Перейти до змісту

Тушонка в скляній банці.


Boromir

Рекомендовані повідомлення

Чи варто брати таку у похід в гори? які є ідеї по пакуванні.

Чому питаю ну по-перше ціна значно менша і якість значно краща. Мені чомусь в металевих банках нормальна не попадалась окрім білоруської.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сам сделай)Я два года сам делаю, незаменимая вещь в походе. Паковать обычно, между шмотками переложить в середине рюкзака.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

стоп стоп я не про саму тушонку. я про тару, скло в поході варто чи ні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не варто. Ту ж тушонку можна в пластикову тару.

1. Легше

2. Компактніше (є кубічної форми)

3. Якщо і лопне то все одно можна споживати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

- скло важке

- скло крихке (якби в мене була хоч найменша підозра на те що у м'ясі внаслідок тріщини може бути скло - викинув би все, майже не шкодуючи)

- скляна банка має зовсім НЕергономічну форму (НЕкубічна)

+ тушонка в склі смачніша (справді?, просто вже забув коли брав в похід саме тушонку)

+ скло відносно легше утилізується (у випадку коли є вогнище)

Цікавим варіантом є пластикові контейнери. Але підібрати форму, стерилізувати, і герметично запакувати не вийде.

Сам би схилявся до ідеї з вакууматором, але річ недешева, де в Луцьку знайти не відомо

Ну і так, думки в голос - сушене (в'ялене) м'ясо рулить! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підібрати форму? До вибору до кольору.

Тушонку стерилізувати і закрити вакуумно? Ви в похід на рік-два зібралися?

Правильно приготовлена "тушонка" заливається смальцем і ніц їй в поході не буде.

З пластиковою тарою перевірено на власному досвіді.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скло не варто. Брав по 47грн в тростянецьких в жесті, дуже смачна і справді мясо, такаж в склі на 2 гривні дешевше

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скло то зайва вага. Невже ви себе так не любите, щоб перетворювати похід на муки?!

ІМХО краще обмежити себе трохи в комфорту та їжі, аніж бути схожим на мула. Після походу будете від'їдатись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а як люди скляну тару утилізовують в поході чи з собою носять?

скло - суцільний мінус

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а як люди скляну тару утилізовують в поході чи з собою носять?

Кажуть, якщо кинути у хороше багаття, то скло розпадається на пісок

На щастя не так багато людей беруть з собою а гори тушонки і консервації - слідів мало. А от пляшок від алкоголю повно(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а як люди скляну тару утилізовують в поході чи з собою носять?

скло - суцільний мінус

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ходили на Кавказ декілька років тому. Харчування було організовано по мікрогрупах - один пальник на намет, три балони до нього - це було обов'язковою вимогою для всіх, а от мікрогрупи вже самі визначали меню і, відповідно, вагу цього меню. Зі мною в наметі було двоє хлопців з Волині, які дивились на мене як на дивака - я складав меню, рахував калорії на кожен день, і в результаті в мене були розписані сніданки, обіди й вечері на всі 10 днів. Я брав сирокопчену ковбасу й жерстяні консерви, сало й каші швидкого приготування і т.д. Хлопці - звичайний горох, сиру картоплю, тушонку в скляних банках, по півтори чи дві буханки хліба кожен, і тому подібне. Фактично, наша мікрогрупа розділилась - вони окремо харчувались, я - окремо. Нас поєднував тільки мій газовий пальник - спільно гріли воду, далі я запарював кашу і за пару хвилин її їв, вони ще 20 хвилин доварювали свою кашу.

Все ніби нічого - вони харчуються як їм зручно, я - так як звик в походах (плюс досвід одиночних походів), незручностей ніби немає. В хлопців закономірно значно важчі рюкзаки, ніж в мене, але вони самі їх несуть, і задніх не пасуть - фізична форма дозволяє (на підйомах на перевали ще й обганяють мене).

Але на третій день, один з них підвернув ногу. В нас вимога - мікрогрупа (ті, що живуть в одному наметі) повинні бути повністю автономною мікрогрупою. Тому двоє розвантажують третього, щоб йому було легше шкутильгати. Ми двоє ділимо на себе його частину загального спорядження і його особисте спорядження (типу частина намету, мотузка, льодоруб, балон з газом, і т.д.), а як "бонус" - мені дістається нести в т.ч. хлібина, банка тушонки - тобто речі, які не тільки необхідні, але й ті, які можна було оптимізувати по вазі. Але я змушений їх тепер нести.

Звісно, в Карпатах набагато легше - якщо травмований все ж може йти, можна просто викинути зайві продукти і зійти з маршруту, і на протязі доби вийти до людей або до місця, де може забрати таксі.

Тому, навіть якщо "фізуха" дозволяє - не варто брати будь-що в скляних банках в гори. Це і великі ризики розбити банку (і зіпсувати не тільки продукт, але й щось з речей-"сусідів"), і зайва вага. Краще засушити (якщо йти в тривалий похід), або зробити самому тушонки - засмажити м'яса до напівсухого стану, і залити його смальцем в пластикову (пластмасову) тару. Це займе трохи часу, навряд чи буде дешевше за готовий продукт, але точно буде дуже смачно ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якось мої друзі розповідали, як взяли тушонку в скляних банках в Карпати :)

Тушонка розбилась невідомо коли, і ввечері, коли він відкрив рюкзак - АБСОЛЮТНО все було в жирі , адже поки йдеш, рюкзак трохи труситься, і все перемішалось , як в блендері. :)

Краще робити тушонку самому і в пластикову тару, або купувати металеву, але перевірених виробників

Ось тут колись відкривали тему про харчування в поході, там є і рецепти тушонки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

цього року купував тушонку запаковану в спеціальні пакети, на вигляд пакет як товста фольга на основі целофану

дуже міцна, руками не розірвати, запакована надійно, готовиться в автоклавах вже пакована

говяжу тушонку 525 гр (це вага нетто) брав десь за 55-60 грн, точно вже не пам"ятаю, свинина була на пару гривень дешевша

525 гр на 5 чол вистачає на раз повністю, на наступний рік обіцяли в меньшій розфасовці десь по 200-300 гр

дуже вигідно для тих хто ходить в гори соло або парами

тушонка відмінної якості, одне м"ясо, жиру мало, посуд після неї мити легко, не потрібно природу забруднювати різними плинами для миття чи витирати серветками, як на мене білоруська гірша

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...