Перейти до змісту

Укусила собака, как правильно поступить !


koljangm

Рекомендовані повідомлення

Брати ту собаку і везти на аналізи, не мучатись до неділі, і у випадку чого щоб не втратити час ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 110
  • Створено
  • Остання відповідь
Я не в курсі, звичайно, а чи не можна псінку відразу на аналізи доставити???

Нельзя, за псинкой можно только понаблюдать недели 2, если не сдохнет - бешенства нет.

Хорошая, поучительная история - нефик соватся по чужим дворам без хозяина.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

koljangm, ну шо ти кіпішуєш :), ну ясно ж тобі сказали - потрібно просто послідкувати за собакою. Зі сказом вона не проживе. А якщо не здохне, то й нема чого свій організм бякою травити.

Переглянь і розслабся :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

але вакцину - тільки у стаціонарі, коли я сказав вибачте не можу по особистим причинам -ТОДІ ПИШІТЬ ВІДМОВУ ПИСЬМОВУ.

Тому що вакцина має купу серйозних побічних впливів на організм. І вимагає певних обмежень. Ніхто не візьме на себе таку відповідальність. Мою подругу вкусила вулична собака, і вона була в стаціонарі на період вакцинації.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На випадок, якщо виявиться, що собака таки скажена...

koljangm, в мене є невеличкий список людей... ми могли б домовитися, що Ви за оплату трохи покусаєте їх перед тим, як пройдете курс лікування?

:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікава ви людина. Ви що чекаєте, що тут вас почнуть просити і вмовляти, щоб лягли і лікарню? Не серйозно якось до здоров"я свого ставитесь, взагалі. Чи може я неправельно зрозуміла ваш пост, хоча там важко щось зрозуміти, що ви хочете.

Є люди у яких слова випереджають думки чи те що вони не читали і не вникли люблять тяв тявк писати. . Нічого ви не зрозуміли правильно і ваші пости я помятаю в своїх інших темах - те саме - тявк без вникнення в ситуацію і не по суті. Мені дійсно зараз не легко, а все що хочу знати, це чи здохну я після 10 днів якщо зараз не зроблю вакцину от і все! І заодно дізнатися чи робив хтось вакцини без стаціонару можливо найдуться такі люди. Нікого і нічого я не прошу мене вмовляти, зараз дійсно не ляжу навіть якщо загроза смерті буде в стаціонар , на те свої причини, діти дома голодні , батьки нездорові , я вию як вовк у ночі і всіх налякаю і т д і т с і інше я не буду пояснювати. Тільки одне хочу взнати чи права була та бабка в травмпункті коли сказала , можете поспостерігати за песом 10 днів , а от чи пізно робити вакцину чи ні буде - вона нічого не сказала

Які пости такі і тявкання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та ну, чоловік переживає, в мене була схожа ситуація, якось повертаюсь в пятницю вечором з відрядження (звичайно під "шафе") на прохідній кантори де працював не побачив нашого пса (німецька вівчарка), наступив на нього (той спав) і відчув укус в сідницю. Відбився від пса, пощупав задницю ... вродь нормально всьо ... та й пішов домів. Прийшов зняв штани - дивлюся в дзеркало ... а там все серйозно . Зібрався ... попер в травмпункт в другу лікарню , в лікарні зробили укол від столбняка .... запитали адресу пса, тре мол його забрати на обстеження , я віднєкався і пішов домів. Дома відразу ж в гугл .... начитався про собачий сказ ..... паніка .... Звоню до директора кантори де працював і де той пес охороняв територію (а вже було опів на першу ночі) =)))) і кажу ... Доброї ночі ... мене Пальма вкусила ==))))) .... директор в шоці =))) ... питає а куда ... кажу в сідницю =))) .... і торочу йому ... що може собака має сказ і її тре на експертизу ....він мене відговорив ... так я теж за собакою спостерігав два тижні ....у вихідні приходив і розпитував сторожів .... чи в Пальми добрий аппетит ... як вона себе почуває =)))))) ..... отака буває паніка =)))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На випадок, якщо виявиться, що собака таки скажена...

koljangm, в мене є невеличкий список людей... ми могли б домовитися, що Ви за оплату трохи покусаєте їх перед тим, як пройдете курс лікування?

