Перейти до змісту

Теоретичне питання по фототемі


HWman

Рекомендовані повідомлення

691694_original.jpg 

 

Привіт, давно виношую думку спробувати себе у фототемі.

Я б сказав не лише у фото, а й у відео, тим більше маю навички монтажу(десятки роликів).
Власне маю запитання, чисто теоретично(не пишіть в ПП з пропозиціями продажу), стало цікаво, що зараз було б найкраще взяти для початківця? Із широкого різноманіття, на тій же розетці, для максимально якісних фотографій та відео(останньому віддається більший пріоритет).

Я спробував чучуть проникнутись цією темою почитавши різні огляди, і скажу, що мені не під силу такий об'єм інформації, тому питання до "знаючих", що би підійшло під мої запроси?
Наразі наткнувся на модель nikon 1 j5 але засмучує одне - тут немає стабілізатора зображення, а я маю думку, що зйомка відео з руки добавляє динаміки, а динаміка це утримання уваги... 

Отже резюмуючи - цікавить апарат для фото і відео котрий давав би максимально красиву картинку(хороша кольоропередача), був зручний(сенсорний дисплей для фокусуванні по тапу), ще б в ідеалі хотілось би роз'єм для зовн. мікрофону, і останнє - макро, було б чудово якби воно було хоча б якесь(але це не критично).

Бюжет, припустим, 500 убитих єнотів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 годин тому, HWman сказано:

Я спробував чучуть проникнутись цією темою почитавши різні огляди, і скажу, що мені не під силу такий об'єм інформації, тому питання до "знаючих", що би підійшло під мої запроси?

мабуть, "чуть-чуть" - таки буде замало

бо цей коментар свідчить про ознайомлення з темою ("проникнення") нижче будь-якого мінімуму:

17 годин тому, HWman сказано:

модель nikon 1 j5 але засмучує одне - тут немає стабілізатора зображення

якраз за посиланням - тушка укомплектована склом "Nikkor VR 10–30mm PD-Zoom" - літери VR говорять саме про оптичну стабілізацію зображення

 

якщо резюмувати коротко, то

17 годин тому, HWman сказано:

апарат для фото і відео котрий давав би максимально красиву картинку(хороша кольоропередача), був зручний(сенсорний дисплей для фокусуванні по тапу), ще б в ідеалі хотілось би роз'єм для зовн. мікрофону, і останнє - макро, було б чудово якби воно було хоча б якесь(але це не критично).

Бюжет, припустим, 500 убитих єнотів.

це неможливо на 99,9% :)

чимось точно доведеться жертвувати (починаючи з макро)

 

спочатку треба визначитись з пріоритетами - картинка, її якість, вимоги до глибини різкості, тоді по відео (хд, фхд, 4к), його якості, тоді з швидкодією, а тоді вже з макро й мікрофонами.

наприклад, по макрозйомці - купа дешевих бу мильниць з поточною ціною 200-500грн. легко "вставить" практично всі нові дзеркалки по 400+ баксів, укомплектовані базовими об'єктивами.

тому мат.частину про "мильниці", "ультразуми", дзеркалки і бездзеркалки доведеться вивчати самому, бо навряд чи хтось зможе підігнати по ціні під невідомі пріоритети.

п.с. хоча... для "відеообзорщика" можуть непогано підійти топові смартфони - там доволі непогані камери, кажуть. тут тобі і тач, і пікселі, і швидкодія, і картинка, і макро сяке-таке.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, rrid сказал:

якраз за посиланням - тушка укомплектована склом "Nikkor VR 10–30mm PD-Zoom" - літери VR говорять саме про оптичну стабілізацію зображення

 

Оу, не знав.

Макро звісно не критично, кінець кінців масштабування ніхто не відміняв.
 

Вимог особливих немає, хочеться отримати хороший апарат, котрий дозволить "увійти" у фото тему, при цьому маючи і потенціал для зйомки ним відео.

Варіант зі смартом не підходить, я це вже пройшов.

