Перейти до змісту

Стипендія


Maggot

Рекомендовані повідомлення

о, як ми з оплачуваної і престижної роботи перестрибуємо у іншу елітність- високий рівень освіченості та самовдосконалення :)

ти перший згадав за співвідношення оплачуваності і освіченості.

На рахунок іншої елітності: а що хіба є лише один критерій елітності? Гроші?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 194
  • Створено
  • Остання відповідь

Зараз мені скажуть, що нащо ти взагалі вчишся, але.

Може й вчишся, але не в університеті. Туди ти ходиш, щоб отримати диплом (папірець)...

Я вивчу те, що я вважаю за потрібне. Метематику, програмування, фізику. А те що мені не цікаво, не заставиш і все. Вот не цікаво мені вчити Історію.

Ну так... Вперед і з піснею!

В теперішній час: інтернет, бібліотеки і т.п. і не треба платити шалені гроші за університетське навчання.

Вчиш виключно те, що хочеться і тільки вночі, а цілісінький день маєш на розгрузку вагонів для забезпечення себе грошима допоки не вивчиш бажаного.

Ну диви. В мене одногрупник з села. Йому батьки дають 50 грн на тиждень, він здає на 3 та перекриває 5, щоб мати гроші на прожиття.

Цього я не зрозуміла...

В мене був одногрупник з села, якому батьки давали гроші ТІЛЬКИ НА ДОРОГУ В ДВІ СТОРОНИ. Давали йому продукти. Ми ходили на пари з гуртожитка пішки. Він не совався з нами на пиво - не міг собі дозволити - ВЧИВСЯ.

А в батьків в 19 років просити гроші не дуже хочеться.

Якщо батьки народили, "поступили", то треба довчити. А з твого боку треба зробити все для того, щоб їхні вкладення - дали плоди.

Коли мої батьки не могли собі дозволити "поступити мене" в університет - я вчилась в технікумі. Знання отримала на такому рівні, що потім, коли все ж таки поступила в університет (за дипломом)- "курила", бо майже нічого нового не навчили.

А вам ніколи не попадались викладачі які кажуть ну не поставлю і все... Варіант - "порєшать" тоже не проходить, не в кожного є можливість.

Попадались... В мене з першого по 10й класи школи було все 5 і лише одна фізкультура 4. Не того, що я не сподобалась вчительці, а того, що була ширша, як довша. Плакала, але батьки сказали, що принципово не підуть просити.

Поясню, як це відноситься до стипендії.

Мій атестат, де все 5 і однісінька 4 не дав мені можливості поступити в технікум на державне навчання. Вчилась на платному. Вчилась клято. Перевели на державне, але без стипендії.

Зараз жива і грамотна :D :D :D .

Вважаю, що ті, які можуть відписатись в даній темі (тобто щонайменше мають інтернет) не мають права жалітись на життя.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У мене срібна медаль, червоний диплом ВНУ, але пробачте мене боги грамотності!!! :sm142: Я не вважаю себе на 100% грамотною! І якщо в мене з валеології було "4", а я історик, то життя заставило мене її вивчити на "5".

Жоден мій однокурсник-відмінник не працює за спеціальністю, а соціальних і політичних висот досягнули якраз таки не відмінники.

У мене подруга, однокласниця, закінчувала школу за станом здоров'я на дому. А це означає, що вчителі приходили каву попити...

Так от вона жартома каже, що не посилає нам смс-привітання на Великдень, бо не знає як правильно написати "Христос". А от життєвої мудрості, психолога і стиліста, як вона, ще треба пошукати!

Люди добрі, куди ділись пріоритети людяності і доброти? Та й таланту, в кінці кінців? Все решта справа набувна, аби було бажання. Життя вносить свої корективи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я про те, що стипендію заслуговує і трієчник, якщо вона диференційована. Не всі предмети даються однаково і є людський фактор (викладачі).

P.S. А пафосне звернення до роботодавців теж має відношення до стипендії?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

соціальних і політичних висот досягнули якраз таки не відмінники

Та ладно..не про відмінників зараз іде мова, а про те, ЩО людина виносить для себе з освіти.