:)

То тільки через 10 днів. Бо значиться, якщо собака здохне, то ТС ядовитий, може кусати з гарантією. :0151:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Спостерігайте за собакою, як писали вище. Якщо ви такий панікер, то тоді лягайте на стаціонар, лікарі не винні у них такі приписки, постанови.

До речі уколи будуть робитися в живіт, досить неприємні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Спостерігайте за собакою, як писали вище. Якщо ви такий панікер, то тоді лягайте на стаціонар, лікарі не винні у них такі приписки, постанови.

До речі уколи будуть робитися в живіт, досить неприємні.

здається 44 уколи. якщо заплатиш дорожче то дадуть лише 6 у верхню частину руки.

як на мене... дзвони до того хазяїна, сам ставай за парканом і дивись, нехай дасть йому попити води... якщо не питиме чи втікатиме, відразу в лікарню і не видумуй!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі уколи будуть робитися в живіт, досить неприємні.

здається 44 уколи.

це було колись :)
В каких случаяхнеобходимавакцинация

Общую вторичную профилактику (вакцинопрофилактику) начинают немедленно при:

• всех укусах, царапинах, ослюнении кожных покровов и слизистых оболочек, нанесенных явно бешеными, подозрительными на бешенство или неизвестными животными;

• при ранении предметами, загрязненными слюной или мозгом бешеных или подозрительных на бешенство животных;

• при укусах через одежду, если она повреждена зубами;

• при укусах через тонкую или вязаную одежду;

• при укусах, ослюнении и нанесении царапин здоровым в момент контакта животным, если оно в течение 10-дневного наблюдения заболело, погибло или исчезло;

• при укусах дикими грызунами;

• при явном ослюнении или повреждении кожных покровов больным бешенством человеком.

Когда прививку делать не надо

Прививки не проводят:

• при укусах через неповрежденную плотную или многослойную одежду;

• при ранении не хищными птицами

• при укусах домашними мышами или крысами в местностях, где бешенство не регистрировалось последние 2 года;

• при случайном употреблении термически обработанного мяса и молока бешеных животных;

• если в течение 10 дней после укуса животное осталось здоровым.

• при укусе животным за 10 дней и более до их заболевания;

• при ослюнении и укусах легкой и средней тяжести, нанесенными здоровыми в момент укуса животными, при благоприятных данных (в данной местности не встречается бешенство, изолированное содержание животного, укус спровоцирован самим пострадавшим, собака вакцинирована против бешенства). Однако, в этом случае за животным устанавливают 10-дневное ветеринарное наблюдение с тем, чтобы начать прививки в случае проявления у него признаков бешенства, а также гибели или исчезновения;

• при спровоцированном ослюнении неповрежденных кожных покровов неизвестным домашним животным в благополучных по бешенству областях;

• в случаях контакта с больным бешенством человеком, если не было явного ослюнения слизистых оболочек или повреждения кожных покровов.

Порядок вакцинации

Активную иммунизацию начинают немедленно. Вакцину вводят внутримышечно по 1 мл 5 раз: в день инфицирования, затем на 3, 7, 14 и 28-й день). ВОЗ рекомендует еще и 6-ю инъекцию через 90 дней после первой.

Про Інструкції... знайшов щось таке на сайті МОЗ

Наказ від 15.04.2004 №205 "Про удосконалення заходів профілактики захворювань людей на сказ"

Версія для друку

Документи, що змінюють даний документ

Наказ від 29.11.2007 № 757 Про внесення змін до наказу МОЗ України від 15.04.2004 №205 "Про удосконалення заходів профілактики захворювань людей на сказ"

Статус: Чинний triz.gif

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ НАКАЗ 15.04.2004 N 205 м.Київ Про удосконалення заходів профілактики захворювань людей на сказ

В останні роки в Україні значно погіршилася епізоотична ситуація зі сказу. Активні вогнища природного типу цієї особливо небезпечної інфекції практично існують на всій її території, більшість яких реєструється в Чернігівській, Сумській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій та Луганській областях. Відзначається підвищена захворюваність на сказ серед собак, котів та сільськогосподарських тварин, що, в першу чергу, є показником епізоотичного неблагополуччя серед диких тварин. Ускладнює ситуацію зростання в населених пунктах кількості безпритульних собак та котів, незадовільний стан боротьби з ними, неповне охоплення профілактичними щепленнями домашніх тварин, порушення правил утримання їх власниками. Все це є передумовою формування осередків сказу міського типу. У зв'язку з погіршенням епізоотичної ситуації із сказу збільшилась загроза виникнення і розповсюдження цієї інфекції серед населення.

