Перейти до змісту

Електро проводка


qwentin

Рекомендовані повідомлення

Всім доброго дня.

Потрібна консультація спеціалістів в таких питаннях.

Є будинок шлаковий йому уже 50 років, по всьому будинку алюмінєва проводка.

На лічильну стоїть рубильник старого типу 25А, коли включаєш, два компа, правльну машинку і тєлік і плюс в нагружку ще робить холодильник, і ще обігрівач, вибиває, за 1 рік поміняли уже 3 і стоїть 4 рубильник.

Суть питання в тому хочу поставити рубильник з цих новіших на 32А або 50 чи витримає проводка.

Якось не хочеться шоб загорілась хата.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В неділю цум горів.

Я в курсі на рахунок ЦУМА. Тому й питаю чи сожна ставити більш мощніший рубильник.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я б порадив спочатку глянути який дріт у вас лежить, а тут би глянув яке максимальне навантаження він може витримати. А потім би вже дивився на щиток з автоматами. Що з того, що поставите автомат більш потужний, якщо дроти в стінах почнуть горіти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скоріш за все прокладено стандарт на 2,5 мм , тому максимум що витримає 3,5 кВт. Висновок: або треба щось вимикати з мережі, якщо вмикається обігрівач чи інша потужна техніка, або змінювати проводку (заміна автомата нічого не дасть).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

searcher дякую за відповідь, Ви праві дріт стандарний.

Прийдеться міняти проводку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

заміна всієї проводки не обовязкова потрібно зробити нагрузку по кімнатах на окремі автомати, тобто поміняти ввідні провода в кожну з кімнат і це призведе до розгрузки провода що йде від лічильника по кімнатах якщо в вас зроблено все по стандартному принципу розводки точніше можна сказати при візуальному огляді

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

заміна всієї проводки не обовязкова потрібно зробити нагрузку по кімнатах на окремі автомати, тобто поміняти ввідні провода в кожну з кімнат і це призведе до розгрузки провода що йде від лічильника по кімнатах якщо в вас зроблено все по стандартному принципу розводки точніше можна сказати при візуальному огляді

Теж варіант, але це майже те саме що прокласти новий дріт. Невідомо хто і як то все прокладав. До того ж, якщо міняти то на мідь, а мідь в парі з алюмінієм не може бути.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а какой "ввод" в этот дом? может он не потянет всю нагрузку...я б сначала с этого начал!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хлопці треба шоб до мене приїхав хтось і подивився. Я в електриці не сільон максимум розетку поміняти виключатель і лампочку вставить..

Відпишіть в лічку хто може зайнятись цим питанням..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хлопці треба шоб до мене приїхав хтось і подивився. Я в електриці не сільон максимум розетку поміняти виключатель і лампочку вставить.. Відпишіть в лічку хто може зайнятись цим питанням..
Ти з початку погодь бажання більшої потужності з РЕС. Проектик підкорегуй. А то дядькі приїдуть ой по голові по кишені настукають. Стандартно в селах дають 3,5 КВт на хату.

А 2 компа, пралку і ще купу споживачів я б не вмикав одночасно. Такого навантаження люба проводка може не витримати. Проводка в тебе не суцільна ж, є скрутки в коробках (раніше не тягали окремі провода від щитка), а це вузькі місця для струму. Велика потужність їх розігріє, а це небезпека пожежі. Ти подумай може краще апетити прикрутити і споживачів вмикати по черзі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

перш за все, ставити на 32 чи на 50 - не варто, проводка в стіні може поплавитися.

Почитай договір з електриками - там написано, яку потужність вони можуть подати до хати.

Порахуй, яка потужність тобі потрібна - якщо більша, ніж вказана в договорі - потрібно йти до РЕС і перевкладати договір. Швидше за все (як у моєму випадку було) - скажуть - які б провода ви пане не давали, підстанція на район більше потужності тупо не видасть.

Якщо ж потрібної потужності в договорі тобі достатньо - взнай, яку тобі дають на стовбі. Тут знов два варіанта - меншу ніж по договору (стара підстанція, нічого не вдієш) і вказану - міняй дроти від стовба до лічильника.

А тільки після цього, починай/не починай (в залежності від результатів) займатися проводкою в хаті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

поміняй лампочки на енергоощадні. На початках для пралки та бойлера зроби додаткову лінію (якщо є можливість). Інакше алюмінієва проводка швидко "видихнеться".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А хто скахав шо я прям так зразу і буду все робить? Я для того тут і пишу шоб розібратись і шоб спеціалісти помогли...

Проводка алюмінєва якій уже понад 50 років. В любому випадку треба заміняти на новіше наприклад на мідяк, розприділяти нагрузку.

Дякую за корисні поради!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще може грітися безпосередньо біля рубильника - можуть бути окислені контакти або просто поганий контакт, може втіхаря там потріскує (іскрить) і від того вибиває. Раджу почати саме з цього місця, глянь яка ізоляція, якщо обвуглена - перший признак правильності моєї гіпотези. Де є можливість - замість скрутки можна використати клємніки. С вамого в селі 16-амперні автомати не витримують 300 Вт освітлення, маленького телевізора і фена або пилососа або праски. Знаю причину та руки не доходять - там і без того роботи хватає :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з 1 топіка видно що пралка+обігрівач то вже як мінімум 3-4 кВт, чому тут дивуватися далі?

Діло не стільки в алюмінії напевно, а в тому що "гвалтують" електромережу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всім доброго дня.

Потрібна консультація спеціалістів в таких питаннях.

Є будинок шлаковий йому уже 50 років, по всьому будинку алюмінєва проводка.

На лічильну стоїть рубильник старого типу 25А, коли включаєш, два компа, правльну машинку і тєлік і плюс в нагружку ще робить холодильник, і ще обігрівач, вибиває, за 1 рік поміняли уже 3 і стоїть 4 рубильник.

