Перейти до змісту

Реструктуризація валютних кредитів


Roman_1984

Рекомендовані повідомлення

http://www.epravda.c...15/06/3/544837/

Цікава стаття, не можу не погодитись з автором:

"Ті, хто брали кредити, добровільно йшли на валютний ризик. На мою думку, допомагати реструктуризувати позики за пільговим курсом варто лише у тому випадку, якщо позичальник не зміг розрахуватися через непередбачені обставини. Це, насамперед, втрата роботи, важка хвороба, що призвела до інвалідності.

Переконаний, що в такій ситуації ми повинні зробити все можливе, аби люди не опинилися на вулиці.

На мою думку, слід виробити прийнятні критерії реструктуризації кредитів позичальників, які не викликатимуть жодних сумнівів стосовно їх соціальної спрямованості. Позичальники повинні зрозуміти, що великі та дорогі квартири здоровим працюючим людям ніхто дарувати не буде."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 58
  • Створено
  • Остання відповідь

Цікава стаття, не можу не погодитись з автором:

"допомагати реструктуризувати позики за пільговим курсом варто лише у тому випадку, якщо позичальник не зміг розрахуватися через непередбачені обставини. Це, насамперед, втрата роботи, важка хвороба, що призвела до інвалідності.

Позичальники повинні зрозуміти, що великі та дорогі квартири здоровим працюючим людям ніхто дарувати не буде."

А маленькі і недорогі квартири втратившим роботу, інвалідам подарують?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А маленькі і недорогі квартири втратившим роботу інвалідам подарують?

Сумнівають, що такій категорії громадян, дали б кредит на таку квартиру. Як на мене, таким людям потрібно давати пожиттєво житло в користування (не у власність), з мінімальною оплатою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://www.epravda.c...15/06/3/544837/

Цікава стаття, не можу не погодитись з автором:

"Ті, хто брали кредити, добровільно йшли на валютний ризик. На мою думку, допомагати реструктуризувати позики за пільговим курсом варто лише у тому випадку, якщо позичальник не зміг розрахуватися через непередбачені обставини. Це, насамперед, втрата роботи, важка хвороба, що призвела до інвалідності.

Переконаний, що в такій ситуації ми повинні зробити все можливе, аби люди не опинилися на вулиці.

На мою думку, слід виробити прийнятні критерії реструктуризації кредитів позичальників, які не викликатимуть жодних сумнівів стосовно їх соціальної спрямованості. Позичальники повинні зрозуміти, що великі та дорогі квартири здоровим працюючим людям ніхто дарувати не буде."

Згідний, якщо керуватись логікою реструктизації кредитів, то по логіці це справедливо і для депозитів, поклав депо на 1000дол при курсі 8, на отримай назад 8000гр при курсі 22?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згідний, якщо керуватись логікою реструктизації кредитів, то по логіці це справедливо і для депозитів, поклав депо на 1000дол при курсі 8, на отримай назад 8000гр при курсі 22?

Ну з депозитами в грн. то вльот однозначно(, але хто мав у баксах, і банк не лопнув то все гуд, ну крім обмежень по видачі, якщо ще не скасували.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згідний, якщо керуватись логікою реструктизації кредитів, то по логіці це справедливо і для депозитів, поклав депо на 1000дол при курсі 8, на отримай назад 8000гр при курсі 22?

Ну з депозитами в грн. то вльот однозначно(, але хто мав у баксах, і банк не лопнув то все гуд, ну крім обмежень по видачі, якщо ще не скасували.

Ну то чому, хто положив депозит в доларах, повинні повертати в доларах, хоч курс змінився з 8 до 22. А ті хто взяв кредит в доларах, повинні повертати в гривні по 8, хоч курс змінився з 8 до 22? Де логіка. Хто цю різницю має компенсусвати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ті хто взяв кредит в доларах, повинні повертати в гривні по 8, хоч курс змінився з 8 до 22? Де логіка. Хто цю різницю має компенсусвати?

Так і я про це ж))) І автор статті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так хто має компенсувати цю різницю зімість позичальників.? Бо це їх обовязкок. Держава? Банки? Ми з Вами. Хто?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо лізеш в кредитну кабалу то думай про ризики і бажано головою. Прецедент який змушує задумуватись вже був під час кризи 2008го.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Основне питання відмінності доларовий\гривневий це кредитна ставка.

Доларові це 10-12% гривневі 25-30%.