По медичну допомогу з приводу укусів тваринами щороку звертаються близько 110 тис. осіб, з них майже 20 тисяч отримують антирабічні щеплення.

Протягом останніх років в Україні реєструються поодинокі випадки захворювань на сказ серед людей, виникнення яких було пов'язане з несвоєчасним зверненням потерпілих від укусів тваринами по медичну допомогу. Мало місце несвоєчасне призначення антирабічних щеплень (Донецька область) або неякісне їх проведення (Київська область).

З метою удосконалення заходів профілактики захворювань людей на сказ

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Примірне положення про центр антирабічної допомоги (додається).

1.2. Методику організації та надання антирабічної допомоги (додається).

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державних адміністрацій:

2.1. Створити в Автономній Республіці Крим, областях та містах Києві та Севастополі центри антирабічної допомоги на базі одного з лікувально-профілактичних закладів, який має в своєму складі травматологічне відділення (хірургічні відділення). Строк - II кв. 2004 року.

2.2. Виділити в кожному районі (місті) відповідальних за надання антирабічної допомоги населенню лікарів-травматологів (хірургів), які працюють в травматологічних пунктах (кабінетах), а в разі їх відсутності в хірургічних кабінетах (відділеннях) - закріпити за ними середніх медичних працівників та визначити порядок їх роботи.

2.3. Забезпечити наявність у лікувально-профілактичних закладах, які надають антирабічну допомогу, необхідної кількості антирабічних препаратів.

2.4. Передбачити наявність ліжок у травматологічних (хірургічних) відділеннях для госпіталізації осіб, які потребують проведення курсу щеплень в стаціонарних умовах, а також боксів в інфекційних лікарнях (відділеннях) для надання медичної допомоги хворим на сказ.

2.5. Забезпечити контроль за призначенням та проведенням антирабічних щеплень особам, які звертаються в лікувально-профілактичні заклади з приводу укусів тварин, з додержанням вимог відповідних інструкцій щодо використання антирабічних препаратів.

2.6. Забезпечити підготовку та перепідготовку на семінарах не менше 1 разу у 3 роки лікарів-травматологів (хірургів), які відповідають за надання антирабічної допомоги населенню в районах (містах) на базі центрів антирабічної допомоги з питань організації та проведення антирабічного лікування, а також семінарів для дільничних лікарів-терапевтів, медичних працівників сільських амбулаторій і фельдшерсько-акушерських пунктів з питань клініки, діагностики, епідеміології та профілактики сказу - на базі одного з лікувально-профілактичних закладів.

2.7. Забезпечити доставку патологічного матеріалу від осіб, які загинули від сказу, та з підозрою на сказ до Інституту епідеміології і інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського АМН України (за згодою).

3. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державних адміністрацій, головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, водного, залізничного, повітряного транспорту:

3.1. Забезпечити контроль за роботою лікувально-профілактичних закладів, на які покладено надання антирабічної допомоги населенню відповідно до Методики організації та надання антирабічної допомоги.

3.2. Здійснювати щорічний аналіз стану надання антирабічної допомоги населенню та заходів профілактики сказу, інформацію надсилати на місця.

3.3. Забезпечити своєчасне подання до Міністерства охорони здоров'я України та Центральної санепідстанції МОЗ України оперативної інформації про кожний випадок захворювань на сказ та копій карт епідеміологічних обстежень.

3.4. Посилити проведення санітарно-освітньої роботи серед населення з питань профілактики сказу у засобах масової інформації.

4. Головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, водного, залізничного, повітряного транспорту:

4.1. Забезпечувати контроль за наявністю антирабічних вакцин та за умовами їх зберігання і дотримання холодового ланцюга в лікувально-профілактичних закладах, на які покладено надання антирабічної допомоги.

