Перейти до змісту

Хто зараз що читає / прочитав


t0rik

Рекомендовані повідомлення

"451 за Фаренгейтом" Рея Бредбері - одна з найпрекрасніших книг, які я читала. Написана 60 років тому, але актуальна завжди. Про те, що справді важливе в житті і що ми втрачаємо.

"Тепер нам дуже важко; ми чекаємо, щоби скоріше почалась і закінчилась війна. Це жахливо, але ми нічим не можемо зарадити, бо не ми керуємо країною, - ми лише незначна меншість, голос волаючого в пустелі"

"Але в людини є чудова риса: якщо треба починати все з самого початку, вона не зневірюється і не втрачає мужності, бо знає, що це дуже важливо і варто зусиль"

"Не намагайтеся скласти собі враження про книжки за їхніми обкладинками"

"Коли я ще був хлопчиком, помер мій дід, скульптор. Він був добрий чоловік, дуже любив людей, це він допоміг очистити нaше місто від нетрів; нaм, дітям, він мaйструвaв ігрaшки, і взaгaлі зa своє життя, певне, створив мільйон різних речей. Він зaвжди щось робив влaсноручно. І коли він помер, я рaптом зрозумів: я плaчу не зa ним, a зa тими речaми, які він створювaв. Я плaкaв, бо знaв: він ніколи більше нічого не зробить, не вирізьбить дерев'яної фігурки, не годувaтиме з нaми голубів нa подвір'ї, не грaтиме нa скрипці й не розповідaтиме смішних оповідок тaк, як умів лише він. Він був чaсткою нaс, і коли він помер, все це пішло з нaшого життя: не було нікого, хто б міг усе робити тaк, як він. Він був особистістю. Дуже потрібною для життя людиною. Я ніколи не міг примиритися з його смертю й чaсто думaв, яких прекрaсних витворів не побaчив світ, яких смішних історій не почув, скільки голубів, повернувшись додому, не відчули доторку його руки! Він перетворювaв світ. Він дaрувaв світові нове. Тієї ночі, коли він помер, світ утрaтив десять мільйонів прекрaсних вчинків."

"Бaйдуже, що ти сaме робиш, головне, щоб усе, до чого ти доторкaєшся, змінювaло форму, стaвaло не тaким, як було, щоб у ньому зaлишилaся чaсткa тебе сaмого. В цьому різниця між людиною, якa просто косить трaву нa лузі, і спрaвжнім сaдівником. Той, що косить трaву нa лузі, помре - і його ніби й не було, a сaдівник житиме бaгaто поколінь".

"Ненaвиджу римлянинa нa ймення Стaтус-Кво ‘,- говорив він мені.- Дивися нa все з подивом, живи тaк жaдібно, ніби через десять секунд помреш. Нa-г мaгaйся побaчити світ. Він прекрaсніший зa будь-яку ¦ мрію, створену нa фaбриці й оплaчену грішми. Не проси гaрaнтій, не шукaй спокою - його зaрaз не існує нa білому світі. А коли і є, то він родич мaвпи-лінивця, що висить день і ніч нa дереві вниз головою і спить, спить протягом усього життя. До дідькa! - кaзaв він.- Струсони дерево, хaй те ледaщо гепнеться об землю!"

"Колись, у дaвнину, жив нa світі дурний птaх нa ймення Фенікс. Кожні кількa сотень років спaлювaв себе нa вогнищі. Мaбуть, той птaх був кровним родичем людини. Але, згорівши, він щорaзу відроджувaвся, постaвaв з попелу. І ми, люди, схожі нa цього птaхa, aле мaємо одну перевaгу - ми знaємо, яку дурницю робимо. Ми знaємо всі дурниці, які нaробили зa тисячі років. А що ми це знaємо й зaвжди можемо озирнутись нa них, то можнa сподівaтися: коли-небудь ми перестaнемо розпaлювaти ці погребaльні бaгaття і стрибaти в вогонь. Кожне покоління зaлишaє нaм людей, які пaм'ятaють про помилки людствa."

"Тепер підемо проти течії,- вів дaлі Гренджер.- І пaм'ятaйте одну вaжливу річ: сaмі ми нічого не вaрті. Ми - ніщо. Але те, що ми зберігaємо в собі, колись може допомогти людям. Проте нaвіть тоді, коли ми вільно мaли в рукaх книжки, то не користувaлися з усього, що вони нaм дaвaли. Ми й дaлі пaплюжили пaм'ять померлих. Ми плювaли нa могили тих, хто жив до нaс. Невдовзі - зa тиждень, місяць, зa рік - ми зустрінемо бaгaтьох сaмотніх людей. І коли вони нaс зaпитaють, що ми робимо, ми скaжемо: згaдуємо. І тому зрештою переможемо. Колись ми згaдaємо тaк бaгaто, що зробимо нaйбільший в історії екскaвaтор, викопaємо нaйглибшу з усіх могилу і нaвіки поховaємо в ній війну. А тепер готуймося в дорогу. Нaсaмперед ми повинні побудувaти фaбрику дзеркaл і цілий рік випускaти дзеркaлa, дзеркaлa й нічого більше, щоб люди могли добре роздивитися себе в них."

