Перейти до змісту

Вирощування суниці нейтрального дня


lanima

Рекомендовані повідомлення

При посадці суниць в лоток дренаж насипати? На фото коріння дуже довге, в лоток явно не влізе. Його можна підрізати чи якось в боки розправляти?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 169
  • Створено
  • Остання відповідь

Якщо лоток з піддоном й має в днищі дірочки для зливу лишньої води, тоді дренаж не потрібно. В іншому випадку треба. Хоча я би радила все таки перший варіант. Об'єм лотка й так малий, а дренаж ще забере такий необхідний простір. Крім того в подальшому суниці поливати в піддон значно краще. Води вбереться рівно стільки, скільки потрібно й не буде загрози переливу й подальшого підгнивання коріння.

Коріння потрібно підрізати, щоб лишилося приблизно 10 см довжиною. При посадці слідкуйте, щоб воно не загиналося доверху. Це негативно вплине на подальший ріст рослин.

Я при посадці насипаю на дно горбочок землі. На нього опускаю коріння так, щоб корінці по кругу лягли на схили горбочка. Далі присипаю землею по кругу легенько трамбуючи. Коли всі рослини посаджені в лоток добре поливаю водою кімнатної температури. Щоб аж вода в піддоні появилася. Тоді досипаю ще землі, щоб кореневі шийки були сховані.

Також потрібно простежити, щоб сердечка в рослинах не присипалися випадково землею. Це також затримає ріст молодих листочків.

Якось так)))). Я не суперпрофесіонал. Можливо щось роблю й неправильно. Але мене так влаштовує, бо суниці ростуть добре.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

lanima,

я вже геть заплутався... напишіть які будуть сорти замовлятись, нейтрального дня і звичайні? я приєднаюся....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Oli, вибрати можна будь- який з сортів, що є на сайті в новосада. Я організувала складчину ще на кількох форумах, замовлень буде багато. Що хочу собі, я написала кількома постами вище. В ідеалі, хочу взяти всі нейтрали, що в них є. Якщо фінанси дозволять. Можете довіритися моєму вибагливому смаку))))) й вибрати щось з тих сортів, що я перелічувала. А можете взяти те, що сподобається вам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Потрохи ростемо. . . Суниці через два тижні після посадки. Вже добре видно квітконоси. Цей тиждень видався похмурим то й ріст був не таким бурхливим як першого тижня. Один кущик явно відстає в рості- наслідок того, що киця вирішила, що то для неї такий великий лоток поставили. З допомогою віника проведена виховна бесіда. Більше не лізе.

post-16086-0-98494900-1393242055_thumb.j

post-16086-0-58810600-1393242132_thumb.j

Кущик суниці внесений після різдва разом з двома іншими переселився нарешті в пристойний горщик. Ще кілька тижнів й поїде до свого господаря, якому був подарований ще в січні. Але господар забажав зі стиглими ягодами))))))). От і чекаємо того хвилюючого моменту.

post-16086-0-17150400-1393242586_thumb.j

post-16086-0-77423700-1393242640_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В теми вже дві тисячі переглядів)))). Приємно знати, що в моєї улюбленої ягідки є стільки прихильників.

Сьогодні порівняла розвиток суничок посаджених в різний об'єм грунту. Найкраще почуваються два кущики, висаджені в п'ятилітрове пластмасове відерко. Трохи відстають від них посаджені в лоток. Ще по два кущики садила в два горщики по 3 л. Тільки один діаметром 18см, інший 27. Гарніші сунички в вужчому й вищому. Тільки трішки менші від тих, що в посаджені в 5л відерко. На один листочок відстають кущики, посаджені в звичайні розсадні горщечки об'ємом 1 л. Проте почувають себе цілком добре. думаю їм трішки не вистачає поживних речовин. Мабуть їх треба кожного разу підливати з рідким добривом. А ідеальним варіантом буде поставити в глибокий піддон й наливати воду з вермістимом туди, щоб брали скільки потрібно.

З усього зробила висновок, що для для гарного розвитку фріго розсади, з її довгим корінням, потрібні лотки висотою біля 20см. І хоч півтора літра землі.

