Перейти до змісту

Сонячні колектори - для тих хто втомився платити комуналку.


Рекомендовані повідомлення

39 хвилин тому, jack74 сказано:

:) та ти що?! От я тупий, не знав як рахувати... а я ж  лінійкою об'єм тазика рахував, в якому мився...

 

В мене газова колонка і лічильник води. Перед душем записую показники водолічильника, і після приймання душа. Віднімаю від другого перше і отримую РЕАЛЬНИЙ результат. І так декілька раз, для істинності експерименту.

Правильно, кеп?

 

А те, що там пишуть виробники, мені якось до одного місця. Я  душ приймаю по своїх бажаннях,  а не по їхніх " нормах". На те вони й виробники, щоб продавати свою продукцію, а відповідно і "статистику" вигідну собі вибирати. Вони ж не напишуть, що людині треба 100 літрів води на душ, бо кому вони тоді будуть впарювати свої бойлери на 30-50 літрів?! Одиноких холостяків не так то й багато... ;)

 

а я то думаю, як у нас на роботі одним 80літровим бойлером за годину 6-7 чоловік миється... то вони воду в ковшики набирають ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, rl72 сказано:

а я то думаю, як у нас на роботі одним 80літровим бойлером за годину 6-7 чоловік миється... то вони воду в ковшики набирають ;)

миється, чи душ приймає?

 

1 година тому, VovkleV сказано:

кхм ,100 літрів на один прийом душу "чуток мнАговато" :rolleyes: 

сотка - то для краси цифри :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

80:6=13л

80:7=11,4л

гноми?

 

Чи може бойлер 15-кіловатний і працює в режимі проточного водонагрівача?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Фактично працює в режимі проточного водонагрівача, т. як в  бойлер постійно підмішується холодна вода. Якщо тени під 3 квт. - може вистачити, правда останні будуть митися ледь теплою. Існує ще "народна" модифікація - два бойлери включаються трубами послідовно (один за одним). Завдяки тому, що вода проходить через 2 тени, а еффект "підмішування" відчутний тільки для першого,  таку конструкцію складно "вихолодити".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

40 хвилин тому, jack74 сказано:

80:6=13л

80:7=11,4л

гноми?

 

Чи може бойлер 15-кіловатний і працює в режимі проточного водонагрівача?

 

ти хоч бойлер раз в очі бачив? я не питаю вже про принцип роботи :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Звичайно що ніколи не бачив і не в курсі!

Давай, кеп, просвіти мене, темного, покажи мені бойлера і розтолкуй його чудо-принцип роботи! (взяв ручку і зошит, приготувався уважно конспектувати)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 minutes ago, Orfey said:

ти воду з бойлера не розбавляєш холодною водою?

 

Не розбавляє, в нього газова колонка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну ок, давайте вже повумнічаємо, порахуємо

t = (t1V1 + t2V2)/(V1 + V2)

t - підсумкова температура води. Мені подобається 40-41 градус.

t1 - температура води в бойлері, 60 градусів, так?

V1 - об'єм води в бойлері, 80 літрів в нашому прикладі,  так?

t2 - темература підмішуваної води з крана, припущу 18 градусів.

V2 -  об'єм підмішуваної води, нам потрібно порахувати.

Отже, виведемо потрібну нам формулу: V2 = (t1V1-tV1) / (t-t2) = (60*80-40*80)/(40-18)=(4800-3200)/22=72літра

Тобто, отримуємо разом 80+72=152 літра.

152 літра ділимо на тих же 6 гномів, виходить по 25 літрів. На 7 гномів - по 22 літри.

Так легше???

 

Вам вистачить для НОРМАЛЬНОГО душу 25 літрів? мені - ні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ПиСи: і вдома я тим більше не хочу приймати такий душ, як на роботі (аби змитись), а хочу НОРМАЛЬНИЙ.

А кому хочеться аж тАк економити, то нафіг взагалі вкладатись в бойлер чи,тим більше, в сонячний колектор?!? Каструлька на плиті і тряпочка.

 

Я не хочу довести комусь, що це не має права на життя, я проти того, що починають це позиціонувати як РІВНОЦІННУ заміну звичного тепловодонагрівання. Чуда не буває.

