Перейти до змісту

Вирощування суниці нейтрального дня


lanima

Рекомендовані повідомлення

Фотка з нету. Адже на городі завжди місця не вистачає Хочу зробити в себе на заборі щось таке. Правда, спочатку ще треба той забор поставити )))

post-16086-0-19353400-1387153385_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 169
  • Створено
  • Остання відповідь

Як правильно вибрати землю для вирощування суниці та інших рослин в контейнерах. На що потрібно звернути увагу. Ось що знайшла на сайті рівненського виробника

http://kardash.com.ua/substrat_vybor1.htm

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

БУРБОН

крупноплодный сорт земляники светлого дня. Кусты высокие, средне облиственные, листья зелёные. Ягоды крупные массой до 80 гр., выровненные по сборам, имеют привлекательный внешний вид, окраска ягод ярко-красная, блестящая. Вкусовые качества очень высокие, транспортабельность очень хорошая. Высокопластичный, интенсивный сорт, усообразовательная способность средняя. Высокоурожайный.

post-16086-0-83578000-1387909130_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щось на форумі зовсім слабенький розділ про рослини! Треба цю ситуацію виправляти))) почну з того що знаю найкраще- суниць. Давайте ділитись досвідом, задавати питання, викладати фото своїх досягнень.

Дякую, що відкрили таку тему. Сортів суниці маю багато в тому числі НСД (нейтрального світлового дня), різноманітної форми, смаку і кольору квітки.Розсаду купую тількі дорогу елітну ззакордону, тому сортовідповідність 100%.Займаюсь цим не комерційно, суто для себе, та часто буває надлишок розсади який продаю, щоб купити щось нове, цікаве.

Про технологію вирощування усім бажаючим можу розказати не з інету, а з власного досвіду, бо знаю , що там часто пишуть повний брєд - читаю і жахаюсь.

Щодо вирощування суниці в будь-яких ємностях, то хочу застерегти, що там потрібен особливий догляд і посадка не проста(Гідро гель,гранульовані добрива і т.д.).Тому той хто не вміє на грядці вирощувати нехай добре "закинеться" знаннями, а тоді вже береться за більш складне(просто часу і дорогої розсади шкода).

Якщо є питання звертайтесь, радо допоможу.

PS Остання моя покупка суниця НСД "Роман" рожевоквіткова і"Мерелін" теж цікавий сорт НСД.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Де роман купляли? Мені тільки на червень пообіцяли, то може раніше зможу купити. Чи в вас замовити можна буде? Про мерилін не чула, йду шукати)))

Дякуючи Сергію Новосаду, гарні італійські й польські сорти в нас не проблема))), причому за демократичними цінами.

на рахунок малооб'ємки. Якщо не стоїть завдання суперврожаю на ринок, то вирощування суниці не таке й важке. В мене ціле літо росли на дворі в лотку й досить непогано родили. Й то при тому, що частенько забувала підживити чи й полити. Гідрогель це добре. Якщо добавити добрив осмокотів ще краще. Але я цим не надто заморочувалась))). Суниця то таке зілля, що треба добре постаратися, щоб його вгробити.

Мене в неті найбільше смішать розповіді про супербізнес на суниці в мішках. Я зі знайомим ледь не посварилася, намагаючись йому довести, що це розвод. Одного мішка він все таки зробив. Але після того, як спалив всі рослини суниць днатом, до цієї теми більше не повертається.

За полуницю що в'ється, взагалі мовчу. Й нащо ми на грядках лазимо догори ногами, посадив кущик супер сорту й все, відро ягід є))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Де роман купляли? Мені тільки на червень пообіцяли, то може раніше зможу купити. Чи в вас замовити можна буде? Про мерилін не чула, йду шукати)))

Дякуючи Сергію Новосаду, гарні італійські й польські сорти в нас не проблема))), причому за демократичними цінами.

на рахунок малооб'ємки. Якщо не стоїть завдання суперврожаю на ринок, то вирощування суниці не таке й важке. В мене ціле літо росли на дворі в лотку й досить непогано родили. Й то при тому, що частенько забувала підживити чи й полити. Гідрогель це добре. Якщо добавити добрив осмокотів ще краще. Але я цим не надто заморочувалась))). Суниця то таке зілля, що треба добре постаратися, щоб його вгробити.

