Перейти до змісту

Змазка підшипників в велосипеді. Хто чим змазує?


Рекомендовані повідомлення

В загальному все зрозуміло з заголовку теми. Так як вирішив придбати змазку для підшипників, зацікавило питання, хто чим користується. В інтернеті думок багато і різних, хотілось би почути вашу думку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ай та ладно? От з дитинства не люблю солідол, так як ним мазали все і ланцюги і підшипники, що з часом виявилось неправильним.

Доречі недавно перебирав старого велосипеда який провалявся в підвалі 3-4 роки, так ті вузли де був солідол було просто нереально відмити. Відмили його тільки керхером на автомийці, а який сморід був від нього, вам не передати. Ось це і поставило крапку на його використанні (але я не кажу що це погана змазка!). Я більше схиляюсь до змазок на тефлоновій основі, не користувався, але багато про них чув. Хтось мав справу з ними?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Салом:

post-5408-0-30594600-1372438751_thumb.jppost-5408-0-80684100-1372438763_thumb.jp

Ай та ладно? От з дитинства не люблю солідол, так як ним мазали все і ланцюги і підшипники, що з часом виявилось неправильним.

Доречі недавно перебирав старого велосипеда який провалявся в підвалі 3-4 роки, так ті вузли де був солідол було просто нереально відмити. Відмили його тільки керхером на автомийці, а який сморід був від нього, вам не передати. Ось це і поставило крапку на його використанні (але я не кажу що це погана змазка!). Я більше схиляюсь до змазок на тефлоновій основі, не користувався, але багато про них чув. Хтось мав справу з ними?

Дарма ти так до солідолу ставишся! На сьогоднішній день це одна зі змазок, яка немає аналогів по своїм властивостям за свою ціну. Звісно є кращі зразки, але ціна за 100г буде, як за 10кг солідолу.

Солідол виготовлекий на основі мінерального базового масла і загущувачем на основі калькієвого мила. Яке в свою чергу є не перетворює змазку в лужний розчин при потраплянні в нього води, вірніш перетворює, але він в 3 рази менш активний ніж це відбувається з літолом.

Літол24 при потраплянні в нього понад 1-2% води стає корозійно активним, що недопустимо для велосипеда. Думаю інформацію по даній темі ви вже знайшли в неті?

На мою думку для підшипників велосипеда необхідно використовувати спеціалізовані змазки, які не вбирають воду. Тим більше 100грам цієї змазки вистачить на роки! в іншому випадку - солідол

Ще була дуже хороша змазка №158 (синя) на основі базового мастила МС20 (авіаційне), але її зараз випускає лише одне підприємство в Росії згідно тих ще ТУ, які діяли при СРСР. Зараз продають підфарбований літол під видом №158

Оригінальна "№158":

post-5408-0-34560600-1372440578_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Super Web Grease и Xado "суперсмазка", а также практически любая качественная смазка для подшипников с вязкостью NLGI2 на любой сезон и NLGI3 на лето и для насыпных подшипников. на "Формуле" туба 400 грамм (хорошей польской) обойдётся гривен в 40, а хватит её на всю жизнь. солидол оставьте трактористам TPXQc.gif XXI век же на дворе…
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зараз входять в моду змазки на основі алюмінієвих загущувачів. За властивостями куди краще літієвих та ін. подібних. http://molykote.in.u...-g-0052-fg.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А хтось пробував змазку для автомобільних ШРУСів? По опису ця змазка ідеально підходить для велосипеда. Наприклад, реклама того ж Хадо

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вчитайся в текст, дана змазка не для підшипників: "...смазка для шарниров равных угловых скоростей"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вчитайся в текст, дана змазка не для підшипників

Вот именно, вчитайся ;)

используется для всех узлов автомобиля (ступичные подшипники колес, шаровые опоры и шарниры, карданные соединения трансмиссии, подшипники помпы и генератора); применяется в узлах промышленной и бытовой техники (открытые зубчатые передачи, подшипники скольжения и качения, шестерни ручных шлифовальных машин, цепи и т.д.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Смазка для ШРУС рассчитана на экстремальные нагрузки, как сдвиговые, так и температурные - это раз. А два - все эти литолы и т.п. на основе лития, который в присутствии воды начинает активно реагировать с алюминием. Не сильно, но в экспериментах следы коррозии появлялись после двух-трех месяцев, так что, как говорится, лучше перебдеть и выбирать что-либо без лития или предназначенное для алю и его сплавов.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я собі заради експерименту каретку ШРУСом мазав десь рік назад. Після того проїхав близько 1500 км, поки все норм, їздив раз в болотах, і в дощ декілька разів. Скоро розберу, гляну як там підшипники... Втулки змазані літолом, х.з. може перезмазати чимсь підходящим для алюмінія? Є пару грам синьої змазки ще з радянських часів. Варто її застосувати для втулок?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є пару грам синьої змазки ще з радянських часів. Варто її застосувати для втулок?

Можеш, але на зиму вона негодиться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скоро розберу, гляну як там підшипники...

підшипники будуть афігенні, глянь, як там рама.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а що ви скажете на рахунок графітки?

на підшипники вона не дуже напевно. мазав собі нею штани передньої вилки. нарікань поки нема, не стікає, не вичавлюється, не сохне, не змивається, не гусне. а ще важко з рук змити і смердить добре.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а що ви скажете на рахунок графітки?

мазав собі нею штани передньої вилки...

Ой. Валидолу мне... :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Oli, совсем всё не надо – там в составе есть раздражающие кожу компоненты, хотя поначалу скользить будет отлично :smile3:

если серьёзно, то смазывать подшипники силиконовой смазкой нельзя. эта смазка совершенно не держит нагрузку и к металлу практически не прилипает. а вот побрызгать в скрипучее седло или подседельный штырь можно. ещё на ноги вилки или шток амортизатора. пары трения пластик-пластик (шестерни, например) можно мазать такой смазкой.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ггг...

если честно то подшипники мазал тоже ХАДО, но только цвет другой был.

а что удаляет скрипы и другое ето да, +нравится когда попшикаеш на диски с резиной (кстати сохраняет резину неплохо) заезжаем в лужу а вода и грязь просто сама сползает по колесу, прям как колесо-утка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

когда смазываешь этой штукой резину или диски, то следи, чтобы не попало на тормозные колодки. в отличие от обычного масла, вымыть или как-то убрать силикон не получится (растворители типа бензина не берут, а температуру он держит > 200 градусов) – колодки будут скрипеть и плохо тормозить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні пройшовся по базарі, так і нічого толкового не побачив, єдине над чим я ще задумався, це якась німецька змазка, синя по кольору, але її було дуже багато і я передумав брати.

Так що ось що я взяв, не думаю що це буде поганим вибором. як для мене, тільки що все змазав, зараз поїду провірю :)

hgtBd.jpg

NFPLc.jpg

P.S. Shkoder нажаль я так і не знайшов "Формулу". ходив кругом потрапив тільки в їх офіс, сказали що нічого не продають і нічого не знають

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Amor, "Формула" це назва ринку автозапчастин, що біля Варшавки. Поправте, якщо помиляюсь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...