Перейти до змісту

І знову дитсадок. Наповненість груп.


Oksana04

Рекомендовані повідомлення

Вчора і сьогодні була на батьківських зборах в дітей в садочку.

Старша група - 38 діток.

Молодша група - 42 дитини.

Крім всяких прибамбасів типу посуду, іграшок та канцелярії, в обох групах треба віддати борг за ремонт санвузлів (минулий рік в яслях також робили ремонт) і докупити трьохярусні ліжка, бо дітям немає де спати...

Щомісяця за одного:

харчування 5,5*22=120

група 30

садок 30

2 гуртки 30

приблизно 210грн

І зараз, як результат зборів, маю занести за кожного по 400грн.

Цікавить, чи у всіх дитсадках такі проблеми\приколи\побори?

Яка наповненість груп в ваших дитсадках?

Чи можливо з цим якось боротись?

Вони все бояться, що по якихось там параметрах їх буде перевіряти санстанція. А чи є якість норми\правила по наповненості груп?

Якщо так - де вони є? Хто це перевіряє?

Боротись хочеться тому, що я не дуже уявляю ЯК може вихователь навчити чОмусь 40 маленьких діток.

Перевести в інший дитсадок - не вихід. Обоє ходять ще з ясель і дитсадок знаходиться від нас мало не за парканом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У нас за парканом 3 садка, але ми водим в четвертий, троха далі, де нам більше раді:-) а чому ти впевнена, що якщо врегулюють наповненість, то твої лишаться?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У нас за парканом 3 садка, але ми водим в четвертий, троха далі, де нам більше раді:-) а чому ти впевнена, що якщо врегулюють наповненість, то твої лишаться?

Бо є багато таких, які ходять в "четвертий"))) Обоє записані, коли їм було по три місяці. Я вже таки постараюсь, щоб мої залишились)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ми здаємо цього року :

250 на вікна

100 на подарки вчителям

50 на гуртки(малювання+т.д.)

кожного місяця платим харчування+гуртки+фонди 200-220грн.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Напевно це всім подобається, тому що всі це дозволяють. Причину потрібно шукати не на поверхні і не з працівників, а з держави в цілому. Як би були більш свідомі люди, то вони б зібрались всі, і вийшли на вулицю і поставили питання ребром. На всі ці речі, кошти повинна виділяти держава, а в держави грошей нема (а чому нема ? бо на всяку фігню вищщі чини гроші витрачають, почитай результати тендерів) , і от місцеве керівництво і каже не зробити, не зберета з роботи звільнемо, і це скрізь так. Зараз таке правило "Розділяй і керуй".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Oksana04, підуть дощі, діти похворіють і наповненість груп зменшиться мало не вдвічі. Особливо молодша група.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В кожному садку таке робиться, гроші носити з собою треба кожен ранок, як ведеш дитину, бо постійно, щось треба. 40 дітей в групі це вже перебор. Невже вихователь ( я вже мовчу про навчання) може забезпечити безпеку кожної дитини в садочку? Є садки, що більше ліжок - мість не приймають дітей. Все залежить від завідуючої. Що за садік, якщо не секрет?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Норми по наповненості груп точно є, коли записувались, то нас попередели що норма для ясельної групи 15-20 дітей( точно не памятаю, але не більше це точно)Садок для мене теж болюча тема, ми поки в садок не ходим, але підем на наступний рік. Ми записались у два садочки один за парканом, до іншого треба трохи йти. В один ( той що ближче) писались коли нам було 2 місяці в черзі 13, в інший( той що далі) писались в 1,2 там ми 98!!! Проблема в тому що в нашому районі лише один садок і проблема в нього попасти ДУЖЕ велика. В нас набирають тільки ОДНУ ясельну групу. А ще і ця продажна система електроного запису.... Якщо колись можна було домовитись з завідуючою напряму, то тепер треба шукати когось у відділі освіти. Два місяці назад, я вдруге стала мамою, як тільки отримала свідоцтво про народженя, відразу зареєструвалась в той садок, в який піде (проходить) старший, і тут печалька, меньший на свій рік не проходить бо в черзі ми 35 , а набирають тільки 20, а коли спитали чи можна записатись на 16 рік то завідуюча сказала що нам вже буде 3, а вони беруть тільки до з-ох тому ми теж не проходим!!! І от тепер думаю що робити, здавати їх по різних садках, чи сидіти з меньшим вдома, бо в відділі освіти немає нікого для вирішення цього питання(((. От і виходить або води в переповнену групу, або сиди вдома.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Напевно це всім подобається, тому що всі це дозволяють. Причину потрібно шукати не на поверхні і не з працівників, а з держави в цілому. Як би були більш свідомі люди, то вони б зібрались всі, і вийшли на вулицю і поставили питання ребром. На всі ці речі, кошти повинна виділяти держава, а в держави грошей нема (а чому нема ? бо на всяку фігню вищщі чини гроші витрачають, почитай результати тендерів) , і от місцеве керівництво і каже не зробити, не зберета з роботи звільнемо, і це скрізь так. Зараз таке правило "Розділяй і керуй".