Мене в неті найбільше смішать розповіді про супербізнес на суниці в мішках. Я зі знайомим ледь не посварилася, намагаючись йому довести, що це розвод. Одного мішка він все таки зробив. Але після того, як спалив всі рослини суниць днатом, до цієї теми більше не повертається.

За полуницю що в'ється, взагалі мовчу. Й нащо ми на грядках лазимо догори ногами, посадив кущик супер сорту й все, відро ягід є))))

Може давайте мінятись, напишіть які сорти є у вас? Пишіть в приват, разом і познайомимось!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ШАРЛОТТА

Походження: CIREF (France), коло Bergeraс. Комбінація Mara des Bois х Саl.19, відібрана в 1995 році. Представлено в 2004 році.

Ягода: велика, 14-16 грамів; форми від яйцевидної до короткого клину; криваво-червоного кольору, з добрим потенціалом набору кольору восени; блиск середньої інтенсивності; насінки злегка виступають з поверхні ягоди; високий рівень розчинних твердих речовин і низький титрованих кислот; відмінний свіжий смак; користується великою популярністю у споживачів; міцна шкірочка; хорошого терміну зберігання; регулярне цвітіння з подальшим плодоношенням; високий відсоток ринкової ягоди – 75-80%; не надто дрібнішає протягом сезону збору; хороша швидкість збору ягоди.

Рослина: тип НСД; середньої сили кущ, рівно-плоский не надто великий; віддає перевагу низькому рівню використання добрив. Хороша толерантність до борошнистої роси на листі, трохи гірша на ягоді. Хороша толерантність до фітофтори.

__________________

post-16086-0-58180700-1388051289_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

picture.php

ЕЛЬСІНОРА

Очень урожайный сорт. Сила и скорость формирования завязей настолько мощные, что даже еженедельное (!) Вырезание цветоносов в самой розетке растения, не остановили цветения даже в месяц. На растении прошлогодней осенней посадки формируется одновременно (!) до 5-6 цветоносов с 13-16 цветками на каждом. Сорт не характеризуется образованием большого количества рожков, но центральная розетка до конца лета может иметь диаметр более 45 мм. Цветоносы достаточно прочные, во время цветения очень высоко поднимаются над кустом (весьма эффектно на значительных площадях), но уже при наливе урожая быстро ложатся на землю. Через чрезвычайно мощное и интенсивное формирование плодов, усообразование очень и очень низкое. Даже при переазочуванни растения и постоянном удалении цветоносов, одно растение дало не более 5-7 товарных розеток.

post-16086-0-46692300-1388054240_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бачу відвідувачів цієї теми не густо зимою, може на весну буде якесь пожвавлення, коли буде ближче до суничного сезону.

Хочу озвучити своє ставлення до НСД (нейтрального світлового дня) або як ще кажуть ремонтантних сортів. Як на мене СУНИЦЯ НСД не панацея для любителів суниці-полуниці, тому, що суниці звичайні(які плодоносять один раз за сезон) зазвичай віддають більший урожай, хоча й одноразовий, а цей сезон триває від одного до чотирьох тижнів (в залежності від сорту).

Все залежить від того з якою метою ви посадили НСД, якщо суто для себе, для сім»ї, дітей то напевне доречніше буде вибрати сорт з солодкою і м»якою ягодою (наприклад «Остара»), також підійде дуже цікавий сорт «Тарпан», він має чудернацького вигляду ягоду продовгуватої форми, а також гарні квіти темно-рожевого кольору. Якщо ж пріоритетом є продаж, то підійдуть в першу чергу сорти з твердою транспортабельною ягодою («Сельва», «Королева Єлизавета», «Діамант» та інші). Та коли суниці ви вирощуєте так як я, для душі, то цікавлять різні варіанти, що є на європейському ринку.

Отже для того, щоб допомогти вам зробити правильний вибір буду описувати сорти суниці НСД з якими я особисто маю чи мала справу. Опис мій буде не такий як зазвичай пишуть у книжках, а значно простіший, а головне більш змістовний адже він з власного досвіду.