Резюмуючи вище сказане - хочеться щось таке, що б через рік скажем взяв би в руки, і подумав, таки дійсно хороший вибір було зроблено як для своєї ціни.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тут була одна з моїх думок ну і тема думаю вам також буде цікава

ще одна

по тому що бачу і знаю, кенон-нікон мають більш художню картинку, але вузьку глибину https://uk.wikipedia.org/wiki/Глибина_різко_зображуваного_простору

це краще для художності фільму, але складніше для самої зйомки, особливо відео

а от соні, пентакс, панасонік дають більш плоску картинку, але ширший діапазон фокусу, простіше знімати, картинка може бути більш інформативною (гадаю це ваш варіант).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 05.02.2017 at 03:12, HWman сказал:


Наразі наткнувся на модель nikon 1 j5 але засмучує одне - тут немає стабілізатора зображення, а я маю думку, що зйомка відео з руки добавляє динаміки, а динаміка це утримання уваги... 

Імхо, цікавіше взяти фотоапарат з більшою матрицею. Як мінімум в форматі 4/3, а ще краще  APS-C.

В 05.02.2017 at 03:12, HWman сказал:

Отже резюмуючи - цікавить апарат для фото і відео котрий давав би максимально красиву картинку(хороша кольоропередача)

Кольори гарно правляться і підганяться, під власне бачення, під час обробки раву :)

В 05.02.2017 at 03:12, HWman сказал:

Бюжет, припустим, 500 убитих єнотів.

Тут треба вже самому вирішити, що який формат більше до душі (дзеркальна, чи без дзеркальна фотокамера) і які саме функції необхідні. 

42 минуты назад, Revolver сказал:

по тому що бачу і знаю, кенон-нікон мають більш художню картинку, але вузьку глибину https://uk.wikipedia.org/wiki/Глибина_різко_зображуваного_простору

це краще для художності фільму, але складніше для самої зйомки, особливо відео

а от соні, пентакс, панасонік дають більш плоску картинку, але ширший діапазон фокусу, простіше знімати, картинка може бути більш інформативною (гадаю це ваш варіант).

Глибина різкості більше залежить від розміру матриці і об'єктива.

 

P.S. Після покупки фотоапарата дуже рекомендую спробувати світлосильний об'єктив, хоча б самий популярний і бюджетний геліос-44. Це на багато аспектів фотографії проливає світло. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ІМХО, Nikon D7100 (600$ body) (можна з 18-140 кітом) + 50mm f 1.8 D (2-2,5 тис. грн) + Юпитер 37А (цей взагалі можна і за 700-1000 грн. знайти). Правда, в бюджет не влазить трохи. Чого не 5500/3300? Бо матриця то там, кажуть, однакова, і теж без OLPF-фільтру, але 7100 коректно працює з мануальними в режимі А (експозамір працює навіть з Юпітером, який повністю мануал без "пригалки" діафрагми, правда, щоб знімати на 4, 5,6 і 8, 3 профілі треба зробити, ввести 135 мм і діафрагму, і не забувати їх перемикати при її зміні), має профілі для мануальних, має викрутку (а це можливість юзати значно дешевші об'єктиви іноді), підлаштування автофокуса при бек-фронт фокусі в скла, брекетинг експозиції,  має магнієвий корпус з захистом від вологи, додатковий екранчик і купу зручних кнопок, яких немає на молодших моделях. Зате немає GPS і Wifi, як в 5500 (а воно треба?).

7100 + Юпитер 37А:

DSC_2134

 

DSC_2192

 

DSC_1994

 

DSC_0339

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо вже дивився Нікон 1, то підзбирай на http://m.ua/desc/sony-a6000-kit-16-50/

Шикарний апарат, маю соні беззеркалку, але не вистачає гарячого башмака для стороннього спалаху і видошукача. А в цій соньці все воно є. Знімає шикарно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 08.02.2017 at 08:59, Юріч сказал:

Якщо вже дивився Нікон 1, то підзбирай на http://m.ua/desc/sony-a6000-kit-16-50/

Шикарний апарат, маю соні беззеркалку, але не вистачає гарячого башмака для стороннього спалаху і видошукача. А в цій соньці все воно є. Знімає шикарно.

