Перейти до змісту

А ты веришь?


Oksik

Рекомендовані повідомлення

Чи можливо науковці освіту здобували шляхом самонавчання

більшість таки да.

наука "ставала на ноги" саме в цих вузах

Це вже Після.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 379
  • Створено
  • Остання відповідь

Чи можливо науковці освіту здобували шляхом самонавчання

більшість таки да.

наука "ставала на ноги" саме в цих вузах

Це вже Після.

Ну звичайно, при загальній доступності Інтернету, друкованих книжок, та відкритості бібліотек для усіх бажаючих (навіть якщо ти не знаєш алфавіту) тільки самоосвітою поза вузами і залишалось займатись)))

Я можливо погано поінформований, але я і в наш час не знаю вчених які вийшли НЕ з академічного університетського середовища, не говорячи вже про середньовіччя.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дивно,чого ви мусолите Європу.В той час як Європа від науки була далека(навіть компаса не знали),на сході(до речі дуже релігійному) функціонували університети і основою розвитку європейської науки були східні трактати(згадайте хоча б алгебру-Аль-Джабар).Тільки після хрестових походів в Європі почався рух

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

День добрый, други форумчане ! Такие темы именно в пятницу и надо создавать. :)

Считаю у каждого из нас свои векторы, свои параллели, но если смотреть в даль где-то далеко они сходятся. Ведь без веры нельзя, imho. Каждого из нас ведет какая-то сила, питает какая-то енергия. Человеческая мысль имеет огромный потенциал. Кто такой Бог, что это такое? Думаю никто не даст точный ответ на этот вопрос, в частности, ни поп, ни батюшка-матушка и ни церковь. Верю в то, что это моя внутренность, моя сущность, это то, что живет во мне и когда-нибуть это спасет меня.

ТЕМА БОЯН.

Було вже тут:

http://board.lutsk.u...entry1052831236

Странная штука происходит, столько верующих христиан, а не знают что праздник Пасхи -- это исход евреев из Египта, одна из главных страниц истории еврейского народа. Так уж сложилось, что Воскресение Исуса наложилось на эти дни, опять же, если верить в то, что написано в Библии. Библия -- святая книга, полна тайн, но не с неба скинута и это факт, создана учениками и пророками, но учеников было 12... и дошла ли Библия до нас в оригинале, вот в чем вопрос. И что за собой нес некейский собор ... (?). Да и вообще, почему христианство пришло на наши земли, когда мы с деда-прадеда -- язычники, а где был Китай и Индия в это время, почему у таких древних стран, культур не прижилось христианство ???

Множество загадок, припущений, миллионы вопросов и так мало объяснений и ответов, которые, скорее всего, можно найти только в покое с собой и со своими мыслями...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так , просто інформація для роздумів...

Цікава глава з книги " Т.И. Кохановская. Философия: Учебное пособие для высших учебных заведений, 2003"

"Каким же мир предстает перед глазами современного ученого? "

http://philosophy-bo...nogo-14335.html

І декілька цитат звідсіля :

"...На базе подходов, отбросивших старые представления, возникают радикалистские взгляды. К ним принадлежит, например, "шнуровочная философия природы" Джеффри Чу, разработанная для одного типа субатомных частиц - андронов. Вселенная для нее - это бесконечная сеть взаимосвязанных событий. Они как зеркала, отражающиеся друг в друге, как живой клубок, где одно непрерывно перетекает в другое. Все теории естествознания - лишь создания человеческого разума, только версии бытия, и их не надо путать с самой реальностью, которая в следующий момент может повернуться совсем другой стороной.

