Перейти до змісту

Что будет с деньгами... Курс бакса, депозиты и т.д.


Рекомендовані повідомлення

І як вивід грошей коломойським вплинув на курс готівкового ринку?

А чорний імпорт якраз впливає напряму, оскільки товар ввозиця "тихо" то і платити за нього треба налом, який якраз на чорному ринку і купують. Важко сказати про обороти цього чорного імпорту, але складаєця враження що це він більше залежить від коливань валюти, а не коливання від імпорту. Оскільки пара валюта-імпортний товар взаєморегулююча: дорожає валюта - падає імпорт, оскільки товар стає дорожчим на внутрішньому ринку і попит падає, відповідно і потреба в грошах за ввезений товар стає меньше.

самому непомітно суперечності в цих твердженнях?

так, чорний імпорт є саморегулюючим. при підвищенні ціни твердої валюти - зменшується споживання імпортного товару у фізичному вираженні, що призводить до зменшення імпорту у вартісному виразі ("оскільки товар стає дорожчим на внутрішньому ринку і попит падає, відповідно і потреба в грошах за ввезений товар стає меньше"). чорний імпорт сам знаходить точку рівноваги попиту й пропозиції. на рівноважному рівні курс повинен зупинитись.

і точно так само відбувається на офіційному імпорті. вірніше, повинно відбуватись. точку рівноваги заважає знайти фіктивний імпорт (пару постів вище приклад Бегемота ще з минулого року, нещодавно був скандал, до якого причетний Аваков, а скільки ще було таки ситуацій - важко уявити, статистики, повторю, немає такої :(

Валюту не варто ділити на готівку й безготівку. За певні комісійні, нал перетворюється в безнал, і навпаки - це практично в однаковій мірі стосується і долара, і гривні. Тарифи там різні - може бути 0.5%, а може бути й 15-20% комісії за "перетворення" нал-безнал-нал.

А щодо того, як вплинув Коломойський на курс... можу нагадати, що навесні минулого року гривня "просіла" з 8 до 10. Після фіктивного імпорту - протягом літа спочатку до 13, потім до кінця жовтня цей рівень вже "зубами тримали", але готівковий долар відірвався від безготівкового ще до того, до кінця року вже було 16, ну, а початок 2015-го я й згадувати не буду (можу нагадати тільки виведення з Дельти за кордон 4млрд.грн., тема по яких очікувано заглохла, і на сьогодні прокуратура вже не бачить там порушень).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 5 тис
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

зараз частина імпортерів практикує майже нульові склади продали-завезли-продали. Відповідно запаси не в товарі тримають а в валюті. Хоча звичайно не всі, але сам таких знаю...

ринок не гумовий і при вартості умовного сачка в 10000грн еквівалентних долару, той сачок уже нікому нікуди впиратись не буде, а мати товарний запас нікому непотрібних речей... це вже на любителя. Знаю що після останніх валютних качелей товарні запаси по ходових позиціях промгрупи складали всього 2-3 тижні і розширяти їх ніхто не поспішав.

блін, мо воно й краще, що в нас різні імпортери. Ти мені якісь такі дикі речі розповідаєш, в мене очі на лоб лізуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А щодо того, як вплинув Коломойський на курс... можу нагадати, що навесні минулого року

ну так а зараз хто і що виводить? весна минулого року це добре і тягнули тоді всі що хотіли і куди хотіли

зараз виток на 10% з якого переляку?

Хто новини дивився сьогодні-вчора нема сюжетів про все пропало і влада втратила контроль? Якщо є то на яких каналах?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Армянське радіо відповідає за свої слова :) :

І як вивід грошей коломойським вплинув на курс готівкового ринку?

Згадана мною новина про вивід грошей Коломойського датована 7 листопада 2014р.

А ось графік коливань готівкового курсу за листопад 2014р.:

ch2S.jpg

Суслика бачиш? А він є )))

А чорний імпорт якраз впливає напряму, оскільки товар ввозиця "тихо" то і платити за нього треба налом, який якраз на чорному ринку і купують.

Ти за міжбанком останні дні не слідкуєш ;) ?