Головне не зациклюватись і підзбирувати тако безкінечно довго, а то я бачу що цінники на деякі дзеркалки і об'єктиви на рівні автомобілів, а там може й фототема переставить цікавити :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, HWman сказано:

Головне не зациклюватись і підзбирувати тако безкінечно довго, а то я бачу що цінники на деякі дзеркалки і об'єктиви на рівні автомобілів, а там може й фототема переставить цікавити 

треба чітко знати, для чого потрібен фотоапарат.

якщо більше для відео з хорошою деталізацією дрібних деталей - то хороший комплект для справді якісного відео буде коштувати як збитий самольот, і все-одно буде призначений в основному для статичних сцен завдяки малій ГРИП)

якщо для фото - то практично будь-яка десятирічна дзеркальна камера підходить, в сусідній темі Олімпус е-510 продавали за 2000грн. (менше 100 баксів!!!) - для документального фото був би просто супер, але стандартні кіти Нікона чи Кенона краще малюють обличчя (але для дрібних деталей 18-55 від кенона - це мило мильне, а хороший різкий зумовий об'єктив - це вже набагато більше, ніж 100 баксів - тільки за скло).

перші дзеркалки, які стали писати відео - типу нікон д5000, кенон 500д - в частині саме відео це какашка ще та, й, імхо, для відео їх не варто розглядати взагалі.

нові дзеркалки (чи псевдодзеркалки), які вже відносно нормально пишуть відео - вони вже поза бюджетом (але й вони призначені в основному для статичних сцен і відеозйомки зі штатива).

 

імхо - той же олімпус е-510 дешево й сердито дасть зрозуміти - захочеться "бавитись" із дзеркалками, чи ні (як і нікон д40, д60, і вище, чи кенон 350д, 400д, і вище - але ці будуть відчутно дорожчі /зате ліквідніші/, але кіт 18-55 від кенона без стабілізатора придатний в основному для фото облич, а так - мило мильне, без різкості)

 

а на багатших селах так часто буває - купують собі топові кропи (або отримують в подарунок), а потім знімають - виключно на "Auto", два-три рази на рік.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
В 08.02.2017 at 08:59, Юріч сказал:

Якщо вже дивився Нікон 1, то підзбирай на http://m.ua/desc/sony-a6000-kit-16-50/

Шикарний апарат, маю соні беззеркалку, але не вистачає гарячого башмака для стороннього спалаху і видошукача. А в цій соньці все воно є. Знімає шикарно.

Почитав кілька обзорів, пишуть що хороший, АФ швидкий, а от об'єктиви для соні вартують як пів соні, Гг.
Але це вже 700 у.е... Може за такі гроші вже краще дзеркалочку?
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 05.02.2017 at 21:07, rrid сказал:

...п.с. хоча... для "відеообзорщика" можуть непогано підійти топові смартфони - там доволі непогані камери, кажуть. тут тобі і тач, і пікселі, і швидкодія, і картинка, і макро сяке-таке.

 

А які моделі Ви маєте на увазі?  Samsung Galaxy S7 Edge ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, HWman сказал:

Почитав кілька обзорів, пишуть що хороший, АФ швидкий, а от об'єктиви для соні вартують як пів соні, Гг.
Але це вже 700 у.е... Може за такі гроші вже краще дзеркалочку?
 

 

Так, об'єктиви дорогі. Але й кітові об'єктиви в цих системних камерах на порядок кращі ніж аналогічні в дзеркалках початкового рівня. Якщо б в мене стояв вибір, я б віддав перевагу Соні. В мене Соні Некс 3, зрівнював не раз фотки з Ніконами Д3100, Д3200 - нікони і поруч не стояли, якщо мова йде саме за кітові об'єктиви, які йдуть в продажі разом с фотоапаратом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 хвилин тому, Юріч сказано:

Але й кітові об'єктиви в цих системних камерах на порядок кращі ніж аналогічні в дзеркалках початкового рівня.