4.2. Спільно з установами державної ветеринарної медицини та іншими зацікавленими службами забезпечити проведення комплексу заходів з профілактики захворювань людей на сказ, відповідно до Комплексної програми основних заходів профілактики та боротьби зі сказом в Україні на 2000 - 2010 роки, затвердженої спільним наказом Державного департаменту ветеринарної медицини та Міністерства охорони здоров'я України від 01.12.2000 N 43/315.

4.3. Надсилати до органів виконавчої влади інформацію про епідемічну та епізоотичну ситуацію із сказу, заслуховувати її на засіданнях надзвичайних протиепідемічних комісій.

4.4. Здійснювати аналіз епідемічної та епізоотичної ситуації зі сказу з розробкою відповідних профілактичних заходів.

4.5. Забезпечити проведення для лікарів-епідеміологів не менше 1 разу у 3 роки семінарів з питань епідеміології та профілактики сказу на базі обласних (міських) санепідстанцій.

5. Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського АМН України

(Сельнікова О. П.) за згодою:

5.1. Забезпечити надання органам та закладам охорони здоров'я науково-методичної, консультативної та практичної допомоги з питань антирабічної допомоги та профілактики сказу.

5.2. Проводити лабораторні дослідження патологічного матеріалу на сказ від осіб, яким клінічно встановлено діагноз "сказ".

6. Центральній санепідстанції МОЗ України (Некрасова Л. С.) забезпечити надання установам державної санепідслужби організаційно-методичної, консультативної та практичної допомоги з питань профілактики сказу.

7. Департаменту організації медичної допомоги населенню (Жданова М. П.), Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду (Бережнов С. П.), Центральній санітарно-епідеміологічній станції МОЗ України (Некрасова Л. С.) здійснювати щорічний аналіз епідемічної та епізоотичної ситуації зі сказу, стану антирабічної допомоги населенню, інформацію надсилати на місця.

8. Контроль за виконанням наказу покласти на директорів Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду Бережнова С. П. та Департаменту організації медичної допомоги населенню Жданову М. Н

9. Вважати таким, що втратив чинність, наказ МОЗ УРСР від 12.08.75 N 415 "Про заходи профілактики сказу серед людей в Україні".

10. Вважати таким, що не діє на території України, наказ МОЗ СРСР від 05.06.75 N 540

"О профилактике заболеваний бешенством".

Міністр А.В.Підаєв

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом Міністерства

охорони здоров'я України

від 15 квітня 2004 р. N 205

ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ЦЕНТР АНТИРАБІЧНОЇ ДОПОМОГИ

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Функції Центру антирабічної допомоги (надалі - Центр) покладаються в Автономній Республіці Крим, в кожній області, в містах Києві і Севастополі на травматологічне відділення одного з лікувально-профілактичних закладів.

Створення Центру оформлюється наказами Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій.

1.2. Центр у своїй діяльності керується діючим законодавством України, наказами, інструктивно-розпорядчими документами Міністерства охорони здоров'я України, наказами і розпорядженнями Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій і головного лікаря лікувально-профілактичного закладу, на який покладено функції Центру, цим Примірним положенням та Положенням про Центр.

1.3. Функції керівника Центру покладаються наказом головного лікаря на лікаря-травматолога (лікаря-хірурга), який пройшов підготовку з організації і надання антирабічної допомоги.

1.4. Центр працює в тісному контакті з лікувально-профілактичними закладами, санітарно-епідеміологічними станціями, закладами державної ветеринарної медицини.

1.5. Центр у своїй діяльності підзвітний керівнику закладу охорони здоров'я і подає в установленому порядку звіт про свою роботу як підрозділ лікувально-профілактичного закладу.

1.6. Матеріально-технічне забезпечення Центру здійснюється керівником закладу у складі якого функціонує Центр.

2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І ФУНКЦІЇ ЦЕНТРУ

2.1. Центр здійснює координаційну, організаційно-методичну, консультативну і практичну допомогу лікувально-профілактичним закладам, на які покладено надання антирабічної допомоги населенню.

2.2. Здійснює, надання медичної допомоги особам, які звертаються з приводу укусів, подряпин, заслинень їх тваринами і при потребі призначає і проводить курс антирабічних щеплень.

2.3. Організовує і проводить семінари з підготовки і перепідготовки лікарів-травматологів (хірургів) лікувально-профілактичних закладів, на які покладено надання антирабічної допомоги населенню.