Целый ряд современных физиков приблизился к мистическому мировоззрению. Сейчас на русский язык уже переведена книга Фритьофа Капры "Дао физики", устанавливающая связь между физическими открытиями XX столетия и древними истинами, трактующими мир как иерархию ритмических вибраций единого вселенского начала, духа-энергии. Современные естествоиспытатели все более обращаются к опыту индуизма, буддизма, даосизма, к оккультным учениям, усматривающим в основе мироздания творческое сознание. Человек, таким образом, перестает быть обмолвкой природы, а становится законным проявлением внутренних потенций действительности. Одна из его главных задач - познание собственного места в бытии и понимание того, что вся Вселенная пронизана токами разума, наполнена смыслом.

Современная научная картина мира динамична, противоречива. В ней больше вопросов, чем ответов. Она изумляет, пугает, ставит в тупик, шокирует. Но ничего не поделаешь. Поискам познающего разума нет границ, и в ближайшие годы мы, возможно, будем потрясены новыми открытиями и новыми идеями..."

"Шнуровочная философия природы " або "теория бутстрапа" Дж. Чу - це одна з самих новітніх теорій, яку він створив спираючись на теорію голографічного всесвіту Бома-Прибрама

Нагадало відомий буддійський постулат( цей постулат відомий і в індуїзмі та даосизмі)

Все в одном, одно во всем, все во всем, одно в одном

"...Исходный пункт хуаяньской философии, её доктринальная основа — образ драгоценной сети бога Индры, описанный в «Гандавьюха сутре». Эта сеть была сплетена из драгоценных каменьев, каждый из которых отражал все остальные камни и, в свою очередь, отражался во всех камнях. В этом образе последователи Хуаянь увидели метафору «дхармового мира» (дхармадхату; фа цзе), единого и целостного универсума. Объясняя учение Хуаянь своим ученикам, Фацзан взял десять зеркал и расположил их вокруг статуи Будды таким образом, что статуя стала до бесконечности отражаться в этих зеркалах (подобного рода экспозиции можно видеть и в современных буддийских монастырях в Китае). Этот наглядный пример иллюстрировал одно из четырёх базовых положений Хуаянь: «Всё в одном и одно во всём» — в каждом элементе весь мир и этот элемент — в каждом другом элементе...."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Своїми постами вище я хотів підтвердити слова ZAHARE:

«Почему-то многие стараются уйти в крайности.И при этом эти крайности создают сами.Науку противопоставляют религии,черное-белому и т.д…. многие выдающиеся ученые не гнушаются окунуться в духовность и даже религию…»

Парадигма в сучасній науці за останніх 100 років змінилась настільки, що все стало з ніг на голову. Наукові відкриття( принаймі в квантовій фізиці, нейрофізіології , психології) дуже сильно змінили взаємодію науки та древніх релігій , філософій. Тому не дивно, що в цих сферах є не просто поодинокі люди, які цікавляться релігією та духовністю, а це вже ціла тенденція.

На мою думку , здоровий глузд потрібен як релігійним фанатикам, так і атеїстам.

Нерідко приходилось спостерігати вузьколобий, зашорений розум не тільки у певного прошарку релігійних людей, але й у категоричних атеїстів, які мислять ще поняттями ньютоновсько-картезіанської фізики, і нічого нового в свою свідомість не пускають.

На першому місці має бути здоровий глузд, критичне мислення і розум має бути гнучкий, відкритий до всього нового, і готовий змінюватись, адже нових парадоксальних відкриттів зараз ой як багато.... І не все так однозначно....

І непогано, коли люди відносяться з повагою до інакомислячих, хай навіть їхні погляди полярно протилежні….

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І непогано, коли люди відносяться з повагою до інакомислячих, хай навіть їхні погляди полярно протилежні….

Ото-ж бо й воно.

От тільки я не бачив, щоб людина без релігії намагалась ввести уроки атеїзму в школах або питала в людей на вулиці "Ви не вірите в б-га?".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І непогано, коли люди відносяться з повагою до інакомислячих, хай навіть їхні погляди полярно протилежні….

Ото-ж бо й воно.

От тільки я не бачив, щоб людина без релігії намагалась ввести уроки атеїзму в школах або питала в людей на вулиці "Ви не вірите в б-га?".

