Перейти до змісту

Бастурма домашня (nickelірована)


nickel

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 211
  • Створено
  • Остання відповідь
3 годин тому, Mykola81 сказано:

З шиї  =)

Зі свинячої шиї?? Чому?

І чому не яловичина?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, Zheny@ сказано:

Зі свинячої шиї?? Чому?

І чому не яловичина?

 

Думаю,що вона не така суха і просто м'якіша, бо заздалегідь жирніша, тому і по ідеї приємніша на зуб. Хоча,це я просто так вумнічаю,а як насправді,а Микола81? ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 хвилин тому, Zheny@ сказано:

Зі свинячої шиї?? Чому?

І чому не яловичина?

 

Історія

Прийшов до м"ясника  ( у нас магазинчик перед будинком ) ---  яловичини не було .

Взяв свинячу шию , відрізав і замаринував  3 стейки  , а решту вирішив спробувати засолити і зав"ялити

Спробував .

Свиняча шия   після  двох днів у солі і тижня в спеціях  м"яка , соковита і жирна . Дуже смачна .

Саме те  після роботи  , щоб вбити голод . :D

І  мені сподобалось більш , ніж яловичина

Спробуй .  Тут діло смаку .  Реально ризикуєш шматком м"яса .

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, Mykola81 сказано:

Спробуй

ок. наступного разу спробую. Буду маринувати 2 види. Яловичину і шию свині.

І, мабуть таки по типу брезаоли.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Женя, чув таку думку, що від сиров'яленої яловичини не хворіють ботулізмом, на відміну від свинини. Тому на бастурму беруть лише яловичину. Але ж я на слово не вірю, тому поліз в інтернет шукати підтвердження чи спростування і надибав отаке:

Цитата

Хотелось бы заострить внимание на  нитритной соли.  В сыровяленых колбасах она необходима. Без нитрита (или нитрата - пищевой селитры) мы конечно можем получить нормальный продукт, в большинстве случаев, но есть одно существенное НО - ботулизм!
Про риски появления  внутри батона бактерий ботулизма (Clostridium botulinum) почитайте  тут:http://ru.wikipedia....pedia.org/wiki/ - анаэробные поражения продуктов очень коварны и в большинстве случаев ведут к инвалидности или летальному исходу. 
Так что решать Вам - делать сыровяленые продукты на свой страх, риск и везение - или просто посолить колбасу нитритной солью и не думать о риске.
Нитрит натрия в сыровяленых колбасах убивает патогенную микрофлору, гарантируя нам качество и безопасность домашних колбас.

Це я повертаюсь до нашої розмови про хімію. На тому ж сайті є куча хімії для сиров'ялення, не тільки хімії, а й різні бактерії (стартові культури і тому подібне). Отже магазинна бастурма полюбому напічкана, але про нітрітну сіль треба подумати.

Ну і заодно міф для себе спростував - від яловичини також хворіють ботулізмом, можливо рідше, ще не вникав, але ризик є.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, nickel сказано:

 Тому на бастурму беруть лише яловичину.

 

В Там-там, купа тої "тіпа" бастурми зі свинини, фірмової в упаковках доречі + ще є і  їх власне виробництво,але вони розумні,точно це бастурмою не називають,а якось там я  не пам'ятаю, короче в'ялена свинина з купою (Е), думаю там є все що не потрібно, окрім ботулізма))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

доведеться щось думати.

Цей момент додасть ціни на виході готового продукту. Але ж робимо то для себе.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гарний срач під рецептом. Чоловік грамотно все пояснює.

Не просто, а з аргументами. Каже, що ботулізм і бастурма - ніяк не сумісні речі. Його швидше від фаршу можна захопити.

ну і оффтоп (російський сайт "поварьонок", і як вдало органіовані  посилання на соцмережі!

 

Спойлер

56ea55388013c_-2016-03-1708-55-53.thumb.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

58 минут назад, Zheny@ сказал:

Гарний срач під рецептом. Чоловік грамотно все пояснює.

Не просто, а з аргументами. Каже, що ботулізм і бастурма - ніяк не сумісні речі. Його швидше від фаршу можна захопити.

ну і оффтоп (російський сайт "поварьонок", і як вдало органіовані  посилання на соцмережі!

 

  Показать содержимое

56ea55388013c_-2016-03-1708-55-53.thumb.

 

Пояснює грамотно і правильно, але погано, що настільки безапеляційно, що більшість повірить і не провірить, але не я. В тій же Вікі описані випадки захворювання ботулізмом від в'яленої риби, тараньки, китового м'яса (звідки там анаеробні інфекції взялися, якщо вірити автору того рецепта?). Але основна його думка правильна - бастурма готується без герметизації (консервації), тому ризик виникнення там анареробного середоища і як наслідок ботулотоксину мінімальний, тому можна не пічкати себе нітритами і нітратами.

