в уфо це певно досить велике значення то скільки в теплій підлозі тоді? Температура то мала.

фольга не пропустить мінімум 90% ІЧ-випромінювання, але вона віддасть всі 100% отриманої теплової енергії від бетону в утеплювач, бо вона металева (а якщо там полімерна плівка - то тепловим бар'єром тоді буде самий полімер, а не його "дзеркало").

це як в анігдоті - чому самальоти не роблять з того ж матеріалу, що й чорні ящики?

якщо фольгована плівка такий крутий теплоізолятор - то нахіба тоді взагалі в пиріг утеплення давати пінопласт/вату/тирсу/перліт?

 

і зворотнє - якщо пінопласт забезпечує 99% теплового бар'єру, то навіщо витрачати 30-60% вартості пінопласту ще й на "фольгу", яка дасть "економію" на рівні статистичної похибки?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо мій пірометр буде помітно реагувати на відбите від фольги тепло, то цього буде достатньо, щоб усі крапки над і розставити. Ми і поглинання листка А4 перевіримо, і 2 мм. поліетилен вспінений, і пінопласт 1-2 мм...

 

І якщо пінопласт не пропустить ІЧ хвилі, то Сергій буде на лопатках )))

 

 

@rrid  повинен здогадатись, як орієнтовно я хочу замір провести.  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, rrid сказано:

без образ, але як в кота немає чим зайнятись, то він полірує щось там :)

можливо, якийсь пінопласт (якогось конкретного виробника якоїсь конкретної марки) при зменшенні товщини до скількись-там мікрон і стане пропускати ІЧ-промені, але яка з того практична користь? по ДБН, мінімальна товщина утеплювача по чорновій стяжці підлоги - 50мм. я в себе давав 100мм "35" або 40мм екструдера.

але все-одно, через ІЧ випромінювання бетону, бетон віддає неспівмірно менше енергії, ніж через конвекцію і безпосередню теплопередачі, навіть Сергій над цим задумався

фольга не пропустить мінімум 90% ІЧ-випромінювання, але вона віддасть всі 100% отриманої теплової енергії від бетону в утеплювач, бо вона металева (а якщо там полімерна плівка - то тепловим бар'єром тоді буде самий полімер, а не його "дзеркало").

це як в анігдоті - чому самальоти не роблять з того ж матеріалу, що й чорні ящики?

якщо фольгована плівка такий крутий теплоізолятор - то нахіба тоді взагалі в пиріг утеплення давати пінопласт/вату/тирсу/перліт?

 

і зворотнє - якщо пінопласт забезпечує 99% теплового бар'єру, то навіщо витрачати 30-60% вартості пінопласту ще й на "фольгу", яка дасть "економію" на рівні статистичної похибки?

та я з тобою згідний, і вже з різних сторін писав про те, що навіть, якщо пінопласт і пропустить вглиб на 1-2 мм ІЧ промені, то несуттєво, бо ж під ним іще мінімум 48 мм пінопласту,  а то й усі 98 мм .

Але якщо я зможу показати, що 1-2 міліметровий пінопласт не пропускає ІЧ промені,  то рухне остання надія прихильників "фольги" в пирозі теплої підлоги.

 

Щодо того, що плівка буде випромінювати -- воно так, але плівка погано поглинає, тому і погано випромінює. Тобто при однаковій температурі бетону і фольги, ніби як бетон має набагато інтенсивніше випромінювати ІЧ спектр, і це як зачіпка в потрібності фольги. Але якщо інтенсивніше випромінювання від бетону поглинається на вході в пінопласт, то нафіга тоді його зменшувати?

От тому і шукаю варіант, як показати людям, що пінопласт поглинає , а не пропускає.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, rrid сказано:

і зворотнє - якщо пінопласт забезпечує 99% теплового бар'єру, то навіщо витрачати 30-60% вартості пінопласту ще й на "фольгу", яка дасть "економію" на рівні статистичної похибки?

ти ж економіст, не так порівнюєш )))

 

Якщо той один 1% за 3-5 років у грошах буде співставним з вартістю фольги, то економічний сенс є ;)

Хоча на практиці фольга себе не окупить, а вже писав, що за її вартість вибираю зайві 25 мм пінопласту ))).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 хвилин тому, Unknown сказано:

От тому і шукаю варіант, як показати людям, що пінопласт поглинає , а не пропускає.

можна піти від зворотнього - знайти людей, які успішно засмагають під пінопластом )))

  • Ха-ха 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, rrid сказано:

можна піти від зворотнього - знайти людей, які успішно засмагають під пінопластом )))

ну ти не плутай -- засмага від UF діапазону, а UF з протилежного боку від видимого світла.

  • Ха-ха 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Маркетинг?

Цитувати

Пінополістирол – найпопулярніший матеріал для утеплення будівель: від фундаменту до покрівлі. Якщо традиційні білі плити використовуються в будівництві вже понад пів століття, то останній десяток років також випускають сучасні сірі, які виготовляються з пінополістиролу, збагаченого рафінованими речовинами, такими як графіт. Ці добавки мають властивість відбивати або поглинати інфрачервоне випромінювання, що дозволяє значно зменшити теплопровідність пінополістирольних плит.