І так автор правий розумним буде переведення валютного кредиту в гривневий за умови формажора для довгострокових іпотечних кредитів на єдине житло (ну курс також можна рахувати певним форм мажором) нехай по курсу 8 із відповідною зміною ставки за кредитом на 25-30% річних. А держава компенсовуватиме різницю несплаченого кредиту лише по факту фінальних розрахунків.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підтримую напрямок думки LSD.

Чому такі високі ставки кредитів були? Бо держава виставила височенну облікову ставку на гривню. Не було дешевих грошей на кредити. Люди пробували якось обмежити витрати, бо коли у тебе гривня з року в рік НЕ РОСТЕ (ну, чи не падає відносно долара

0, то платити щороку 20% суми кредиту (уявіть 20% від кредиту на квартиру) якось занадто. Я розумію про валютний ризик. Але більше підтримую це поняття якщо це валютний ризик відносно іншої валюти (н.п. швейцарський франк), от тут і до держави не докопаєшся. А якщо взяти і надрукувати в 3 рази більше грошей ніж було, а потім сказати, що "шановні громадяни це тепер ваша проблема", то це ніфіга не нормальна робота держави. Тільки вона цей свій друк хоче скинути на банки. Але на кого було витрачено більше 100млрд. грн рефінансування? Наших грошей! Треба і з них спитати, або зменшити суми кредитів людей у тих банках, що отримали рефінансування. Ми все одно тих грошей вже не вернем. І т.д. Тут можна писати і писати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://www.epravda.com.ua/columns/2015/06/3/545069/

Розкіш за рахунок бідних. "Валютний" закон уб'є економіку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Основне питання відмінності доларовий\гривневий це кредитна ставка.

Доларові це 10-12% гривневі 25-30%.

І так автор правий розумним буде переведення валютного кредиту в гривневий за умови формажора для довгострокових іпотечних кредитів на єдине житло (ну курс також можна рахувати певним форм мажором) нехай по курсу 8 із відповідною зміною ставки за кредитом на 25-30% річних. А держава компенсовуватиме різницю несплаченого кредиту лише по факту фінальних розрахунків.

Хто такий "формажора"? або "форм з мажором"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я так розумію, що той хто немає валютних кредитів - той рахує, що ті хто побрав - самі "козли".... А той хто має, то всі "козли" але не ми....

Насправді ситуація неоднозначна... І дійсно - якщо понабирали квартир чи будинків, а потім поздавали в оренду, то це одна справа, але якщо це дійсно єдине житло і не 3-поверховий маєток, і люди півжиття віддавали заробітки в банки, аби мати щось власне і де жити, і сподівались, що хоч за 20-25 років стануть власниками житла, то це інша справа... При чому за 20-25 років переплачували не європейські 3-5% річних, а наші 10-15% (в доларах), то ріст курсу з 5 на 22 - це катастрофа, а не "валютні ризики"... І вина держави тут в першу чергу, бо вона є гарантом всього що відбувається в країні...

Особисто мені сподобались розмірковування тут http://gkb.org.ua/kredity/kreditnyj-majdan-ne-yumoristicheskij-bloghtml?_utl_t=fb

Вважаю, що досить адекватно оцінена ситуація.... ІМХО.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Не считаю, что за валютные кредиты заёмщиков должно расплачиваться всё население Украины, через дотации или другие компенсации, это было бы неправильно. Но уверен, что государство должно повлиять на банки, которые в своё время получили ОГРОМНЫЕ прибыли именно на таких валютных заёмщиках, и теперь должны пойти навстречу. Тем более, что от реализации залогов в нынешней ситуации толку мало."

І яким же чином повпливати на банки? Фінансові установи в мінус працювати не будуть, а якщо і будуть то перекладуть цей мінус на нас, в результаті знову відбуваєтсья перекладання проблеми з хворої голови на здорову.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я так розумію, що той хто немає валютних кредитів - той рахує, що ті хто побрав - самі "козли".... А той хто має, то всі "козли" але не ми....

ніхто ж не заставляв брати кредит...

і брати треба в тій валюті що заробляєш... а ще й фіктивну довідочку про доходи напевно надали....

і думали що дартаньяни :(

моя думка така, і про кредити і про купівлю\продаж: в якій валюті домовився і в такій і треба віддавати,

домовився на 13 баксів, добувай 13 баксів, а не "вот тебе, 10ть а остальное гривнами отдам" - такі покупці йдуть лісом

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну і просто так це залишати не можна. Не може держава яка завалила курс національної валюти сказати, що "моя хата з краю" - нехай самі розбираються...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну і просто так це залишати не можна. Не може держава яка завалила курс національної валюти сказати, що "моя хата з краю" - нехай самі розбираються...

