Jump to content

Виключати чи не виключати сервера на вихідні

Recommended Posts

В керівництва визріла думка що для економії електроенергії потрібно виключати сервери на вихідні. Я категорично проти.

Хоті в би почути думку бордівців і аргументи за і проти.

10 минут назад, Selbeor сказал:

В керівництва визріла думка що для економії електроенергії потрібно виключати сервери на вихідні. Я категорично проти.

А Ваші аргументи щодо катигоричного проти?

14 минут назад, Selbeor сказал:

Хоті в би почути думку бордівців і аргументи ... проти.

Як мінімум, нашо насілувати вінти зайвими (ще й досить частими) зупинками/запусками блінів і парковками БМГ?

а у вас на серверах крутиться щось таке що нікому ніколи у вихідні не буває треба?

20 минут назад, Litovets сказал:

Як мінімум, нашо насілувати вінти зайвими (ще й досить частими) зупинками/запусками блінів і парковками БМГ?

Я також думаю, що часті стопи/старти не призведуть до добра, переважно всі поломки відбуваються під час запуску чи виключення. А економія від цього сумнівна

5 минут назад, vampirich сказал:

а у вас на серверах крутиться щось таке що нікому ніколи у вихідні не буває треба?

переважно так, якщо хто і виходить у вихідні, то працюють з паперами

Рекомендую провести все таки польові випробування  чимось на зразок такого пристрою. 

Я був здивований коли порахував шо 50% всього енергоспоживання в мому будинку  це нагрівання води електричними бойлерами. 

Тому Вам буде значно простіше пояснити  що профіт від вимкнення на вихідні практично ніякий, і люди з паперами  і чайом/кавою підігрітою в штатних чайниках\кава-машинах використають значно більше. 

Зрештою експеремент ніхто не відміняв, думаю не помруть Ваші сервери якщо місяць Ви їх повимикаєте на вихідні. 

P.S. Вимикаю точну техніку  лише з міркувань пожежної безпеки, тобто у період тривалої відсутності. 

2 годин тому, Selbeor сказано:

1) Сервери справжні? Чи просто домашня тачка з серверною віндою?

2) Окрема серверна? Чи все стоїть під ногами в адміна в кабінеті, де сидить ще кілька манагерів?

3) ББЖ присутні? Чи тупо напряму в розетку?

Мало інфи.

6 минут назад, Zheny@ сказал:

1) Сервери справжні? Чи просто домашня тачка з серверною віндою?

2) Окрема серверна? Чи все стоїть під ногами в адміна в кабінеті, де сидить ще кілька манагерів?

3) ББЖ присутні? Чи тупо напряму в розетку?

Женя, все по-дорослому)

1)Сервера справжні;

2)Серверних аж дві;

3)ББЖ присутні, я не знаю як без них.....

1) Налаштуй віддалене виключення (достукайся по ІР і рубани). Та само і включати.

2) послухай прикладу @LSD  - візьми Ват-метр.

3) і ББЖ "відпочинуть".

Та не проблема виключати/включати, просто чи це доцільно. Буду далі вивчати питання.

апд

Виключення набагато простіше :)

В планувальник .bat файлик в якому

@echo off
shutdown -s -f -t 1
exit

Хоча на вихідні, можна купу регламентних робіт запланувати. Типу оновлення, бекапи, чистки баз чи дефрагментацію жорстких дисків. Іт.п.

Я проти.

32 хвилин тому, Zheny@ сказано:

апд

Виключення набагато простіше :)

В планувальник .bat файлик в якому

@echo off
shutdown -s -f -t 1
exit

Хоча на вихідні, можна купу регламентних робіт запланувати. Типу оновлення, бекапи, чистки баз чи дефрагментацію жорстких дисків. Іт.п.

Я проти.

можна дізнатись як віддалено врубити?

знаю упси вміють вмикати.... але при умові що світло зявилось після того як потухло...

5 хвилин тому, Voronin10 сказано:

знаю упси вміють вмикати.... але при умові що світло зявилось після того як потухло...

В біосі немає такої функції?

