Перейти до змісту

В великих містах тенденція до приватизації дахів багатоповерхівок.


MACCEN

Рекомендовані повідомлення

Юристи може поясните, хто може стикався.

Живу на 9 поверсі в панельному будинку, хочу добудувати ще один поверх, можливо приватизувати дах?

І якщо можливо, то наприклад він буде протікати, до мене можуть бути притензії в мешканців що до того, що він в не належному стані і протікає?

Чи я можу сказати мій дах, що хочу те й роблю?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 58
  • Створено
  • Остання відповідь

Чи я можу сказати мій дах, що хочу те й роблю?

Не можеш. Між дахом і твоєю квартирою є горище.

Існує рішення Конституційного Суду України, резолютивною частиною якого визначено:

1.1. Допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього.

1.2. Власник (власники) неприватизованих квартир багатоквартирного будинку є співвласником (співвласниками) допоміжних приміщень нарівні з власниками приватизованих квартир.

1.3. Питання щодо згоди співвласників допоміжних приміщень на надбудову поверхів, улаштування мансард у багатоквартирних будинках, на вчинення інших дій стосовно допоміжних приміщень (оренда тощо) вирішується відповідно до законів України, які визначають правовий режим власності.

Коротше кажучи, треба згода всіх мешканців під'їзду (а то й будинку), ну і щоб були всі необхідні будівельні погодження та дозволи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чи я можу сказати мій дах, що хочу те й роблю?

Не хотів би я тебе мати сусідом....
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не хотів би я тебе мати сусідом....

Позицію ТС можна частково зрозуміти. Просто в нашій країні, як користуватися дахом, то всі... А як ремонтувати, то жителі останнього поверха - інших не гребе шо воно тече.

п.1.3.

Ну так немає горища, немає і допоміжного приміщення, як я розумію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ти піди скажи що дах протікає і давайте всім під"їздом скинемся і перекриєм, щоб не протікало. Тобі скажуть в тебе тече, це твій дах і твої проблеми от і перекривай за свої гроші. Принаймі в нас так було.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну так немає горища, немає і допоміжного приміщення, як я розумію.

там про мансарду є...

Ти піди скажи що дах протікає і давайте всім під"їздом скинемся і перекриєм, щоб не протікало. Тобі скажуть в тебе тече, це твій дах і твої проблеми от і перекривай за свої гроші. Принаймі в нас так було.

а скільки з квартири виходило?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не пам"ятаю. Це було років 5 тому. Перекривали не рубероїдом, а чимось кращим. Нам з 3-х кімнатної квартири вийшло десь 3400-3500 з роботою і матеріалом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а скільки з квартири виходило?
Весною минулого року у нас була подібна проблема. Щоб перекрити площу над однією квартирою (2х кімнатною) +1м зазору по краях сума виходила в районі 5к грн, це вся робота з демонтажем, укладкою і матеріалами зі всіх.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Над 9-тим поверхом ще є тех.поверх, висотою близько 1.5 м. (там розміщені комунікації, ліфтове обладнання, крани Маєвського..). ТС мабуть хоче прорубати дирку в панелі ( у себе в стелі) зробити вихід на тех поверх, а там знову в прорубати п анель і мати вихід на дах? Це тобі недозволять зробити- буде як на Рівненська 109. Чи може ти маєш якийсь свій погляд як це має виглядати?

У будинках, які мають двускатну кришу ( це як правило старі 4-5-поверхові будинки) легше облаштувати мансардний поверх, на пр Волі є живі приклади цьому. Там деревяне перекриття між останім поверхом і горищем і шиферне покритя яке замінюється на металчерепицю із мансардними вікнами.

Чи може ТС хоче всю площу криши приватизувати і зробити над нею двухскатну кришу, яка буде мансардою?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це на одну квартиру.

Яушокє.Той "рубероїд" на срібній основі чи рубероїдовкладачі з вищою освітою?..........

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні це всього з нашої 3-х кімнатної квартири.

На площадці 4 квартири: 2 - 3-х , 1 - 2х і 1 - однокімнатна.

Тепер рахуй з 2-х трьошок 7 тисяч і нехай з 2-х і однокімнатно 5 тисяч.

виходить 12 тисяч на 36 квартир.

