Перейти до змісту

Надгробок за життя


laska

Рекомендовані повідомлення

Тривають проводи і вже вкотре, відвідуючи не один цвинтар, спостерігаю тенденцію: люди відмежовують собі не лише місце поховання, а ставлять надгробки поруч близьких, з власними портретами та датами народження.

Чоловіка дід теж собі так заготовив пам'ятник, щоб не обтяжувати фінансово дітей, але тримав його на горищі.

Дехто мотивує економією, роблячи подвійний надгробок.

А як ви ставитесь до цього?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я думал, что только один случай такой есть (по крайней мере в Боголюбах видел воочию). А оказывается народ поддержал тенденцию. Как по мне, то что хотят - пусть то и делают)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я думал, что только один случай такой есть

Чоловікова баба. Типу дід помер давно, йому вона зробила, то щоб були однакові (та й там дуууууже гарні майстри :) ) замовила і собі.

Как по мне, то что хотят - пусть то и делают)

+100 Аби нас не чіпали)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є такі, що і ім"я своє на пам"ятнику викарбовують. Ходять собі при життті на свою ж могилку. Мдааааа.....

А я взагалі хочу, щоб мене спалили. Щоб землю своїми відходами не займати. А якщо вже захочуть закопувати (бо я вже ж тоді нічого сказати не зможу), то нехай ніяких надгробків не ставлять. Нехай поставлять хрест дубовий і все.

Пішла писати заповіт: ... як умру, то поховайте....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Темку потрібно негайно потерти, всім учасникам терміново подихати свіжим повітрям і зайнятися працею. Нема чого більше робити, як думати про вічне?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

відношусь як до прояву людської практичності, яка межує з чорним гумором і іронією:)

престаріла родичка(їй тоді було за вісімдесят) після смерті чоловіка зробила пам"ятник йому, ну і заодно собі. Простий, в модних традиціях далеких восьмидесятих, з узорчиками з кольорового скла. Правда, його фото відображало його у віковій категорії близькій до часу його смерті, а собі фоточку поставила дещо молодшу- не знаю чи їй там сорок навіть було:) коли поставили, полюбувалась, глянула на своє фоточько і сказала: красота какая:)

песе. ФенМікс, я тіко що з прогулянки квітучими садами:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

собі фоточку поставила дещо молодшу- полюбувалась, глянула на своє фоточько і сказала: красота какая:)

Моя баба в свій час прикупила хорошу хустину, сказала, щоб я приперла до неї в село фотоапарат і наробила їй портретів, щоб було на пам'ятник. На цьому і зупинились. Надгробка ніхто тоді навіть і не збирався замовляти.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мої дідусь з бабцею теж так зробили...

Навіть не знаю на скільки це вірне рішення

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто їх там зрозуміє, психологію дідів. Хочуть при житті знати як воно буде виглядати після. Нам дико, а їм актуально. Доростемо - побачимо, як то воно збиратись на той світ. Хоча,ІМХО, спішать.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

US%20cemetery,%20Colleville-sur-Mer,%20Calvados,%20Normandy%20rows%5B4%5D.jpg

Тим хто спочиває в землі абсолютно без різниці, чи стоїть над ними базальт\металевий хрест\мармуровий склеп енд соу он....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Батюшка казв,що памятники,то не наша культура і традиція.Це вроді з греків-римлян пішло,а ще знатним людям ставили склепи і памятники.Зараз кожен хоче хоч після життя відрізнятись(бути знатним),а дехто таким чином наздоганяє минуле(не додав любові рідним,то поставлю файний памятник).Зараз же це просто бізнес,як і пластикові квіти і вінки.Зновуж таки,батюшка сказав,що накраща прикраса для могили-хрест(хоч і деревяний) і живі квіти.

З.І. Є ще одна версія-якщо подвійне місце на кладовищі,а зйняте поки тільки одне,то памятник ставлять наперед,щоб хтось не зайняв це місце.Преценденти були,особливо на центральних кладовищах.Мабуть так роблять тільки в нашій країні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це не менталітет, це його відсутність, ібо слово "Менталіте́т — (від лат. mental - розум, розумовий)", а і де ви тут такі розум бачили, в краях українських? пачті вєсь виїхав і продовжує виїзджати, адекватних людей по пальцях...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це не менталітет, це його відсутність, ібо слово "Менталіте́т — (від лат. mental - розум, розумовий)", а і де ви тут такі розум бачили, в краях українських? пачті вєсь виїхав і продовжує виїзджати, адекватних людей по пальцях...

ти з тих, що по пальцях чи ..? :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а мне то всё равно... похоронил бабушку... пока была возможность занял ещё два места... похоронил маму..осталось одно... свободное...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі то як на мене найбільш правильно,логічно і практично добудувати в Луцьку крематорій і проблема з місцями,памятниками,вінками,копачами,аншлагом на провідну буде однозначно закрита.

Є ще одне,наприклад могили моїх дідусів і бабусь,які навіть в різних країнах знаходяться.Поки за ними доглядають тітки,друзі,сусіди.А хто за ними будек доглядати в подальшому?Правильно-ніхто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чогось мені здається, що крематорії не дуже сприймуться нашими людьми. У нас сильний культ шани померлих. Особисто я не бачу в цьому нічого поганого. В неділю була на кладовищі, тато завів на могилу свого прадіда, потім відвідали інших померлих родичів. Батьки розказували про них якісь історії, згадували. Хоч дещо я чула далеко не вперше,

мені все-одно це цікаво. І важливо. Так відчуваєш себе частиною великої родини.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чогось мені здається, що крематорії не дуже сприймуться нашими людьми. У нас сильний культ шани померлих.

Кремація-словянська традиція.І спалення тіла ніяк не впливає на пошану померлих.Поминальний день для того й існує.А от занедбані могили -це точно некультурно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чогось мені здається, що крематорії не дуже сприймуться нашими людьми.

согласен... лично мне намного удобней и комфортней (если можно так выразиться) прийти на реальную могилу, где есть лавочка, присесть, память возвратит в те дни, когда человек ещё был жыв, подумать, вспомнить, переосмыслить прожитое...

никакая урна с пеплом не заменит могилу, тем более, когда сам и хоронил...

имхо...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це не менталітет, це його відсутність, ібо слово "Менталіте́т — (від лат. mental - розум, розумовий)", а і де ви тут такі розум бачили, в краях українських? пачті вєсь виїхав і продовжує виїзджати, адекватних людей по пальцях...

ти з тих, що по пальцях чи ..? :rolleyes:

я самокритичний, пане Толіку. Йдіот йдіотом :0011:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Свого часу моя бабуся теж хотіла на подвійному памятнику вибити своє фото біля дідуся, але нам багато батюшок сказали що це робити не варто. Мовляв людина сама програмує своє майбутнє, і заживо себе хоронить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ага, сейчас чтобы родиться нужны деньги, и чтобы тебя закопали тоже нужны деньги - парадокс однако :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ага, сейчас чтобы родиться нужны деньги, и чтобы тебя закопали тоже нужны деньги - парадокс однако

а чого парадокс то ? и там и там нужны затраты... и что б родиться, и что б закопали... всё закономерно... :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Могилка наперед-чисто оптимизаторское решение.Не надо искать чего то философского.Сделать нужный максимум чтобы только принесли,закопали,вставили фотку,выбили год.Аминь

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...