Перейти до змісту

Вирощування суниці нейтрального дня


lanima

Рекомендовані повідомлення

Щось на форумі зовсім слабенький розділ про рослини! Треба цю ситуацію виправляти))) почну з того що знаю найкраще- суниць. Давайте ділитись досвідом, задавати питання, викладати фото своїх досягнень.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 169
  • Створено
  • Остання відповідь

Суниці нейтрального дня в нас ще мало поширені, та мають всі шанси на успіх. Вони цвітуть й дають врожай одночасно з весни й до морозів. Добре ростуть в невеликих контейнерах, завдяки чому їх можна вирощувати на балконі або підвіконні. Якщо є час та бажання, можна навіть на день валентина виростити коханій людині сунички , форма яких нагадує сердечко.

Декілька популярних зараз сортів:

КАПРІ

Рослина: ремонтант, кущ середньої потужності, середньо загущений, з відмінною стійкістю до

найбільш розповсюджених грибкових захворювань;

Помірно чутливий до листової плямистості стійкий до милдью. Дуже високої урожайності.

Квітки: дуже багато (якісного) пилку, легке запилення, прямостоячі квітконоси.

Період цвітіння: ранній, дуже тривалий, регулярний.

Дозрівання: раннє, тривале і регулярне.

Ягода: загалом правильної і красивої конічної форми; однорідна велика ягода, насінки злегка

вдавлені , чашечка середнього розміру ; міцна шкірочка.

Однорідного яскравочервоного кольору з сильним блиском . Однорідний червоний м»якуш

твердої текстури. Відмінний смак, дуже солодка ягода з хорошим ароматом

Завдяки тому, що ягода досить тверда і непогано тримає колір, допускається збір раз на

тиждень. Конфігурація куща сприяє легкому збору урожаю.

Відмінні терміни зберігання..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цього року ще ні, бо тільки розводжу. Навесні купуватиму ще фріго розсаду з італії й польщі, можу вам теж замовити. Розводити краще починати з еліти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

МОНТЕРЕЙ

Полученный по программе улучшения земляники Университета Калифорнии, Дэвис, сорт

Monterey является умеренным сортом нейтрального дня. Мощное растение, этот сорт имеет

похожую до сорта Albion схему плодоношения, но обычно требует немного больше места для

роста. Сорт с выдающимся вкусом, имеющим отчетливо сладкое послевкусие, что является

уникальным среди сортов Калифорнии. Ягода чуть больше, чем у Альбиона, но менее

твердая. За исключением стойкости к мучнистой росе, сорт также имеет хорошую

устойчивость к болезням. При испытаниях в Ватсонвиле в 2005-07 годах средний размер ягод

плодов Monterey был 32,6 грамма, а валовой сбор превысил валовой сбор сорта Альбион на 35

процентов.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

у мене ось така

http://cs309222.vk.me/v309222071/8f5d/2STkNyYGZug.jpg

також з весни і до морозів. зараз є але на городі вже не достигає а просто гниє.

сорту не знаю,тверда і корінчик не відривається добре.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

САН-АНДРЕАС

от корневая

гораздо лучше,более устойчив к пятнистости.Вкусовые практически на одном уровне,но

плотность ниже(от этого он только выигрывает),формой ягоды -немного проигрывает,но не

очень.А самое главное достоинство-урожайность.На одном кусте до 10-12 цветоносов,такого

на Альбиона не встретиш(там 3-4 цветоноса),то же самое и с ягодой-3-4 ягоды больше не

встречал.Усообразование ниже в Сан Андреас чем у Альбиона.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

у мене ось така

http://cs309222.vk.me/v309222071/8f5d/2STkNyYGZug.jpg

також з весни і до морозів. зараз є але на городі вже не достигає а просто гниє.

сорту не знаю,тверда і корінчик не відривається добре.

зайдіть сюди http://forum.vinograd.info/forumdisplay.php?f=53&abcfilter=%E0

може знайдете назву сорту. Це мій улюблений форум по суницях. Звідти й опис сортів стяпала)))

щоб не гнила суниця під плівку з початку жовтня, а на весні й в кінці літа обробити світчем.

