Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

В Коми проводится конкурс рисунков на тему энергосбережения | Комиинформ

 

У нас вже є тема "Альтернативна енергетика", котра набула чималої популярності, але я вважаю, що варто відділити тему альтернативних джерел енергії та методи збереження ресурсів, будь то електроенергія, чи газ, чи тверде паливо(торф, вугілля.

Не хочеться піднімати самі банальні теми - пластикові вікна чи світлодіодні лампочки, все це ми вже промусолили ще у темі "Альтернативна енергетика".

 

Почати тему я би хотів з теми теплових насосів:

 

Цитата

 

Тепловой насос - современный источник энергии, используемой для работы систем кондиционирования, отопления горячего водоснабжения. В отличии от других теплогенераторов (газовых, дизельных, электрических), тепловой насос "выкачивает" накопленную за теплое время года энергию из окружающей среды - грунта, скальной породы, водоёма.

 

Какие же преимущества даёт использование теплового насоса? Прежде всего, это повышение уровня комфорта. Выбрав тепловой насос вместо системы, работающей на жидком топливе, вы уменьшите пожароопасность своего дома, избавитесь от дымовой трубы, запаха дизельного топлива и необходимости помнить о том, чтобы вовремя заказать его доставку.

 

Если вы хотели бы установить систему, работающую на электричестве, но для этого не хватает подключённой электрической мощности дома, тепловой насос может решить эту проблему - для его использования хватит четверти мощности, необходимой для традиционной системы отопления.

 

Таким образом, использование теплового насоса - это ещё и экономия энергии и денег...

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже класний ролик з минулого століття, чи можливо навіть ери.

 


А пансіонат "Дружба", котрий показаний у ролику, є чудовим прикладом використання технології теплових насосів, тут тобі і забір низько потенційного тепла з моря зимою і літом віддача тепла для генерації холоду

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

Запис з моєї іншої теми про газ:

  

В 28.06.2021 в 00:12, HWman сказал:

...Ще одне спостереження - електрочайник та чайник на газі має приблизно одинакову теплову потужність, але при цьому всьомуелектро чайник закипає швидше(я думаю причина в тому, що ТЕН безпосередньо контактує з рідиною, що нагрівається, а газ спочатку гріє залізо, а залізо вже гріє воду), що як би натякає, що в цілому гріти щось ефективніше за допомогою саме електрики... Почав подумувати про теплу підлогу в якості опалення...

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви хоч уявляєте скільки коштує система теплових насосів?

Про електрику... Опалення електрикою дуже дороге задоволення. А якщо ще тарифи піднімуться то уууу...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 09.07.2021 в 22:32, Electronshik сказал:

Ви хоч уявляєте скільки коштує система теплових насосів?

Про електрику... Опалення електрикою дуже дороге задоволення. А якщо ще тарифи піднімуться то уууу...

Тарифи піднімуться на всі енергоносії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, є з нічний тариф ще, та й до того, якщо я не висвітлюю якісь теми в плані енергозбереження, це ж не означає, що їх немає.

Пропонуйте свої теми в цьому обширному напрямі 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...

енергозбереження починається з зменшення втрат. коли будинок як друшляк- ніякіх грошей не напасешся його отоплювати.
ось наочний приклад. ліва частина утеплена по перекриттю на холодному горищі 20см вати, права має насипний керамзит десь 15см+-
1359162611_ind5ex.thumb.png.ae199f19639b14f04cb2abb9e4d722db.png

різниця в 1.5 градуса по шиферу
думаю другу частину утеплити ековатою
є на форумі хтось хто утеплював ековатою?  є сенс переплачувати за неї?

Змінено користувачем Dima4s
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 19.11.2021 at 13:20, Dima4s сказано:

різниця в 1.5 градуса по шиферу

не так і багато, якщо горище НЕ вентильоване.

і навпаки, якщо по горищу гуляють протяги - то що над керамзитом? якщо керамзит "вентильований" - думаю, ці  1.5гр можна прибрати вітрозахистом (мембраною).

купа нюансів...

все ж, основні тепловтрати, як видно по картинці - через стіни. там яка макс.темп. на тепловізорі?

 

On 19.11.2021 at 13:20, Dima4s сказано:

є на форумі хтось хто утеплював ековатою?

теж цікаво... по ходу, немає (((

 

On 19.11.2021 at 13:20, Dima4s сказано:

є сенс переплачувати за неї?

а яка ціна? тут ніби недорого, чи це неактуальні ціни: https://simendz.com/index.php/vartist-uteplennja.html

в сторону якого виробника дивився?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колись утепляв горище (вентильоване) мінватою в 2 шари, і стротекс по-верху вати, бо задувало сніг. Суб'єктивно нічого не змінилося. А от 2-камерний склопакет реально допоміг.

Змінено користувачем Harddriver
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, Harddriver сказал:

Колись утепляв горище (вентильоване) мінватою в 2 шари, і стротекс по-верху вати, бо задувало сніг. Суб'єктивно нічого не змінилося. А от 2-камерний склопакет реально допоміг.

А ви стротекс проклеювали?