 

1 час назад, Mykola81 сказал:

Воно, але після Женіної ссилки, я не буду цим заморочуватися. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я просто маю бажання зробити сиров"ялену ковбасу , там без цього ніяк

Але то ближче до літа  , бо зараз ще бавлюся сироварінням =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 хвилин тому, nickel сказано:

випадки захворювання ботулізмом від в'яленої риби, тараньки, китового м'яса (звідки там анаеробні інфекції взялися, якщо вірити автору того рецепта?)

 

Людський фактор. Ну і на 1 день довше просолити. Гірше не стане. Крім того, в іншому рецепті вичитав (не знайду уже), що процеси ферментації м'яса, не дають розвиватися хвороботворним бактеріям. Якось так.

М'ясо ж не гние в процесі сушіння. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 хвилин тому, Mykola81 сказано:

Я просто маю бажання зробити сиров"ялену ковбасу , там без цього ніяк

тут да.

Крім того - ти ж сам бачиш що і скільки сипатимеш. Це ж не на ковбасні, де все, що зіпсувалося у м'ясорубку + відро хімії і знову у виробництво.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 минуту назад, Zheny@ сказал:

 

Людський фактор. Ну і на 1 день довше просолити. Гірше не стане. Крім того, в іншому рецепті вичитав (не знайду уже), що процеси ферментації м'яса, не дають розвиватися хвороботворним бактеріям. Якось так.

М'ясо ж не гние в процесі сушіння. 

Домашня консервація також не гниє, а травляться цілими родинами на весіллях і т.д. Ферментація і сіль від цього не рятують і не запобігають. Анаеробна інфекція тому й називається так, що розвивається без доступу повітря. Тобто бастурма навіть теоретично не може стати сприятливим середовищем для накопичення токсинів, але трапляються виключення ( з Вікі - Однако эпидемии ботулизма могут возникать и из более неожиданных источников). Але виключення на те й виключення, що вони діють в супереч правилам. Соли його не соли, ферментуй не ферментуй, протирай коньяком не протирай, на 100% впевнений не будеш, але ризик настільки малий, що його можна ігнорувати і не пічкати м'ясо (бастурму) нітритною сіллю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, nickel сказано:

на 100% впевнений не будеш,

Це усього абсолютно стосується.

 

4 хвилин тому, nickel сказано:

Домашня консервація також не гниє, а травляться цілими родинами на весіллях і т.д.

 

4 хвилин тому, nickel сказано:

 Анаеробна інфекція тому й називається так, що розвивається без доступу повітря.

 

Домашня консервація це самий перший чинник. Помідорчики / огірочки / грибочки - відкрив без "пшик " всередину - в унітаз.

А знаючи, що люди у селах не мають морозильних камер і по-дідовськи солять-приварюють сало / м'ясо, і в банках тримають у льосі - тому й не дивно.

 

7 хвилин тому, nickel сказано:

Соли його не соли

Сіль - агресивне середовище - і для того й солиться - щоб вбити більшість бактерій, які можуть спричинити гниття чи інші бактерії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Zheny@ сказано:

тут да.

Крім того - ти ж сам бачиш що і скільки сипатимеш. Це ж не на ковбасні, де все, що зіпсувалося у м'ясорубку + відро хімії і знову у виробництво.

 Ну , я ковбаси практично не їм ,  крім домашньої =)

Ну і в піцці купую =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 14.01.2016 at 15:10, Mykola81 сказал:

Треба буде купити бв слайсера недорогого

Мабуть дешевше не знайдеш.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ніхто не бавився із курячим м'ясом? Типу "янтарна" грудка?

 

Буду пробувати, значить 3 види :)

- яловичина

- св. шия

- куряче м'ясо

 

Курку, мабуть, доведеться солити лише добу.  Бо буде  пересолена.

Між іншим. Остання бастурма (Яку миттєво з'їли, не давши сфоткати)  - солилася 3 доби і 3 год. вимочувалася. Вийшла солонішою, Відчутно. Ніж ті, що солилися по 2 доби і 2 год. вимочування.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...
17 минут назад, Dima4s сказал:

що таке цей пажітнік? то трава чи боби?

Порошок. :) Молоте насіння. На вигляд як борошно грубого помолу, світло бежевого кольору. Буває ще гранульований - не бери, ні розмочити гранули ні розтовкти в мене не получилось.

 

 

2016-11-20 17-35-10.JPG

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

щось пройшовся по супермаркетах.. по ринку старому.. ніде такого немає.. якась тільки трава, що грибами смердить,  була в одному місці..
де купити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Dima4s сказал:

щось пройшовся по супермаркетах.. по ринку старому.. ніде такого немає.. якась тільки трава, що грибами смердить,  була в одному місці..
де купити?

На старому - в старому приміщенні, якщо зайти через центральний вхід, то в першому ж залі, по праву руку за продавцем горіхів і сухофруктів всяких.

На варшавці також в приміщенні, внизу під мясниками, біля травників.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Dima4s сказано:

де купити?

Наприклад тут або ще є тут

дешевше. Явно!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...