Перейти до змісту

все про виноград


Рекомендовані повідомлення

Щойно, Віталій СК сказано:

Цього року в мене поки чисто, якщо не разувати елементозу. Минулого року схопила оїдіум по лозі.

 

якы б сорти порадив посадити? збираюсь парочку сортів скасувати через постійний гемор з ними. думаю щоб то посадити на заміну

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

39 хвилин тому, Dima4s сказано:

якы б сорти порадив посадити? збираюсь парочку сортів скасувати через постійний гемор з ними. думаю щоб то посадити на заміну

О, з цим важко. З моїх мені подобається лише два -  Пам'яті Учителя, але я не знаю як у нього зі стійкістю до хвороб, бо обробляю по схемі. Самий ранній у мене. Непогано тягне навантаження урожаєм.

І Пам'яті Смольнікова - велика сила росту,  прекрасно тягне урожай, але якщо навантажити по два грона на пагін, то може не достигнути, бо у нього термін дозрівання середній, а для нашого регіону пізній. Досить стійкий в моїх умовах. Єдина проблема - це горошіння та обсипання при поганій погоді під час цвітіння. Наступного року хочу спробувати прищипнути коронки перед цвітінням.

З "трійки Крайнова" у мене Віктор та Ювілей Новочеркаська.  

Віктор слаборослик, не тягне навантаження. Ще рік потерплю і викорчую.

Ювілей Новочеркаська поки радує. Половину куща навантажив двома гронами на пагін - ріст хороший, пре, що танк, лози вже більше чотирьох метрів. Єдине але - занадто простий смак.

Аркадія цього року ніяка. Ріст слабкий, грона невеликі, частина з горохом. Причому два кущі з різних джерел.

Можливо моя земля їй не подобається - в мене біла глина 30-40 см від поверхні ґрунту. Треба було більш зважено підходити до закладки виноградника і підбирати підщепу стійку до вапна.

Софія та Лівія - дві сестри.

Лівія хоч росте непогано і навантаження тягне. На обох суцільні елементози -  то магнію не вистачає, то ще чогось. Листя червоніє серед літа.

Атос, посаджений минулого року, цьогоріч показує непоганий ріст без урожаю. Наступного року навантажу на нього кілограм 6-8. Правда на листі теж ознаки елементозу.

Сенатор селекціонера Бурдака, який мені цієї весни прислали даром разом із Подарком Несвєтая, росте добре. Наступного року побачу сигнальний врожай.

А от Подарок Несвєтая не прийнявся.

Зважаючи на поведінку деяких кущів, хочу навесні здати землю на аналіз, щоб більш точно знати проблеми з моїм ґрунтом.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По приїзді на садибу в суботу мене чекав не дуже приємний сюрприз - на тижні був град і пошкодив багато ягоди. Довелось попрацювати ножицями. Вирізав півтора відра пошкоджених ягід.

Найбільше постраждав Пам'яті Смольнікова, бо, хоч і набрав уже пристойного розміру, та навіть і не думає розм'якшуватись.

Так виглядали грона ПС до "стрижки":

20190810_112703.thumb.jpg.39464878a6c8b67dec1cb69202d9b08a.jpg

 

20190810_112630.thumb.jpg.5c0122cecfec396b3685576f8933b748.jpg

 

А так після:

20190810_144045.thumb.jpg.bd0701a3322fabbf20848ad9d157af0d.jpg

 

Пагони на кущі Пам'яті Смольнікова давно переросли довжину чотири метри. Звисаючий приріст прочеканений на рівні 50 см від землі.

20190810_144604.thumb.jpg.85f695536c3a91ad4ad6b7912f1757ce.jpg

 

Далі буде...

Змінено користувачем Віталій СК
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гібридні форми Віктор та Ювілей Новочеркаська в моїх умовах відрізняються лише силою росту - Віктор слаборослий,  а ЮН дуже сильнорослий та наступного року буде повністю навантажений по два грона на пагін.