Ви , напевне, не жили в радянськi часи...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да и вообще, почему христианство пришло на наши земли, когда мы с деда-прадеда -- язычники, а где был Китай и Индия в это время, почему у таких древних стран, культур не прижилось христианство ???

Напевно тому, що свого часу не зуміли захистити свою віру від меча, то ж тепер ми - "раби".

Звідси:

...Автор доводить, що саме Україна-Оріана є колискою людської цивілізації (тут начебто вперше приручено коня, винайдено колесо і плуг, прокладено першу борозну, спечено першу хлібину, тут складено першу у світі — «трипільську» — абетку). Численними фактами Силенко стверджує відому наукову концепцію про те, що Оріана-Україна є Праматір'ю всіх індоєвропейських народів, а давня українська мова (санскрит) — є основою, першоджерелом всіх індоєвропейських мов.

...Силенко вперше в історичній науці, спираючись на наукові джерела, доводить, що відомі й «загадкові» племена гіттітів і гиксосів є давньоукраїнськими племенами. Йдеться, зокрема, і про те, що гиксоси «більш як століття володіли Єгиптом» (фараон Шишак та ін.) а потім перейшли до Палестини. При цьому Силенко посилається, зокрема, на працю американського вченого Джона Вільсона «Культура Стародавнього Єгипту», де йдеться про гиксосів: «Гиксоси, мирно вийшовши з Єгипту, розбудували місто Єрусалим десь за 500 років перед вторгненням жидів до Ханаану. Ханаани звали гиксосів „русами“. Ці руси збудували селище Русаса-лем, тобто „Русів постій“. З назви Русасалем постало -Єрусалим».

Використовує Силенко і замовчувану певними колами вчених книгу ізраїльського археолога Емма-нуела Анаті «Palestine before the Hebrews» («Палестина перед чебреями», Лондон, 1964), де йдеться про те, що в Палестині знайдені гиксоські могили, в яких виявлено такі керамічні вироби, які тотожні кераміці Трипілля.

Окремі розділи книги присвячені творцям зороастризму й буддизму — Зарастурі й Будді, котрі є за походженням давніми українцями-оріянами. При цьому Силенко спирається на неспростовні дані сучасної науки, зокрема — праці американського історика Г. Веллса «Нариси історії» (Нью-Йорк, 1961), де йдеться про те, що «Заратустра, так як і Будда, був оріянином»

...Полемічність «української Біблії» спрямована також проти абсурдності «чужинської віри»: говорячи про те, що 5 000 років тому давні українці на терені Межиріччя вивчали математику, астрономію, граматику тощо, Силенко додає: «Уміймо відчути, що українці (християни), які виховані на юдейській (біблійній) космології, вірять (і деякі вірять сліпо, хоробливо), що десь п'ять тисяч років тому Бог Ізраеля Єгова створив сонце, землю, місяць, Адама, Єву…»...

От яка оказія...., і рік то в нас зараз 11012 , так що ми попереду всіх))))

От яка оказія виходить

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От тільки я не бачив, щоб людина без релігії намагалась ввести уроки атеїзму в школах або питала в людей на вулиці "Ви не вірите в б-га?".

Вообще-то 99% информпространства заполнено атеизмом.Мне даже помнится,что в костеле Петра и Павла был музей атеизма,куда в обязательном порядке водили всех школьников.В каждой школе был кабинет атеизма.А мой классный руководитель говорила накануне Пасхи и Рождества-"Если кого увижу даже возле церкви-выгоню из школы."

И до сих пор в школах дети зубрят фантастический бред о происхождении человека от обезьяны,в то время как сами антропологи уже давно задвинули эту версиюи,ввиду новых данных.

Лично я против любых обязательных уроков.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От тільки я не бачив, щоб людина без релігії намагалась ввести уроки атеїзму в школах або питала в людей на вулиці "Ви не вірите в б-га?".