Ніхто не виключає механічних помилок, чи за неуважністю. Але, погодься, що загальний рівень грамотності завжди помітний..

І, навряд, ти знайдеш для себе багато спільного з людиною, яка не може елементарного речення скласти..

куди ділись пріоритети людяності і доброти? Та й таланту

Це окрема тема, мені здається.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я про те, що стипендію заслуговує і трієчник, якщо вона диференційована. Не всі предмети даються однаково і є людський фактор (викладачі).

Людський фактор є завжди, але можна тупо не сподобатися викладачеві один раз, однак, якщо студент постійно каже, які всі викладачі погані, то варто задуматися.

Краще дати ту стипендію платнику, який сидить над книжками і вчиться, аніж трієчнику-державнику, або поміняти їх форми навчання.

Який тоді буде стимул вчитися, якщо трієчник отримуватиме стипендію????

P.S. А пафосне звернення до роботодавців теж має відношення до стипендії?

А пафосне звертання логічно випливало з попереднього повідомлення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, про трієчників державників і платників. Я закінчила школу з золотою медаллю, але

поступила на платне відділення. Вчилася я клято, я просто знала для чого я прийшла у ВУЗ.

І коли на 4-му курсі мене перевели на державну форму, бо у мене був найвищий бал,

я знала точно, що я це ЗАСЛУЖИЛА.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підсумовую...Одні з освіти виносять знання, інші оцінки, а ще інші досвід налагодження контактів. А четверті затамували зло на державників...

Так, коло спілкування у мене таке, що всі вміють речення скласти, а от роботодавці в подруг грамотно писати не вміють,зате вміють говорити і думати. Та це не заважає їм бути успішними.

Я вчилась коли платників не було, тому, можливо, не можу розділити з вами вами ваше горе. А от трієчники були, так от вони на захисті диплому так себе проявляли, що комісія стоячи аплодувала...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

.Одні з освіти виносять знання, інші оцінки, а ще інші досвід налагодження контактів

Освіту можна розуміти як передачу накопичених суспільством знань молодому поколінню для розвитку в нього пізнавальних можливостей, а також набуття умінь і навичок для практичного застосування загальноосвітніх і професійних знань. Освіта призначена, щоб дати йому початкові знання культури, формуючи поведінку у дорослому житті і допомагаючи у виборі можливої ролі в суспільстві.

Ну нащось та освіта таки тра, нє?

А про синдром "гамністий - не гамністий" вже говорилося, ця категорія не залежить від рівня освіти,

хоч в Гарварді вчися)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це у вас треба запитати, виходячи з ваших попередніх постів :)

Ласка, щось ти неуважно читаєш :).

Я і була платником 4 роки.

Тому, виходячи з такої логіки, у всьому винні злі державники :P

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

Яке це відношення має до стипендії? :D

Так, Талю, судячи з ваших постів, винні державники :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

Яке це відношення має до стипендії? :D

Так, Талю, судячи з ваших постів, винні державники :)

Не з моїх постів, а з того, як їх дехто розуміє для себе.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яке це відношення має до стипендії?

аааа...) а от пряме

нема освіти -

за який бен платити???

)))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А це що?

Краще дати ту стипендію платнику, який сидить над книжками і вчиться, аніж трієчнику-державнику, або поміняти їх форми навчання.

Який тоді буде стимул вчитися, якщо трієчник отримуватиме стипендію????

Самі ж писали, що для знань вчились.

нема освіти -

за який бен платити???

)))))

А ти можеш чітко сформулювати поняття освіти?

У мене подруга успішно закінчивши лінгвістичну школу не поступила по профілю, здавши історію на "2". І на перекір всім поступила на історичний :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А це що?

Краще дати ту стипендію платнику, який сидить над книжками і вчиться, аніж трієчнику-державнику, або поміняти їх форми навчання.

Який тоді буде стимул вчитися, якщо трієчник отримуватиме стипендію????

Самі ж писали, що для знань вчились.

Ага, то виходить, що ті, що дуже хочуть вчитися, будуть вчитися і ще й платити за це?