Я свою з мисочки саме їм))), то й прийшла думка про таку тему.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А тепер похвалитися)))

ще фото в моєму альбомі http://m.odnoklassniki.ru/dk?st.cmd=userAlbum&st.albId=300404765344&_prevCmd=userAlbums&tkn=9866

post-16086-0-26554100-1384433917_thumb.j

post-16086-0-93900400-1384434178_thumb.j

post-16086-0-59802500-1384434222_thumb.j

post-16086-0-28005800-1384434294_thumb.j

post-16086-0-26507700-1384434370_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось ще корисна стаття

Технології вирощування

Технології вирощування суниці різні. Першочерговим завданням у технологічному процесі

вирощування високих врожаїв якісних ягід є підготовка ділянки, використання добре розвиненої

розсади і створення найбільш сприятливих умов вирощування. Найширше у промисловому

ягідництві Лісостепу використовується рядкова культура суниці. При вирощуванні суниці за цією

технологією необхідно перш за все знати, що суниця не сумісна з бур'янами і що вона

вологолюбна.

Після того як ділянка буде звільнена від бур'янів, вноситься під оранку гній (50-60 т/га) разом із

мінеральними добривами (150-200 кг/га Р2О5 і 200-250 кг/га К2О). При підвищеній кислотності

ґрунту необхідно проводити вапнувати: за рік-два до посадки або після передсадивної оранки.

Середня норма вапнування 1,5-2 т/га СаО. Підготовлена таким чином ділянка не потребує

застосування добрив протягом всього часу експлуатації (2-3 роки).

Інтенсивне ведення культури суниці вимагає закладки нових насаджень оздоровленим садивним

матеріалом, вирощеним in vitro. Головною вимогою до такої розсади є звільнення її від вірусних і

мікоплазмових хвороб, які істотно знижують врожайність. Її в першу чергу використовують для

закладки маточників районованих та репродукції нових і перспективних сортів.

Для посадки використовують стандартну, добре розвинену розсаду з діаметром кореневої шийки -

9-10 мм за схемою розміщення рослин 0,9х0,2-0,4 м. Така ширина міжрядь забезпечує оптимальне

застосування механізмів для обробітку ґрунту. На невеликих площах розсаду висаджують з

міжряддям 0,6-0,7 м і відстанню між рослинами в ряду 0,2-0,25 м. Суницю висаджують навесні або

наприкінці літа. Краще всього проводити літню посадку - у липні -першій половині серпня. Щоб

проводити посадку в цей час, необхідно на рік раніше закласти маточник або мати однорічну

виробничу плантацію, з якої можна одержувати розсаду в ранні строки.

Суниця, посаджена в кінці серпня - середині вересня, добре вкорінюється, але гірше плодоносить

порівняно з посадженою раніше. Більш пізні посадки гірше вкорінюються, підмерзають взимку,

погано плодоносять. Ранньовесняні строки посадки кращі, ніж пізньоосінні.

Перспективною технологією, яка дає можливість отримувати високі врожаї ягід в наступному після

посадки році, є закладка плантації розсадою, вирощеною в минулому році і витриманою в

холодильнику при температурі +1 +20 oС (розсада "фріго"). При цій технології насадження

використовуються два роки. Елементи технології використовувались в умовах сухого клімату

Донбасу ще у 80-ті роки ХХ ст. (Бережний П.С., 1981). Закладають такі насадження в кінці червня -

на початку липня. Посадку розсади можна проводити аж до пізньої осені й навесні до з'явлення

бутонів на рослинах.

Практикується ще одна технологія вирощення суниці - грядкова. Вона передбачає розбивку грядок

на плантації шириною 1,0-1,2 м. На промислових плантаціях грядки готують на ширину міжколісного

простору трактора і міжрядкові доріжки є коліями для нього при виконанні робіт по захисту від

хвороб і шкідників, внесенні добрив, розкидані вкривного матеріалу. На грядках рослини

розміщують впоперек з підвищеною щільністю - 0,4-0,5 х 0,1-0,3 м.

На присадибних ділянках поширена технологія, направлена на раціональне використання землі

(масово застосовується у селах Черкаської області. Насадження суниці закладаються після овочів,

зоравши чи перекопавши ділянку восени. Вносять фосфорні й калійні добрива і перегній, що

зберігався в бурті не менше року. Рано навесні ґрунт боронують, заготовляють розсаду суниці. Її

відразу ж висаджують за схемою 0,3 х 0,3 м у залиті водою лунки. Стежать, щоб не загиналось

коріння, не засипалось верхівкова брунька. Після садіння поливають. Надалі полив ведуть на

ґрунтах легкого механічного складу щоденно, а на інших - за необхідністю. Полив проводять також

для захисту насаджень від весняних заморозків. Між рослинами молодих насаджень висаджують

цибулю, яку збирають на початку липня. Далі ґрунт розпушують, підживлюють азотним добривами

і знову регулярно поливають. Систематично ведуть боротьбу з бур'янами. Рано навесні наступного

року закривають вологу граблями. При дощовій погоді рослини обприскують 1%-ою бордоською

рідиною, попереджуючи розвиток сірої гнилі. Наприкінці квітня - на початку травня (до цвітіння)

виполюють бур'яни та розпушують ґрунт на глибину 10-12 см.

