Перейти до змісту

Утеплення стелі приватного будинку


Рекомендовані повідомлення

17 хвилин тому, sergkots сказано:

Утеплення в одному місці з фольгою, поруч без фольги. Якщо немає відбивання інфрачервоних променів то на тепловізорі будуть однаково світитись. Якщо різниця є то це буде видно на тепловізорі.

В мене немає доступу до тепловізора, але я впевнений на 99,99%, що температура буде однаковою (в межах роздільної здатності тепловізора).

Причина в тому, що ІЧ випромінювання затримуються більшістю твердих тіл (там залежно від довжини хвилі і товщини матеріалу трохи різниться поглинання, але то мало суттєво у теплій підлозі). Водночас майже вільно ІЧ випромінювання проходить через повітря. Тобто всередині твердого тіла, яке поглинає ІЧ промені, не може те проміння розповсюджуватись, ІЧ лише з поверхні випромінюється. А оскільки весь пиріг підлоги є хоч і неоднорідним, але суцільним твердим тілом, то і промені ІЧ в ньому всередині не гуляють, тому ніякі внутрішні шари нічого не можуть відбивати. 

 

Змінено користувачем Unknown
  • Дякую! 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 197
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

12 хвилин тому, Unknown сказано:

повітряний прошарок в підлозі має бути над відбиваючою поверхнею

В мене основне питання в цьому прошарку - хіба пінопласт (чи інший утеплювач) не замінює цей прошарок? Інфрачервоне випромінювання це електромагнітні хвилі - вони мають через пінопласт фактично так само як через повітря проходити, не має він настільки сильно його поглинати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, Unknown сказано:

Причина в тому, що ІЧ випромінювання затримуються більшістю твердих тіл

Це від густини речовини та довжини хвилі певно залежить, але думаю що довгі хвилі повністю не поглинаються пінопластом. Треба погуглити.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 хвилин тому, sergkots сказано:

В мене основне питання в цьому прошарку - хіба пінопласт (чи інший утеплювач) не замінює цей прошарок?

навіщо взагалі це питання піднімати? -- пінопласт же з протилежної від джерела тепла сторони фольги, тобто він у холодній (екранованій зоні). Якщо знизу, під фольгою, замість пінопласту буде прошарок повітря,  то ніяк не допоможе фользі відбивати ІЧ промені, які з протилежної сторони фольги йдуть.

 

11 хвилин тому, sergkots сказано:

Інфрачервоне випромінювання це електромагнітні хвилі - вони мають через пінопласт фактично так само як через повітря проходити, не має він настільки сильно його поглинати.

я вже описав простий експеремент як це можна перевірити. Доповню, що можна заюзати пінопласт різної товщини, замість 10мм. перевірити 5мм і 20 мм, і спробувати відчути різницю. На грубці може і не вистачить "роздільної здатності" людської шкіри, а от від лампи розжарювання і мангала цілком інформативно буде. 

Змінено користувачем Unknown
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитувати

Що стосується оптичних властивостей речовин – коефіцієнтів відбиття, заломлення, прозорості – в ІЧ-області спектра, то вони мають відмінності від оптичних особливостей ультрафіолетовій і видимій областей. Речовина, яка у видимій області здається прозорой, стає непрозорой в інфрачервоному випромінюванні або навпаки.

Наприклад, шар води завтовшки 1-2 см непрозорий в деяких областях інфрачервоного спектра l > 1 мкм, тому воду використовують в якості теплозахисного фільтра. Пластинки кремнію і германію в видимій області непрозорі, а в ІЧ-діапазоні стають прозорими l > 1,8 мкм для германію, l > 1,0 мкм для кремнію. У далекій ІЧ-області чорний папір прозорий. Прозорі для інфрачервоного спектра променів речовини, які одночасно непрозорі у видимій області – прекрасні світлофільтри для виділення інфрачервоного випромінювання. Використовуючи оптичні властивості речовин, виготовляють деталі для інфрачервоних пристроїв – призми, вікна, лінзи.

Скло є прозорим до 2,7 мкм, кварц – до ІЧ-випромінювання до 4,0 мкм, а йодистий цезій – до 55 мкм. Такі матеріали як парафін, тефлон, алмаз, поліетилен є прозорими для довжини ІЧ-хвиль l > 100 мкм. Відбивна здатність металів для ІЧ-спектра більше, ніж для видимого світла. Зі збільшенням довжини хвиль металооптика зростає. Припустимо, коефіцієнт відображення Al, Au, Ag, Cu при l = 10 мкм досягає 98%.

https://bilux.ua/ua/infrared-radiation-directory-ukr/#

 

Цитувати

Особливістю застосування ІЧ-випромінювання в харчовій промисловості є можливість проникнення електромагнітної хвилі у такі капілярно-пористі продукти, як зерно, крупа, борошно тощо на глибину до 7 мм. Ця величина залежить від характеру поверхні, структури, властивостей матеріалу і частотної характеристики випромінювання.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Інфрачервоне_випромінювання

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5-20мкм длина волны инфракрасного пола.