16 (минула п’ятниця) - 21.2977

19 - 21.6177

20 - 21.9889

21 (сьогодні) - 22.6093

гарна ілюстрація "як вплинув" :) правда, це тільки фрагмент - там з травня почались платежі реальною валютою за неіснуючий товар на фірми, які невдовзі чомусь всі банкрутували

а обмінники справді "ходять" синхронно з міжбанком (нехай не копійка в копійку коливання, але тренд співпадає щотижня). незалежно від обсягів торгів на міжбанку...

при бажанні, можна порівняти графіки динаміки експорту-імпорту в 2014-2015рр, і 2008-2009рр - картина суттєво відрізняється, і явно не на користь теперішніх керманичів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не слідкую

якщо слідкуєш, то підкажи, які суми торгів по долару за ці дні

Не зна. Я ж не шпєкулянт якийсь )))

Вечерний обзор. Кстати, по-прежнему вечера не торопятся становиться добрыми.

Курс гривны на межбанковском валютном рынке, просевший во вторник на 50,00 коп., на торгах среды снова упал на 50,00 коп. до 22,60 UAH/USD.

Торги по паре доллар-гривна открылись 21 октября с уровня 22,15/22,27 UAH/USD.

Около 11.20 цена «американца» выросла к 22,50/22,60 UAH/USD.

На 11.42 спред котировок доллара расширился и на фоне появившихся оферов котировки «американца» консолидировались на уровне 22,65/22,80 UAH/USD, а торги сопровождались неважными оборотами.

Эти максимальные за среду уровни цен держались до появления месседжа от НБУ о курсе отсечки на валютном аукционе (22,6900 UAH/USD) и среднем курсе (22,6450 UAH/USD).

Рынок доллара отреагировал на этот «бычий» демарш регулятора довольно неожиданно: к 12.22 «американец» просел в цене до 22,60/22,70 UAH/USD/

Спустя полчаса, на 12.55 доллар опустился еще ниже (22,55/22,65 UAH/USD) и с известными оговорками можно было считать эту цену уровнем закрытия реальной части сессии.

По истечению затянувшегося до 15.25 Киева периода относительной стабильности, безналичный доллар под давлением остававшихся на рынке спекулянтов, начал коррекцию, снизив уровень цены к отметке 22,35/22,45 UAH/USD, которой, собственно, и закончилась сессия по «зеленому «безналу в эту среду.

Большинство сделок, по оценкам участников рынка, было осуществлено по курсу 22,60 UAH/USD.

Регулятор в среду на валютном аукционе установил цену отсечки на уровне 22,6900 UAH/USD, а средний курс 22,6450 UAH/USD, выкупив с аукциона $16,3 млн.

Продовження тутась

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можна порівняти графіки динаміки експорту-імпорту в 2014-2015рр, і 2008-2009рр - картина суттєво відрізняється

колись задався ціллю порівняти 2014-2015 з попередніми роками (2012-2013), то там картина та сама була +/-, чим вони так крили - хз, але цифри приблизно однакові були

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

гарна ілюстрація "як вплинув" :) правда, це тільки фрагмент - там з травня почались платежі реальною валютою за неіснуючий товар на фірми, які невдовзі чомусь всі банкрутували

а обмінники справді "ходять" синхронно з міжбанком (нехай не копійка в копійку коливання, але тренд співпадає щотижня). незалежно від обсягів торгів на міжбанку...

при бажанні, можна порівняти графіки динаміки експорту-імпорту в 2014-2015рр, і 2008-2009рр - картина суттєво відрізняється, і явно не на користь теперішніх керманичів.

Я ні пойняв, то я прав чи лєв?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А щодо того, як вплинув Коломойський на курс... можу нагадати, що навесні минулого року

ну так а зараз хто і що виводить? весна минулого року це добре і тягнули тоді всі що хотіли і куди хотіли

зараз виток на 10% з якого переляку?

Хто новини дивився сьогодні-вчора нема сюжетів про все пропало і влада втратила контроль? Якщо є то на яких каналах?

з якого переляку будуть сюжети по новинах??? виводити може тільки той, хто має зайву гривню - наразі, її мають тільки ті, хто має владу, плюс гривнева маса з'явилась в отримувачів виплат з ФГВФО (останнє, мабуть, спричинило розширення спреду нал-безнал по долару з однієї до двох грн).