Після кожного збору врожаю плантацію поливають. Через два тижні після закінчення збирання

врожаю рослини скошують. Листя використовують для виготовлення компостів або висушують і

взимку згодовують худобою. Далі ділянку мульчують піском шаром до 3 см і регулярно щедро

поливають. З настанням приморозків проводять удобрення перегноєм-сипцем. Ця технологія дає

можливість вирощувати суницю на одному місці до 4 років, отримувати щорічно високі врожаї

якісних ягід та вагомі прибутки.

Для прискорення достигання ягід суниці використовують декілька технологій. Одна з них -

вирощування врожаю на грядках під поліетиленовою плівкою, якою накривають гряди в середині

березня. Між рослинами і плівкою лишають повітряній простір (0,3-0,5 м) при допомозі дерев'яних

підпірок або дугоподібного каркасу з товстого дроту.

Грядку шириною 1,0-1,2 м готують завчасно у серпні місяці, куди висаджують впоперек грядки

загущено (0,3 х 0,1 м) добре розвинену розсаду. Створюють умови для росту рослин. На зиму їх

прикривають дрібною соломою, сосновими голками, сухим картоплинням та ін. В період весняного

росту, цвітіння та плодоношення стежать за вологістю ґрунту і повітря. При необхідності проводять

поливи, та розпушування ґрунту, знищують бур'яни, провітрюють. В теплі сонячні дні краї плівки

піднімають, що дає можливість в період цвітіння відвідувати квіти бджолами і покращувати їх

запилення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

АЛЬБІОН

Вважається еталоном. З ним найчастіше порівнюють решту нейтральних сортів

ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОЛУНИЦІ СОРТУ АЛЬБІОН

Сорт полуниці Альбіон – це ремонтантний сорт нейтрального світлового дня, який

здатен цвісти багато разів протягом одного календарного року. Відповідно

плодоносить з кінця травня (технічна перерва на відпочинок з середини червня до

середини липня) і аж до заморозків, орієнтовно до перших заморозків, тобто до

середини жовтня. Хоча бувають роки, що можна полуницю збирати і на початку

листопада. За цей період з одного куща збирається всередньому до 1 кг суниці. До

осені вона не губить своїх смакових якостей і завжди солодка.

Даний сорт ягід дуже гарно приймається.Розмножується вусами. Корчі високі

та потужні висотою 35-40 сантиметрів. На жаль даний сорт полуниці для теплиць,

на балкони та для вирощування у горщиках не дуже підходить.

Особливістю даного сорту є його витривалість до всяких несприятливих умов.

Навіть коли по 2 тижні йдуть дощі то Альбіон не гниє. Як

виявилося даний сорт також морозостійкий. Навіть на зиму суниця Альбіон не

утеплюється нічим. 100% витримує 30 градусів морозу. Правда з невеличким

покривом снігу.

Я особисто віддала перевагу менш врожайним та значно смачнішим ФЛАМЕНКО Й ЕВІ. З восьми сортів, що маю, вони найбільше схожі на звичайні, знайомі з дитинства крупноплідні суниці( клубніку, полуниці, трускави-як хто каже)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ФЛОРИН

(Голландия) Сорт нейтрально-светового дня. Куст среднерослый, хорошо облиственный,

средней плотности, листья светло-зеленые Цветоносы расположены поверх листьев . Ягоды от

средних к большим ,широко-конические , светлокрасные, мякоть ароматная, очень сладкая и

сочная , не темнеет и сохраняет блеск,а вот с плотностью не все так хорошо-мягкий,и к почве

-требовательній (очень часто хлорозит)Урожайность вісокая Усообразование хорошее.

Хочу додати на рахунок м'якості. Це в порівнянні з промисловими сортами. Як на мене це найбільш схожий на звичайну клубніку сорт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Обов'язково спробуйте, це дуже цікаво. Мої діти вторік зимою від колонки з клубнікою не відходили. А коли достигло кілька ягід, то це була подія)))

особливо за ними не доглядали: полив й підживлення вермістимом раз в тиждень. Тому якогось суперврожаю не було. Але коли малому 1лютого прикрасила іменинний торт свіжою клубнічкою, ахкали всі гості.