Класика суниці НСД «Королева Єлизавета»

Старий добрий англійський сорт полуниці нсд, виведений доволі давно, та у нас ще досі відомий не так широко. Головне, що треба сказати про КЄ, то це те, що сорт показує себе краще саме на родючих грунтах, при поганому догляді ягоди будуть дрібні, тверді і не надто смачні, а щоб урожай був достойним «королеви» їй потрібен королівський догляд, у всякому разі високий рівень агротехніки.

У неті знайшла єдину характеристику з якою майже погоджуюсь, ось вона :

«Королева Єлизавета»

Сорт виведений в Англії . Плодоносить на протязі всього літа . Самий крупноплідний і посухостійка в категорії НСД . Ягода до 35 гр. , світлого кольору , надзвичайно транспортабельна , має доволі хороші смакові якості. Стійка як до хвороб так і шкідників. Сорт не інтенсивного типу що дає змогу рости на одному місці до трьох років як звичайні сорти . Не реагує на хімічне підживлення . Сильно реагує на типи ґрунтів , а саме може зовсім не давати розеток (переходить в розряд безвусих ) . Розвести при цьому даний сорт просто не можливо (кущі діляться не раніше ніж на другий рік та і то не всі , максимум на 2-3кущі ) Також від типу ґрунтів може змінювати урожайність від високих до незначних. Супер сорт при умові сумісності з вашим типом грунту . Сорт також не виносить вологої погоди , ягода гниє. Тому не придатний для регіонів з високою вологістю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нарешті я не сама))) в теми вже більше шестисот переглядів, значить нас читають. А писати весною почнуть, коли грядки почнуться.

Мені, особисто королева єлизавета не сподобалась. На моєму грунті справді була кисла й дубова, хоч і гарна на вигляд. Тому без жалю викинула через два роки. Цього року спробую ще раз сельву через фріго, бо ту що на ринку купувала теж викинула.

Поки що в моїх фаворитах портола: врожайність куща біля 2кг була в мене на грядці. Хоча теж не подобається, що в саму жару ягоди були кислуватими, а деякі й відверто кислими. Солодкою ставала, коли добре достигала, а це не завжди можна було визначити, бо не темніє при дозріванні.

В мене під нейтралами цьго літа було 8 рядочків по 5 метрів довжиною. Вистачило нам, сусідам й дітям з всього кутка))) мої на заморожену поки навіть не дивляться

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що ж, давайте поговоримо про сорт НСД американської селекції «Сельва»

Мої характеристики цього визначного сорту будуть наступними: добре облиствлений, сильний (при гарному догляді ) кущ, цвіте не надто рясно білими квітами, ягода класичної конусоподібної форми, достатньо тверда для транспортування, щільної консистенції , солодко кислого полуничного смаку – одним словом все так правильно у цієї суниці, що аж не цікаво!

Безперечно сорт хороший, помірно розмножується вусами, майже не вражається гнилями, хворобами, та шкідниками (крім слимаків), як на продаж – чудовий сорт! Дійсно як то кажуть комерційний. Та для такого «поціновувача» як я, цей сорт трохи прісний якийсь.

Цей сорт мабуть стане доброю знахідкою для людей, що не люблять «сюрпризи» і хочуть при мінімумі зусиль отримувати стабільний врожай, стабільної суниці.

Lanima, а що тебе не влаштувало у Сельві першого разу, чи може тобі продали зовсім не Сельву? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що ж, давайте поговоримо про сорт НСД американської селекції «Сельва»

Мої характеристики цього визначного сорту будуть наступними: добре облиствлений, сильний (при гарному догляді ) кущ, цвіте не надто рясно білими квітами, ягода класичної конусоподібної форми, достатньо тверда для транспортування, щільної консистенції , солодко кислого полуничного смаку – одним словом все так правильно у цієї суниці, що аж не цікаво!

Безперечно сорт хороший, помірно розмножується вусами, майже не вражається гнилями, хворобами, та шкідниками (крім слимаків), як на продаж – чудовий сорт! Дійсно як то кажуть комерційний. Та для такого «поціновувача» як я, цей сорт трохи прісний якийсь.