наприклад, Коломойський отримував рефінансування від НБУ, частину якого витратив на фіктивний імпорт. хтось отримував гроші з бюджету по завищених кошторисах - він може конвертувати тільки "дельту" ("навар"). але це не означає, що відразу про це пишуть в новинах. Бегемот перераховував валюту за кордон з травня й протягом літа, а новина вийшла тільки в листопаді. Дельта також виводила кошти 2014, а в новини інформація потрапила в 2015. Фірми, причетні до Авакова - аналогічно. І це може бути тільки верхівка айсберга - дерибан бюджетних коштів на різних рівнях сягає сотень мільярдів гривень в рік, і все це - потенційний тиск на курс (привіт, реконструкція зоопарку - один з маленьких епізодів, коли за освоєні кошти можна було зробити набагато більше... а таких епізодів по країні - сотні, тисячі).

А 10% - це насправді небагато, еуропейці давно звикли до коливань 2-3-5% за день ойро до долара, і не роблять з цього трагедії. Халепа тільки в тому, що в нас це може бути початком тренду. І в новинах про це не скажуть ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Продовження тутась

дякую, поплавив наніч мозок :)

виводити може тільки той, хто має зайву гривню - наразі, її мають тільки ті, хто має владу

там по ссилці Юри всілякі розумні дядьки фантазують про завід доларів з офшорів на нужди виборів і завищення курсу, щоб гарно його тут обміняти. А ви навпаки про вивід валюти і конвертацію гривні в валюту...

Ясно що такі обсяги аналізувати просто безглуздо - ми не володіємо інформацією, тому і прогнозувати щось просто нереально.

Змінено користувачем keepo
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я думаю...

Так ось воно чьо, Міхалич...

Пропоную РЕВа модером в розділ "Економіка". Хто за, плюсуйте цей пост, бо укропбанк мені сьогодні мінусів натикав

  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

гарна ілюстрація "як вплинув" :) правда, це тільки фрагмент - там з травня почались платежі реальною валютою за неіснуючий товар на фірми, які невдовзі чомусь всі банкрутували

Я ні пойняв, то я прав чи лєв?

не знаю на рахунок "лєв", але я ж написав, що ілюстрація - хороша :) просто неповна - 10 мільярдів виводились декілька місяців, зростання з 8 до 10, потім з 10 до 13 було поступовим, на графік так гарно не лягає, а от стрибок - відразу помітно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можна порівняти графіки динаміки експорту-імпорту в 2014-2015рр, і 2008-2009рр - картина суттєво відрізняється

колись задався ціллю порівняти 2014-2015 з попередніми роками (2012-2013), то там картина та сама була +/-, чим вони так крили - хз, але цифри приблизно однакові були

так отож, при девальвації імпорт повинен падати (якщо накладається на структурну кризу - то ще й випереджаючими темпами щодо експорту). а там картина майже "та сама" - крім фіктивного імпорту, не бачу причин, чому реальний імпорт не падає, якщо падає реалізація в фізичному виразі в бізнесі (будь то нафтопродукти, газ, чи насоси для акваріумів).

в 2009-му було чітко виражене вирівнювання торгівельного балансу, знайдена точка рівноваги на рівні "8", і такий курс був актуальний до 2010-го року - далі знову почали торгувати в мінус, але курс тримали далі. чому? і "стабільність" під вибори, і друга важлива причина - я вище писав, що дерибан бюджету відбувається в гривні. ті, хто бюджет дерибанять - хочуть, як не дивно, за вкрадені гривні купити побільше валюти, тому їм вигідний низький курс тої валюти. В 2011-2013рр треба було або менше красти з бюджету (і відповідно було б менше фіктивного імпорту), або починати девальвувати гривню. Але готувались до виборів, купували "вишки Бойка" (тільки на цьому епізоді - на двох комплектах техніки, фіктивного імпорту було на 200млн.дол.США!), а курс тримали до останнього.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так отож

Так не отож )))

Я тут поцікавився ситуацією в країні-агресора. Жорсткі санкції, нафту опустили і т.д. Не підглядаючи в гугл, на скільки впали ЗВР Расєйской Пєдєрациі за останні 6 місяців? Час пішов

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

виводити може тільки той, хто має зайву гривню - наразі, її мають тільки ті, хто має владу

там по ссилці Юри всілякі розумні дядьки фантазують про завід доларів з офшорів на нужди виборів і завищення курсу, щоб гарно його тут обміняти. А ви навпаки про вивід валюти і конвертацію гривні в валюту...