Суть питання в тому хочу поставити рубильник з цих новіших на 32А або 50 чи витримає проводка.

Якось не хочеться шоб загорілась хата.

Відповідаю по суті питання - електропроводка не витримає!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Аналогічно живу в старому будинку зі старою ж проводкою...

Навантаження в піку сягає 5 кіловат, лічильник новий, автомати "двацятки"), вхід замінений.

Дотримуюсь таких пропорцій:

1. Коли працює потужна техніка (чайник, мікрохвильовка, пилосос, пралка, обігрівач) все інше вдома ВИМКНЕНО З РОЗЕТОК.

2. Звичано потужна техніка вмикається по черзі, на деяких з потужних електроприладів і подовжувачах до них стоять таймери.

3. Якщо є необхідність у кипятінні води наприклад.. обирається газова плита бо працює пралка, або коли на кухні йде процес приготування їжі вимикається електроконвектор. Таким методом вдається розванетажувати проводку.

4. Холодильник не варто ставити на максимум якщо там 2-3 кг мяса в морозилці, і запас їжі на 2-3 дні. Це зекономить і електроенергію і не буде додатково завантажувати проводку.

Додам... коли виходжу з дому вимикаю ВСІ непотрібні мені в даний момент прилади (роутер, точка доступу, кухонна техніка, телевізор, ДВД, супутниковий тюнер) З РОЗЕТКИ..!!! лишається тільки сигналка, компи, котел і конвектор в кухні виставлений на 2-3 градуси менше ніж коли хтось вдома, плюс працює він по таймеру. До "важких" стаціонарних електроприладів

Ніяк руки не доходять замінити лампочки, каюсь.. найближчим часом виправлясь.

Так.. для загального розвитку.. може комусь буде корисно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З РОЗЕТКИ вимикаєш - економиш електроенергію з режима очікування чи по іншій причині (перепади в мережі наприклад)?

Це кожен раз щоб попити чаю обходиш всі кімнати - всі розетки? Не напрягає?

Подовувачі для потужних приладів використовуєш дарма - краще для них поробити "персональні" розетки. Це пряме порушення правил електробезпеки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Аналогічно живу в старому будинку зі старою ж проводкою...

Навантаження в піку сягає 5 кіловат, лічильник новий, автомати "двацятки"), вхід замінений.

Дотримуюсь таких пропорцій:

1. Коли працює потужна техніка (чайник, мікрохвильовка, пилосос, пралка, обігрівач) все інше вдома ВИМКНЕНО З РОЗЕТОК.

2. Звичано потужна техніка вмикається по черзі, на деяких з потужних електроприладів і подовжувачах до них стоять таймери.

3. Якщо є необхідність у кипятінні води наприклад.. обирається газова плита бо працює пралка, або коли на кухні йде процес приготування їжі вимикається електроконвектор. Таким методом вдається розванетажувати проводку.

4. Холодильник не варто ставити на максимум якщо там 2-3 кг мяса в морозилці, і запас їжі на 2-3 дні. Це зекономить і електроенергію і не буде додатково завантажувати проводку.

Додам... коли виходжу з дому вимикаю ВСІ непотрібні мені в даний момент прилади (роутер, точка доступу, кухонна техніка, телевізор, ДВД, супутниковий тюнер) З РОЗЕТКИ..!!! лишається тільки сигналка, компи, котел і конвектор в кухні виставлений на 2-3 градуси менше ніж коли хтось вдома, плюс працює він по таймеру. До "важких" стаціонарних електроприладів

Ніяк руки не доходять замінити лампочки, каюсь.. найближчим часом виправлясь.

Так.. для загального розвитку.. може комусь буде корисно.

идеальное решение...

если думаеш менять лампы..то бери в Новой линии..проверено опытом..меняют без проблем..было и такое что в день покупки..через два года меняли!!!! главное чек и коробка....остальное в пп

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З РОЗЕТКИ вимикаєш - економиш електроенергію з режима очікування чи по іншій причині (перепади в мережі наприклад)?

Це кожен раз щоб попити чаю обходиш всі кімнати - всі розетки? Не напрягає?

Подовувачі для потужних приладів використовуєш дарма - краще для них поробити "персональні" розетки. Це пряме порушення правил електробезпеки.

Вмикаючи прилади економлю енергію ну і звичайно блокам не доводиться бути постійно під напругою, а також на випадок відсутності мене вдома і стрибка напруги..., погодься, так безпечніше. В чому порушення правил безпеки? Важкі прилади я одночано в них не вмикаю, 80% подовжувачів мають свій запобіжник, плюс частина з них можуть вмикати прилади поштучно.

А щодо "попити чайку" то.. в мене з почуттям гумору все ок ))). А з другого боку.... і рух це здоровя..))))

Лампочки думав брати у магазині на кільці Володирська-Львівська-Червоного Хреста-Глінки.. Ват чи Вольт.. якась така назва. Він під боком.. а в НЛ вел лишати стрьомно..))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

to Lexx_Giant...в магазине на кольце тож нормально...знаю тех ребят ..тарюсь у них - нормальные хлопцы....проси печать или чек ( не знаю как щас делают) - просто есть некоторые лампы на 1 другие на 2 третьи на 3 года гарантии...я практикую МАХУС или МАКСС..красная коробка - два года..некоторые акционные естьи три года (пишет на коробке).

извиняюсь за флуд в теме..но думаю это будет интересно и для qwentin

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Купив МАХУС (ніби так).. взяв 20 (як 100) і 32 (як 120) світять просто супер... "теплим" кольором і яскраво.

Сумарно викрутив 400 ваи вкрутив 92. Ось така матиматика.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...