Перейти до змісту

Українську мову пропонується зробити обов'язковою


san4ez1

Рекомендовані повідомлення

Українську мову пропонується зробити обов'язковою для всіх ЗМІ, фільми також можна буде знімати тільки українською, інформує Кореспондент.

У Раді зареєстрували законопроект №5670 «Про мову». Його автори пропонують зробити українську мову обов'язковою у використанні в усіх сферах державного і суспільного життя. Торкнеться це і ЗМІ.

20 січня законопроект надійшов на розгляд профільного комітету Ради. Авторами його стали 33 депутати з різних фракцій. Вони пропонують скасувати закон "Про основи державної мовної політики".

У законопроекті пропонується зробити українську мову обов'язковою для всіх органів держвлади і місцевого самоврядування. Це стосується поведінки засідань, оформлення документів, звернень громадян.

Українську мову пропонують зробити обов'язковою в дошкільних, шкільних, позашкільних і вищих навчальних закладах. При цьому в школах і садках допускається використовувати мови нацменшин, а у ВНЗ це не передбачено. Навчання в університетах має вестися виключно українською, допускається викладання одного або декількох предметів однією з офіційних мов ЄС.

Усі культурно-масові заходи також хочуть зобов'язати проводити виключно державною мовою. Театральні вистави іншими мовами повинні супроводжуватися субтитрами українською мовою.

Фільми в Україні також можна буде знімати тільки українською. Допускається включення окремих реплік іншими мовами за наявності субтитрів.

Українську мову пропонується зробити обов'язковою для всіх ЗМІ. Передачі іншими мовами дублюються українською мовою. Телерадіокомпанія зобов'язана забезпечити синхронний переклад на українську мову, якщо хтось із учасників програми говорить іншою мовою.

Електронні ЗМІ хочуть зобов'язати мати сторінку українською мовою, яка повинна завантажуватися користувачеві за замовчуванням.

Українська мова також позиціонується як головна мова друкарства і видавничої діяльності. Тиражі іншими мовами не можуть бути більші за тиражі українською мовою.

У сфері обслуговування (магазини, ресторани і т.п.) також є обов'язковим використання української мови.

За порушення закону нардепи пропонують штрафувати в розмірі від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 - 6800 грн), якщо йдеться про роботу офіційних органів і бюджетних організацій, від 200 до 300 (3400-5100 грн) мінімумів у сфері освіти, науки і культури, від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів (6800-8500 грн) для ЗМІ.

За спроби "впровадження в Україні офіційної багатомовності" може загрожувати кримінальна відповідальність, оскільки це прирівнюється до спроб повалення державного ладу (ст. 109 КК України). Публічна неповага до мови прирівнюється до наруги над державною символікою України (ст. 338 КК України).

Стежити за виконанням закону будуть спеціальні мовні інспектори.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 283
  • Створено
  • Остання відповідь

давно пора.

О це зараз всі русняві "патіроти" спаляться, коли будуть розказувати про ущімлєніє язика

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, halcogen сказано:

Насильно міл не будеш.

цей етап вже проходили..... маємо жопу

це про "нєнасільственность"......

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 хвилин тому, halcogen сказано:

Насильно міл не будеш. Половині України цей закон по барабану.

а мене кумарить що зі всіх каналів в більшості кацапська язика. Кому не подобається це їх трабли і нехай щастить. є Україна де мова УКРАЇНСЬКА.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цілком підтримую, можливо трохи радикально, але напрямок правильний... 

Бо я не розумію, чому діти на самій, що не є українській Волині чомусь граючись, говорять російською, бо постійно чують її з телевізора...

Крім того, хоч і не люблю я канал "ньюзван", але випадково на днях натрапив на Ющенка там, зокрема він говорив про мову і релігію в Україні З 31:00 хвилини (і не дивіться на заголовки):

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давно було потрібно такий закон. По голосуванню в раді буде видно хто патріот а хто заробітчанин.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

русскоязичні кажуть, що їм всеодно якою мовою розмовляти, ну раз так, то треба українську вводити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Передайте Петрусю, що якщо цей закон приймуть і реально впровадять, не загнавши в суди і інші юридичні мутки, то я йому даю півроку повної мовної тиші на рахунок його грабунку цієї країни.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дійсно! Давно пора!

Ще до списку потрібно добавити церкву. А то служби ведуться на мові окупанта. Дико просто.

А штрафами можна буде поповнювати бюджет! Враховуючи скільки у нас кацапомовних - це допоможе суттєво залатити у ньому дірку!