Цей сорт мабуть стане доброю знахідкою для людей, що не люблять «сюрпризи» і хочуть при мінімумі зусиль отримувати стабільний врожай, стабільної суниці.

Lanima, а що тебе не влаштувало у Сельві першого разу, чи може тобі продали зовсім не Сельву? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Моя типу сельва гарно родила навесні. Ягоди гарні, на смак звичайні, щось схоже на ольвію. А потім другий раз зацвітала аж у вересні. Врожай був ніякий, ягоди тверді. Тому й викинула. Коли цього року погуглила цей сорт, описи були зовсім не схожі, тому й вирішила, що в мене було щось інше. А ще один хзч середнячок мені ні до чого.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще один хороший сорт НСД який мені поталанило дістати це «Остара»

Характеристика даного сорту практично повторює попередній опис але з невеличкими змінами, а саме : добре облиствлений, сильний (при гарному догляді ) кущ, цвіте не надто рясно білими квітами, ягода класичної форми, але не достатньо тверда для транспортування, натомість значно солодша від Сельви і Королеви Єлизавети. Це має істотне значення саме восени, адже сонця для накопичення цукрів у ягоді значно менше ніж літом, а солодша ягода ( особливо на продаж) стає більш конкурентною.

Так як я вирощую суниці виключно для власного вжитку, то транспортування і товарний вигляд мене зовсім не цікавлять, та щоб бути об*активною, подаю інформацію як можна ширше.

Ще є невеликий мінус відносно розмноження вусами – при більшій вологості вона розмножується краще (це з моїх спостережень). Самопочуття суниці взагалі залежить від того де і як вона росте, тож про це треба буде десь сказати окремо.

Що стосується фото, тут у мене свої правила, не фотографую те, що нічим особливим не вирізняється (ні ягодою, ні цвітом, ні кольором), така суниця схожа на будь який інший сорт різниця тільки в терміні плодоношення і за смаком ягоди (те, що фото все одно не передасть).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Самопочуття суниці на різних грунтах, а також різні способи її вирощування ( де і як вона росте).

Отож задля того щоб отримати гарний урожай соковитих і духмяних ягід, а також надати рослинці як можна кращі умови для росту і плодоношення, потрібно потурбуватися про відповідні агротехнічні прийоми (полив, підживлення, мульчування і тд.).

Можливо для когось це виявиться надто складно, але повірте якщо цього не робити є велика ймовірність, що ягід ви не отримаєте зовсім! Хоча б мінімальну частину від необхідного зробити вам таки прийдеться.

Почнемо з поливу. Найбільше суниця потребує поливу в період початку квітування і на протязі наступного тижня – півтора доки відбувається формування ягід, при посушливій погоді, коли дощів відсутні, треба поливати самостійно, а бо ж отримаєте дрібну не смачну ягоду суниці будь якого сорту, навіть супер великого за характеристикою. Як і чим ви будете поливати не має істотного значення (чи відрами, чи зі шланга), головне щоб земля під кущами суниці була рясно зволожена. Звичайно, якщо полуниця на дачі, а часто їздити не має змоги, то потрібно подбати наприклад про крапельне зрошення тощо.

Наступний важливий аспект – підживлення. Перше підживлення я, як правило, проводжу рано на весні ще по снігу, що тане, це може бути будь яке гранульоване комплексне мінеральне добриво, або ж карбамід , або (якщо не має нічого кращого) хоча б аміачна селітра. Наступне підживлення на початку квітування суниці і далі через кожні 7 – 10 днів ще 2-3 рази. Це робиться задля того,щоб формуючи цогорічний врожай, суниця не надто виснажувалась і мала силу закласти квітки, що стануть ягодами в наступному році, а також для продовження свого виду – випускаючи «вуса». Ремонтантні сорти підживлюють звісно частіше, бо ж і плодоносять вони довше, та в основному все теж саме – після першого мінерального, наступні органічні підживлення. Що означають «органічні», думаю пояснювати не треба, та якщо коров’як чи пташиний послід вам не доступні, спробуйте виготовляти настій із збродженої скошеної трави чи зібраних саме для цієї мети кропиви, кульбаби, чистотілу і тд, і свою ділянку очистите і сировину для органічного добрива роздобудете.