Вообще-то 99% информпространства заполнено атеизмом.

тебе померещилось

Мне даже помнится,что в костеле Петра и Павла был музей атеизма,

был. со средневековыми орудиями пыток, едой для космонавтов и маятником Фуко. ты так говоришь, как будто это что-то плохое – знать историю и с оптимизмом смотреть в будущее.

куда в обязательном порядке водили всех школьников.

враньё. в театр водили, в филармонию. в музей атеизма в обязательном порядке? не было

В каждой школе был кабинет атеизма.

ты с ленинской комнатой путаешь. это было, да. кабинет атеизма? враньё

А мой классный руководитель говорила накануне Пасхи и Рождества-"Если кого увижу даже возле церкви-выгоню из школы."

в пятой школе с этим было проще. если в сопровождении родителей – пожалуйста. да, школу я в 1992 году окончил, чтобы ты вдруг не думал, что я "весь атеизм" пропустил

И до сих пор в школах дети зубрят фантастический бред о происхождении человека от обезьяны,в то время как сами антропологи уже давно задвинули эту версиюи,ввиду новых данных.

тебя из школы не увольняли случайно? как-то ты зол на систему образования. не к добру это.

Лично я против любых обязательных уроков.

давай пофантазируем. приходит, значит, первоклассник в школу и выбирает : букварь не буду – батя сказал, что там славянский алфавит навязывается, даёшь ивритхинди и санскрит, например. и природоведенье не буду – намёк на происхождение видов там, которое вообще не доказано, ввиду новых данных от вселенского разума. рисование в топку – я вообще мир вижу по-своему, кстати музыки это тоже касается. и так далее по пунктам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Видно, далеко не всім пощастило зі школою. Бо я там не зубрив нічого про походження людини від мавпи. Натомість, мені там розповіли про кілька теорій походження людини, і, що креаціоністська, що теорія еволюції — лише одна з них. А всього їх штук 5 десь, ліньки шукати уточняти.

Може, комусь варто повернутись до школи, довчитись там нормально нарешті, а тоді продовжувати дискусію з дорослими дядями?)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вообще-то 99% информпространства заполнено атеизмом.

Тааак, особливо на свята - всі так і повторюють, що "сходження благодатного вогню" - це символічний ритуал, на Пасху популяція християн зменшується вдвічі, а на зелені свята ніхто не ходить з вербою по вулицях або лепеху не продають. Оце Ваші 99% "невіруючих".

Мне даже помнится,что в костеле Петра и Павла был музей атеизма,куда в обязательном порядке водили всех школьников.В каждой школе был кабинет атеизма.А мой классный руководитель говорила накануне Пасхи и Рождества-"Если кого увижу даже возле церкви-выгоню из школы."

Ну що за люди, завжди треба по декілька раз повторити

И до сих пор в школах дети зубрят фантастический бред о происхождении человека от обезьяны,в то время как сами антропологи уже давно задвинули эту версиюи,ввиду новых данных.

Так-так, в школі одна пані пробувала на біології викласти ідеї про чакри. Ідеї-ідеями, а шкільної програми, будьте добрі, дотримуйтесь.

Чи Ви пропонуєте ввести в школи щось типу "створення світу рукою б-га"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

