Перейти до змісту

В великих містах тенденція до приватизації дахів багатоповерхівок.


MACCEN

Рекомендовані повідомлення

Правильно. Будь таким як усі. *сарказм*

А він уже такий, а може й гірший: дах - собі, ліфт - собі, сушку - собі, щирий українець. Я б такому сусіду також грошей на ремонт даху не дав. В мене мама-пенсіонерка домоглася, щоб ЖЕК зробив капітальний ремонт даху всього будинку, а тут прийде хтось і буде вимагати гроші, бо йому тече, а найлегше ходити з простягнутою рукою по сусідах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 58
  • Створено
  • Остання відповідь

Звертались в ЖЕК. Було сказано, що можуть дати тільки людей які перекриють і то якщо буде куплений тільки рубероїд, ніщо інше.

Звертались в міьскраду сказали бабла немає і т.д і т.п.

В кінці вже звернулись до людей з під"їзду і отримали те щой від 2-х попередніх, ДУЛЮ.

Перекрили самі за власний кошт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Звертались в ЖЕК. Було сказано, що можуть дати тільки людей які перекриють і то якщо буде куплений тільки рубероїд, ніщо інше.

Звертались в міьскраду сказали бабла немає і т.д і т.п.

В кінці вже звернулись до людей з під"їзду і отримали те щой від 2-х попередніх, ДУЛЮ.

Перекрили самі за власний кошт.

Думаєте коли ми звернулися, то нам відразу і людей дали і бабло на ремонт і сусіди прийшли сказали - давайте скинемось, а хто немає чим скидатися, то нехай хоч руками допоможе? ;) Під лежачий камінь вода не тече...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні я дах своєї багатоповерхівки ніколи не дам приватизувати!

Сильно багато спогадів, та й самому інколи романтика приходить туди піднятися "поглазіти" на місто з півком!

А тут тобі приватна власність!

Ні, ну може то собі його приватизувать? а...?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якби звертались до тих самих по 10 раз то прийшла б осінь з конкретним дощом і поплилиб ремонти в квартирі. Чекати Від когось допомоги було б собі дорожче.

Ми нікого не примушували. Ми спитали, сказали своє слово, отримали ніц і зробили відповідні висновки і перекрили самі за власний кошт все.

І тепер я знаю що все зроблено і що нікому нічого я не винен.

Да, коли ходили по людях що антірєсно, Люди які мають малі статки більше готові допомогти, ніж ті хто має більше бабла. Але це так.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да, коли ходили по людях що антірєсно, Люди які мають малі статки більше готові допомогти, ніж ті хто має більше бабла. Але це так.

А так завжди, в будь якій сфері, це називається інкстинкт і пояснює їхні статки! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якби звертались до тих самих по 10 раз то прийшла б осінь з конкретним дощом і поплилиб ремонти в квартирі. Чекати Від когось допомоги було б собі дорожче.

Ми нікого не примушували. Ми спитали, сказали своє слово, отримали ніц і зробили відповідні висновки і перекрили самі за власний кошт все.

І тепер я знаю що все зроблено і що нікому нічого я не винен.

Да, коли ходили по людях що антірєсно, Люди які мають малі статки більше готові допомогти, ніж ті хто має більше бабла. Але це так.

Ну ви свій вибір зробили самі, у вас є свої пріоритети і можливості (наприклад, зберегти свіжозроблений ремонт), у сусідів, ЖЕКу і міськради - свої. Тут немає чого жалітися ні на сусідів ні на ЖЕК чи міськраду.

п.с. Я ремонт починав би з даху, а не закінчував би ним ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні це всього з нашої 3-х кімнатної квартири.

На площадці 4 квартири: 2 - 3-х , 1 - 2х і 1 - однокімнатна.

Тепер рахуй з 2-х трьошок 7 тисяч і нехай з 2-х і однокімнатно 5 тисяч.

виходить 12 тисяч на 36 квартир.

ЦЕ все умовні цифри. Точних не памятаю. Тай ціни за 5 років змінись не в сторону зменшення.