Крім того ще раз переконалася, що обов'язково потрібен злив для контролю за поливом. Один кущик був посаджений в горщик без дірочки. Кілька днів тому почав в'янути. Земля зверху була мокра. Вирішила, що залляла й коріння підгнило. Проте, коли вчора дістала його, щоб пересадити в інший горшечок, виявилося, що все якраз навпаки. Знизу земля була суха. Кущик просто всихав від нестачі води. Тому тепер для себе злив і піддон в лоткові вважаю обов'язковою умовою. Тоді при поливі потрібно лише прослідкувати, щоб вода з'являлася в піддоні. Або, поливати просто в піддон, якщо він глибший, що подобається мені найбільше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

На сайті фермерського господарства "батьків сад" знайшла програму живлення суниці . Думаю, знадобиться багатьом.

http://batkivsad.com.ua/shop/sunitsja/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

lanima, як там наші фріго, скоро будуть? Що кажуть у Новосада, коли почнуть сезон?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В новосада сезон ще в лютому почався))))

завтра передзвоню ще раз, уточню, що в них точно є в наявності. Викладу тут список, що замовлятиму. Може, ще хто приєднається. Й в четвер, п'ятницю заберемо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знайшла цікаве відео. Суниці з фріго в горщиках від новосада на виставці в києві.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Передзвонила сьогодні до новосада. З сортів нейтрального дня поки що є тільки фламенко, монтеррей, портола, шарлотта, сан-андреас, альбіон.

Зі звичайних, якими цікавилась, анабланка, евіс делайт, дероял.

Поступлення товару має бути ще 15-20 березня. Тому прийдеться трохи зачекати. Або взяти зараз, що є а потім ще раз замовити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за розсаду для вигонки в горщиках. Не думав, що з того щось вийде. Та на моє здивування росте й то дуже гарно. Вже починає цвісти. Коли достигнуть ягоди буде фотозвіт :-) :-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вам дякую за відгук))). А то я вже почала переживати, що ні в кого не росте, крім мене.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікава стаття про вирощування суниць в пінопластових ящиках.

http://ukr.zmk-ua.com/articles/2014/03/1001692-p06-sunicya-v-yashchikah-iz-pinoplastu.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене 2 засохли... А решта так повільно ростуть чогось.. Буквально по 1 листочку виросло з того часу як пересадила....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Еріка, навіть не знаю, що вам сказати. Напевно в квартирі мікроклімат інакший. В мене ростуть, цвітуть без особливого догляду. Навіть в розсадних горщечках. Поливаю з вермістимом й по суті весь догляд. Зараз проходжуся м'яким пензликом для кращого запилення. Вже є зелені ягідки.

Фотки частини моєї "плантації" . . .

post-16086-0-48120300-1395047515_thumb.j

post-16086-0-85960200-1395047562_thumb.j

post-16086-0-64594000-1395047623_thumb.j

post-16086-0-29112400-1395047678_thumb.j

post-16086-0-23652400-1395047724_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Сьогодні почала замовляти розсаду суниці нейтрального дня.Приходитиме з понеділка, бо замовляю в різних місцях. буду писати сорт й скільки штук є.

Портола('фріго)- 20шт, 5грн штука

анабланка( в горщечках)-10шт, 6грн штука

світ еві(в горщечках)- 10шт, 6грн штука

монтерей( фріго)-20шт, 5грн штука

альбіон (свіжа копана)-35штук, 4грн штука,

сан-андреас( свіжа копана)-10штук, 4грн штука

луїза (свіжа копана)-3штуки, 8грн штука

міце нова(свіжа копана)-3 штуки, 10грн штука( пахне як лісові суниці й так само ніжна та солодка на смак)

віва росса( фріго)-7штук, 5грн штука

молинг перл(фріго) 7штук, 5грн штука

капри(фриго) -5штук, 5грн штука

ліноза(фріго)- 5штук, 5грн штука

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Трохи неуважно вчора переписувала. Сорти анабланка й міце нова не нейтрального дня а з розтягнутим, більше місяця, плодоношенням.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ждемо перший врожай)))

На перших квітах ягідки не позав'язувались. Трохи погуглила й знайшла інформацію, що суниця самозапильна але для кращої зав'язі потрібно щоб на квітку попав пилок з сусідньої квітки. Тому ранками я зараз підробляю бджілкою))) беру м'якенького пензлика й гладжу всі квіточки, які розцвіли. Зараз цвіте 23 кущики, то трохи є клопоту. Але ж то приємний клопіт. Особливо, коли видно вже результат.

post-16086-0-55453000-1395989042_thumb.j

post-16086-0-53952100-1395989188_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я вже не можу дочекатись своє замовлення, хотіла б замовити набагато більше (бо стільки суничних цікавинок пропонується), та реально не маю вже де садити. Та, чує моє серце, на осінь ще кілька сортів замовлю!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я зі звичайних суниць лишила тільки чотири сорти. Решту засаджую нейтралами. Хочу зібрати колекцію сортів.

Звісно частина з них вибракується. Але ж поки не спробую кожен, не знатиму чи підходить він мені для мого грунту чи ні.

Також намагаюся найти найкращий сорт для горшкової культури. Якщо все буде добре, скоро кожен бажаючий зможе купити собі горщечок з суницею, яка вже родить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...