запитую,бо якщо паробар'єр не проклеєний-то він не працює

Змінено користувачем paksivatova
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 минуты назад, Harddriver сказал:

Щось таке по типу армованого скотча клеїли.

Якщо саме скотч-то це не діло,він не годиться

якщо стрічку АЛ1 -тоді дивно,чому не відчули ефекту

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 годин тому, Harddriver сказано:

Колись утепляв горище (вентильоване) мінватою в 2 шари, і стротекс по-верху вати, бо задувало сніг. Суб'єктивно нічого не змінилося. А от 2-камерний склопакет реально допоміг.

під мін ватою вже щось було? два шари то два по 10см?
дуже дивно що нічого не змінилось. я різницю відчув. але в мене бетонне перекриття.  без нормального утеплення воно не тримає тепло взагалі.
Зараз пишуть взагалі по 30 а краще 40 см утеплювача на дах)
 

 

23 годин тому, dogbees сказано:

все ж, основні тепловтрати, як видно по картинці - через стіни. там яка макс.темп. на тепловізорі?

стіни показані напряму. а горище через шифер. тому картинка не є прямим відображенням тепловтрат в цілому
 

23 годин тому, dogbees сказано:

а яка ціна? тут ніби недорого, чи це неактуальні ціни: https://simendz.com/index.php/vartist-uteplennja.html

в сторону якого виробника дивився?

дивився що від 20грн за тонну. якщо рахувати по 10кг на м2 то виходить майже як мін вата.
а якщо рахувати доставку і задувку то ціна виросте в два рази.
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитата

дуже дивно що нічого не змінилось. я різницю відчув. але в мене бетонне перекриття.  без нормального утеплення воно не тримає тепло взагалі.

 

Стеля - з глини на дерев'яному каркасі.

 

До-речі, згадав "народний" метод утеплення. Шлак з вугілля. Просто наносити і насипати. Дешево і сердито :)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 годин тому, Harddriver сказано:

 

Стеля - з глини на дерев'яному каркасі.

 

До-речі, згадав "народний" метод утеплення. Шлак з вугілля. Просто наносити і насипати. Дешево і сердито :)

 

колись рахував скільки треба керамзита щоб тепловтрати зрівнялись з 20см мінвати. виходило щось близько 50см. а шлаку треба ще в 1.5 раза більше))
Дивлюсь в сторону ековати через те що її легше позбутись. тому що попсовану скловату чи мін вату чорт зна куди діти)) так само і залишки пінопласту. потім це все або в мене валяється, або на полігоні валяється

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 22.11.2021 at 18:53, Harddriver сказано:

А от 2-камерний склопакет реально допоміг.

в мене в одному вікні колись побився склопакет. і я замінив його на 2камерний. тепер можу спостерігати різницю. відкривна частина однокамерна з І склом. і помоїму з газом.  інша частина також якесь енерго скло і дві камери.
зараз при 0 на вулиці і 23 в кімнаті ось така температура скла
 

Спойлер

_211125211926.thumb.png.31a3dc621990a64ec500ab4c67ad3abe.png

Конденсат в мороз показує різницю наочно. хоча я очікував що 2 камери взагалі знімуть проблему https://clip2net.com/s/4e7PwIc

Змінено користувачем Dima4s
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

44 хвилин тому, Dima4s сказано:

 при 0 на вулиці і 23 в кімнаті ось така температура скла

Маєш свій тепловізор? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

42 хвилин тому, Dima4s сказано:

да

щось для професійної роботи?, чи купив побавитись зі спортивного інтересу?

 

Може робиш тепловізійні обстеження?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 хвилин тому, Unknown сказано:

щось для професійної роботи?, чи купив побавитись зі спортивного інтересу?

 

Може робиш тепловізійні обстеження?

свої проекти+ спортивний інтерес
 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 хвилин тому, Dima4s сказано:

свої проекти+ спортивний інтерес

 Якщо не секрет яка модель і чи можна купити щось толкове і не дуже дороге?

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, dimmon сказано:

 Якщо не секрет яка модель і чи можна купити щось толкове і не дуже дороге?

від потреб залежить. китайські свістки для смартфона починаються десь від 150 доларів. і вони видають досить непогану картинку. основна проблема китайців- сирий софт який майже не підтримує виробник.
в мене також китаєць.
не бачу сенсу брати в формі окремого девайсу з ручкою і екраном. коли в кармані майже в кожного смартфон. хіба для проф використання саме в обстежені будівель.
треба дивитись:
1) розширення матриці. думаю не менше 160 пікселів по більшій стороні
2) добре якщо є ручне фокусування( не обовязково)
3) відомий виробник щоб софт мав підтримку.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 часов назад, Dima4s сказал:

від потреб залежить. китайські свістки для смартфона починаються десь від 150 доларів. 

Яка модель? І фото можна?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 27.11.2021 at 07:43, weldermaster сказано:

Яка модель? І фото можна?

UNI-T UTi120 Mobile варіант в 150+-
далі  йдуть від 200 краща матриця. далі 250+ з фокусуваням. і 300+ норм матриця і фокусування
також треба розуміти що в всіх них похибка +-3 градуси. тобто саме цифр не треба чекати чітких.

Змінено користувачем Dima4s
  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


×
×
  • Створити...