Ми зоздрукували листи-звернення до кожного з жильців. Одна людина погодилась. Всі інші сказали ваші проблеми.

Але що тут говорити за таку суму коли треба було скинутись по 25 грн з квартири ! на нові вєетєля то люди також морозились.

Зато як не доведи лопне труба і перекрити воду не виходить то відразу згадують що не скидались.

Не підфартило вам з сусідами. Сам живу на одному з вищих поверхів, сусіда зверху топило постійно, він там самотужки щось намагався зробити. Цього року власники квартир (однієї половини) скинулись по 200гр на руберойд, решту зробив жек під контролем саме цього чоловіка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

п.с. Я ремонт починав би з даху, а не закінчував би ним ;)

Часом буває що сам жопою думаєш. Всього передбачити не можливо, а як стається, то виявляється - очевидно!

Я похвалюся!

Зробив собі у ванні похилу, двухрівневу підлогу і аварійний стік в трубну шахту, на випадок якщо щось трапиться з сантехнікою. Бо раніше мав проблеми з лопнувшим краном і всім що з цього витікає. Якби не цей випадок то й про аварійний стік не думав би!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 nickel

Я не жалівся. І розказав який розклад в мене в під"Їзді. Сусідам пох на ситуацію в інших сусідів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 nickel

Сусідам пох на ситуацію в інших сусідів.

Та шо ви гаварітє? Не може бути!? Це напевно рідкість!?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сусідам пох на ситуацію в інших сусідів.

І це нормально. Мої сусіди - чужі мені люди, чому має бути інакше?

Колись і у нас, на першому поверсі потекло, навіть не потекло, а поперло... з унітазу, о 7-8 годині ранку, якраз коли усі просинаються, вмиваються, ну і самі розумієте, ходять у туалет. Перше, що зробив - згорнув усі коври, жінка позвонила у ЖЕК, в переривах між цими діями вичерпував унітаз, щоб через верх не пішло і виливав через балкон. Далі черпала жінка, я побіг у ЖЕК (благо він близько) і присунув за шкірку п'яних з ночі сантехніків - так вийшло б скоріше чим чекати коли вони здадуть зміну, нові поки получать наряди і т.д.. Жінку відправив по сусідах, просити не ходити у туалет і не користуватися кранами, сантехніків в підвал перекрити воду, а сам вичерпував з унітаза. Після цього стало трохи легше, рівень в унітазі майже не піднімався. Болти в "ревізії" заржавіли, а болгарка у іншої бригади сантехніків, на іншому об'єкті. Вирішили зняти унітаз і тоді дивитися, що і де забило каналізаційну трубу. Тільки зняли унітаз, як почала перти вода, жінку знову по сусідах, сам з тряпкою вибирати і виливати воду. Виявляється в одних сусідів внучка милася у ванні і тепер вона помилася і вирішила спустити повну ванну води. І вони її таки спустили нам в квартиру, вмовляння дружини не подіяли. А спричинила це все - палка викинута в каналізаційну трубу, також кимось із тих же сусідів. Так-що сусіди можуть насрати на вас в прямому розумінні цього слова і не тільки ті що живуть знизу вас, а й ті що зверху.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А він уже такий, а може й гірший: дах - собі, ліфт - собі, сушку - собі, щирий українець.

Не згідний.

Якщо людині треба дах, нехай здає гроші на ремонт, а якщо не здає, то значить нах той дах не треба. Логічно ніби.

Одним словом, хто платить той замовляє музику, тому ключі від даху повинні бути лише у жителів останнього поверху. Ато хтось робить, а хтось лазить антену собі рівняти і нищить людям рубероїд.

Платиш - користуєшся, не платиш - не користуєшся, всьо просто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не згідний.

Якщо людині треба дах, нехай здає гроші на ремонт, а якщо не здає, то значить нах той дах не треба. Логічно ніби.

Одним словом, хто платить той замовляє музику, тому ключі від даху повинні бути лише у жителів останнього поверху. Ато хтось робить, а хтось лазить антену собі рівняти і нищить людям рубероїд.