Сонячний колектор не замінить газову колонку чи бойлера. Він лише буде компенсувати якусь частку. А порахувати капіталовкладення в нього і стає сумнівним сенс.

Або ви жертвуєте комфортом,  миєтесь прохолодною водою і швиденько-економно. Тоді має звучати інакше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, jack74 сказано:

 

Вам вистачить для НОРМАЛЬНОГО душу 25 літрів? мені - ні.

 

млять, я тобі ще раз повторюю. Вистачає. для НОРМАЛЬНОГО душу. з миттям голови шампунем. і миття тіла милом/гелем. на одну людину по часу 10-15 хв. прийняття душу 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 минуты назад, rl72 сказал:

 

млять, я тобі ще раз повторюю. Вистачає. для НОРМАЛЬНОГО душу. з миттям голови шампунем. і миття тіла милом/гелем. на одну людину по часу 10-15 хв. прийняття душу 

В мене бойлер 30 л., температура 60 градусів. Я миюсь досить довго і цієї кількості вистачає, ще й залишається. Плюс малого бойлера за 55-70 хв. нагрівається вода повністю. Так ось, коли миється син (20 років), йому води не вистачає, причина проста - в мене вода тече на 50-60% від максимум (кран відкриваю не повністю, можу перекрити, якщо намилитись треба), а син на максимум відкрутив і милиться, вся вода впусту. Можливо в цьому проблемка, воду треба економити, але з головою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 часов назад, jack74 сказал:

:) та ти що?! От я тупий, не знав як рахувати... а я ж  лінійкою об'єм тазика рахував, в якому мився...

 

В мене газова колонка і лічильник води. Перед душем записую показники водолічильника, і після приймання душа. Віднімаю від другого перше і отримую РЕАЛЬНИЙ результат. І так декілька раз, для істинності експерименту.

Правильно, кеп?

 

А те, що там пишуть виробники, мені якось до одного місця. Я  душ приймаю по своїх бажаннях,  а не по їхніх " нормах". На те вони й виробники, щоб продавати свою продукцію, а відповідно і "статистику" вигідну собі вибирати. Вони ж не напишуть, що людині треба 100 літрів води на душ, бо кому вони тоді будуть впарювати свої бойлери на 30-50 літрів?! Одиноких холостяків не так то й багато... ;)

Лічильник рахує холодну воду? тоді врахуйте те, що через колонку іде лиш частина води, решту йде напряму в змішувач, холодною. 

якщо лічильник нарахував за душ 70л. спожитої води, з них 20л. буде холодна, яку ви домішуєте для комфортної температури. 

Мова іде про душ, для ваної інші розрахунки!

   Є на борді люди з окремими лічильниками, на гарячу та холодну воду?  якщо так вже не вірете в статистику, попросіть засікти...   

про виробників:  вигідніше робити більші ємності, робота та сама+/-, автоматика теж.  

Ми також виробляємо ємності, нам вигідніш 1000л. виготовляти ніж 300л., аналогічно з малими об"ємами... 

   Особисто в мене, четверо дорослих, + малеча (пелюшки, і так далі)  200л теплоакумулятор, росхід гарячої води 250-300л на день з урахуванням кухні!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тече в мене лише через колонку, холодну не підмішую.

250-300 на день - інша справа.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 часов назад, jack74 сказал:

тече в мене лише через колонку, холодну не підмішую.

250-300 на день - інша справа.

   Взагалі є різні люди, хто як душ приймає... 

  я не кажу жити по стандартах, а просто хочу щоб люди правильно рахували і не переплачували..

Ок, Колонка 100% води проводить через себе нагріває до +36 - +40 градусів. інакшеб ви ошпарились, Гаряча вода в бойлері   +60  Тобто потрібно домішувати холодну, якщо бойлер 100л, +розмішування = 130-140л  +40- +36 градусів.

 

  ( 250л мій особисто росхід води, поділити на 4,5людини) = +/-50 л на людину) ))

         

Щоб побачити наші системи в дії, в Луцьку хімчистка Метеор (Ліпіни - біля високовольтної лінії)

 

   

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...