Перейти до змісту

Допалилися


Єретик

Рекомендовані повідомлення

Піл Струмівкою палили стерню, вогонь підбирається до жилих будинків. Наразі працюють пожежники.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

потрібно ловити та штрафувати, по іншому не дійде. так само хай компенсують витрати пожежників...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Піл Струмівкою палили стерню, вогонь підбирається до жилих будинків. Наразі працюють пожежники.

При такій жарі,і вважаючи що все сухе як порох,штукенція, м'яко кажучи, страшнувата.... А справ то всього, переорати максимально широку смугу, убизпечивши оселі.... В випадку чого, спишуть на дітлахів,які вирішили картопель напекти?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Під Луцьком - велика пожежа. Вогонь йде до будинків. ФОТО (17 фото)

http://p-p.com.ua/articles/75046/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А нащо взагалі палять я не розумію. Перетворюють родючі грунти України на пустелю :(

Доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри ґрунто­знавства і охорони ґрунтів Навчально–наукового інституту рослинництва та ґрунтознавства Анатолій Балаєв говорить, що в той час, коли основною бідою сільського господарства сьогодні є повільне відновлення гумусу в чорноземах, господарники своєю недбалістю ще більше загострюють проблему. «Мало того, що на багатьох площах нічого не вирощується, то ще сухе бадилля палять і стерню, — обурюється пан Анатолій. — І таким чином землю позбавляють гумусу, який і робить її родючою. Це обернеться катастрофічними наслідками. Раніше в землі, на яких вирощують культури, традиційно вносилося органічне добриво. Тепер же ґрунти можуть збагачуватися переважно за рахунок соломи — органічної речовини. Але «хазяї» і таку можливість виключають, коли спалюють стерню і торішні рослини! Це зухвальство можна було б зупинити, адже є відповідна постанова Кабміну, за порушення якої передбачена відповідальність. Але чомусь таких «аграріїв» ніхто не береться контролювати».

Найдешевшим резервом підвищення родючості грунтів є використання соломи ярих і озимих зернових культур та рослинних решток інших культур.

Значення повернення післяжнивних решток у грунт відзначав відомий вчений Ютас Лібих: «Поверніть грунту те, що ви у нього взяли, або не чекайте від нього у майбутньому стільки, скільки раніше». Повернення побічної продукції у грунт створює кращі умови для кругообігу речовин у землеробстві, використання соломи як добрива покриває дефіцит органічної речовини в грунті на 20–25%.

Щорічно урожай соломи і стерні зернових в Україні становить 45–60 млн т, рослинних залишок кукурудзи, соняшнику, ріпаку та інших сільськогосподарських культур - 35–45 млн т. Лише 30–45% соломи й інших рослинних решток використовується на добрива (компости і заробка в грунт), корм худобі, як сировина для промисловості, а решту спалюється разом зі стернею. Підраховано, що при спалюванні 40–50 ц стерні і соломи з гектара втрачається до 20–25 кг азоту і 1500–1700 кг вуглецю. При цьому завдається великої шкоди навколишньому середовищу і насамперед родючості грунтів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я поки в селі працював пробував щось довести, безуспішно

Палили, палять, і будуть палити, бо так робили завжди

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та не тільки палять! Я по Зацепи розминався з авто, бачив, як той щось з форточки кинув. Я забрав пасажирку, розвернувся, глядь - а в тому місті вже палає суха трава (недопалок певно викинутий був). і палає біля газорозподільного пункту. Якби я не вибіг і не потушив спочатку сандалями, а в кінці водою з пляшки, був би "бабах".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я поки в селі працював пробував щось довести, безуспішно

Палили, палять, і будуть палити, бо так робили завжди

Не завжди і не всюди. На Одещині, принаймні в тій місцині де жив я, просто переорювали стерню,і ніколи не палили. За такі "фігвами", треба брати за дупу тих, хто відповідає за ці поля, чи місцеву владу.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Палили, палять, і будуть палити, бо так робили завжди

Угу, поки їхня власна хата не згорить.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За такі "фігвами", треба брати за дупу тих, хто відповідає за ці поля, чи місцеву владу.

В селах чудово знають хто це робить. Але ж міліція дупу не підніме.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

взагалі по-правильному стерня має боронуватись. Але я думаю можно було б обійтись загальною оранкою в осени.

Боронування:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

<sarcasm>Ще трактора через якусь траву заводити?</sarcasm>

То ж так, дешевше кинути сірник і втікти, єслі шо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Карпатах місцеві газди точно так само вирубують ліси. Питають в нього: "А чия то хата скраю села?". А той: "Моя".

Хулітам, в Європу йдем <_<

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Раніше жив в іншому місті, в багатоповерхівці біля часного сектору. В сезон картоплі починалося масове паління ботви. Можна було з розуму зійти. Діти кашляли. Ми зібралися з сусідами, спочатку дзвонили в пожежну, звісно реакції нуль. Потім брали лопати, біти і толпою в 10-15 чуваків йшли туди де палять - ви б бачили як ті "палії" швидко тушили, те що палили. За 2-3 дні "навчили" всіх.

Хтось скаже - не законно. Пох. Здоров'я важливіше. Ні кого не посадили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ти андонів в дурку в Олику на повний пансіон за кошти сім'ї. Пролікували і наступного.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а кабмін пропонує призупинити полювання, бо мисливці можуть щось(когось) підпалити. так єгерська служба унеможливлює загоряння в угіддях.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

поки пару сіл не вигорить не зупиняться.

що весною палять, що восени...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

поки пару сіл не вигорить не зупиняться.

що весною палять, що восени...

Та ні, друже Андрій, до поки не посадять когось за "непоборну любов" до " природного удобрювання ", нічого не буде))). Бо ж є такий принцип національний- не моє, значить нехай собі.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Ну що і далі палять. Скоро будемо жити, як тут:

Смог в Китае вызвал рак легких у восьмилетнего ребенка

pekin_340x255.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну що і далі палять. Скоро будемо жити, як тут:

Нам до Китаю як до неба навкарачки. В цьому питанні теж.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...