хех,

дартаньяни не знали а якій державі живуть?

чи все ж таки сподівалися бути найхитрішими?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Найадекватніше, на мою думку, розстрочка-відстрочка для соціалки, всі ніші по всій строгості закону. Не може бути кругової поруки, щоб працюючі громадяни, втрачали свій заробіток, для того, щоб ті, хто набрались кредитів могли їх оплачувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зевс - особисто я в свій час гривневу іпотеку не потянув би, а валютні ставки дали надію на власне житло... І ризики валютні - це зріст на 30-50%, а не на 300-500%, їх я також враховував... І 10 років оплачував більше ніж по Договору, йшов в предоплату... і підйом до курсу 8 стійко сприйняв (тож валютні ризики! знав на що йшов), но 40, чи навіть як зараз 22 - це непосильна ноша - якщо ти вважаєш,що я хитрожопий Дартахнян чи Петросян, то твоя справа... ні і отмазка, що ж "...в нас така країна..." - як на мене - ніяка...

Роман ти взагалі трусишся "...щоб працюючі громадяни, втрачали свій заробіток, для того, щоб ті, хто набрались кредитів могли їх оплачувати..." - це взагалі ніяк не повязано з валютними кредитами... Ти і зараз втрачаєш, і будеш втрачати з кредитами чи без... Взагалі страхи безпідставні...

Як на мене то слід визначитися з поняттям соціального житла (метраж, на людину, єдине житло.... бла-бла-бла) і тим хто попадає під нього запропонувати програму виходу з ситуації і щоб участь приймали і банки, і зайомщики, і держава, ну і певні втрати несли не одна сторона, а всі ТРИ (це було б найадекватніше). Ті ж хто не попадає під ці параметри, то в межах соцжитла їм надавалися ті ж умови, а все що вище то по повній програмі...

Не вийде так щоб ніхто нічого не втратив, але потрібно шукати компромісне рішення... Щодо мене, то я своє компромісне рішення з банком знайшов, і не по газетах знаю як це, і що це... І поніс свою частину втрат... А ось в мому випадку третя сторона - держава залишилась чистенькою... Але то моя ситуація, і вона мене влаштувала, а в багатьох кого знаю, ситуація набагато гірша, тому компроміс все рівно потрібен...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Банківська система наша прогнила, ці жидо масони жити не дають простим людям.

Тому у нас такі дорогі кредити, і не в ризиках тут справа чи інфляції.

Ще й тому що в нас платять кредити напевно 30% від інших, бо відішлі він на 1500 грн хоче собі плазму купити за 20 тисяч, а потім забиває "болт", що тіпа з мене взяти на мені нічого не числиться...

Якщо то все врегулювати нормально, то й кредити будуть нормальні - адекватні, і житло не буде мрією.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну і додам, що якраз хітрожопі Дартахньяни, то і в цій ситуації собі кусок урвуть... ще й наживуться скуповлюючи таке житло... Як там казалося бо в нас же країна така... а от звичайні люди залишаться на вулиці...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це в продовження теми -

http://ord-ua.com/20...=1&lpage=2#last

Миф 1.В случае принятия закона «О реструктуризации обязательств по кредитам в иностранной валюте» (№ 1558–1) первые в числе проигравших, — БАНКИ. Пересчет валютных кредитов в гривну по курсу 5,05 грн. приведет к прекращению деятельности еще как минимум 50 финансовых учреждений. Предложенная схема перевода долгов в гривну принесет банкам убытки в размере 100 млрд. грн. Еще 2 млрд. грн. финансисты потеряют на заниженных процентах. Новые банки-банкроты станут проблемой не только для клиентов, но и государства.

Что же, давайте будем разбираться. В 2009 г. НБУ запретил коммерческим банкам выдавать потребительские кредиты в валюте. Т.е. ВСЕ существующие на сегодняшний день потребительские кредиты в валюте были выданы заёмщикам в период с 2004 по 2008 гг. Соответственно, закон.......

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Банківська система наша прогнила,

Міжнародні експерти кажуть,що в Україні не було й немає банківської системи. В нас працюють ростовщики й міняйли під вивіскою "БАНК" на рівні 16-го сторіччя.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Новые банки-банкроты станут проблемой не только для клиентов, но и государства.

хехе,

"власнікі" знову відмажуться?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...