Чим нижче значення коефіцієнта λ (лямбда) полістиролу, тим ефективніше він захищає будівельний блок, значно знижуючи споживання енергії на опалення. Тому, якщо ми виберемо графітовий полістирол з коефіцієнтом λ = 0,031 Вт/мК і товщиною 15 см для ізоляції, слід пам’ятати, що для отримання такого ж теплового захисту стіни з використанням звичайного білого спіненого полістиролу зі значенням  λ = 0,044 Вт/мК потрібно використовувати плити товщиною 21 см.

 

Пінопласт це ж на 97% повітря, я не помиляюсь? 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

32 минуты назад, sergkots сказал:

Маркетинг?

 

Пінопласт це ж на 97% повітря, я не помиляюсь? 

майже вгадав, 98 :).

Маркетинг, оде зависили фіг знає в скільки разів, а про недолік мовчать.... адгезія у графітового паскудна, клея на ньому не так тримаються "чотко" як на білому, ось і замилюють очі...Всі ж в курсі що до графіта фіг що приклеїш?)

І всі заміри пінопласту, вати, і т.д які красиво скрізь майорять, робляться у "Режимі А" тобто лабораторних, а режим Б (експлуатаційний) чомусь не так афішують.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 04.06.2021 at 23:07, sergkots сказано:

Тому, якщо ми виберемо графітовий полістирол з коефіцієнтом λ = 0,031 Вт/мК і товщиною 15 см для ізоляції, слід пам’ятати, що для отримання такого ж теплового захисту стіни з використанням звичайного білого спіненого полістиролу зі значенням  λ = 0,044 Вт/мК потрібно використовувати плити товщиною 21 см.

а якщо взяти графітовий полістирол з коефіцієнтом 0.003 і звичайний спінений з 0.55 )))))

Eurobud EPS 60 Graphite Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(мК), λD ≤ W/(mK)0,032 https://eurobud.ua/eurobud-eps-60-graphite/

Eurobud EPS 60 Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(мК), λD ≤ W/(mK)0,040 https://eurobud.ua/eurobud-eps-60/

якщо порівняти два сферичних коня у вакуумі - то "потрібно використовувати плити товщиною 21 см", хоча, по ДБН, насправді потрібно тільки 15см  "звичайного білого" )))

якщо ж взяти два реальних продукта тм євробуд - то різниця в товщині стрімко зменшується, і, по ДБН, все-одно достатньо 12+см білого Eurobud EPS 60 )))

і обидва цих продукти мають густину (рос.-плотность) 12.5кг./куб.м, що рівно вполовину менше від магічної цифри "25 кг/куб.м", тобто ДСТУ :)

ну, і як вишенька на тортик - те, що по ДСТУ може називатись М35 - Eurobud EPS 200  Густина, ρ ≥ кг28 - має Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(мК), λD ≤ W/(mK) 0,033, що на 0,002 менше за графіт.

...і є ще один маленький нюанс. мені не вдалось знайти протоколів випробувань на графітовий полістирол від Євробуду :(

 

М - таки маркетинг рулить ;)

 -  вказаних в рекламній заманусі параметрів серед реальних продуктів немає;

 - по чинних ДБНах, достатньо 12-15см "звичайного білого", самого дешевого пінопласту від Євробуду, для утеплення садибного будинку, а не 15см графітового, і тим більше не 21см звичайного білого;

 - протоколів випробувань, які б підтверджували супертеплозахист графіту, на сайті Євробуду стидливо не вивісили

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, rrid сказал:

а якщо взяти графітовий полістирол з коефіцієнтом 0.003 і звичайний спінений з 0.55 )))))

Eurobud EPS 60 Graphite Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(мК), λD ≤ W/(mK)0,032 https://eurobud.ua/eurobud-eps-60-graphite/

Eurobud EPS 60 Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(мК), λD ≤ W/(mK)0,040 https://eurobud.ua/eurobud-eps-60/

якщо порівняти два сферичних коня у вакуумі - то "потрібно використовувати плити товщиною 21 см", хоча, по ДБН, насправді потрібно тільки 15см  "звичайного білого" )))

якщо ж взяти два реальних продукта тм євробуд - то різниця в товщині стрімко зменшується, і, по ДБН, все-одно достатньо 12+см білого Eurobud EPS 60 )))

і обидва цих продукти мають густину (рос.-плотность) 12.5кг./куб.м, що рівно вполовину менше від магічної цифри "25 кг/куб.м", тобто ДСТУ :)

ну, і як вишенька на тортик - те, що по ДСТУ може називатись М35 - Eurobud EPS 200  Густина, ρ ≥ кг28 - має Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(мК), λD ≤ W/(mK) 0,033, що на 0,002 менше за графіт.

...і є ще один маленький нюанс. мені не вдалось знайти протоколів випробувань на графітовий полістирол від Євробуду :(

 

М - таки маркетинг рулить ;)

 -  вказаних в рекламній заманусі параметрів серед реальних продуктів немає;

 - по чинних ДБНах, достатньо 12-15см "звичайного білого", самого дешевого пінопласту від Євробуду, для утеплення садибного будинку, а не 15см графітового, і тим більше не 21см звичайного білого;

 - протоколів випробувань, які б підтверджували супертеплозахист графіту, на сайті Євробуду стидливо не вивісили

А голубого цвета с чем?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...