смєшно до сльоз! Люди люблять створювати брэдо теорії навязуючі їх собі і світло вірити вних своїм чістим розумом та нести їх в маси з піною на губах. Сам придумав сам повірив став месієєю і побіг промивати мозок іншим)) Атеїзм і його пропаганда? та де вона покажіть?! часи радянського толітаризму уже далеко позаду але церква всерівно кричить що ми живемо в еру атеїзму який нам нав*язують кожен день. Брєд сивої кобили в оргазмі пекольного екзорцизму. Ну церква завжди була Доном Кіхотом і їй завжди були потрібні вітряки щоб удержувати прихожан! Для прикладу візмемо Волинське тедебачення де раз натиждень іде передача "Дзвони Волині" де 30хв піп читає біблію, розказує про грішнічть світу та божі промисли, на Аверсі також була аналогічга передача тількі з іншим попом но суть та сама може шей і зараз також є я не вкурсі. Плюс 2-3 на рік на Волинському тб ведуться прямі трансляції з церков де показують їхні чорні месси на свята по 2 години в ефірі, плюс участь попів в інших передачах та прямих ефірах. Я взяв тількі Луцькі канали, а ситуація на іншихз укр. каналах схожа. А я ще забув про релігіозні канали де 24 годни на добу показують передачі про бога і тд і тп. Два рази на місяць мене провідують свідкі єгови які фундаментально хочуть змінити мій гріхоних кругозір. Ше колись мене запрошували до церкви типу знайомі баптисти (проводили зімною пропагандистську бесіду афігенності переваг їхнього церковного пролетаріату) бо їм же дають завдання поповняти ряди прихожан. (типу приведи людину то получіш 5 бонусів від бога.) Нераз ідучі вулицями нашого міста мені пихали брошури про ісуса і його подєльніків... Ідем в сферу мистецтва... В луцьку створений музей ікони.(далі тут все ясно) В світі сворюють багато документальних фільмів про ісуса його друзєй) Художні фільми про ісуса тоже не відстають) Щоб збільшити попит на ісуса та бога продають куча фанатської символіки футболкі (ісус май френд бачів таку), плакати, ікони хрести, церковні календарі. Щоб зацікавити молоде покоління то релігія в лізла в музику єсть ціле напрвлення музичне назив. хілсонс (баптисти і харізмати походу його катірують) в рок музику ісус тоже добрався..

Тепер глянемо на атеїзм. Атеїсти не свворюють церков та клубів по інтересам, нероблять реклами у ЗМІ та не ходять по хатах і не втирають свої атеїстичні ідеї. Та й в загалі атеїзм економічно невигідне вірування та сенсу його толкати в маси немає але він може стати чудовим вітряком з яким буде так чудово боротися Дон Кіхот.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

смєшно до сльоз!

Мда,дійсно смішно до сліз,проклацав близько 100 каналів ТБ і надибав 1 канал з намьоком на духовність. Ржав до упаду.

Тепер глянемо на атеїзм. Атеїсти не свворюють церков та клубів по інтересам, нероблять реклами у ЗМІ та не ходять по хатах і не втирають свої атеїстичні ідеї. Та й в загалі атеїзм економічно невигідне вірування та сенсу його толкати в маси немає але він може стати чудовим вітряком з яким буде так чудово боротися Дон Кіхот.

Все правильно, а споїли людей на причастіях кагором.А пиво взагалі монахи придумали. Наша пісня гарна й нова... .

Народ,ви об чом тут пишете?

Тобто,я так зрозумів,під атеїзмом ви маєте щось конкретне,персоніфіковане? А духовність у вас= релігії?

А я, під атеїзмом,маю на увазі ту культуру в якій ми живемо,той образ життя який ми ведемо,та система цінностей,якою ми керуємось і яку нам пропагують,прикро,що й церква стає більш атеїстична,що розчаровує і зневірює людей.

Я вам про єдність науки та релігії,а ви про шо? Баптистів,харизматів,пасху.І шо? Я пишу вам про фундаментальні речі,а у відповідь смешочки і тролінг. ну якщо немає фундаментальної опори,то так і напишіть-Ми не в курсі шо там і як,але Баба Яга протів.

Чи може ви назвете науку яка вивчає такі речі як любов,доброта,совість,благочестя тощо?Та ні не назвете,мабуть,а скоріше знову зальєте все демотиваторами і анекдотами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чи може ви назвете науку яка вивчає такі речі як любов,доброта,совість,благочестя тощо?Та ні не назвете,мабуть,а скоріше знову зальєте все демотиваторами і анекдотами.