Так, держава хоче збільшити народжуваність, але нічого не робить для того щоб забезпечити дітям нормальне дитинство ( в нашому районі немає навіть жодного дитячого майданчика). Памятаю колись у нас на районі було 3 садка, тепер же залишився лише один. А на рахунок "зібрались всі" то поки ведеться мова то збираються всі, а як доходить до діла, то залишається лише декілька людей, які нажаль нічого змінити невзмозі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Напевно це всім подобається, тому що всі це дозволяють. Причину потрібно шукати не на поверхні і не з працівників, а з держави в цілому. Як би були більш свідомі люди, то вони б зібрались всі, і вийшли на вулицю і поставили питання ребром. На всі ці речі, кошти повинна виділяти держава, а в держави грошей нема (а чому нема ? бо на всяку фігню вищщі чини гроші витрачають, почитай результати тендерів) , і от місцеве керівництво і каже не зробити, не зберета з роботи звільнемо, і це скрізь так. Зараз таке правило "Розділяй і керуй".

Так, держава хоче збільшити народжуваність, але нічого не робить для того щоб забезпечити дітям нормальне дитинство ( в нашому районі немає навіть жодного дитячого майданчика). Памятаю колись у нас на районі було 3 садка, тепер же залишився лише один. А на рахунок "зібрались всі" то поки ведеться мова то збираються всі, а як доходить до діла, то залишається лише декілька людей, які нажаль нічого змінити невзмозі.

А ви готові вийти на протест ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Oksana04, підуть дощі, діти похворіють і наповненість груп зменшиться мало не вдвічі. Особливо молодша група.

Наповненість груп зменшиться і без дощів, бо вихователям важко справлятись з такою кількістю дітей, а вних свої "методи" .Коли спитала в знайомої, яка до декрету працювала вихователем в садку, як ти справляєшся з такою кількістю дітей, на що вона дуже спокійно відповіла - садимо на горшки і відкриваєм вікно, за день-два дітей стає в половину (якщо не більше) меньше. От і довір після такого свою кровиночку...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ви готові вийти на протест ?

А що, інші методи вже вичерпано? Куди ви вже звертались? Чи ви думаєте що так просто міській раді взяти - і з Військового музею заново зробити садок (вул. Шопена)? Чи половину садочка №25 відібрати в пенсійного фонду? Чи весь садочок за головним корпусом СНУ забрати у Центру зайнятості? Це перше що згадалося. Отак - прийшли люди під міськраду, попротестували, тут же депутати на сесії порішали, і на завтра/через місяць/через рік в Луцьку новий-старий садочок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Напевно це всім подобається, тому що всі це дозволяють. Причину потрібно шукати не на поверхні і не з працівників, а з держави в цілому. Як би були більш свідомі люди, то вони б зібрались всі, і вийшли на вулицю і поставили питання ребром. На всі ці речі, кошти повинна виділяти держава, а в держави грошей нема (а чому нема ? бо на всяку фігню вищщі чини гроші витрачають, почитай результати тендерів) , і от місцеве керівництво і каже не зробити, не зберета з роботи звільнемо, і це скрізь так. Зараз таке правило "Розділяй і керуй".