Ясно що такі обсяги аналізувати просто безглуздо - ми не володіємо інформацією, тому і прогнозувати щось просто нереально.

імхо, долари з офшорів під вибори не заводяться за менш, ніж тиждень до виборів. бо на конвертацію потрібен час, підрядчики вимагають аванси. біл-борди викуповлюються за місяці до виборів, наприклад. і платити треба наперед. перед самими виборами немає сенсу заводити кошти - за 3-5 днів вибори не виграєш, кампанія триває місяцями, і платити потрібно постійно (реклама, агітатори, поліграфія, штаби - вони не будуть чекати 3 місяці оплати).

і як би я не хотів злити бакс подорожче, але коли є надлишок товару, то ціна падає, а не росте ))

наразі, з об'єктивного маємо тільки тиск зі сторони другої порції вкладників Дельти, очікувань по ФіК'у та ФІ, та те, що місія МВФ поїхала з Києва, не підтвердивши наступного траншу (але й не сказавши "ні").

все решта - знову впирається у фіктивний імпорт...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

імхо, долари з офшорів під вибори не заводяться за менш, ніж тиждень до виборів. бо на конвертацію потрібен час, підрядчики вимагають аванси. біл-борди викуповлюються за місяці до виборів, наприклад. і платити треба наперед. перед самими виборами немає сенсу заводити кошти - за 3-5 днів вибори не виграєш, кампанія триває місяцями, і платити потрібно постійно (реклама, агітатори, поліграфія, штаби - вони не будуть чекати 3 місяці оплати).

Гідний пост. Саша Бєлий одобрює

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так отож

Так не отож )))

Я тут поцікавився ситуацією в країні-агресора. Жорсткі санкції, нафту опустили і т.д. Не підглядаючи в гугл, на скільки впали ЗВР Расєйской Пєдєрациі за останні 6 місяців? Час пішов

не підглядаючи - на 50-200млрд.дол. і???

що "не отож"? я написав про те, що динаміка експорту-імпорту в 2008-2009 відповідала ринковій теорії пошуку рівноважного курсу, а в 2014-2015 - не відповідає, імпорт поводить себе так, ніби й не було кратної девальвації.

яким боком тут динаміка ЗВР країни-агресора?

їхні ЗВР дозволяли не проводити кратної девальвації. але вони її провели - за рік рубль подешевшав удвічі. бюджету стало легше, але добробут росіян різко впав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не підглядаючи - на 50-200млрд.дол. і???

що "не отож"? я написав про те, що динаміка експорту-імпорту в 2008-2009 відповідала ринковій теорії пошуку рівноважного курсу, а в 2014-2015 - не відповідає, імпорт поводить себе так, ніби й не було кратної девальвації.

яким боком тут динаміка ЗВР країни-агресора?

їхні ЗВР дозволяли не проводити кратної девальвації. але вони її провели - за рік рубль подешевшав удвічі. бюджету стало легше, але добробут росіян різко впав.

Та це я все натякаю на сусліка, якого ніхто не бачить :)

Десь так 17 млрд. дол. (в плюс, а не в мінус)

Сам в шоці

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Десь так 17 млрд. дол. (в плюс, а не в мінус)

Сам в шоці

з початку року все-одно в мінус, але то таке... я справді вже звик, що вони стабільно втрачають 10-20млрд.дол. щомісяця, але з березня коливання +/- 3млрд./міс. (менше 1%) - виглядає так, що вони допускають менше крадіжок з бюджету (ну, і банків-банкротів там менше, але це тільки питання часу, хоча... там вищий відсоток заощаджень в національній валюті).

але приріст ЗВР на фоні того, що еРеФію практично відрізали від міжнародних ринків капіталу - це таки досягнення, і приклад для наслідування. прикро, що в нас триває девальвація, попри те, що наші резерви поповнюються з допомогою майже виключно МВФ (і на мізерному рівні)...