Платиш - користуєшся, не платиш - не користуєшся, всьо просто.

А я і плачу, почитай квитанцію про сплату комунальних послуг - будеш здивований.

1353663273.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

аварійний стік в трубну шахту

В трубну шахту - це в трубу каналізаційну яка йде через всі поверхи по стояку, чи саме в "шахту" - змурований з цегли пройом для закладки цієї ж труби, тобто обминаючи трубу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сусідам пох на ситуацію в інших сусідів.

смоделируйте ситуацию.Вы закрыли проход на крышу. Случился пожар на 8-м этаже, отрезал путь спасения через 8-й этаж и окна. Ключи от крыши только у Вас, Вы ушли в магазин, остались в квартире дети, нужна Вам после этого тепличка, когда случится трагедия?.Любые люки в доме пожарные лесницы спиленные, закрытые чердаки - уменьшают Ваши шансы на спасение. А если сушка захламлена, то предупредите соседей, что б убрали. Не подействует - звоните в МЧС и их заставят убрать, да еще и оштрафуют.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колись і у нас, на першому поверсі потекло, навіть не потекло, а поперло... з унітазу, о 7-8 годині ранку, якраз коли усі просинаються, вмиваються, ну і самі розумієте, ходять у туалет. Перше, що зробив - згорнув усі коври, жінка позвонила у ЖЕК, в переривах між цими діями вичерпував унітаз, щоб через верх не пішло і виливав через балкон. Далі черпала жінка, я побіг у ЖЕК (благо він близько) і присунув за шкірку п'яних з ночі сантехніків - так вийшло б скоріше чим чекати коли вони здадуть зміну, нові поки получать наряди і т.д.. Жінку відправив по сусідах, просити не ходити у туалет і не користуватися кранами, сантехніків в підвал перекрити воду, а сам вичерпував з унітаза. Після цього стало трохи легше, рівень в унітазі майже не піднімався. Болти в "ревізії" заржавіли, а болгарка у іншої бригади сантехніків, на іншому об'єкті. Вирішили зняти унітаз і тоді дивитися, що і де забило каналізаційну трубу. Тільки зняли унітаз, як почала перти вода, жінку знову по сусідах, сам з тряпкою вибирати і виливати воду. Виявляється в одних сусідів внучка милася у ванні і тепер вона помилася і вирішила спустити повну ванну води. І вони її таки спустили нам в квартиру, вмовляння дружини не подіяли. А спричинила це все - палка викинута в каналізаційну трубу, також кимось із тих же сусідів. Так-що сусіди можуть насрати на вас в прямому розумінні цього слова і не тільки ті що живуть знизу вас, а й ті що зверху.
А ви з дружиною наступного разу приготуйте пакет з піском, котрим затулите дирку в унітазі як попре ;) тоді бігати будуть ваші сусіди :D при чому в 2 рази швидше вас.

Звичайно це проблеми не вирішить, але коли наступного разу ситуація повториться то їм не буде вже так по*ігу на біду сусіда.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Юристи може поясните, хто може стикався.

Живу на 9 поверсі в панельному будинку, хочу добудувати ще один поверх, можливо приватизувати дах?

І якщо можливо, то наприклад він буде протікати, до мене можуть бути притензії в мешканців що до того, що він в не належному стані і протікає?

Чи я можу сказати мій дах, що хочу те й роблю?

я не юрист, але сказав би так. перекривай нафік весь будинок на 4 підїзди і роби дах однаковим з облаштуванням ливневої системи, а тоді зі своєї квартири роби двохрівневу .

п.с. я розумію, що ТС це не сподобається

п.п.с. ТС. найкращий варіант - власний будинок... і наплювать на сусідів зверху і знизу, їх просто немає. а ті що збоку, так на них ну чуть менше наплєвать, бо до них далеко.

але краще хороші сусіди, ніж погані родичі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

аварійний стік в трубну шахту

В трубну шахту - це в трубу каналізаційну яка йде через всі поверхи по стояку, чи саме в "шахту" - змурований з цегли пройом для закладки цієї ж труби, тобто обминаючи трубу?