Про способи і методи мульчування, а також про особливості де яких грунтів напишу наступного разу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

– Продовження

Самопочуття суниці на різних грунтах, а також різні способи її вирощування ( де і як вона росте)

Для гарного росту і комфортного самопочуття міжряддя суниці бажано замульчувати. Що таке мульча і для чого вона потрібна? Поясню для ти хто не знає – мульча це бажано органічний матеріал достатньо подрібнений, який захищає попередньо розпушену землю від висихання і перегріву, а також добре зберігає вологу, перешкоджає росту бур*янів та при розкладанні органіки є додатковим способом підживлення, а також береже ягоди від загнивання в дощову погоду чи при надмірному поливі. Мульчою для суниці можуть служити наступні матеріали : подрібнена солома, хвойний опад (підстилка з опалої хвої зібрана у лісі, та треба памя*тати, що вона закислює грунт), скошена трава, лушпиння соняшникового насіння, картон і ще багато органічних матеріалів, а також чорна плівка, чорне агроволокно тощо. Усі ці матеріали для мульчування полегшують вашу працю та покращують самопочуття ваших рослин (наприклад у вашу відсутність) . Тож як видно з вищеописаного від мульчі на грядках лише користь.

Органічну мульчу ми рівномірно розташовуємо у міжряддях суниці шаром у 5-7 сантиметрів і постійно підсипаємо чи підкладаємо на протязі усього сезону. А не органічний мульчівний матеріал використовується трохи по іншому, кущики суниці садять поверх нього, а саме – ділянка підготовлена під посадку суниці розрівнюється та покривається на скільки вистачає цим полотном, а уже по ньому робиться розмітка по визначеній ширині в рядку і між рядком (можна крейдою), потім в місцях де має рости суниця робиться хрестовидний надріз і розгорнувши в цьому місці плівку чи агроволокно, туди у землю і висаджується молодий кущик суниці. По периметру такі матеріали закріплюються різними способами чи прикопуються, щоб вітер не зірвав покриття піддуваючи під них. Далі догляд зводиться тільки до поливів, підживлювань та збирання урожаю. Бур*яни під таким покриттям як правило не ростуть, та при підготовці даної ділянки бажано скористатись системним гербіцидом «напалмом» чи чимось подібним. З мінусів можу назвати розтріскування чорної плівки під впливом атмосферних явищ (сонця, вітру, морозу і тд.) уже на другий рік, а агроволокно ще в пристойному стані, скільки прослужить воно поки не знаю, та воно теж пошкоджується, в основному механічним шляхом.

Так виглядає грядка суниці покрита чорною плівкою на другий рік. Видно землю через розтріскану плівку.

post-6174-0-15875100-1389135553_thumb.jp

А це чорна плівка, що покривала високі грядки,теж за 2 роки, порвалась переважно на кутках (фото зроблені вчора 6.01.2014)

post-6174-0-59393400-1389135382_thumb.jp

Про особливості грунтів для суниці та високі грядки розповім іншого разу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зробила фото деяких суничок НСД у цьому році, перед різдвом, от як вони виглядають:

Так виглядають квіти "Остари", на дворі січень-місяць, а Остара - цвіте!

post-6174-0-48927400-1389222629_thumb.jp

На даному фото трошки видно соснові "лапи", якими я прикриваю свої суниці.

post-6174-0-75277700-1389222689_thumb.jp

Тут маленька "Сельва" у стаканчику,( якщо не встигаю висадити - зимують так) видно "сердечко" з квітковими пуп*янками, ними вона буде цвісти весною.

post-6174-0-19151100-1389222768_thumb.jp

А це "Роман", квітка від холоду втратила рожевий колір.

post-6174-0-51084900-1389222847_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зима, для любителів саду-городу, звичайно "мертвий сезон", та є питання які варто вирішувати зараз.

Наприклад це інформація, саме момент довідатись,що і де можна придбати, замовити на перед, розпитати все у спеціалістів спокійно, без поспіху. Обмінятись досвідом і телефонами (за потреби), адже коли починається сезон садівництва, у мене наприклад, до таких форумів "руки не доходять", я постійно чимось зайнята, до самої ночі, на відповіді усім бажаючим не має часу. Як на те, то саме тоді у людей і виникають питання, а допомогти не можеш.

