Перейти до змісту

Невеличка задачка на логіку


HWman

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 406
  • Створено
  • Остання відповідь

знайшов выдповыдь в гуглі) так як сам не додумався...цікавоте що і з відповіддю я ніхрена не поняв :sq_ye:

так що думайте самі) ну або халявте з пошуковиком....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі-то це парадокс Монті Холла.

А таку, хтось зможе вирішити :0002:

-Ви врятували короля і він вирішив віддати за вас одну зі своїх трьох доньок. Відомо, що старша завжди говорить правду, молодша завжди обманює, а середуща відповідає на питання «так» або «ні» випадковим чином.

-Король готовий віддати вам ту доньку, на яку ви вкажете. Але він дозволив задати тільки одне «так-ні» запитання, і тільки одній доньці. Після чого треба зробити свій вибір.

-Отже, перед вами стоять три сестри. По їхній зовнішності неможливо визначити вік і ви не знаєте, хто з них хто.

-Вам подобається переспектива стати королівським зятем, але дуже не хочеться одружитись з середньою сестрою. Яким повинно бути питання :rolleyes:

за посилання на парадокс дякую, дуже цікаво. Про дочок, незнаю, питання типу:

"Твоя молодша сестра відповідає випадковим чином?"

Старша відповість "ТАК" (скаже правду), молодша "ТАК" (в неї нема молодшої сестри, вона би сказала "НІ", але збреше ). А якщо нарватися на середню, вона може сказати "НІ", чим видасть себе. Але якщо генератор спрацює інакше, і вона скаже "ТАК", тоді я незнаю, що робити..... принцу не повезло :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да, всегда стоит менять выбор. Изначально у Вас 1/3 шансов угадать приз или 33.3%. Выбор неправильного ящика составляет 2/3 шансов или 66.7%. Когда Вы меняете вариант у Вас становится в два раза больше шансов получить приз.

Не правильно. Вибір можна міняти або ні.

В будь-якому випадку, після відсіювання одного ящика імовірність розподіляється між іншими двома як 50/50.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А у цієї задачки є логічне вирішення? ато з тим випадково ніяк все не вяжеться, приходиться тільки розраховувати, що вона себе видасть, що рівне 50 на 50...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це все математика)

ставиш перед собою в ряд

всього 6 варіацій

Ст Ср М

Ст М Ср

Ср Ст М

Ср М Ст

М Ст Ср

М Ср Ст

в першої питаеш " друга менше третьої?"

якшо відповідь так - береш 2

якщо відповідь ні - береш 3

кстаті відповідь я підглянув) можете мене насварити :D

Ярик почитай тут тиц

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1). Фамилии машиниста паровоза, кочегара и кондуктора (но не обязательно в таком же порядке) – Ковалев, Петров, Смирнов.

2). Фамилии пассажиров – доктор Ковалев, доктор Петров, доктор Смирнов.

3). Доктор Ковалев живет в А.

4). Кондуктор живет по середине пути от А до В.

5). Пассажир, который носит ту же фамилию, что и кондуктор, живет у В.

6). Доктор Петров зарабатывает ежемесячно 25000 рублей.

7). Пассажир, живет очень близко от кондуктора, зарабатывает ровно в 3 раза больше, чем кондуктор.

8). Смирнов выиграл партию в шахматы в кочегара.

Какая фамилия машиниста?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це все математика)

ставиш перед собою в ряд

всього 6 варіацій...

Це типу друга загадка Енштейна? :D

Геніально.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А, будь шо буде, я вибираю "А" Логічного пояснення нема.......

І це пише програміст?

Yaryk, ти б пройшовся по посиланнях чи що, перед тим як так авторитетно заявляти.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8). Смирнов выиграл партию в шахматы в кочегара.

Какая фамилия машиниста?

Ага все ясно, машиніст зіграв у шахи з кочегаром, все остальне не має значення.

Остаточна відповідь Машиніст Смирнов

Правільно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

всі умови мають значення

я почав ковиряти з місць проживання і ЗП..

Ладно. будемо рахувати що тивирішив)

Ось наступна задачка) Стара як світ звичайно, але нічого :smile3:

Летять 3 бегемота:

Один - синій,

Другий - зелений,

Третій - в Африку.