Ну можете мене тут застрелити, але так, минаючи трубу в трубну шахту через коліно отвір у підлозі і коліно діам.50мм. врізка стояка вийшла вище рівня підлоги і через неї йдуть стоки!

В разі прориву труби кількість води, яка може витікати я вважаю більш - менш контрольованою - це час реакції до виявлення і закриття здвіжки/крану припустімо 6 год. При умовній витраті 15л/хв = 6,4 м.куб води.

Тепер припустімо що вся ця вода піде сусідів: 4 кв піді мною + 4 суміжні. в 4 сусідів ремонт по 3000-5000$ я попадаю на мін 20000$

Тепер ризики ($) того що я затоплю підвал 20 кладових де лише в 5 щось зберігається на сумму 500грн макс?

Скажете підмивання фундаменту ну є ризик! Але як показують попередні підтоплення поки що витримував :(

Та це лише ризик.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ви з дружиною наступного разу приготуйте пакет з піском, котрим затулите дирку в унітазі як попре ;) тоді бігати будуть ваші сусіди :D при чому в 2 рази швидше вас.

Звичайно це проблеми не вирішить, але коли наступного разу ситуація повториться то їм не буде вже так по*ігу на біду сусіда.

Якби ж то так все просто було. Закрию унітаз, піде через ванну, умивальники в ванній і кухні, стояк-то один. А якщо навіть закрию, і в них все попливе, то стікати воно буде в мене з потолка - хрєн редьки нє слащє. Та й потім все-рівно все це треба буде випустити, щоб прочистити трубу. І випускати одночасно три метра гімна в трубі прийдеться собі в квартиру, не варіант. Та й люди на другому поверсі, можливо, і не винуваті і, можливо, не зливали воду після прохання дружини, а я їм гімно пущу в квартиру?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якби ж то так все просто було. Закрию унітаз, піде через ванну, умивальники в ванній і кухні, стояк-то один. А якщо навіть закрию, і в них все попливе, то стікати воно буде в мене з потолка - хрєн редьки нє слащє. Та й потім все-рівно все це треба буде випустити, щоб прочистити трубу. І випускати одночасно три метра гімна в трубі прийдеться собі в квартиру, не варіант. Та й люди на другому поверсі, можливо, і не винуваті і, можливо, не зливали воду після прохання дружини, а я їм гімно пущу в квартиру?
Це дієво в більш сучасних будинках де на стояк 2 квартири на поверсі ;). Я довгий час жив на 1ому поверсі багатоповерхівки і що таке по*ігізм сусідів знаю на власному досвіді.

Можу тобі лише поспівчувати, не повезло тобі з сусідами вище, раз вони тобі ванну води спустили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

блін... тут після 2-го посту треба ВСЕ потерти...

1) питання до юриста

2) відповідь, власне, юриста. Далі флуд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

звоните в МЧС и их заставят убрать, да еще и оштрафуют.

дякую поржав.

але краще хороші сусіди, ніж погані родичі

забрав в цитати. :_25:

блін... тут після 2-го посту треба ВСЕ потерти...

та ти шо! НЄ! ти глянь який вброс новорічний!.. ))
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мда, видно перейшло все у флейм.

Я не такий злий як тут деякі мене хочуть побачити, парадокс в тому, що той хто має ремонт за 20 тис баксів, не дасть 100-200 баксів на ремонт чогось там нагально потрібного, наприклад ремонт даху. А бабка віддасть свої гробові аби не текло.

І так до всього, я можу вкрутити лампочки на всьому стояку свому, тільки якесь чмо собі "стибзить" бо подумає що то халява, і так само поремонтувати ліфта, не для себе а для батьків, бо старенькі важко ходити, і чому якесь чмо яке рубля не дало на ліфта, а піщить більше всіх що йому він треба має користуватись тим благом, хай рулить собі в жек і там клянчить до скончанія віку поки там щось включать чи полагодять.