ЦЕ все умовні цифри. Точних не памятаю. Тай ціни за 5 років змінись не в сторону зменшення.

Ми зоздрукували листи-звернення до кожного з жильців. Одна людина погодилась. Всі інші сказали ваші проблеми.

Але що тут говорити за таку суму коли треба було скинутись по 25 грн з квартири ! на нові вєетєля то люди також морозились.

Зато як не доведи лопне труба і перекрити воду не виходить то відразу згадують що не скидались.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це на одну квартиру.

Яушокє.Той "рубероїд" на срібній основі чи рубероїдовкладачі з вищою освітою?..........

ти ніпонял. це з тої квартири над якою дах:)всі іншим пох:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

виходить 12 тисяч на 36 квартир.

333 грн/кв....... це вже більш менш реально...

Ми зоздрукували листи-звернення до кожного з жильців. Одна людина погодилась. Всі інші сказали ваші проблеми.

імхо, листи - не той спосіб. тільки вговорювати. Щоб хоча б по соточці скинулись.... одночасно з тим ініціювати, наприклад, утеплення вхідних дверей, встановлення доводчика - щоб не було холодно в під'зді зимою....... але то так, фантазії........
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я наприклад теж не скидався, бо ніхно не скидався, а запропонував допомогу в перекритті даху. Ми вдвох з ще одним сусідом власноруч за два вечора перекрили ппощу однокімнатки. Отримавши від власниці символічні 100грн.

Думаю якщо питаня ставити лише на гроші, шансів їх отримати набагато менше ніж таку собі допомогу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я наприклад теж не скидався, бо ніхно не скидався, а запропонував допомогу в перекритті даху. Ми вдвох з ще одним сусідом власноруч за два вечора перекрили ппощу однокімнатки. Отримавши від власниці символічні 100грн.

Думаю якщо питаня ставити лише на гроші, шансів їх отримати набагато менше ніж таку собі допомогу.

а матеріали звідки взяли? чи вони символічно матеріалізувались на даху?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чи я можу сказати мій дах, що хочу те й роблю?

Не хотів би я тебе мати сусідом....

Чомусь як тікло всім до 7 поверху ніхто й рубля не дав, прийшлося самим ремонтувати з сусідом, за власні кошти, так що не робіть висновки, я запитував на всякий випадок, бо у нас мінталітет такий що всім на все плювати, навіть коли ліфт не працював, я хотів сам полагодити й зробити так щоб їздив тільки на двев'ятий, бо всім бабла шкода, а користуються ті навіть, які на другий поверх їдуть на ліфті.

Так само й здахом... є зараз "засрана" всяким хламом сушка, я впевнений як тільки її приберу, то будуть охочі скористатись мотивуючи це що спільна власність, а як засрати мусором то всі охочі.

А коли буде тікти ще дах, я скидатись не буду, мені пофігу ремнта у мене немає, і якщо буде заливати то замучу відвід так щоб протікло до першого поверху, бо дістало вже, як так то всі тіпа мол бідні і бабла немає, а коли тече дах на 9, то це проблема тих, хто проживає на 9 поверсі.

На рахунок даху, та може теплицю поставити хотілось (тільки напевно завісники розкурочать точно). А вихід можна через сушку зробити. Зато було б "чудо" в Луцьку, там тіпа спонсори фото в неті і так далі :)

Ще цікаво будувати між будинками бо є реально такі місця класні, де можна прибудуватись і це не стане дорого, бо комунікації всі поряд.

Чи може ТС хоче всю площу криши приватизувати і зробити над нею двухскатну кришу, яка буде мансардою?

Цікава ідея не думав :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я наприклад теж не скидався, бо ніхно не скидався, а запропонував допомогу в перекритті даху. Ми вдвох з ще одним сусідом власноруч за два вечора перекрили ппощу однокімнатки. Отримавши від власниці символічні 100грн.

Думаю якщо питаня ставити лише на гроші, шансів їх отримати набагато менше ніж таку собі допомогу.

а матеріали звідки взяли? чи вони символічно матеріалізувались на даху?

Так і робота не 2 копійки вартує!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А за перекриття заміненого за власний рахунок крану Маєвського брати із бажаючих по символічних 50 гривень :0032:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...