Перейти до змісту

Вирощування суниці нейтрального дня


lanima

Рекомендовані повідомлення

ось так виглядатимуть саджанці фріго клубніки, які я замовлятиму. Сьогодні забрала пробну партію для вигонки в теплиці. Кущики просто шикарні, шийки товсті, деякі більше на WB схожі. Якщо вторічні класу А росли як на дріжджах, навіть не уявляю, як ростимуть ці, класу А+

post-16086-0-58548900-1391871337_thumb.j

post-16086-0-07779800-1391871375_thumb.j

post-16086-0-33072200-1391871413_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 169
  • Створено
  • Остання відповідь

Дякую за поради, я сама часто думаю додати піску на грядки. Бо мали дачу в Жабці, де пісок. То самі пару відер зараз вибирали суниць, і люди помагали. Цієї весни так і зроблю, як раз маю на пересадку суниці із сусідньої грядки, постараюся купити агроволокно. Не знаю як на ваших грядках прикінці літа почувалися суниці, але в мене під землею робили кубла борозняки та багато посохло суниць, хоча й кропила землю від паразитів. Боюся, щоб цього разу таке не повторилося.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

При посадці розсаду на кілька годин замочіть в актарі чи чомусь схожому . Вистачає на сезон, випади одиничні. Старі кущі полити під корінь розведеним по інструкції розчином. Але там багато треба, не менше літра під кущ. Якщо кущі великі то до двох. Я вторік свої дрібноплідні суниці проливала, допомогло.Позавторік через борозенників майже всю дрібноплідну втратила, то вже вторік грошей не шкодувала.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за поради, я сама часто думаю додати піску на грядки. Бо мали дачу в Жабці, де пісок. То самі пару відер зараз вибирали суниць, і люди помагали. Цієї весни так і зроблю, як раз маю на пересадку суниці із сусідньої грядки, постараюся купити агроволокно. Не знаю як на ваших грядках прикінці літа почувалися суниці, але в мене під землею робили кубла борозняки та багато посохло суниць, хоча й кропила землю від паразитів. Боюся, щоб цього разу таке не повторилося.

На глинисту землю треба не просто пісок додати, а поживний грунт! Яка пожива рослині на глині і на піску? Потрібно внести компост, можливо торф, перегній або ж просто "жирний" чорнозем.

Що таке борозняки? Це личинки хруща? Якщо так, то це проблема. Допомагає полив під корінь розчином "Актари", а також попередній посів і перекопка грядки з зеленою масою сидерату, такого як гірчиця, люпин і тд.

За подяку - будь ласка, звертайтесь. Приємно, коли твій досвід комусь допоміг.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось ще інформація з профільного форуму.

Є два періоди підвищеної діяльності личинки хруща.

Це травень, коли голодна личинка після зимової сп"ячки починає жор, та вересень, коли

після жаркого періоду личинка наїдається на зиму.

Тільки в цей період личинка хруща є вразливою, так як піднімається з глибоких шарів

грунту в більш мілкі.

Період розкладу хлорпірифосу 2-3 місяці. Тому сорти звичайного плодоношення

зазвичай обробляють у вересні а сорти нейтрального дня у травні.

Звичайно краще внести препарати для боротьби із личинкою хруща при підготовці

грунту перед посадкою, хоча би за 3 дні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Продовжую опис сортів з сайту прдавця. . .

МОНТЕРРЕЙ

Monterey вывели в 2001 году в результате скрещивания сорта Albion и специального отбора "Cal 97.85-6". Впервые плоды были выращены в 2002 году на территории экспериментального сада Wolfskill Калифорнийского университета вблизи Winters (штат Калифорния).

Качество ягод

Ягоды Monterey имеют продолговатую и несколько коническую форму. Большие по размеру и приятные на запах. Поверхность плодов неравномерна и насыщенного темно-красного цвета, но с очень слабым блеском.

Урожайность

Клубника Monterey славится высокими показателями урожая. Плоды очень сладкие и хорошие по качеству. Мякоть плода достаточно жесткая с тонкой текстурой и средним сочностью.post-16086-0-31641000-1392031344_thumb.j

ОСТАРА

Остара – голландский ремонтантный сорт клубники. Выведен в 1969 году. Неприхотливых и нетребовательных к почве и климату. Плоды средней величины, ширококонические, однотонные, светло-красные, блестящие, вкусовые качества высокие, напоминает лесную землянику. Ягода мягкая и нетранспортабельная. . Зимостойкость высокая.