Так, держава хоче збільшити народжуваність, але нічого не робить для того щоб забезпечити дітям нормальне дитинство ( в нашому районі немає навіть жодного дитячого майданчика). Памятаю колись у нас на районі було 3 садка, тепер же залишився лише один. А на рахунок "зібрались всі" то поки ведеться мова то збираються всі, а як доходить до діла, то залишається лише декілька людей, які нажаль нічого змінити невзмозі.

А ви готові вийти на протест ?

Так, готова, але тільки якщо це щось змінить, але нажаль щось не дуже в це віриться. Бо для того щоб вирішити це питаня потрібно будувати нові садки, або добудовувати, чи перебудовувати старі, на що як завжди в держави немає коштів. От і виходить : душа говорить ідіть і добивайтесь, а розум каже сиди і нерипайся, бо поки в держави щось добємось за садки, то наші діти вже підуть до школи)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Oksana04, підуть дощі, діти похворіють і наповненість груп зменшиться мало не вдвічі. Особливо молодша група.

Наповненість груп зменшиться і без дощів, бо вихователям важко справлятись з такою кількістю дітей, а вних свої "методи" .Коли спитала в знайомої, яка до декрету працювала вихователем в садку, як ти справляєшся з такою кількістю дітей, на що вона дуже спокійно відповіла - садимо на горшки і відкриваєм вікно, за день-два дітей стає в половину (якщо не більше) меньше. От і довір після такого свою кровиночку...

а чого ти не сказала знайомій що з її дитиною таке саме будуть робити!!!! це не вихователька - це якась ш..а..ва!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене мама вихователь в Дит. садку. Але такої тупості я ще ніколи не чув....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене мама вихователь в Дит. садку. Але такої тупості я ще ніколи не чув....

Я не узагальнюю це за всіх вихователів, я взагалі вважаю що ці люди заслуговують великої поваги, бо інколи рідні мами з двома-трьома (навіть інколи і з одним) не можуть справитись, а вони з 20-30 дають раду, і за це їм низький уклін. Але моя знайома, це виняток, і нажаль не єдиний, такі Фрекен Бок здаєтьсяя є в кожному садку( моя сестра вже водить дитину в садок, і от коли одна вихователька в першу зміну, то дитина біжить в групу і мами не треба, а коли інша, то плаче і не хоче залишатись). І це не тупість, а реальні факти, коли я питала, як ти так можеш, це ж діти, на що вона відповідала, я люблю тільки своїх дітей, а на інших мені начхати, а ще мене шокувало те як вона говорить про своїх вихованців, той дебіл, та перекормлене порося, той дрищ, та припадочна істеричка і т.д, а на питання чи було б тобі приємно коли б так вихователь комусь розказувала про твою дитину, на що вона відповіла я своїх дітей тому в садок не здаю.( їй допомагає з дітьми свекруха). Я надіюсь що моїм дітям не зустрінеться така вихователька. А взагалі, всім вихователям, ВЕЛИКЕ ВЕЛИКЕ спасибі за їхню працю!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене мама вихователь в Дит. садку. Але такої тупості я ще ніколи не чув....