І на ремонти збирають гроші адекватно до доходів, ясно що з бабкі яка ледь собі на хліб шкребе ніхто не візьме грошей взагалі ніяких, і так далі...

І чомусь в деякі підїзди як зайдеш то дивуєшся, все чистенько вазончики і так далі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чи я можу сказати мій дах, що хочу те й роблю?

Не хотів би я тебе мати сусідом....

Так само й здахом... є зараз "засрана" всяким хламом сушка, я впевнений як тільки її приберу, то будуть охочі скористатись мотивуючи це що спільна власність, а як засрати мусором то всі охочі.

3.1.14. Розміщення у допоміжних приміщеннях побутових речей,

обладнання, інвентарю та інших предметів не допускається. Входи на

сходові клітки і горища, а також підходи до пожежного обладнання й

інвентарю не повинні бути захаращеними

3.7.12. Не дозволяється використовувати горища, технічні

поверхи й приміщення (у т.ч. венткамери, електрощитові) для

зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних

матеріалів та інших небезпечних предметів.

Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджені Наказом Держитлокомунгоспу України 17.05.2005 №76

А коли буде тікти ще дах, я скидатись не буду, мені пофігу ремнта у мене немає, і якщо буде заливати то замучу відвід так щоб протікло до першого поверху, бо дістало вже, як так то всі тіпа мол бідні і бабла немає, а коли тече дах на 9, то це проблема тих, хто проживає на 9 поверсі.

Воно то добре, поки добре. А ось у випадку якихось суттєвих проблем через цей відвід можна нажити значні неприємності...

Ще цікаво будувати між будинками бо є реально такі місця класні, де можна прибудуватись і це не стане дорого, бо комунікації всі поряд.

Є таке поняття, як "прибудинкова територія", яка належить усім співвласникам.

І є ще така норма:

3.7.6. Забороняється довільно зменшувати нормовану ширину

доріг та проїздів. До всіх будівель і споруд має бути забезпечений

вільний доступ. Протипожежні розриви між будинками, спорудами,

відкритими майданчиками для зберігання матеріалів, устаткування

тощо повинні відповідати вимогам будівельних норм. Їх не

дозволяється захаращувати стоянками транспорту, будівництвом та

встановленням тимчасових будинків і споруд, у тому числі

індивідуальних гаражів тощо.

Цілком підтримую nickel - під лежачий камінь вода не тече.

Добитися ремонту даху за бюджетні кошти реально.

Мої поради:

"Депутатське лобіювання"

1. Знаходите свій виборчий округ.

2. Знаходите депутата-мажоритарника міськради, який обраний від цього округу.

3. Зв'язуєтесь із цим депутатом.

Контакти можна взяти у відділі секретаріату: тел. (0332) 777914, 777954; e-mail:[email protected]

4. Описуєте проблему усно і/або письмово. (Я би радив все ж письмову. Документ є документ).

Можна посилатися на статтю 17 Закону "Про статус депутатів місцевих рад" - доручення виборців.

Стаття 17. Доручення виборців

1. Виборці можуть давати своєму депутатові місцевої ради доручення на зборах під час його звітів чи зустрічей з питань, що випливають з потреб відповідного виборчого округу чи територіальної громади в цілому.

2. Доручення виборців не повинні суперечити законодавству України, а їх виконання має належати до відання місцевих рад та їх органів.

3. Доручення виборців депутатові місцевої ради має бути підтримане більшістю учасників зборів.

4. Доручення виборців, виконання яких потребує прийняття відповідною радою або її виконавчим органом рішення, фінансових або інших матеріальних витрат, доводяться депутатом місцевої ради до відома відповідної ради або її органів.

5. Рада та її органи аналізують доручення виборців, дані депутатам місцевої ради, та з урахуванням матеріальних, в тому числі і фінансових, можливостей приймають відповідні рішення щодо їх реалізації. Рішення з цих питань доводяться до відома депутатів місцевої ради та територіальної громади.