Тож поділіться своїм досвідом зараз, я б з ВЕЛИЧЕЗНИМ ЗАДОВОЛЕННЯМ поспілкувалась з усіма охочими на тему "садівництво"!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні заглянула до своїх суниць. Цвітуть, хоч плач. Хоч би трохи морозу, а то ж виснажуються даремно тільки. Цілу пригорщу квіток навищіпувала. Вже шкодую, що не зробила тепличку над ними, як планувала спочатку. При такій погоді мабуть суниці до цих пір були би.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Сьогодні отримала перелік сортів фріго саджанців суниці, які можна буде замовити в цьому році. Викладаю його сюди. Мінімальне замовлення в них 300грн., мінімум20кущів одного сорту. Оскільки братиму собі на більшу суму, то можу замовити тим хто хоче взяти по кілька кущиків на розведення. Ціна одного саджанця 5грн.клас розсади А+. З власного досвіду можу підказати, що менше 5 кущиків одного сорту брати не варто. Пізніше викладу таблицю сортів, по якій можна зорієнтуватися в строках достигання. Й окремо таблицю по суниці нейтрального дня

Садженці доступні для замовлення:

o Азия (Asia Strawberry)

o Алиот (Alioth Strawberry)

o Альба (Alba Strawberry)

o Альбион (Albion Strawberry)

o Амулет (Amulet Strawberry)

o Анабланка (Anablanca Strawberry)

o Ананасова (Ananasowa Strawberry)

o Аромас (Aromas Strawberry)

o Бениция (Benicia Strawberry)

o Викода (Vicoda Strawberry)

o Викториани (Viktoriani Strawberry)

o Вима Занта (Vima Zanta Strawberry)

o Вима Тарда ( Vima Tarda Strawberry)

o Горелла (Gorella Strawberry)

o Дарселект (Darselect Strawberry)

o Дероял (Daroyal Strawberry)

o Джоли (Joly Strawberry)

o Диамант (Diamante Strawberry)

o Диана (Dianna Strawberry)

o Донна (Donna Strawberry)

o Дукат (Dukat Strawberry)

o Зенга Гигана (Senga Gigana Strawberry)

o Зенга Зенгана (Senga Sengana Strawberry)

o Индука (Induka Strawberry)

o Йонсок (Jonsok Strawberry)

o Кама (Kama Strawberry)

o Капри (Capri Strawberry)

o Кент (Kent Strawberry)

o Кимберли (Kimberly Strawberry)

o Клери (CleryStrawberry)

o Корона (Korona Strawberry)

o Купидон (Cupid Strawberry)

o Ламбада (Lambada Strawberry)

o Линоса (Linosa Strawberry)

o Маделайн (Madeleine Strawberyy)

o Максим (Maxim Strawberry)

o Маллинг Опал (Malling Opal Strawberry)

o Маллинг Перл (Malling Pearl Strawberry)

o Мальвина (Malwina Strawberry)

o Мармолада (Marmelada Strawberry)

o Мерилин (Marilyn Strawberry)

o Монтерей (Monterey Strawberry)

o Остара (Ostara Strawberry)

o Павана (Pavana strawberry)

o Пандора (Pandora Strawberry)

o Пегас (Pegasus Strawberry)

o Полка (Polka Strawberry)

o Портола (Portola Strawberry)

o Румба, Зумба (Rumba, Zumba Strawberry)

o Сан Андреас (San Andreas Strawberry)

o Симфония (Symphony Strawberry)

o Соната (Sonata Strawberry)

o Таго (Tago Strawberry)

o Тенира (Tenira Strawberry)

o Турига (Thuriga Strawberry)

o Фелиция (Felicita Strawberry)

o Фестиваль (Festival Strawberry)

o Фламенко (Flamenco Strawberry)

o Флоренц (Frolensse Strawberry)

o Хоней (Honeoye Strawberry)

o Шарлотта (Charlotte Strawberry)

o Эверест (Everest Strawberry)

o Эви 2 (Evie 2 Strawberry)

o Эви 3 (Evie 3 Strawberry)

o Элеганс ( Elegance Strawberry)

o Элиани (Elianny Strawberry)

o Эльвира (Elvira Strawberry)

o Элькад (Elkat Strawberry)

o Эльсанта (Elsanta Strawberry)

o Эльсинор (Elsinore Strawberry)

o Ямаска (Yamaska Strawberry)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще трохи інормації про вирощування тут

http://podillyaplant.com/osoblyvosti_tehnologij_vyroshhuvannja.html

й більш детальний опис що таке фріго:

Фріго розсада

Отримується викопкою розсади восени і взимку при середньодобовій температурі не вище + 15. Як

правило - починаючи з листопада місяця. При низьких температурах всі запасні речовини

перетікають в корені, тому листя зрізають повністю. Корені обтрушують від грунту, можлива

фумігація отрутохімікатами від хвороб та шкідників. Розсада сортується в холодному приміщенні,

пакується в поліетиленові мішки й охолоджується. Оптимальна температура зберігання - плюс 1,5

градуси. Тоді сильна розсада не втрачає своїх якостей навіть протягом року, законсервована

власним вуглекислим газом. Чим вища температура - тим коротший термін зберігання. При

температурі понад +5 розсада виходить зі стану спокою і починає ріст.

Сортується переважно на 4 класи:

А++ - рослини з товщиною шийки понад 18 мм - маточні

А+ - понад 15 мм і в середньому 3 рожки - в рік посадки дають урожай 25-30 ягід товарного

розміру з куща

А - понад 12 мм і 1-2 рожки - в рік посадки дають 10-20 ягід товарного розміру

В - понад 8 мм - отримання урожаю в перший рік часто економічно недоцільне (до 10% від

властивого сорту). Але якщо обривати квітконоси взагалі, то в перший рік при хорошому догляді

можемо отримати сильні кущі, які на другий сезон здатні перевершити по урожайності плантації, які

в перший рік плодоносили. Також можна садити ущільнено для дорощування, щоб отримати значно

дорожчу розсаду класу WB.

В продажу найчастіше є клас А, іноді А+. Решту знайти складніше, але можливо.

Плодоношення рослин з фріго розсади відбувається за два місяці після висадки, тому можна

висаджувати її з холодильників в різні строки, щоб отримувати ягоду все літо. Я минулого року

ранній сорт Хоней збирав понад 1,5 місяці - до середини липня. Висаджував в 3 заходи, останній -

5 травня. А посадивши в теплиці влітку можна отримати ягоду навіть на осінь.

Переваги: приживання до 100% за рахунок накопичення в кореневій системі великого запасу

поживних речовин, садіння в зручні строки, матеріал без листя містить менше хвороб, ціна

прийнятна і транспортування просте. зберігається компактно.

Недоліки: неповна віддача урожаю в перший рік, хоча в розвинених країнах часто тільки 1 рік і

тримають суницю на полі. Посадили фріго - забезпечили догляд, полив, живлення, зібрали урожай

до 10т/га - зібрали перші розетки для вирощування розсади в касетах - переорали плантацію -

восени нову розсаду знову заморозили і поклали на зберігання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, фріго не поганий варіант, є свої переваги, правда бувають і негативні моменти. Головне, щоб був порядним постачальник даної продукції. Особисто я волію купувати нові для мене сорти не великими партіями, тому, що не знаєш яким цей сорт виявиться насправді, які його характеристики підтвердяться, а які не проявлятся зовсім. Часто справа буває не в обмані покупця, а в тому, що різний клімат, склад грунтів, догляд і тд.,а отже і смак і розмір може бути іншим, а ще не факт, що розхвалений кимось сорт сподобається вам так само .

А щодо асортименту, в мене є питання. Взагалі, я б взяла ще кілька сортів та усі по 5 шт, що скажеш ,lanima, є можливість це влаштувати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щось мій пост не запостився))), мабуть знову нет глюкає. Оля можливість взяти по пару кущів буде. Поскільки я всерівно хочу все й одразу, то підлаштуюся під замовлення. Що точно візьму, так це фламенко, еві й ще портоли. Бо моя до морозів рясно родила й пішла в зиму дуже ослаблена.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...