2.4. Бере участь в організації і проведенні заходів з профілактики сказу на території, яку обслуговує.

2.5. Здійснює разом з відповідною санітарно-епідеміологічною станцією щорічний аналіз стану надання антирабічної допомоги населенню, епідемічної та епізоотичної ситуації зі сказу, готує і надсилає відповідні інформаційні листи на місця.

2.6. Здійснює постійний зв'язок з питань організаційно-методичної допомоги з Інститутом епідеміології і інспекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського АМН України.

2.7. Організовує і проводить санітарно-освітню і роз'яснювальну роботу серед населення щодо профілактики сказу з використанням засобів масової інформації цих питань.

3. ПРАВА ЦЕНТРУ

3.1. Центр має право:

3.1.1. Користуватися необхідною інформацією від лікувально-профілактичних закладів, санітарно-епідеміологічних станцій з питань надання антирабічної допомоги, профілактики сказу.

3.1.2. Залучати за домовленістю в разі необхідності для надання консультативної допомоги фахівців інших лікувально-профілактичних закладів.

3.1.3. Виносити на розгляд органу охорони здоров'я питання щодо надання антирабічної допомоги населенню.

Директор Департаменту

організації медичної допомоги населенню М. П. Жданова

Директор Департаменту державного

санітарно-епідеміологічного нагляду С. П. Бережнов

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом Міністерства

охорони здоров'я України

від 15 квітня 2004 р. N 205

МЕТОДИКА

ОРГАНІЗАЦІЇ ТА НАДАННЯ АНТИРАБІЧНОЇ ДОПОМОГИ

1. Першу медичну допомогу особам, які звертаються з приводу укусів, подряпин, заслинень будь-якими тваринами, а також особам, які отримали ушкодження шкіряних покривів і попадання інфікованого матеріалу на слизові оболонки при розтині туш тварин, що загинули від сказу, або при розтині трупів людей, які померли від сказу, надають лікувально-профілактичні заклади.

При зверненні (направленні) особи, яка постраждала, у разі потреби призначається курс лікувально-профілактичної імунізації проти сказу і проводиться в травматологічних пунктах (кабінетах), а при їх відсутності - в хірургічних кабінетах або хірургічних відділеннях,

Керівники лікувально-профілактичних закладів, на базі яких є травматологічні пункти (кабінети), а при їх відсутності хірургічні кабінети (відділення), забезпечують підготовку і перепідготовку лікарів-травматологів, лікарів-хірургів з питань надання антирабічної допомоги; виділяють лікарів-травматологів або лікарів-хірургів, які відповідають за організацію та надання антирабічної допомоги, передбачують в графіках їх роботи години для здійснення вказаних функцій.

2. Районні (міські) санітарно-епідеміологічні станції на підставі отриманих Екстрених повідомлень про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення (облікова форма N 058/о), проводять епідеміологічне розслідування кожного випадку звернення і здійснюють комплекс заходів з профілактики сказу.

3. Лікувально-профілактичні заклади при зверненні осіб з приводу укусів, подряпин, заслинень будь-якими тваринами, а також осіб, які одержали ушкодження шкіряних покривів і мало місце попадання інфікованого матеріалу на слизові оболонки при розтині туш тварин, які загинули від сказу, або при розтині трупів людей, які померли від сказу, забезпечують:

3.1. Першу медичну допомогу особі, яка постраждала, для чого ретельно промивається рана, подряпини, садна, заслинені місця струменем води з милом, обробити краї рани 70° спиртом або 5 % настоянкою йоду, накласти стерильну пов'язку. Краї рани на протязі 3-х днів не висікають і не зашивають, за винятком ушкоджень, що потребують спеціальних хірургічних втручань за життєвими показаннями;

- при численних ранах після попередньої обробки рани накладаються декілька навідних швів;

- з метою зупинення зовнішньої кровотечі проводиться прошивання судин, які кровоточать.

3.2. Екстрену профілактику правця у відповідності з Інструкцією зі специфічної профілактики правця.

3.3. Направлення особи, яка постраждала до травматологічного пункту (кабінету), а при його відсутності до хірургічного кабінету або хірургічного відділення лікарні для призначення та проведення курсу антирабічних щеплень.