"Коли не хочеш, щоб дім побудували, заховай цвяхи і дошки. Коли не хочеш, щоб людина стала нещасною через політику, не давай їй змоги роздивитися проблему з двох боків. Хай бачить лише один бік, а ще ліпше — жодного ...Влаштовуйте різні конкурси, наприклад: хто краще запам'ятає слова популярних пісеньок, хто може назвати столиці штатів чи хто знає, скільки зібрали зерна в штаті Айова минулого року. Напихайте людям голови інформацією, яку не можна перетравити; захаращуйте їх нічого не вартими «фактами», аби вони переситилися, аби відчували себе «чудово поінформованими». І тоді вони вважатимуть, що думають, що рухаються вперед, хоч насправді й стоять на місці."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 1,5 тис
  • Створено
  • Остання відповідь

Неспішно перечитую Колпакіді. Зянатне чтиво для болящих теорією змов :)

"Акваріум" Суворова після прочитаного взагалі "ніачом".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Зважаючи на той сніжний апокаліпсис, який зараз на вулиці, пропоную провести вечір вдома за читанням повісті "Снег не может идти вечно" Філіпа Широкова.

Можна взяти тут http://www.yaplakal.com/forum6/topic412879.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Для людини, яка має мотивацію, меж не існує.

Червоною ниткою у романі Б. Вербера "Последний Секрет" пролягає питання: на які вчинки здатна людина, знаючи, яку винагороду вона отримає за свої зусилля, особливо, якщо ця винагорода - "останній секрет"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взгляд из кабины «МиГа».

Воспоминания Б. С. Абакумова, опубликованные в журнале «Крылья Родины» № 1 за 1998 год.

300px-Mikoyan_MiG-15%2C_Chino%2C_California.jpg

Рештки саме такого зараз знаходяться в с.Гараджа в таборі "Сонячний"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ганс-У́льрих Ру́дель Пилот «штуки»

Эта книга — мемуары аса люфтваффе о пяти годах войны на восточном фронте: от Польши до Москвы и от Сталинграда до Берлина. Рудель — один из лучших пилотов в немецкой авиации, он совершил 2530 боевых вылетов, этого достижения не превзошел ни один пилот в мире. Думающему искушенному читателю будет интересно познакомиться со взглядом на Вторую мировую войну человека иной идеологии.

0668481.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Таис Афинская - И.Ефремов

Роман оснований на історичних подіях часів Македонського.Головна героїня твору - відома афінська гетера Таїс, жінка не лише гарна, а й розумна, до думки якої дослухалися навіть великі полководці.

Нещодавно теж прочитала. Чудова книга.

Щойно дочитала "Жінка в білому" Уілкі колінза

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Таис Афинская - И.Ефремов

Роман оснований на історичних подіях часів Македонського.Головна героїня твору - відома афінська гетера Таїс, жінка не лише гарна, а й розумна, до думки якої дослухалися навіть великі полководці.

Нещодавно теж прочитала. Чудова книга.

Щойно дочитала "Жінка в білому" Уілкі колінза

З Єфремова найбільше люблю "Лезвие бритвы"...

Зараз перечитую Макса Фрая "Гнёзда химер" - прикольна вєщіца (як і все у нього/неї/них)...

Але то на любителя.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зараз перечитую Макса Фрая "Гнёзда химер" - прикольна вєщіца (як і все у нього/неї/них)...

А я ще в "Лабиринтах Ехо" :0133: "Гнёзда химер" теж планую перечитати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Два тижні тому В.Суворов "Акваріум","Ледокол".

Почав С.Кінга "Темна Вежа". Вистачило на 1,5 книги.Другий том так і не осилив,всього є 7 книг.

Попутно перечитав С.Кінга "Керрі"- файний твір,сподобалося.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Quo vadis" Сенкевича дочитав вора дуже сильна книжка..А перед цім Століття Якова теж непогана книжка Лиса...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прочитав Я.Яріш, Я.Бакалець "Із сьомого дна".

Вчора придбав книгу Я. Яріш "Кровна мста", починаю читати...

Yaroslav_Yar%D1%96sh__Krovna_Msta.jpg

Також планую в найближчому майбутньому прочитати В.Лис "Століття Якова"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Зараз читаю роман "Шантарам", автор Грегорі Девід Робертс.

shantaram.jpg

Одна із реценцій на книгу - "Человек, которого "Шантарам" не тронет до глубины души, либо не имеет сердца, либо мертв, либо то и другое одновременно. Я уже много лет не читал ничего с таким наслаждением. "Шантарам" - "Тысяча и одна ночь" нашего века. Это бесценный подарок для всех, кто любит читать".

Джонатан Кэрролл

Книга дійсно дуже цікава, просто неможливо відірватися

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читаю "Миссионерские письма" Ніколая Сербського. Просто, мудро, спокійно і з любов*ю.

Коли почала читати, думала, що автор - наш сучасник - бо пише про кризу, про атеїзм і т. д.

Виявилось, що він помер у 1956 році.

Однак книга актуальна і сьогодні. Рекомендую усім, хто хоче тепла на душу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Я, побєда і Берлін". Кузьма жжот ніпадєцкі :_07:

як на мене, то дане творіння не має якоїсь особливої літературної цінності, але забезпечує нормальний такий заряд позитиву і гарного настрою :_25:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...