Зараз в мене на всіх підвіконниках суниці, скатертина на кухні з суницями й навіть улюблена кружка для чаю в суницях:-D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Моя клубніка на підвіконні сьогодні. Стиглі ягоди до фото не дожили:-)

post-16086-0-87299000-1384688514_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

lanima, ух ти! так цікаво! Їм вистачає місця в такого типу горщику? А земля якась конкретна треба? І останнє питання - де можна купити кілька саджанців \на два таких горщики як на фото - орієнтовно\? На базарі - страшно, я ж не розуміюсь зовсім....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Земля звичайна. "Поліський субстрат "здається. Як на розсаду. Для того щоб суниці добре себе почували, раз в тиждень підживлюю вермістимом, на нього вони найкраще реагують. Це екологоічне, натуральне добриво, зроблене з біогумусу. Літом просто розводила в 5 раз слабше ніж писало в інструкції й поливала коли потрібно. Справа в тому, що ці суниці дуже вимогливі до живлення й при його нестачі різко дрібнішають. А літом родять й цвітуть одночасно, нагрузка на кущ дуже велика.

На один такий ящичок потрібно 3 кущики

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно сходила глянула. Ще є 11 кущиків в розсадних горщечках. Можу продати по 10грн штука. Я вторік собі їх по 24грн за один замовляла. Це щоб не подумали, що деру втридорога, бо на ринку й по три грн можна взяти.

Правда вигляд мають трохи непрезентабельний, бо я розсаду тільки собі вирощувала.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Ось непогана стаття про вирощування клубніки на балконі. Правда підживляти, так як пише автор я б не радила, все таки ці ягідки потім схочеться з'їсти. Тому краще чимось натуральним типу вермістиму.

Земляника на балконе нуждается в особенном уходе, который отличается от выкармливания этой

культуры на открытых участках. Во - первых, чтоб получить экологически незапятнанные ягоды в

грязном городке, необходимо накрывать кустики пленкой. Не считая того, землянике обязана иметь

довольно света. И не последнюю роль играет выбор видов, подходящих для балкона.

Выбор сорта

Для ограниченного места стоит выбирать сорта, которые плодоносят в течение всего вегетационного

периода, имеют малогабаритные кустики и, лучше, не выпускающие усов. Немаловажен фактор

стойкости к заболеваниям и вредителям. Для городского балкона подходят такие сорта земляники,

как Маралла, Римона,Бордурелла . Земляника, выпускающая усики обычно ампельная и просит много

места. Если у вас есть подходящие условия, то можно избрать сорта Клеттер Стар-2000 либо

Фрапендула. Они плодоносят в течение нескольких месяцев.

Особенности ухода за земляникой, выращиваемой на балконе

Земляника на балконе выращивается в емкостях разной формы, это могут быть горшки для вазонов,

контейнеры и др. Их можно прикрепить вертикально, друг на другом (для не ампельных видов). В

качестве субстрата для ягоды, идеальнее всего использовать землесмеь с торфа, дерновой земли и

равных частях и пол части песка. Перед посадкой смесь обрабатывают марганцовкой.

Если вы садите рассаду земляники, то необходимо соблюдать расстояние меж растениями, более 15

см друг от друга. Ягоду необходимо систематически поливать, не допуская пересыхания земли.

Удобряют землянику аммиачной селитрой либо суперфосфатом.

При открытом балконе землянику необходимо накрывать, для этого делают укрытие с пленки на

проволочных дугах, она препятствует загрязнению ягод городской средой.После сбора первого урожая

убирают усики и боковые листья.

Зимуют ящики с земляникой при температуре -2 +2 градусы.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нарешті пересадила полунички \дякую lanima!\

Мають по два листочки, а один кущик вже цвісти починає :0155: :0155:

Але "Вермістим" не вдалось купити - не було в магазині, а шукати не було часу і змоги. Купила якесь польське - "Biogumus forte"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нехай ростуть вам на втіху)))

Знаю, що дуже шкода, але протягом місяця вищіпуйте всі квітконоси. Кущики мають добре прижитися й набратися сил.

Нехай ростуть вам на втіху)))

Знаю, що дуже шкода, але протягом місяця вищіпуйте всі квітконоси. Кущики мають добре прижитися й набратися сил.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось ще одна цікава стаття, знайдена на просторах нету. Щось схоже я робила в себе, а тут все гарно розписано.

http://www.pro-rasteniya.ru/yagodnie-kulturi/viraschivanie-zemlyaniki-klubniki-vertikalnim-sposobom

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...