Если лечь на пенопласт, от него будет тепло, а если на бетонный пол, то холодно)))))

Змінено користувачем romanc
  • Cумний 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 хвилин тому, sergkots сказано:

Ти не плутай інфрачервоне випромінювання та контактну передачу тепла.

звідки в бетоні інфрачервоні промені? ти впевнений, що це я плутаю?

:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То все класно але:

в пиріжку підлоги з фольгою прямо на фольгу вкладається гріючий шар (стяжка з нагрівальним елементом). Де між стяжкою і фольгою "розженеться ІЧ випромінювання? Фольга фактично є зовнішнім шаром "єдиного твердого тіла" бо її температура така ж як у стяжки, оскільки прямий контакт. Тут якийсь ефект теоретично можливий  тому , що фольга має меншу випромінюючу здатність ніж стяжка , і якби знизу фольги було повітря, то мало б бути менше ІЧ променів вниз. Чи можна на пінопласт замість повітря розповсюджувати дану теорію я сумніваюсь. Знову ж таки -- яка кількість енергії здатна випромінюватись з підлоги температурою 23-28 градусів цельсія? Хороший експеремент розставить усе по місцях, але тепловізора я не маю.

Змінено користувачем Unknown
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, rrid сказал:

звідки в бетоні інфрачервоні промені? ти впевнений, що це я плутаю?

:)

От тела человека

  • Cумний 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 хвилин тому, romanc сказано:

5-20мкм длина волны инфракрасного пола.

Если лечь на пенопласт, от него будет тепло, а если на бетонный пол, то холодно)))))

а якщо, за їх однакової температури, глянути на них у тепловізор в одному кадрі, то різниці  такої не буде ;)

 

Твої відчуття зумовлені різною теплопровідністю і теплоємкістю двох матеріалів, та контактною передачею тепла.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, rrid сказано:

звідки в бетоні інфрачервоні промені? ти впевнений, що це я плутаю?

:)

Я щось писав за бетон? Перечитай і переконайся, що таки плутаєш.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, Unknown сказал:

 Знову ж таки -- яка кількість енергії здатна випромінюватись з підлоги температурою 23-28 градусів цельсія? Хороший експеремент розставить усе по місцях, але тепловізора я не маю.

Представь, что он греет)).

У меня в небольшой комнате лежит стяжка, полистерол, фольга, икпленка, пленка, осб10, линолеум. Так лоханулся с настройками регулятора, получил пятна на линолеуме.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, Unknown сказал:

а якщо, за їх однакової температури, глянути на них у тепловізор в одному кадрі, то різниці  такої не буде ;)

 

Твої відчуття зумовлені різною теплопровідністю і теплоємкістю двох матеріалів, та контактною передачею тепла.

Сукупність факторів.

  • Cумний 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, romanc сказано:

Сукупність факторів.

підручник з фізики шкільної пустив таки на самокрутки?  ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, sergkots сказано:

Я щось писав за бетон? Перечитай і переконайся, що таки плутаєш.

а про що ти писав? про сферичного коня у вакуумі?

на попередній сторінці @Unknown написав, що в пирогу теплої підлоги фольга не працює, ти відписався, що йому не віриш.

по-твоєму, тепла підлога робиться без бетону (як мінімум цементно-піщаної стяжки)?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитувати

космического одеяла нет. зато есть рулонный теплоизолятор с фольгой.
что-то вспененное на полиэтилен похоже.

когда закрываешься сначала ничего нет, а потом туша начинает проявляться.

7725748.jpg.7479ee701924d0312b99e60e6bad7e87.jpg

https://guns.allzip.org/topic/151/1208435.html

 

https://www.google.com/search?q=космічне+одіяло&source=lmns&bih=852&biw=1920&hl=uk&sa=X&ved=2ahUKEwj8t5T_1fjwAhUHzaQKHYgjBaoQ_AUoAHoECAEQAA

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, rrid сказано:

а про що ти писав? про сферичного коня у вакуумі?

на попередній сторінці @Unknown написав, що в пирогу теплої підлоги фольга не працює, ти відписався, що йому не віриш.

по-твоєму, тепла підлога робиться без бетону (як мінімум цементно-піщаної стяжки)?

Перечитай що я писав і не чіпай мене - ти пишеш фігню, яка не має жодного стосунку до того, що я написав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 хвилин тому, romanc сказано:

От тела человека

звідки в бетоні інфрачервоні промені від тіла людини? замурували?

чи ти, як і @sergkots вважаєш, що бетон, як і пінопласт, прозорий для інфрачервоних променів???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, sergkots сказано:

от чесно -- я  не вловив твою ідею. Розшифруй зображення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 хвилин тому, romanc сказано:

Представь, что он греет)).

У меня в небольшой комнате лежит стяжка, полистерол, фольга, икпленка, пленка, осб10, линолеум. Так лоханулся с настройками регулятора, получил пятна на линолеуме.

так це ж нештатна робота підлоги. Я не казав, що "електрична підлога" не здатна розігрітись вище 28 градусів, я мав на увазі те, що вище гріти сенсу особливого немає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Unknown сказано:

от чесно -- я  не вловив твою ідею. Розшифруй зображення.

