Перейти до змісту

Пусті квартири з відключеними комунікаціями


romaxa11

Рекомендовані повідомлення

Будівництво триває, будуються все нові, й нові багатоквартирні будинки. Тисячі квартир. В деяких будинках, як я бачив в ЛДБК встановлюють для опалення загальні теплопункти  - котельні з лічильниками тепла в квартирах. У всіх інших кажись повністю автономний обігрів. Кожна квартира - повністю автономний споживач газу, води, електрики і це все в межах одного будинку. Також не секрет, що купа народу навіть й дотепер вкладає гроші в нерухомість, купуючи другу, третю, четверту квартиру. Жити в них ніхто не збирається, відрізаються всі комунікації і власник зникає з будинку, нагадуючи про себе один раз на кілька років. І тут постає питання. Приходить опалювальний сезон і тою чи іншою мірою весь будинок починає обігрівати квартиру успішного інвестора, чи то зменшенням температури в прилеглих квартирах чи пониженням загальної будинкової температури. Трапляються випадки що водопровід, що проходить квартирою замерзає і верхні поверхи залишаються на деякий час без води, а нижні просто підтоплює. Підлога верхніх поверхів може доходити до 5 градусів і витягувати купу тепла з приміщення.

Що ми маємо, людина-інвестор-власник квартири своїми діями чи повною бездіяльністю спричиняє купу проблем сусідам, що при теперішній ціні на газ виливається в нормальну суму. Чи є якісь правові підстави спонукати власника квартири до її належного утримання, обігріву в опалювальний сезон. Чи немає. Чи достатньою є інформація, що квартира відрізана від всіх комунікацій з часу введення будинку в експлуатацію чи потрібно сусідам провадити складні тепловимірювальні розрахунки, які крім того можуть ще й легко забракуватись в судах? Цікаво, бо при існуючому стані речей таких незаселених квартир буде все більше, бо змогу їх купляти має досить обмежене коло осіб.)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 114
  • Створено
  • Остання відповідь

треба відбирати в них квартири і віддавати бідним людям, якім вони справді потрібні. а то повкладають гроші як в банкі і на все пох.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Vergil сказано:

треба відбирати в них квартири і віддавати бідним людям, якім вони справді потрібні. а то повкладають гроші як в банкі і на все пох.

Простіше тоді, як в 1917 - одразу у всіх гроші забирати і розстрілювати, а все віддавати алкашам та горлопанам .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Друже, не треба мене перекручувати! Є маса людей(чесних, порядних, працьовитих), сімей з дітьми яким попросту нема де жити. І в них, навіть шансу нема на своє власне житло. Бо якесь су.а-бидло обікрало їх і дуріє з жиру незнаючи куди гроші дівати.

До чого тут алкаші і горлопани?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, romaxa11 said:

Трапляються випадки що водопровід, що проходить квартирою замерзає і верхні поверхи залишаються на деякий час без води, а нижні просто підтоплює. Підлога верхніх поверхів може доходити до 5 градусів і витягувати купу тепла з приміщення.

Звідки брав такі дані? Сусідня з тобою квартира належить такому інвестору і в тебе температура підлоги взимку +5?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@romaxa11 Це питання треба задавати Лапіну і ін. "народним" обранцям, щоб довели законодавство до робочого стану.

Повинно бути три речі, які змусять власників вищезгадуваних квартир або опалювати квартири або продавати:

1. Створені дієві закони і норми, які зобов'язують підтримувати власника квартир в температурний режим згідно якоїсь норми

2. Робоча виконавча служба, яка контролюватиме виконання і покарання саме таких власників. 

3. Боязнь тих власників, що можуть отримати штраф чи загубити квартиру.

А відбирати квартири у одних на користь інших перечить Конституції України, який є вищим закогодавчим актом в державі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, romaxa11 сказал:

Чи є якісь правові підстави спонукати власника квартири до її належного утримання, обігріву в опалювальний сезон.

Певно, треба щось типу ОСББ, де на зборах вирішувати хто, за що, і як буде платити? :unsure:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Питання цікаве. Якби я був власником квартири з автономним опаленням і свалив би на всю зиму в Буковель прикрутивши всі крани. Яким мені боком ваші холодні стіни? Я поїхав - це моє право!