Ювілей Новочеркаська набирає колір:

20190810_143958.thumb.jpg.9130e794c9ddb6a38292401529b93c9d.jpg

 

20190810_143947.thumb.jpg.076461257604f3870c3c5fadce1c8f0e.jpg

 

Віктор відстає з набором кольору, бо слабенько тягне навіть те невелике навантаження, яке я на ньому залишив - майже в два рази менше, ніж на ЮН.

20190810_144104.thumb.jpg.e199315769ccd5625641ea8f31ec27af.jpg

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У Софії минулого року слабенько визріла лоза, тож перезимувала вона погано. Весною довго не стартували бруньки і була затримка в рості. Грон мало і невеликого розміру. 

Мало того, що побив град, так ще й почала тріщати від дощу:

20190810_112512.thumb.jpg.eaca1acd468ba3919d53f027d4c7f3af.jpg

 

Верхні ягоди вже розм'якшуються, за тиждень вже і колір почне набирати.

20190810_144329.thumb.jpg.8d2a5496cbbdb5bab3a02c816db067c4.jpg

 

Загалом досить "геморний" сорт. Грона потребують прорізання, бо дуже щільні і ягоди давляться та гниють.

Мабуть навесні потренуюсь на ньому щеплювати виноград.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене Парижанка перетворилась в попкорн 8(
Інші сорти впринципі норм пережили дощі.
Лівія ще зелена. хоча вже б мала доходити...
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

пробував хтось вирощувати на продаж? робити посадки хоча б по пару соток?
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 29.08.2019 в 16:44, Dima4s сказал:

пробував хтось вирощувати на продаж? робити посадки хоча б по пару соток?
 

Доброго дня. Діючий виноградник пропонує смачний та органічно чистий виноград, який зрізається при Вас ціна 35 грн навіть якщо Ви купляєте 1кг, крім цього продаються саджанці винограду, які дійсно достигають у нас. 050 371 31 77 Ігор

 

Оксана Кузьмич Де продається?
Приховати або поскаржитись на це
  • Дякую! 1
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Вітання виноградарам форуму!

Сезон споживання винограду у розпалі, а в темі пусто.

Сьогодні зрізав останнє гроно Аркадії - дуже смачна зі своєрідним мускатом. Найсмачніша ягода для мене.

 

Пам'яті Учителя був зрізаний ще два тижні тому. Таких кондицій, як мені хотілось, не набрав, бо третина ягід у гронах тріснули навколо плодоніжки та почали зав'ялюватись. Довелось зрізати, але всеодно був смачний та дуже хрусткий. Як огірок.

 

Лівія по смаку на другому місці для мене. Сьогодні зрізав майже всю, крім одного грона - залишив подивитись як висить стигла на кущі.

20190914_182420.thumb.jpg.5b3a4f8334acd84c605e9ebea1cee7f9.jpg

 

Стигла Софія з чудовим мускатом, але консистенція ягоди мені не подобається. Хоча, дружині такі м'ясисто-соковиті ягоди чудово смакують.

Як і Лівію, сьогодні зрізав її всю, крім кількох невеликих грон, щоб повисіли.

20190914_182239.thumb.jpg.6f49050ee2204b9d862c9612fc16b75f.jpg

 

Віктор та Ювілей Новочеркаська набрали чудовий колір, але цукру бракує, як на мій смак. Чи може я занадто вибагливий?

Ще десь половина грон на них висить, тож подивимось, чи набере ще цукру.

20190914_182341.thumb.jpg.fd25b849d3c3c79a1abb17ce202953af.jpg

 

20190914_182002.thumb.jpg.03d0121cab99a61db9ed30f1802176b4.jpg

 

Чи не найбільше я очікую на достигання гібридної форми винограду Пам'яті Смольнікова. Дивлячись прогноз погоди, мимоволі задумуюсь, чи встигне він набрати цукру, чи висачить тепла для цього?

Деякі ягоди набрали чудову " засмагу". В таких ягодах вже є цукор та частково коричневі кісточки, але ще присутня кислота.