3.4. Передачу на кожну особу, яка звернулася, телефонограми і письмово Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення (облікова форма N 058/о) до санепідстанції за місцем звернення та проживання особи, яка постраждала.

В обліковій формі N 058/о додатково зазначається:

у пункті 1 - локалізацію, глибину рани, характер ушкоджень та кількість укусів;

у пункті 9 - обставини укусу, а якщо тварина відома - її вид, масть, кличку, щеплена чи нещеплена проти сказу. Зазначити прізвище, ім'я, по батькові та адресу власника тварини;

у пункті 10 - зазначити характер наданої медичної допомоги, призначений курс антирабічних щеплень (для ЛПУ, де вони призначаються), дату взяття тварини під ветеринарний нагляд.

3.5. Інформування кожного, хто постраждав, про можливий ризик захворювання на сказ та наслідки відмовлення від щеплень і термінах спостереження за твариною.

4. Травматологічні пункти (кабінети), а при їх відсутності хірургічні кабінети або хірургічні відділення, на які покладено надання антирабічної допомоги, забезпечують:

4.1. При первинному зверненні особи, яка постраждала, надання їй першої медичної допомоги (як зазначено у пп. 3.1 і 3.2), в оперативному порядку передачу телефонограми і на протязі 12 годин направлення письмово Екстреного повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення (облікова форма N 058/о) до санепідстанції за місцем звернення та проживання особи, яка постраждала.

4.2. Заповнення на кожну особу, яка постраждала, Карти звернення за антирабічною допомогою (облікова форма N 045/о) у двох примірниках, один з яких направляється до територіальної санепідстанції.

Облік осіб, які звернулися за антирабічною допомогою, здійснюється у Журналі обліку інфекційних і паразитарних захворювань (облікова форма N 060/о).

4.3. Проведення курсу антирабічних щеплень призначається у відповідності з діючими інструкціями щодо застосування антирабічних препаратів, в т. ч. в обов'язковому порядку в суботу, неділю та святкові дні.

4.4. Госпіталізацію наступних категорій, які постраждали, для проведення щеплень в умовах стаціонару:

- осіб, яким призначено комбінований курс щеплень;

- осіб, які мешкають у сільській місцевості;

- осіб, яким призначено повторний курс щеплень;

- осіб, з обтяженим анамнезом (неврологічним, алергологічним та іншим);

- вагітних;

- осіб, щеплених менше 2 місяців тому, від інших інфекційних хвороб.

4.5. Відкоригування курсу щеплень на підставі повідомлення установи державної ветеринарної медицини про результати спостереження за тваринами або повідомлення санепідстанції про результати лабораторного дослідження патологічного матеріалу від загиблих або забитих тварин.

4.6. Інформування територіальної санепідстанції у випадку:

- переїзду на інше місце проживання особи, яка постраждала і не закінчила повний курс антирабічних щеплень;

- появи поствакцинальних ускладнень або незвичної реакції на щеплення;

- коли особа не закінчила повний курс щеплень;

- відмови від антирабічних щеплень.

4.7. Патронаж за особами, які не з'явилися або перервали курс щеплень, з метою проведення їм антирабічних щеплень (через поліклініку, амбулаторію).

4.8. Проведення диспансерного нагляду за особами з підвищеним ризиком зараження на сказ (покусані скаженими тваринами, дикими м'ясоїдними тваринами, кажанами) забезпечується на протязі року з моменту одержання ушкодження.

4.9. Оформлення довідки на особу, яка постраждала про проведення курсу антирабічних щеплень (на підставі даних Карти звернення по антирабічну допомогу, облікова форма N 045/о).

4.10. Проведення курсу антирабічних щеплень по можливості однією серією вакцини.

4.11. Проведення обліку поствакцинальних реакцій та ускладнень на введення антирабічних препаратів.

4.12. Визначення потреби в антирабічних препаратах і своєчасне направлення заявки на антирабічні препарати.

5. Санітарно-епідеміологічна станція:

5.1. На підставі Екстреного повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення (облікова форма N 058/о) з лікувально-профілактичного закладу здійснює епідеміологічне обстеження кожного випадку звернення по медичну допомогу осіб, які зазнали ризику інфікування вірусом сказу, із заповненням Карти епідеміологічного обстеження вогнища інфекційного захворювання (облікова форма N 357/о).