І зробити перехідний період як для "сплячих" ФОПів зробили. Щоб черги були із бажаючих змінити вивіску, чи зробити україномовну сторінку на сайті...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@zallegro зараз вам розкажуть шо то не російська а староруська мова, істінна і нєпорочна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

43 минуты назад, romaxa11 сказал:

Передайте Петрусю, що якщо цей закон приймуть і реально впровадять, не загнавши в суди і інші юридичні мутки, то я йому даю півроку повної мовної тиші на рахунок його грабунку цієї країни.

не треба поблажок, то його обов'язок, чмори й далі...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 часов назад, Basil сказал:

Бо я не розумію, чому діти на самій, що не є українській Волині чомусь граючись, говорять російською, бо постійно чують її з телевізора

 

З телевізора, і особливо, ЮТУБа. Моя менша грається в "Мисс Кетти и мистер Макс" (хто не має дітей, той не зрозуміє) і я чую "А севодня мы будем распаковывать красивую игрушьку...". Я їй кажу, що грайся українською, а вона мені - а мені так подобається, а я - відправлю в Маскву, жити з москалями. І що ви думаєте, грається українською. не хоче  до них. Так що насильно милим будеш! Головне контроль.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо це робиться аби поговорити, то суки вони кончєні. Якщо впровадять, то за рік це буде інша країна з зовсім іншим майбутнім.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 minutes ago, romaxa11 said:

Якщо впровадять, то за рік це буде інша країна з зовсім іншим майбутнім.

 

Блажен кто вєруєт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, romaxa11 сказал:

то я йому даю півроку повної мовної тиші на рахунок його грабунку цієї країни.

можна подумати, то на щось впливає . Ти ще пообіцяй пів року фуагра й омарів не їсти, смисл той же

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Було б за@бісь... Бо це двоємовіє - це не для нашої країни... Швейцарія тут не проканає. Ці рускіє на голову вилазять конкретно, дай їм тільки якісь поблажки. Тут Україна - і не хвилює. Живеш тут - вчи мову, історію, поважай культуру.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

52 хвилин тому, romaxa11 сказано:

Якщо впровадять, то за рік це буде інша країна з зовсім іншим майбутнім

Та невже? І що саме в нас зміниться? Хоч приблизно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, romaxa11 сказал:

Якщо впровадять, то за рік це буде інша країна з зовсім іншим майбутнім

неправда, в мовному питанні, треба хоча б покоління змінити, чи ти хочеш сказати, що Україну агресивно русифікували  біля ста років, а за рік все змінится, ну ну :) ти ще той оптисіст :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 хвилин тому, MANJAK11 сказано:

неправда, в мовному питанні, треба хоча б покоління змінити, чи ти хочеш сказати, що Україну агресивно русифікували  біля ста років, а за рік все змінится, ну ну :) ти ще той оптисіст :) 

Можливості засобів інформації зараз колосально зросли. Кацапів за місяць натаскують на будь-який народ з друга на ворог. За рік можна багато чого поміняти, головне що українська стане природнім фоном, далі звикання і перехід. А далі я нє кончєний праваславний славянін, а українець, у мене своя країна, своя історія, своя мова і церква. І далі...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

35 минут назад, romaxa11 сказал:

А далі я нє кончєний праваславний славянін

70 відсотків українців споведують Православ'я.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Слов'яни

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

44 минуты назад, romaxa11 сказал:

а українець, у мене своя країна, своя історія, своя мова і церква.

Яку церкву будемо рахувати украЇнською? Це наступний крок...

Я не проти УкраЇнськоЇ мови. Так. вона повинна бути єдиною державною, тільки не треба насильництва, бо отримаемо, та й вже отримуемо зворотній єфект.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, romanc сказано:

70 відсотків українців споведують Православ'я.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Слов'яни

В мене є друг, народився і виріс на Львівщині. Батьки українці. Зараз живе в Одесі, попав під московське православ'я. Українець для нього ніщо - словянин, православний - все. Маркери - америкоси, царь-батюшка, славянє.

Я б навіть цю тему не піднімав коли б не було війни, бо нікому б нічого не довів. Зараз я можу казати як доконаний факт - що московське православ'я - технологія захоплення чужої землі. Якщо ти першим ділом православний другим - словянин, а вже третім ділом (з наголосом на "це неважливо але") - українець. Мої вам хлопці співчуття. Технологія на вам нормально відігралась. Ви повірили на казочки чужою мовою про те, що українцем бути неважливо. Хто вам ворог?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, romanc сказано:

Яку церкву будемо рахувати украЇнською? Це наступний крок...

Ту яка не узгоджує свою діяльність з кгб-фсб, випускаючи агентуру. Так і це надважливий крок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...