Кусты достаточно высокие, лист темно- зеленый, высокий, но сама листовая пластинка не крупная, цветоносы тоже длинные- под тяжестью ягод могут наклониться к земле. Усов много. Засухоустойчив по кустам, а вот ягода не плотная, не транспортабельная, в самую жару может сбрасывать семена, от чего внешний вид совсем теряется. Цветоносов много, от чего размер ягоды тоже меньше.

Для дома супер, для бизнеса не подходит

post-16086-0-76901100-1392031450_thumb.j

ПОРТОЛА

Portola - новейший сорт клубники нейтрального дня из Калифорнии. По многим характеристикам сорт очень похож на сорт Альбион.

Качество ягод

Этот сорт клубники непревзойденный на вид. Ягоды большой, округло-конической формы с незабываемым ароматом, поскольку содержание сахара достаточно низкое. Каждая ягода ярко-красного цвета с прекрасным глянцевым покрытием. Кожица ягод очень прочная, а структура достаточно жесткая.

Урожайность

Клубника Portola имеет высокие показатели урожая. Это достигается за счет создания крупных ягод практически из каждого цветка. Даже растения, перезимовавшие приносят большое количество плодов. Измеряно, что доходность Portola на 25% выше, чем Albion.

post-16086-0-61477000-1392031644_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

lanima,

звідки розсада,сайт? що порекомендуєте на весну, чи замовлення лише фріго?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Розсада з польщі, італії, голландії. Замовляю ось тут. http://novosad.in.ua/sazhentsy/klubnika

це наші, волинські хлопці возять. Можна знайти дешевше, але кілька разів стикнулася з тим що розсада не відповідає заявленому класу. Платила за А+, а отримувала відвертий В клас(найнижчий). Тому замовляю тут. Вторік весною поїхали з чоловіком до них на склад й на місці взяли. Брала на тисячу гривень, то не хотіла ризикувати. Коли бачиш, що береш, воно якось спокійніше.

Цього року братиму собі в основному нейтрали. З звичайних тільки мальвіну, вікоду(це надпізні сорти) й амулет( його на форумі розхвалили, що дуже смачний)

на весну можете замовити будь-який сорт, що є на сайті. Фріго-це вид розсади. В звичайній зеленій розсаді посадженій весною потрібно обривати квітконоси, урожай буде тільки на слідуючий рік. Фріго родитиме вже цього року. Я вторік спробувала обидва варіанти. На частині фріго видалила квітконоси, на частині лишила. Там де лишила, кущики були трохи слабші, пізніше й менше пускали вуса. Але ж були з гарними ягодами! Там де квітконосів не було кущі напускали море вусів, що добре, якщо треба багато саджанців. Для себе вирішила, що видалятиму квітконоси на 3-5 саджанцях з 20. На осінь з них буде до сотні зелених саджанців, достатньо для невеликої грядки. А решта нехай родить.

Обов'язково потрібно видаляти квітконоси на суницях нейтралах, приблизно до початку червня Тоді кущ швидко росте й , коли звичайних суниць вже нема , дає гарний врожай до пізньої осені. Проте знову ж таки, якщо у вас тільки нейтрали(на балконі наприклад)))) можна не видаляти. Кущ розростатиметься повільніше, але ягоди будуть постійно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мінімальне замовлення в них 300грн., мінімум20кущів одного сортуамо

на балкон не цікавить, це в село батькам, потрібно замінити старі...

які сорти ви братимите щоб підлаштуватися під ваше замовлення? до якого числа потрібно замовити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За плодові дерева дзвоніть питайте. Я собі тільки клубніку братиму. Приблизно так: амулет, вікода, віма занта, дероял, кама, максим, мальвина. Це звичайні. При виборі орієнтувалася на опис смаку, вибирала десертного напряму. Проте в мене вдома вже є сортів п'ятнадцять. Й такі що на варення, щоб ягоди були плотні, вже є. Найкраще підходять сорти молінг пандора, мальвіна. З нейтралів братиму еві2, фламенко, портола, ельсіноре, шарлотта, остара, ліноса, капрі, діамант, аромас.