даже если проигнорировать тот факт, что любовь бывает как минимум пяти условных видов, то любовь, как разновидность взаимоотношений между людьми противоположного пола изучается, как ни странно, химией и нейрофизиологией. что такое благочестие, я вообще не в курсе, но википедия говорит, как о "христианской добродетели, неоднократно упоминаемой в библии" – игнорируем. совесть, в качестве нравственного самоконтроля, изучается психологией. с добротой сложнее всего, так как её уровень каждый для себя устанавливает сам, базируясь на массе различных внутренних и внешних факторов. какие-то серьёзные девиации, "крайне недоброе", наверняка попадает под сферу психиатрии и опять же, психологии.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Любви не может быть 5 видов.И уж точно не ограничивается отношениями противоположных полов.И химия и нейрофизиология аж никак не продвинулась в изучении любви(сомневаюсь что это вообще можно изучать).

Благочестие отнюдь не есть принадлежность христианства и религии вообще.Но теперь мне понятно почему большинство не в курсе и его игнорирует. Позволь поинтересоваться,а какие -то есть вообще результаты от изучения психологией совести и доброты? Может всемогущая википедия подскажет? :_04:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

щодо вірю - не вірю

іноді важко сформулювати у що вірю, зате знаю у що ні - не можу повірити у те, що абсолютно нічого від нас не залишиться. Маю на увазі щось таке, що прийнято називати душею. Вона така різна у всіх, ми так по-різному відчуваємо одне й те ж, так по-різному реагуємо на одні й ті ж події. Ну не можу я повірити що це зникає в нікуди

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Любви не может быть 5 видов.И уж точно не ограничивается отношениями противоположных полов.

як мінімум 3 - фізіологічна, платонічна, до батьків

upd. ну і до до природи

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Любви не может быть 5 видов.И уж точно не ограничивается отношениями противоположных полов.

як мінімум 3 - фізіологічна, платонічна, до батьків

upd. ну і до до природи

Що значить фізіологічна?І чим відрізняється любов до батьків від любові до,скажімо дітей?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

научный подход вообще различает семь типов любви : романтическая (физическое влечение), прагматическая (к родине, партии, работе), альтруистическая (к богу или религии), одержимая (ревность, навязчивые идеи, неуравновешенные эмоции), братская (к дальним родственникам, друзьям, соседям), семейная (к детям, родителям, кровным родственникам) и обычная (в целом к миру и человечеству). подробности можешь найти у психологов, например в книгах Аллана и Барбары Пиз.

что же касается "надёжного оплота" религии и науки, то вот, почитай что умные люди пишут и сделай выводы.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Любят же Хомо Сапиенс выдумывать на свою голову разные усложняющие жизнь категории и с упорством доказывать их существование, даже если это только его плод его фантазий.А как говорят механики-чем сложнее механизм, тем больше в нем поломок.

Это нелогично и бессмысленно

spock1.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто,я так зрозумів,під атеїзмом ви маєте щось конкретне,персоніфіковане? А духовність у вас= релігії?

" Духо́вность — в самом общем смысле — совокупность проявлений духа в мире и человеке. В социологии, культурологии и публицистике «духовностью» часто называют объединяющие начала общества, выражаемые в виде моральных ценностей и традиций, сконцентрированные, как правило, в религиозных учениях и практиках."

Духовність це поняття нав*язане релігією і є винятково релігійним поняттям. тут все ясно.

А я, під атеїзмом,маю на увазі ту культуру в якій ми живемо,той образ життя який ми ведемо,та система цінностей,якою ми керуємось і яку нам пропагують,прикро,що й церква стає більш атеїстична,що розчаровує і зневірює людей.

Абсурд!

Атеїзм не є релігією і не має ніякої системи цінностей чи певних традицій та і він не диктує ніякого образу життя.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...