посилання на першоджерело, якщо комусь буде цікаво: http://www.cbr.ru/hd_base/default.aspx?Prtid=mrrf_m

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Может ли доллар стоить 80 гривен?

Украинцам не стоит ожидать роста курса национальной валюты после окончания местных выборов.

Об этом в ходе пресс-конференции сказал экс-замглавы НБУ Ярослав Солтис.

«В Украине боятся, что курс национальной валюты после выборов традиционно вырастет. Но по тем экономическим и политическим предпосылкам, которые есть на сегодня, можно сказать, что курс будет относительно стабилен. Относительно других валют гривна будет колебаться в районе нескольких процентов, но не более. Ничего критичного после выборов пока не прогнозируется», — считает Солтис.

По его мнению, сейчас гривна больше привязана к политическим событиям внутри страны, чем к внешним факторам.

Все эти слухи, что гривна может обвалиться чуть ли не до 80 грн, только в одном случае – если такое решение примет глава НБУ. Если она даст огромный кредит Минфину или же каким-то банкам переведут огромную сумму на реструктуризацию понимая, что эти средства просто украдут и выведут из страны. Но так поступают только тогда, когда власть видит, что она не останется здесь надолго. Тогда они ничего не боятся», — считает эксперт.

Однако власть только и раздает рефинанстрование банкам. Сейчас еще начались выплаты по проблемным банкам из фонда гарантирования вкладов, в частности по Дельта банку. Увеличение гривны на рынке негативно скажется на курсе доллара, ведь большинство захотят перейти в валюту. Наши аналитики считают, что курс доллара 80 конечно мало вероятен. Однако увидеть курс 40 гривен за доллар уже в ноябре вполне реально.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кляті фури з Афонами.... де вони взялись на наші голови?))

а якшо серйозно то вангую на перед та новорічні свята Бакс по 35~38 грн....

45-50 це вже буде ...опа всему. ну а 80 то в магазин будем не з гаманцем ходити а з пістолетом або автоматом...

і ше добавлю "Жити по Новому" , це коли в прошлому році хотів собі купити нові кросівки, в цьому їх зносив на нет і хотів викінути, але здав в ремонт побачивши курс валют

Змінено користувачем HelloBoy
  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

45-50 це вже буде ...опа всему

а при 38 не буде :)

1378/38=36,26$ - мінімальна ЗП (десь там само і пенсія) в Україні

це зп (причому далеко не найбільша) людини в західній Європі за день, і це при тому, що на частину товарів та послуг ціни у нас аналогічні, а на частину навіть вищі ніж там...

Зараз будь-яке коливання курсу відразу б"є по купівельній спроможності громадян.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

скоро фури з айфонами стануть новим інтернет-мемом, місцевим то точно))))

люто плюсую ось цей пост - гарно посміявся)))

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З вище описаного видно одне: єдиний чинник зубожіння влада з її незмінним політичним курсом і безмежними можливостями розкрадань. Економічні ніші, які генерують валюту практично всі зайняті тим чи іншим кланом. В таких умовах, якщо хочеш вкрасти додатковий мільярд баксів, його потрібно згенерувати спочатку в гривні, потім затарити на міжбанку. Другий чинник - це заганяння країни в боргову жопу і вичавлювання економіки для оплати тіла і процентів. Це можна робити податковим навантаженням, а можна інфляцією. Поки таку діяльність прогресивна громадкість списує на війну з лютим агресором бо владі ніколи, всі зайняті воєнними стратегіями, новими танками. бєрцами, кугуарами. На часі приєднання заблудших дамбаських племен.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

бо не буде можливості як наЙ_бувати народ неякісним гівном.!!!

відкрию тобі страшну таємницю : якщо нормальна річ коштує 3 гривні, а неякісне гівно гривню, то на десять речей проданих по 3 гривні, приходится приблизно 100 речей проданих по гривні, й то не в теперішні часи, коли більшість реально пояси затягує, а ще в ті часи, коли долар 5грн був. Хочуть люди нормальні речі, нате нормальні, хочете гівна, то хто ж вам дохтор, нате гівна. Так що розкажи ще про най*бування неякісним гавном

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...