ІМХО не вихід змушувати.

Може в нас просто будинки по дурному зроблені?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це про які новобудови мова? Такі типу як "Коста Брава" і т.п, де всього поверхів і квартир небагато, площа велика і т.п?

Бо в звичайній, великої ролі не зіграють, особливо якщо не кутова. Та і до +5 в хаті (ну ладно, підлоги доходять - а як міряли окремо підлоги)) - це ж хз які морози мають бути. Всі ж знають, що спочатку температура (десь до 15 градусів) падає швидко, потім все більше і більше холоду треба, ну вірніше менше тепла ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 хвилин тому, vetalforever сказано:

Питання цікаве. Якби я був власником квартири з автономним опаленням і свалив би на всю зиму в Буковель прикрутивши всі крани. Яким мені боком ваші холодні стіни? Я поїхав - це моє право!

ІМХО не вихід змушувати.

Може в нас просто будинки по дурному зроблені?

Якщо індивідуальне опалення для нас по дурному то прийдеться вертатися до централізованого або дахових котелень.

По темі знайомі переселились першими в новобудову сусіди не топили то дуже дорого і холодно в них зима пройшла частково обігріваючи квартири сусідів котел на максимум не дуже справлявся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 minutes ago, snouden said:

Це про які новобудови мова? Такі типу як "Коста Брава" і т.п, де всього поверхів і квартир небагато, площа велика і т.п?

Бо в звичайній, великої ролі не зіграють, особливо якщо не кутова. Та і до +5 в хаті (ну ладно, підлоги доходять - а як міряли окремо підлоги)) - це ж хз які морози мають бути. Всі ж знають, що спочатку температура (десь до 15 градусів) падає швидко, потім все більше і більше холоду треба, ну вірніше менше тепла ))

Саме так. Більше того, я якось був призначений "смотрящим" за однією квартирою з автономним опаленням ("чешка" у 5-поверховому будинку радянської забудови). Так минулої зими, коли в районі Нового року вдарили 15-20 градусні морози, проводив експерименти. Квартира була на початковій стадії ремонту, зовсім не утеплена. Більше того, дві кімнати були об'єднані з заскленими балконами (через декілька щілин добряче сифонило). І саме на підлозі балконів, тобто в самих холодних місцях, я залишав термометри.

Так от з повністю вимкненим опаленням і з увімкненим на самий мінімум різниця складала до 5 градусів (+5-7 без і +8-12 з). 

 

До речі, в технічній документації на влаштування автономного опалення було чітко вказано про необхідність термоізоляції усіх стін по периметру, стелі та підлоги зсередини квартири.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Живу на другому поверсі. Перший викупили давно але з орендою чьот там не складалося і років 5-7 приміщення пустувало.

Ну типу було прохолодніше як раніше, але ну ж не +5 підлога і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я жив у квартирі з автономним опаленням, а підімною і надімною були квартири з вимкненими котлами і без ремонту. Так от котел тоді маслав по максимуму і спинявся зрідка, підлога була холодна і при гарячих батареях в самі холодні дні ми мерзли. Після заселення тих і тих все нормалізувалося, втрати газу зменшилися до 40%.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, vetalforever сказал:

Питання цікаве. Якби я був власником квартири з автономним опаленням і свалив би на всю зиму в Буковель прикрутивши всі крани. Яким мені боком ваші холодні стіни? Я поїхав - це моє право!

ІМХО не вихід змушувати.

Може в нас просто будинки по дурному зроблені?

Того ми в такому гамні і живемо. Бо тобі пох на інших, хай платять за тебе. А де ж толерантність до інших людей?

Я коли залишив квартиру на 2 роки, то ключі від неї лишив сусідці, яка вмикала котел в холодні дні на мінімальне потрібне, а в морозні дні добавляла температуру. І в квартирі менше 15 градусів не було.

Вихід один - примушувати. Іншого наш народ не розуміє.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну так, але...я ж не буду за всіма дивитися? Чому не можна утеплитися зсередини? припідняти підлогу на 3-5 см (той же пінопласт),  ну або ж дорожче рішення - "тепла підлога"?