Я не узагальнюю це за всіх вихователів, я взагалі вважаю що ці люди заслуговують великої поваги, бо інколи рідні мами з двома-трьома (навіть інколи і з одним) не можуть справитись, а вони з 20-30 дають раду, і за це їм низький уклін. Але моя знайома, це виняток, і нажаль не єдиний, такі Фрекен Бок здаєтьсяя є в кожному садку( моя сестра вже водить дитину в садок, і от коли одна вихователька в першу зміну, то дитина біжить в групу і мами не треба, а коли інша, то плаче і не хоче залишатись). І це не тупість, а реальні факти, коли я питала, як ти так можеш, це ж діти, на що вона відповідала, я люблю тільки своїх дітей, а на інших мені начхати, а ще мене шокувало те як вона говорить про своїх вихованців, той дебіл, та перекормлене порося, той дрищ, та припадочна істеричка і т.д, а на питання чи було б тобі приємно коли б так вихователь комусь розказувала про твою дитину, на що вона відповіла я своїх дітей тому в садок не здаю.( їй допомагає з дітьми свекруха). Я надіюсь що моїм дітям не зустрінеться така вихователька. А взагалі, всім вихователям, ВЕЛИКЕ ВЕЛИКЕ спасибі за їхню працю!!!

Оце знайома у вас. Така тварина немає працювати з дітьми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цілком з вами згідна. Хоча один раз бачила як вона розмовляє з батьками, справляє враженя ніжного, люблячого і турботливого вихователя, на їхньому місці, я б ніколи такого б не запідозрила.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, держава хоче збільшити народжуваність, але нічого не робить для того щоб забезпечити дітям нормальне дитинство ( в нашому районі немає навіть жодного дитячого майданчика). Памятаю колись у нас на районі було 3 садка, тепер же залишився лише один. А на рахунок "зібрались всі" то поки ведеться мова то збираються всі, а як доходить до діла, то залишається лише декілька людей, які нажаль нічого змінити невзмозі.

дивно читати про утотожнювання *нормального дитинства* з наявнiстю (вiдсутнiстю) дитячого садочка, а в остальному ви правi

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це все трошки не те, що я хотіла почути...

Кількість діток у вас в групах? Норми? Де ті норми?

Наш дитсадок №21 "Мальвіна"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Oksana04, можливо це http://zakon4.rada.g...s/show/z1370-13

1.6. Дошкільний навчальний заклад забезпечує дошкільне виховання дітей у віці від 2 місяців до 6 (7) років. Групи комплектуються за віковими (однаковими, різновіковими), сімейними, родинними ознаками відповідно до нормативів наповнюваності.

Наповнюваність груп не повинна перевищувати: для дітей до одного року - 10 осіб; від одного до трьох років - 15 осіб; від трьох до шести (семи) років - 20 осіб; для дітей різновікових груп - 15 осіб; при цілодобовому перебуванні дітей - 10 осіб; в оздоровчий період - до 15 осіб.

норми нормами - а бажаючих батьків і діток інколи і втричі більше.

І жодні пояснення батькам, що ліжок у групі 28 і діткам просто не буде де спати, і що вихователі не зможуть якісно виконувати свою роботу, а тільки будуть "церберами" не допомагають.

Тут і починаються ходіння, черги, виловлювання завідувачки під садком, домовляння, гроші, погрози, скарги, дзвінки "зверху", перевірки, друзі, друзі друзів і т.п.

Так і набираються оті 35-45 дітей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А в нашому дитсадку №4 три ясельні групи, в кожну групу набератиметься по 30 діток, правда не всі за раз, в основному надійдуть в жовтні, бо в вересні в них найбільше перевірок, тож дітей має бути 15-20, але як пояснила мені завідуюча, стільки діток не може бути в групі, бо ж народилося багато, куди їх всіх подінуть, якщо дитсадки будуть брати по таких нормах, в садочках що трішки далі від нашого ситуація не найкраща теж, в деяких дуууже багато дітей, а деякі взагалі беруть всіх, хто проситься, доки є спальні місця. Але незважаючи на це все, відгуких наших мамочок про наш дитсадок тільки позитивні, особливо щодо вихователів, шкода що по троху вони ідуть на пенсію і на їх місце приходять зовсім зелені.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...