20190914_182045.thumb.jpg.5aca9262d68c1ed1e7324caa3e4b0196.jpg

 

20190914_182021.thumb.jpg.14dc8e0a2aa172002869943a0f3bcad6.jpg

 

Зо два тижні тому на винограднику з'явилось мільдью, все-таки вже майже два місяці пройшло після останньої обробки від мільдью.

Найбільше уражена Софія - довелось вирізати верхівки деяких пагонів, але не критично.

Пам'яті учителя, Лівія та Аркадія - уражено лише по кілька пасинкових листочків.

Все інше чисте.

 

  • +1 8
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 29.08.2019 в 16:44, Dima4s сказал:

пробував хтось вирощувати на продаж? робити посадки хоча б по пару соток?
 

 
Спойлер

 

Підкажіть но де в Заборолі продається той славнозвісний виноград та саджанці? Дякую.

 
 
 
Коментарі
 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...
20 хвилин тому, Dima4s сказано:

в кого є лоза зайва? хочу прищепити щось нове на кущі які мені надоїли)

зелене в зелене? то ж ніби рано ще? а для чорне в чорне пізно, ні?

по запитанню - маю якусь Шаслу (дрібна ягода янтарного кольору) і "лотерею" - якісь від тебе, якісь по рекомендаціях, якісь з олкс, але те, що вже вродило, показало капітальний пересорт :))) коли вже всі заплодоносять, можна буде пробувати "вираховувати"... а поки замість столово-винного синього сорту /по маркуванню на лозі/ вродив крупний зелений столовий якийсь)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 хвилин тому, rrid сказано:

зелене в зелене? то ж ніби рано ще? а для чорне в чорне пізно, ні?

по запитанню - маю якусь Шаслу (дрібна ягода янтарного кольору) і "лотерею" - якісь від тебе, якісь по рекомендаціях, якісь з олкс, але те, що вже вродило, показало капітальний пересорт :))) коли вже всі заплодоносять, можна буде пробувати "вираховувати"... а поки замість столово-винного синього сорту /по маркуванню на лозі/ вродив крупний зелений столовий якийсь)))

думаю чорне в чорне ще попробувати. а там як вийде. аб0 почекаю поки буде приріст зеленого і буду шукати в кого стрельнути зелену лозину

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
4 годин тому, imp13 сказано:

в кого як після сьогоднішнього приморозку?

а був приморозок? я не помітив

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Щось дуже багато повідомлень. Хто може поділитись грунтовним гайдом по вирощуванню винограду? Буду радий) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Саша Клім сказано:

Щось дуже багато повідомлень. Хто може поділитись грунтовним гайдом по вирощуванню винограду? Буду радий) 

ти визначся, чи бжоли чи виноград :)

 

@Zheny@ бач яка різностороння людина

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

41 хвилин тому, Zevs_Isver сказано:

@Zheny@ бач яка різностороння людина

Ми тут всі експерти у всьому-на-світі ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

@Dima4s 2 роки і нарешті міні врожай, вашої Надії Азос,  без фото)) грони не такі масивні і соковиті, як у людей вище, але вони мої :)
 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

49 хвилин тому, Holy сказано:

@Dima4s 2 роки і нарешті міні врожай, вашої Надії Азос,  без фото)) грони не такі масивні і соковиті, як у людей вище, але вони мої :)
 

вже дозріла?
моя ще терпка і кисла висить)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 часов назад, Dima4s сказал:

вже дозріла?
моя ще терпка і кисла висить)

такий ж, я ще не зрізував, купляв ще цього року в звичайному магазині саджанці, але вони не проснулись, походу щіпки на них були дуже слабкі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Хто буде ховати (обрізувати) виноград на зиму,  поділіться черенками  :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 року потому...

є трохи лози різної
сорти:

надежда азос
надежда рання
лівія
хеловін
афродіта

аркас

століття кишмиш

юпітер сша
аватар
кого цікавить в ПМ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...