А ті, хто не може, або не хоче, отримуватимуть стипендію для підтримки? :)

А може, треба, щоб було так:

"Розумним треба допомагати, бездарні проб"ються самі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Талічка, за часів мого навчання так і було. Єдиний платник перевівся на державне бо злісний прогульщик був відрахований. А стипендія була диференційована.

А от з таким твердженням я не згідна.

Я проти того, щоб цілі групи студентів-бюджетників на окремих факультетах отримували стипендію, бо дехто іде вчитися саме для цього - мати чим зайнятися протягом 5 років. Середній бал - 4 і маєш стипендію. От і виходить, що держава платить за навчання людей, яким по великому рахунку потрібен папірець, а не знання.

З таким підходом можна сказати: Не поступила на державне, то хто тобі винен.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Талічка, за часів мого навчання так і було. Єдиний платник перевівся на державне бо злісний прогульщик був відрахований. А стипендія була диференційована.

А от з таким твердженням я не згідна.

Я проти того, щоб цілі групи студентів-бюджетників на окремих факультетах отримували стипендію, бо дехто іде вчитися саме для цього - мати чим зайнятися протягом 5 років. Середній бал - 4 і маєш стипендію. От і виходить, що держава платить за навчання людей, яким по великому рахунку потрібен папірець, а не знання.

З таким підходом можна сказати: Не поступила на державне, то хто тобі винен.

Зараз теж ніби диференційована - різниця між підвищеною і звичайною за часів мого навчання була десь 90 грн., що зовсім не стимулює вчитися краще.

Можна сказати, але людина, яка вчилась останні кілька років знає, як це поступати на спеціальність, де 9-12 державних місць, за які борються 15 пільговиків (саме так було позаминулого року).

І ти хоч стріляйся, але, якщо ти звичайна розумна дитина, а не призер всеукраїнської олімпіади, або пільговик, то нічого тобі не світить на тій спеціальності, яку ти хочеш.

Розказували мені секретарі приймальних комісій, як здавалися документи, а потім за тиждень вироблялися липові довідки про стан здоров"я.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ууууу, аргумент:) У мене конкурс був ще крутішим, повір. Тільки тоді було поняття "блатники", які проявились якраз після першої сесії. Але, як казала моя покійна викладачка: раз ви сюди потрапили, то не займайте чиєсь місце дарма, візьміть для себе хоч щось. І ті ж самі трієчники, стали далеко непоганими педагогами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ууууу, аргумент:)

А що тоді може бути аргументом? :blink: Що не знайшла собі зв"язків, щоб стати "чорнобильцем"?

У мене конкурс був ще крутішим, повір. Тільки тоді було поняття "блатники", які проявились якраз після першої сесії. Але, як казала моя покійна викладачка: раз ви сюди потрапили, то не займайте чиєсь місце дарма. І ті ж самі трієчники, стали далеко непоганими педагогами.

Це було колись, бо так як платників не було, то обирали дійсно найкращих. Але зараз на історичному, математичному, фізичному, філологічному факультетах співвідношення між платниками і державниками десь 20-30 %:70-80 %.

А, враховуючи складну ситуацію із набором минулий рік, то виходило, що навіть деякі державні місця лишилися вільними.

І, вже вкотре намагаюсь сказати, що не студенти винні, а система освіти.

У ВНУ близько 90 % бюджетників отримують стипендії. Ну не вірю я, що всі ці люди її заслуговують :(.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Погодься, винним у своїх невдачах знайти завжди можна і не обов'язково себе ;)

Я не берусь визначати хто на яку стипендію заслуговує, бо знаю точно, що оцінка, це суб'єктивний фактор і буває ой як далеко від об'єктивності. Це я як викладач стверджую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікава дискусія! Але, як мені здається, питання виплати стипендії - це політичне рішення! Влада хоче показати, що може "перекрити кисень". Це так "покращується" соціальний захист населення. Як заплатити молодій людині кілька сотень гривень - то ні, це невиправдано, а як купувати за державний кошт букети від імені НБУ, ВРУ та ін. структур за ТИСЯЧІ гривень - гроші знаходяться! Загальна тенденція - бідні мають платити за багатих! Гроші, які недоотримуються рядові громадяни (в тому числі студенти, вчителі, лікарі і т.д.) підуть на програми розвитку бізнесів наближених олігархів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...