Питання:

Скільки мені років?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Задача Льва Толстого

Продавец продаёт шапку. Стоит 10 р. Подходит покупатель, меряет и согласен взять, но у него есть только банкнота 25 р. Продавец отсылает мальчика с этими 25 р. к соседке разменять. Мальчик прибегает и отдаёт 10+10+5. Продавец отдаёт шапку и сдачу 15 руб. Через какое-то время приходит соседка и говорит, что 25 р. фальшивые, требует отдать ей деньги. Ну что делать. Продавец лезет в кассу и возвращает ей деньги.

на сколько обманули продавца?

25 рублів, які дав той ЄРЖ, не існує :0011: тому враховувати я їх не берусь взагалі. Шапка = 10 руб, тому рахуватимемо шо ізначально в чесного гешефтмахера було 10 руб, тобто баланс = 10. Коли мальчік-побєгунчік у фрау позичив 25 руб, то вже баланс = 10 + 25 = 35. КОли чесний гешефтмахер віддав шапку і сдачу 15 руб нечесному гешефтмахеру, він списав із свого балянсу 25 руб, тобто тепер його баланс становив 10 руб. Коли прийшла невдоволена фрау, баланс став "-15" руб. Враховуючи різницю між вихідним і кінцевим балансом маємо суму втрати, яка рівна нечесному гешефту представника нацменшини, себто (як підказує з задньої парти Вася), 25 руб.

З.І. ні я не антисеміт, а якщо ви так не вважаєте, то у вас таки погане почуття гумору :0011: і Вас потрібно дезінтегр.. відіслати на курси гумору для справжніх джентльменів :smoke:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

все правільно, 15 ре + шапк0 (що еквівалентно 10-ти ре) = 25 ре

15+ шапка, якшо взяти шо в продавця в касі пусто, є тільки шапка, сусідці треба віддати 25. 10 з касси тої ж сусідки і 15 своїх...

Як і казав Dima4s

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шли два отца и два сына, нашли три апельсина. Стали делить - всем по одному досталось. Как это могло быть?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

внук-батя-дед?

p.s. а я прочитал "нашли три альпиниста" и был удивлён пока не вчитался....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рядом с берегом со спущенной на воду веревочной лестницей стоит корабль. У лестницы 10 ступенек.Расстояние между ступеньками 30 см.Cамая нижняя ступенька касается поверхности воды.Океан сегодня очень спокоен,но начинается прилив,который поднимает воду за час на 15 см. Через сколько времени покроется водой третья ступенька веревочной лестницы?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нікагда

пагаварім а параходах (пардон, перекладаю з російської):

На Місяці всі предмети важать в 6 разів менше, ніж на Землі, так як Місяць в 6 разів слабше притягує до себе тіла, ніж Земля. Тобто 6-кілограмова гиря важить 1 кілограм. Уявіть, що на Місяці існує озеро. На цьому озері стоїть пароплав, який в земних прісноводних озерах занурюється в воду на 5 метрів. Як глибоко буде сидіти пароплав в воді цього місячного озера? Де людині легше плавати в земному озері чи в уявному місячному?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ця легенька, але хороша)

На фермі вирощують кроликів і фазанів. Зараз їх стільки, що у всіх разом 740 голів і 1980 ніг.

Скільки ж зараз знаходиться на фермі кроликів і фазанів?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ця легенька, але хороша)

На фермі вирощують кроликів і фазанів. Зараз їх стільки, що у всіх разом 740 голів і 1980 ніг.

Скільки ж зараз знаходиться на фермі кроликів і фазанів?

490 фазанів і 250 кроликів

П.С. х - кроликів, у - фазанів

х+у=740

4х+2у=1980

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я ж казав що легенька)

Ось складніша:

В одной тюрьме на всемирный день заключенных устроили конкурс-игру. В игре принимают участие все заключенные и в случае выигрыша администрация обещает всех их выпустить. Вот в чем состоит игра:

Всех узников сажают отдельно по разным карцерам. Затем одного любого из заключенных выпускают и ведут в специальный карцер с лампочкой. Никто из заключенных не знает и не может подсмотреть кого в тот карцер ведут. В специальном карцере есть 1 лампочка и узник имеет право включить / выключить / оставить без изменений лампочку. Потом его снова запирают в его карцере и берут произвольного другого заключенного (это может быть и тот же).

Так игра продолжается целый день. Заключенные выигрывают, если один из узников вернется из специального карцера и скажет «здесь уже были все заключенные» и это будет правдой, иначе, если это неправда, игра заканчивается.

Перед началом игры заключенные могут обсудить между собой стратегию игры, но во время игры никто ни с кем не может общаться. В начале лампочка выключена.

як їм це зробити??

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...