5.2. Виявляє в осередку осіб, які зазнали ризику інфікування вірусом сказу, і направляє їх до травматологічного пункту (кабінету), а при його відсутності - до хірургічного кабінету (відділення) для надання антирабічної допомоги.

5.3. Проводить контроль за:

а) первинним зверненням осіб, які постраждали, до травматологічного пункту (кабінету), а при його відсутності - до хірургічного кабінету (відділення) для призначення та проходження ними курсу антирабічних щеплень;

б) своєчасним призначенням та проведенням курсу антирабічних щеплень, його виконанням;

в) госпіталізацією осіб, яким курс антирабічних щеплень повинен проводитися в умовах стаціонару;

г) повнотою обліку та своєчасним поданням Екстрених повідомлень про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення (облікова форма N 058/о) на кожну особу, яка постраждала від укусів і звернулася в лікувально-профілактичний заклад, в т. ч. в травматологічний пункт (кабінет), хірургічний кабінет або хірургічне відділення;

д) наявністю атирабічних препаратів та дотриманням умов зберігання їх в травматологічних пунктах (кабінетах), хірургічних кабінетах (відділеннях);

є) своєчасним отриманням інформацій травматологічними пунктами (кабінетами), хірургічними кабінетами (відділеннями) від закладів ветеринарної медицини про результати спостереження за тваринами або досліджень патологічного матеріалу від тварин.

5.4. Забезпечує інформування:

а) територіальних установ державної ветеринарної медицини про тварин, які завдали ушкодження (укуси, подряпини, заслинення тощо), з метою встановлення за ними десятиденного нагляду (карантину) або відбору патологічного матеріалу для вірусологічних досліджень;

б) травматологічних пунктів (кабінети), хірургічних кабінетів (відділення), що надають антирабічну допомогу, про результати десятиденного нагляду за твариною або результати лабораторного дослідження патологічного матеріалу від тварин, які загинули або були забиті, на підставі повідомлення, що надійшло з установи державної ветеринарної медицини;

в) санітарно-епідеміологічної станції за місцем знаходження особи, яка постраждала і не закінчила курс антирабічних щеплень, для проведення або продовження курсу антирабічних щеплень, у випадку зміни ним місця проживання.

5.5. Спільно з органами охорони здоров'я комісійно розслідує післявакцинальні ускладнення та незвичайні реакції на щеплення.

5.6. Здійснює постійний обмін інформацією з установами державної ветеринарної медицини про епізоотичну ситуацію зі сказу та вжиті заходи профілактики.

5.7. Надає щоквартальну інформацію про епізоотичну та епідемічну ситуацію зі сказу лікувально-профілактичним закладам, на які покладено надання антирабічної допомоги.

5.8. Проводить (разом з установами та закладами охорони здоров'я) санітарно-освітню роботу серед населення з питань профілактики сказу.

Директор Департаменту

організації медичної допомоги населенню М. П. Жданова

Директор Департаменту державного

санітарно-епідеміологічного нагляду С. П. Бережнов

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за пораду, але поки чекаю. вже 6-й день пішов, на 9-й день піду поїти водою песика якщо не здохне.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за пораду, але поки чекаю. вже 6-й день пішов, на 9-й день піду поїти водою песика якщо не здохне.

Гм... дивна ситуація... я підписаний на тему, і вчора мені прийшло на емейл повідомлення:

Yarchik, koljangm опубликовал ответ в тему "Укусила собака, как правильно поступить !", на которую вы подписаны.

----------------------------------------------------------------------

Всім дякую, позвонила хозяйка, собака таки здох сьогодні вечором. Мої переживання справдились. Таки доведеться лягати в клятий стаціонар завтра зранечку.

----------------------------------------------------------------------

Адрес темы: http://board.lutsk.u...ostupit/unread/

Если у вас включена немедленная доставка уведомлений о новых сообщениях в этой теме, вы будете получать письмо с уведомлением на каждый новый ответ в тему. В противном случае только одно такое письмо со всеми новыми ответами будет приходить между каждым вашим визитом на форум.