5 хвилин тому, Voronin10 сказано:

Якщо це справжній сервак, то там є рішення, яке дозволяє віддалене керування сервером.

В кожного виробника своє. iLo / IPMI / IPKVM і т.п.

Корисна штука. ДУЖЕ.

11 хвилин тому, Voronin10 сказано:

Грамотно налаштовані програми до упсів вміють вирубати машини коли Х%чи хх% зарядки батареї.

Вмикати також можуть. Навіть комп при подачі електрики включиться сам. (В біосі виставляється параметр)

Описані ж мною рішення, дозволяють увімкнути і вимкнути сервак, головне - наявність подачі електрики до сервера.

Можна в біос зайти. Побачити все, що на екрані і.т.д.

Зазвичай все це на java через браузер.

4 часа назад, Selbeor сказал:

Працює не чіпай, ну як мінімум лиш через те що зранку приходити і перше діло треба їх включати а це від 10 до 20 хвилин і боронь боже запізнитись то весь офіс без роботи. А стосовно вінтів поясни людям що дорожче, електроенергія чи покажи їм ціну sas hdd. На крайній кінець зроби щоб у вихідні дні робились бекапи і мотивуй це. Автоматичне вимикання також не дуже гуд, можуть виникти дуже цікаві нюанси (винний будеш ти).

В кожного виробника своє. iLo / IPMI / IPKVM і т.п.  Знову ж таки потібно кожного разу влючати все, а це трішки не зручно їдучи наприклад в маршрутці.

холоста робота 4-8 днів в місяць - копійчані витрати, проти можливо-потенційного гемора, коли після чегового циклу - не підніметься ось\ляже рейд\тощо

@Selbeor сервера мають систему управління, типу ILO чи IDRAC?

Якщо мають, то там має бути споживаєма потужність, от з цих даних можеш порахувати вигоду.

Ну і знов таки, вимкнути то можна автоматом, а от включати прийдеться іти руками, хіба що UPS має IP менеджмент.

ну і знов таки як правильно тут написали при включенні можуть виникнути проблеми, особливо якщо сервери далеко не нові.

Як аргумент, можеш порахувати річну вигоду від таких відключень і порівняти з вартістю ентепрайз жорсткого диску чи блока живлення, і з цими вже результатами ідеш до керівництва і показуєш імовірну вигоду і імовірні затрати у випадку поломки.

• 3 weeks later...

Мінуси вимкнення:

1. Системному адміністратору необхідно приїжджати на роботу мінімум на 60 хвилин раніше щоб запустити усі сервери та перевірити роботу усіх сервісів, в п'ятницю залишатись після роботи. Через це системному адміністратору доведеться доплачувати понаднормово (у вихідні та додаткові години за подвійним тарифом).
  2. Якщо при запуску серверів у понеділок вранці якийсь із сервісів буде недоступний, це призведе до простою бізнесу, що в економічному плані буде дорожче.
  3. На випадок, якщо системний адміністратор один та не зможе вийти на роботу (форсмажор, захворів, і т.д.), необхідно делегувати та надати права доступу для запуску серверів іншому працівникові, що з міркувань інформаційної безпеки не найкращий варіант. Крім цього працівник, якому делеговано, може щось пошкодити, це знову призведе до економічних збитків.
On 5/16/2018 at 4:31 PM, Lisovic said:

сервера мають систему управління, типу ILO чи IDRAC?

Якщо мають, то там має бути споживаєма потужність, от з цих даних можеш порахувати вигоду.

Необхідно ще врахувати споживання кондиціонерів, комутаторів, маршрутизаторів і т.д., якщо ББЖ з функцією подвійного перетворення - врахувати, що їх КПД 80-94%, тобто дані витрати не будуть враховані у системі управління сервером.

А взагалі, судячи з тарифів Волиньобленерго для юр. осіб, якщо серверна наприклад споживає 1кВт в годину, то за 8 вихідних буде використано по 2 класу напруги електроенергії на 433грн. в місяць. Смішна сума в масштабах великого або середнього бізнесу, ця економія однозначно не варта тих ризиків, до яких вона може призвести.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...