6. Доручення виборців враховуються при розробці планів і програм економічного та соціального розвитку відповідної території, місцевих економічних програм, складанні бюджету, а також при підготовці рішень з інших питань.( Статтю 17 доповнено частиною шостою згідно із Законом N 1522-IV від 19.02.2004 )

7. Депутат місцевої ради бере участь в організації виконання доручень виборців як одноособово, так і в складі постійних і тимчасових комісій ради або в складі утвореної з цією метою депутатської групи, може залучати до їх виконання органи самоорганізації населення, а також виборців відповідного виборчого округу.

8. Контроль за виконанням доручень виборців здійснюється відповідними радами, їх органами та депутатами місцевих рад. Органи, які в межах своїх повноважень забезпечують реалізацію доручень виборців, один раз на рік інформують раду про хід їх виконання.

9. Депутат місцевої ради періодично інформує своїх виборців про результати розгляду радою та її виконавчими органами доручень виборців та особисту участь в організації їх виконання.

5. Депутат на основі вашого звернення повинен підготувати і подати від свого імені депутатське звернення або, краще, депутатський запит.

На депутатське звернення відповідь дається протягом 10 днів, на депутатський запит - до 30 днів. Але запит неофіційно має вищий статус, бо за нього голосує більшість депутатів ради.

6. Якщо відповідь не задовільняє, просіть, щоб повторно подав запит або звернення.

З власного досвіду скажу - і депутатам часто бувають відписки, але певний шанс позитивно вирішити питання все ж є.

Інший шлях:

"Чиновницький"

1. Подаєте звернення щодо потреби у ремонті даху у відділ звернень громадян міськради. Бажано колективне звернення. Чим більше підписів мешканців, тим ліпше.

Порада щодо тексту: він повинен бути сухим - опис проблеми і те, що ви вимагаєте. Емоції і патетика будуть зайвими. Це офіційно-діловий стиль.

2. Звернення подається у двох примірниках. Один залишаєте собі, другий залишається у відділі і перенаправляється тому чиновнику або відомству, якому ви пишете звернення.

Обов'язково на зверненні мають проставити штамп з вхідним номером і датою.

2. Далі вступає у дію закон "Про звернення громадян". Відповідь повинні надати у термін до 1 місяця з дати подання звернення. На практиці рахуються, як правило, робочі дні.

3. У випадку суттєвого порушення термінів (1 місяць+тиждень) пишете і подаєте скаргу у прокуратуру міста на ненадання відповіді.

4. Залежно від отриманої відповіді, плануєте подальші власні дії.

Також варто завітати на особистий прийом громадян. Якщо питання ремонту даху, то це може бути

- сам Микола Романюк

- Лариса Соколовська

- Іван Кубіцький

Із графіком прийомів можна ознайомитись тут

Всі ці речі раджу робити паралельно - звернення до депутата, до чиновників і візит на особистий прийом. Крапля камінь точить.

Коли звертатися?

Оптимально - кінець попереднього року або початок поточного.

Чому?

Традиційна відписка/відмовка - "грошей нема". Це не зовсім так.

Гроші є: Бюджет міста затверджується в кінці попереднього або на початку поточного року.

Там передбачена певна сума видатків і на капітальний, і на поточний ремонт дахів.

І вже потім у межах цих сум департамент ЖКГ визначає конкретні об"єкти, де буде такий ремонт.

Відтак, звернення у листопаді-січні щодо включення у перелік ремонту за бюджетні кошти даху вашого будинку зменшує ймовірність отримання традиційної відписки у стилі "видатки на ці потреби не передбачені".

Загалом, успіх цієї справи залежить насамперед від настирливості і наполегливості самих мешканців. Вибачте за грубість, але для отримання позитивного результату ви повинні задовбати (в хорошому значенні цього слова) чиновників і депутатів.

Найгірший ворог тут - відчай на кшталт "Ніколи не відремонтують". Не можете самі, знайдіть "пробивну бабку" (є такий типаж людей) з Вашого будинку, яка буде від імені мешканців постійно ходити по кабінетах і діставати чиновників.

Хто стукає, тому відчинять.

Успіхів!

P.S. Цю схему можна застосувати і до інших комунальних проблем.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...