Вы можете управлять своими подписками в боковом блоке «Подписки» вкладки «Обсуждения» на форуме.

А тепер топікстартер каже, що піде песика поїти, якщо той не здохне. Кому вірити в цьому світі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за пораду, але поки чекаю. вже 6-й день пішов, на 9-й день піду поїти водою песика якщо не здохне.

Гм... дивна ситуація... я підписаний на тему, і вчора мені прийшло на емейл повідомлення:

Yarchik, koljangm опубликовал ответ в тему "Укусила собака, как правильно поступить !", на которую вы подписаны.

----------------------------------------------------------------------

Всім дякую, позвонила хозяйка, собака таки здох сьогодні вечором. Мої переживання справдились. Таки доведеться лягати в клятий стаціонар завтра зранечку.

----------------------------------------------------------------------

Адрес темы: http://board.lutsk.u...ostupit/unread/

Если у вас включена немедленная доставка уведомлений о новых сообщениях в этой теме, вы будете получать письмо с уведомлением на каждый новый ответ в тему. В противном случае только одно такое письмо со всеми новыми ответами будет приходить между каждым вашим визитом на форум.

Вы можете управлять своими подписками в боковом блоке «Подписки» вкладки «Обсуждения» на форуме.

А тепер топікстартер каже, що піде песика поїти, якщо той не здохне. Кому вірити в цьому світі?

токо хотела написать

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А тепер топікстартер каже, що піде песика поїти, якщо той не здохне. Кому вірити в цьому світі?

А мо там ціла псарня. Було темно, хвіг поймеш який вкусив)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вообще при травмах любой сложности лучше всего не обращаться к жуликам докторам, а написать об этом в интернете. Эффективность онлайн лечения зависит от количества полученных лайков и дельных советов специалистов на форумах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за пораду, але поки чекаю. вже 6-й день пішов, на 9-й день піду поїти водою песика якщо не здохне.

Гм... дивна ситуація... я підписаний на тему, і вчора мені прийшло на емейл повідомлення:

Yarchik, koljangm опубликовал ответ в тему "Укусила собака, как правильно поступить !", на которую вы подписаны.

----------------------------------------------------------------------

Всім дякую, позвонила хозяйка, собака таки здох сьогодні вечором. Мої переживання справдились. Таки доведеться лягати в клятий стаціонар завтра зранечку.

----------------------------------------------------------------------

Адрес темы: http://board.lutsk.u...ostupit/unread/

Если у вас включена немедленная доставка уведомлений о новых сообщениях в этой теме, вы будете получать письмо с уведомлением на каждый новый ответ в тему. В противном случае только одно такое письмо со всеми новыми ответами будет приходить между каждым вашим визитом на форум.

Вы можете управлять своими подписками в боковом блоке «Подписки» вкладки «Обсуждения» на форуме.

А тепер топікстартер каже, що піде песика поїти, якщо той не здохне. Кому вірити в цьому світі?

токо хотела написать

Домовились з хозяйкою що вона буде звонити якщо що не так, і вчора позвонила у вечері, каже що собака дивний і щоб я йшов у лікарню. В мене німа пауза. На емоціях і написав. Любий кіпішнув би. Але й зразу витер те повідомлення. Вранці предзвонив, ще живий. чекаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

После стационарного лечения, если выживите, обязательно сходите к психологу-у вас сложилось неверное ощущение ценности жизни. Мы к сожалению не коты и она у нас одна, только если вы не верите в реинкарнацию. Но там как у Высоцкого "Но если дуб как дерево, родишься баобабом"-звучит грубо, но из песни как говориться...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

уколи роблять під лопатку, і нічого аж такого болісного нема, неприємно але терпимо

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всім дякую, позвонила хозяйка, собака таки здох сьогодні вечором. Мої переживання справдились. Таки доведеться лягати в клятий стаціонар завтра зранечку.

Домовились з хозяйкою що вона буде звонити якщо що не так, і вчора позвонила у вечері, каже що собака дивний і щоб я йшов у лікарню. В мене німа пауза. На емоціях і написав. Любий кіпішнув би. Але й зразу витер те повідомлення. Вранці предзвонив, ще живий. чекаю.

Ясно. Збрехав. :)

Хтів, щоб пошкодували? Чи драматизму в житті бракує? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...