надто пафосно, на порядок, це в разів так 10.

соні - пристойна кантора, беззаперечно, але доскональність стікляшок беззеркалок явно перебільшена.

якщо не рукожоп і 18-55 дасть гарний результат на убогому Д3100

можна самому порівняти - раз і два

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 минут назад, Deemon сказал:

надто пафосно, на порядок, це в разів так 10.

соні - пристойна кантора, беззаперечно, але доскональність стікляшок беззеркалок явно перебільшена.

якщо не рукожоп і 18-55 дасть гарний результат на убогому Д3100

можна самому порівняти - раз і два

 

 

Я не хочу сперечатись, вищесказане мною то моє імхо, але хочу зауважити, що ваші приклади нічого не доводять, так як фото робилися різними людьми і в різних умовах. А я говорив про порівняння фотографій, зроблених цими фотоапаратами однією людиною (мною) і в тих самих умовах (особливо відчутна різниця в умовах поганої видимості, в ніконі на високих ісо жахливий шарп, та й взагалі...). Коли я купував в 2012-му році свою Соньку, я взагалі не збирався її купувати. Я думав купити дзеркалку. Поїхав в Київ для цього діла (справедливості раді, треба сказати, що їздив з дружиною за компанію, в неї там були справи по роботі), вибрав по інету магазин, він так і називався "Фотомагазин #1", непримітний такий підвальчик в центрі Києва, недалеко від Республіканського стадіону. Зайшовши туди, я ох...нів від вибору фотоапаратів...там було декілька залів, фотики стояли від самих дешевих за 500 грн до шедеврів фірми Лейка за 230 тис. грн. Я вибирав тоді між трьома популярними на той час моделями - Кенон Д550, Нікон Д3100 і Пентакс К-с (чи К-5, точно не помню, той який дешевший з них). Всі були з кітовими об'єктивами і майже в одинакову ціну (в районі 5200-5500 грн). Я їх покрутив в руках кожен, консультант мені про кожного розповідав, хоча я вже про них не один місяць читав, дивився в неті... Потім я вирішив зробити маленький експеремент для себе. Взяв кожен з цих фотиків, вибрав на відстані  метрів п'ять вітрину (в магазині був полумрак, тільки скляні вітрини з фотоапаратами добре підсвічувались), і в автоматичному режимі сфотаграфував один той самий цінник, потім приблизив результат і роздивився деталі. Не один результат мене не задовільнив. Я розчарувався, якщо чесно... Перехотів купувати фотики з такою якісю фотографування за такі гроші, навіть якщо я фотографував на автоматі... Попробував я ще Панасонік і Олімпус (з матрицею 4/3), там було ще гірше... І вже виходячи з магазину, око впало на Соньку, продавець відразу ж достав фотик з вітрини і я проробив той самий експеремент. Результат мене порадував). А після короткої консультації продавця, мого юзання апарату, він мені настільки сподобався, що я вирішив його купити, благо ще й ціна була більш привабливішою (4400 грн). Ось така моя історія. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, HWman сказал:

... а от об'єктиви для соні вартують як пів соні, Гг.
Але це вже 700 у.е... Може за такі гроші вже краще дзеркалочку?

Це для будь якої системи так, неважливо з дзеркалом чи без. В більшості випадків фотоапарат використовується з стандартним об'єктивом і його вистачає, крім випадків де потрібно розмити фон(боке) і в умовах недостатнього освітлення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 hours ago, HWman said:

А які моделі Ви маєте на увазі?  Samsung Galaxy S7 Edge ?

Телефони зараз дуже добре знімають, дзеркалки чи беззеркалки навіть краще...  знімаю тим і тим. 