Це як манія, чуєш про новий сорт й в голові спалахує велика лампочка "ХОЧУ! " вторік заради розсади прийшлося пожертвувати новими туфлями)))) бажання мати саджанці білої клубніки перемогло бажання покрасуватися в обновці.

Замовити можна орієнтовно до 15 березня. Якщо буде ще дуже холодно, то до 30.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хочу замовити кущиків 40 фріго А+,щоб посадити в селі.можна якось із вами скооперуватися?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мої фріго через тиждень після посадки

post-16086-0-08853200-1392621980_thumb.j post-16086-0-60127000-1392622019_thumb.j post-16086-0-44852200-1392622052_thumb.j

Й кущик з домашньої розсади, занесений в будинок після різдва post-16086-0-66717800-1392622209_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мене часто питають, чи можна вирощувати суниці на балконі, на підвіконні. Ось декілька реальних фоток які схом'ячила з профільних форумів. Відрами клубніки, звичайно, не буде. А побавити себе чи діток цілком можливо.

post-16086-0-66406500-1392622833_thumb.j

post-16086-0-34533200-1392622862_thumb.j

post-16086-0-76478900-1392622887_thumb.j

post-16086-0-84250700-1392622907_thumb.j

post-16086-0-22705500-1392622950_thumb.j

post-16086-0-29359400-1392622972_thumb.j

post-16086-0-84817000-1392623012_thumb.j

post-16086-0-73104900-1392623045_thumb.j

post-16086-0-78580800-1392623099_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мої досягнення минулого літа. Догляд був: полити бо скоро сіно буде))). Цього року буду старатися як слід.

post-16086-0-36144700-1392626042_thumb.j

post-16086-0-21449600-1392626059_thumb.j

post-16086-0-70803700-1392626214_thumb.j

post-16086-0-41513000-1392626242_thumb.j

post-16086-0-16697800-1392626351_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Моя дружина надивилася ваших фоток й собі хоче плантацію на балконі влаштувати. Порадьте, які сорти краще взяти. Чи можна буде у вас замовити 25-30штук?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щось радити дуже невдячна справа. В кожного свій смак. Спробуйте для початку еві, фламенко, монтеррей, капрі. Вони досить невибагливі до догляду. Якщо все вийде, можна буде додати якийсь сорт з рожевими квітами для краси.

Коли вирішите, який сорт хочете, напишіть в приват. Замовити можна до 15 березня, ще є час подумати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Звичайно можна. Напишіть, які сорти хочете й по скільки штук.

хочу замовити наприклад 5 сортів по 10 кущиків фріго на ваш вибір.чи може взагалі купити у вас?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене можна буде купити літом розсаду в горщечках. Фріго я собі замовляю. Й заодно всім бажаючим. Грошової вигоди з того не матиму. Але буде можливість замовити більше сортів по менше саджанців, бо по 20 штук кожного багато не накупляєшся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На рахунок сортів писала постом вище. Це якщо хочете суниці нейтрального дня.

Якщо звичайні, мені подобаються альба, клері, молінг пандора, мальвіна. Це з тих що в мене вже кілька років родять. Цього року хочу ще ці: амулет, вікода,

віма занта, дероял, кама, максим. Це все польська, італійська селекція.

Коли потепліє, з'явиться можливість замовити з Харкова розсаду в горщечках українських й російських селекціонерів. Наприклад той же зефір чи русанівку. Транспортабельності в них нуль. Зате який смак і аромат.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за інформацію. Ще таке питання. є лотки схожі на той, що у вас на фото. Довжина 80см. Скільки саджанців поміститься в один? Грунт будемо купувати. Може ви надаєте якомусь перевагу? Зараз розсаду можна купити чи потрібно чекати до середини березня? Якщо можна зараз, досвічувати її потрібно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В такий лоток можна посадити 4-5 кущиків суниць. Грунт беру звичайний, для розсади. Можете пошукати грунт пп Кардаш, для розсади.

До речі в нього є гарна стаття про вибір грунтів. http://kardash.com.ua/substrat_vybor1.htm

зараз розсаду можна замовити, якщо відізветься ще хтось на двадцять кущиків. Досвічувати вже не потрібно, дні достатньо довгі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...