Чувак купив тепловізор і перевіряє його - замотав сусіда у фольгу. На фото видно, що фольга таки ефективно відбиває інфрачервоне випромінювання від тіла людини. Другий приклад це так зване космічне одіяло - фактично фольга на плівці, яке досить ефективно рятує людей. Ось відео:

 

Відповідно фольга буде так само працювати і в утеплені (стіна чи підлога без різниці). Я розумію, що частина ІФ випромінювання поглинеться тим, що буде перед нею, але частина таки відіб'ється назад в приміщення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, sergkots сказано:

Перечитай що я писав і не чіпай мене - ти пишеш фігню, яка не має жодного стосунку до того, що я написав.

не переймайся - я вже помітив, що ти пишеш фігню, яка не має жодного стосунку до того, що ти написав :)

та й не тільки я

54 хвилин тому, sergkots сказано:

Це від густини речовини та довжини хвилі певно залежить, але думаю що довгі хвилі повністю не поглинаються пінопластом. Треба погуглити.

нє, ну все ж логічно - "довгі" інфрачервоні хвилі повністю не поглинаються пінопластом.

хвилі, які переносять тепло, проходять через самий поширений утеплювач!

 

дякую, що розкрив мені очі!

а то я, як дивак якийсь, провів комплексне утеплення, утеплив пінопластом стіни, зменшив споживання газу на 43.2% (паралельно по всіх приміщеннях вирівнялась температура й піднялась на пару градусів) - вибрав не той матеріал для утеплення!

треба було:

1 година тому, sergkots сказано:

зробити дві однакові коробки з пінопласту - одну обклеїти фольгою (всередині та зовні) іншу ні.

напевно, якби обклеїв фольгою всередині та зовні, Волиньгаз мені ще й доплачував би?

:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, Unknown сказано:

от чесно -- я  не вловив твою ідею. Розшифруй зображення.

що ж не ясно? на фото чітко видно, що вуса в мужика не пропускають інфрачервоне випромінювання ))))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, sergkots сказано:

Чувак купив тепловізор і перевіряє його - замотав сусіда у фольгу. На фото видно, що фольга таки ефективно відбиває інфрачервоне випромінювання від тіла людини.

ти достатньо уважно читав, що там сам чудак написав? цитую:

Цитувати

космического одеяла нет. зато есть рулонный теплоизолятор с фольгой.
что-то вспененное на полиэтилен похоже.

когда закрываешься сначала ничего нет, а потом туша начинает проявляться.

тобто, чувак пише з точністю до напаки :)

замотав не у фольгу, а в теплоізолятор з фольгою. ніби й невелика різниця, але...

крім того, він чітко нафоткав, що фольга чудово світиться інфрачервоними променями. уважно зверни увагу на ці слова:

Цитувати

когда закрываешься сначала ничего нет, а потом туша начинает проявляться.

тобто, поки "туша" не нагріла спочатку спінений поліетилен, а той, в свою чергу (як в "бутерброді) фольгу - то "сначала" нічого не видно, а після прогріву фольга починає інтенсивно випромінювати "довгі" інфрачервоні промені в космос, в т.ч. в тепловізор.

тобто, механізм такий - декілька секунд фольга "ховає" всі інфрачервоні промені, які могли пробитись через утеплювач, тоді утеплювач прогрівається від тіла людини через безпосередній контакт, тоді через безпосередній контакт від утеплювача нагрівається фольга, і повним ходом світиться в інфрачервоному спектрі.

 

чувак наочно, з тепловізором, показав, в яку сторону фольга випромінює інфрачервоні промені, і не на користь твоєї гіпотези, - але ти приліпив його сюди, ніби це підтверджує твої слова

:)

 

22 хвилин тому, sergkots сказано:

Відповідно фольга буде так само працювати і в утеплені (стіна чи підлога без різниці).

ось тут ти правий на всі 100%. фольга буде працювати так само - буде ефективним теплопередатчиком при безпосередньому контакті, як і в утепленні підлоги по бетонній стяжці.

 

25 хвилин тому, sergkots сказано:

Другий приклад це так зване космічне одіяло - фактично фольга на плівці, яке досить ефективно рятує людей. Ось відео:

тут "працює"трохи інший ефект - а саме парниковий.

задовго до того, як це відео закинули на ютут, і ще раніше, ніж ти його нагуглив - я ходив в Карпати з дощовиком замість намету, і ночував, накриваючись тим поліетиленовим дощовиком. і "блискучість" "одіяла" тут не грає вирішальної ролі - "секрет" саме в парниковому ефекті, коли тепле повітря, яке нагріваються від "туші", не заміщається холодним, вітер не продуває, і т.д.

а ще, якщо цікавився колись теплицями-парниками - то міг би знати, що парник може захистити від короткочасних заморозків, але тільки ті рослини, які не доторкаються плівки, бо плівка - занадто тонка для "утеплювача", але достатня для парникового ефекту.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...