Але, один ньюанс... якщо плануєш знімати відео з рук, то до любого такого фотопарата потрібен стабілізатор! Пробував знімати з рук, тобто в проводку, зі свого Panasonic GH4 - знімаючи з рук (хоча обьєктив зі стабілізатором і цього недостатньо) нічого толкового не виходить, дуже все портить тряска. Тому беззеркалкой знімаю тільки зі штатива в одному положенні (стабілізатори до них дуже дорогі). Краще вже знімати телефоном (знімаю або Самсунгом S6 Edge Plus або IPhone6 Plus) там доволі хороші стабілізатори і тряски майже немає. Але... також знімаю і на GoPro з окремим стабілізатором з трьома моторчиками - то виходить ще краще ніж з телефона.  Хоча, нові екшин камери від Sony знімають ще якісніше і на виході видають ще кращу кольорову картинку яку можна вже так не обробляти.  Якщо екшин-камера тобі не потрібна, то вважаю що якості з нормального телефона або з Sony камер (Sony видає найкращу кольорову картинку одразу на виході) тобі буде достатньо, тим більше якщо знімати з любого штатива для камери чи телефона...

Ось відео зняте з рук на Samsung S6 - включи в 4К якості і подивись сам на що зараз здатні сучасні телефони в "рівних" руках... з камери і з рук так не вийде.

Але, це відео також добре обробили в редакторі... одразу з камери (любої)  таких кольорів ніколи не буде, мусиш ще навчитися працювати з відеоредактором!

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 часа назад, Waver сказал:

Але, один ньюанс... якщо плануєш знімати відео з рук, то до любого такого фотопарата потрібен стабілізатор! Пробував знімати з рук, тобто в проводку, зі свого Panasonic GH4 - знімаючи з рук (хоча обьєктив зі стабілізатором і цього недостатньо) нічого толкового не виходить, дуже все портить тряска.

Ось приклад стабілізації соньки:

 

 

(с) http://prophotos.ru/reviews/16447-sony-alpha-6000-nedelya-s-ekspertom/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бездзеркалка соні то дуже хороший варіант для відео, користуюсь зараз Nex-6 то влаштовує на всі 100. Купа перехідників яерез які можна поставити мануальний об'єктив мало не всіх можливих байонетів. Швидка, приємна в користуванні камера.

Перед тим була Nex 3n і Nikon D90. Nex 6 замінила їх обох, хоча сумую за ніконом через кращу ергономіку, і чудовий автофокус.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
19 минут назад, HWman сказал:

Що ж, вибір зробленно, всім спасибі за допомогу.

 

Блін, я за таке скоро почну мінуси ставити). Що за привичка не говорити що вибрав, що купив, коли тут всі радили, горлянки рвали, сперечалися... Якась неповага до людей...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Юріч сказал:

 

Блін, я за таке скоро почну мінуси ставити). Що за привичка не говорити що вибрав, що купив, коли тут всі радили, горлянки рвали, сперечалися... Якась неповага до людей...

Sony Alpha A6000.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, HWman сказал:

Sony Alpha A6000.

 

Я про такий тільки мрію...Можливо продам свій Некс-3, і візьму собі в розстрочку 6000-й)). Доречі, де купив, за скільки, якщо не секрет? Які враження?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, Юріч сказал:

 

Я про такий тільки мрію...Можливо продам свій Некс-3, і візьму собі в розстрочку 6000-й)). Доречі, де купив, за скільки, якщо не секрет? Які враження?

Я й сам мріяв, до поки не поставив ціль дійти до нього любою ціною.

Вражень небагато, немає особливо коли десь за місто поїхати опробувати, а дома нічого цікавого не знайшов. 
Не сподобалось що у програмці для андроїд смарта майже немає елементів керуваня, навіть зуму по тапу немає, тільки експозиція і кнопка зняти.

Особливо знімками не можу похвастатись, знову ж таки - дома немає чого фотографувати, рівно як і навичок, що як і де налаштовувати, у авторежимі виходить трохи не так як хочеться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нічний вид з вікна:

uABf2J6r-lc.jpg

Оригінал.
Звичайно, що налаштування авто, пріоритет витримки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...



Ну нарешті вибрався за місто потестити соньку, знято в основному у мануальному фокусі, аби як, рівно так же і змонтовано, але все ж, я що дарма час тратив? Вивантажив на ютуб.

P.S. Звук трохи підняв, орієнтуючись на свій слух і свої колонки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...