Якшо чесно ніколи про це не задумувався, елементарно поставив себе на місце власника і виходить, що перше шо пришло в голову "а яке моє діло до вас"?

Проглянув закон http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0927-05

Якщо переобладнання наносить шкоду будівлі - власник зобов"язаний повернути квартиру до попереднього стану. Тобіш відрізання труб на старті виходить незаконне.

А ось про опалення нема в обов"язках проживачого. Освоїти практику догляду за приміщеннями нереально в правових нормах... ти ж не наносиш шкоду іншим, поїхавши на відпочинок.

Може ОСББ варто включати такі поправки на зборах?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 часов назад, Vergil сказал:

Друже, не треба мене перекручувати! Є маса людей(чесних, порядних, працьовитих), сімей з дітьми яким попросту нема де жити. І в них, навіть шансу нема на своє власне житло. Бо якесь су.а-бидло обікрало їх і дуріє з жиру незнаючи куди гроші дівати.

До чого тут алкаші і горлопани?

О, свіжий комуніст :) А ну який но в тебе телефон ? А телевізор ? А машина ? А в курсі, що є масса людей, чесних, порядних й працьовитих, в яких нема такого телефону, , телевізору, чи автомобіля ? Паралель далі проводити чи на московскій ковбасі зупинимось, яку доречі, теж далеко не всі нині їдять ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 часов назад, vetalforever сказал:

Питання цікаве. Якби я був власником квартири з автономним опаленням і свалив би на всю зиму в Буковель прикрутивши всі крани. Яким мені боком ваші холодні стіни? Я поїхав - це моє право!

ІМХО не вихід змушувати.

Може в нас просто будинки по дурному зроблені?

 

Ну не знаю яким боком, але коли в сусіда через стіну не опалювалось - то іній на стіні при ввімкненому опаленні не дуже радував,

а весною - довелось доштукатурювати і перешпакльовувати.

Затопить Вас сусід зверху - і скаже яке мені діло до Ваших мокрих стель :-)

Треба було робити гідроізоляцію стелі ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, vaz75 сказано:

 

А відбирати квартири у одних на користь інших перечить Конституції України, який є вищим закогодавчим актом в державі.

Жидівська банда, підтерла конституцією свою жопу і живе за рахунок таких наївних.....

-------------------------------------------

2MANJAK11 Що, зачепив за "жирок" ;). Видно дохера загріб:). Нічого, на все свій час

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 минуты назад, Vergil сказал:

2MANJAK11 . Нічого, на все свій час

повністю згідний 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, MANJAK11 сказал:

 чи на московскій ковбасі зупинимось, яку доречі, теж далеко не всі нині їдять ?

Ага, з чорною ікрою не дуже поєднується.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, Fedor4uk сказано:

 

Ну не знаю яким боком, але коли в сусіда через стіну не опалювалось - то іній на стіні при ввімкненому опаленні не дуже радував,

а весною - довелось доштукатурювати і перешпакльовувати.

Затопить Вас сусід зверху - і скаже яке мені діло до Ваших мокрих стель :-)

Треба було робити гідроізоляцію стелі ...

затопить то не то про шо тема.

а відкіля інію взятися при включеному опаленні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, vetalforever сказал:

затопить то не то про шо тема.

а відкіля інію взятися при включеному опаленні?

в сусідній квартирі відключене опалення ітам від'ємна температура, а цегляна стіна - не найкращий теплоізолятор.

 

затопить чи ні, яка різниця як сусід наніс мені збитки? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитувати

Чому не можна утеплитися зсередини?

Трошечки утрірую:

Якщо хтось насрав в себе в квартирі - смердить всім, хоча він в себе в квартирі насрав, власником якої тільки він і є. От чому смердить всім, хоча б мало смердіти тільки йому? 

Розумієш, багатоквартирний будинок - це цілісний комплекс. Це не конструктор Лєго. Він не став цілісним комплексом потім, він таким задумувався. Випадок на Рівненській, коли власники свого власного приміщення позносили несучі стіни щоб їм було красіво, вони ж тільки в своєму приміщенні стіни ламали, а люди загинули з інших квартир.

Коли людина купує квартиру вона має це розуміти, як мінімум.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З людської точки зору все правильно, Ви праві. Лишилося правильно букву закону вписати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...