Перейти до змісту

Михайла Токарчука "взяли"на отриманні хабара


BARAKUDA

Рекомендовані повідомлення

В нашому контексті все-таки не хабар а тіпа чайові. Чайові ніколи не давав?

А все починається з маленького! Согодні ти їй дав гроші, чайові - їй приємно, завтра хтось не дасть, після завтра буде вирубуватись при родах, а на наступний день сама буде говорити: хочете родить без проблем - платіть гроші.

Дик чогось не вирубується! І напевно буває таке що хтось не дає! Це, ІМХО, заслуга головлікаря.

Але якщо роди тяжкі і треба підключати найкращий персонал, особливо якщо в нього вихідний, то тут вже без хабаря не обійтись.
Це Ваша теорія. І це ПОДЯКА! (Хабар - до, після - подяка)

Слава Богу не стикався, тому і теорія. Певно хабарі в цьому випадку осідають в кишенях посередників - тих хто підключає потрібних людей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 167
  • Створено
  • Остання відповідь

А можна популярніше?

Значить неуважно слухали.

В наш тиждень потрібна була допомога щоб придбати ляльки. В наступний в знайомих зламався дорогий замок в двері.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колектив пологового заступився за свого керівника

Чи задумувались ті, хто давали наказ на подібне безчинство, що доля їхньої сестри, дочки, дружини може залежати від виваженого спокійного рішення, яке приймає головний лікар, Лікар з великої букви, відповідальний керівник?

-----

Чи легко в сучасних умовах забезпечити нормальну роботу такого закладу, як пологовий будинок? Найнеобхідніші ліки, безперебійне тепло-, водо- та електропостачання, харчування…

нічого собі...все во благо роддому

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Значить неуважно слухали.

Чого ж неуважно? Нас ПРОСИЛИ купити їм вазончик, бо це було після ремонту.

Скидались по 5 грн. Скинулись НЕ ВСІ. Лекції слухали всі.

ЦЕ, по Вашому, ХАБАР? Це ж для майбутніх мамашок робиться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ЦЕ, по Вашому, ХАБАР?

Ухвалений Верховною Радою закон «Про засади запобігання та протидії корупції» ще не почав діяти, а чинні раніше норми — скасовані.

до 1 липня розвязали руки по повній <_<

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нічого собі...все во благо роддому

І до чого це? Хоче - може (заслуговує) - має. ДІЛИТЬСЯ.

Ви ж не можете сказати, що в нього трьохповерхова вілла, а в пологовому немає, для прикладу, гарячої води...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так нехай всі беруть хабарі, а потім "діляться"! і все ок буде. бо вони заслуговують... чи як розуміти? про 5 грн. на вазони мова не йде... але не думаю, що його за це повязали.

просто не повезло чоловіку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Крищащі" тут про ХАБАРІ. Напишіть мені будь-ласка приклад. НЕ подяки (родила - тицьнули гроші), а саме хабаря. Я просто ну ніяк не можу зрозуміти як це виглядає на практиці.

Зазвичай - не дав хабаря - не отримав щось там. А тут як це? Не дав гроші - не пустять в пологовий?

Просто не стикалась за два рази з таким.

Щиро вірю в те, що пишу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вставлю і свої 5 копійок...Свого часу, ще при першій вагітності, наслухавшись казок про те, що в пологовий краще не потрапляти без напханого гаманця, вирішила провести не на користь собі так би мовити експеримент. На облік стала на третьому місяці вагітності до зовсім не знайомого лікаря і надалі усі 6 місяців ЖОДНОГО РАЗУ не "дякувала" за прийоми (окрім обов"язкових платних аналізів) і ЖОДНОГО РАЗУ не було упередженого ставлення до мене. Будь-які нюанси обговорювалися, а проблемки вирішувалися в будь-який час доби. Пологи, дякувати Богу, пройшли нормально, без особливого напрягу ні для мене, ні для лікарів. Після пологів добровільно "подякували" і лікарю, і акушерці. Тільки після виписки додому, на черговий гінекологічний огляд ми прийшли до дільничої з "смачним" пакетиком і деякою фінансовою подякою. ДОБРОВІЛЬНО!!! Другі пологи за тим же сценарієм подяки з власної ініціативи. Якщо якісно зроблена робота вважаю розумним мати за це винагороду. (Трохи не по темі: навіть в перукарні я оплачую послуги і майже завжди лишаю ще кілька гривень своїм майстрам, якщо задоволена результатом). В пологовому як результат отримала дві здорові донечки, за що щиро вдячна спеціалістам. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ЦЕ, по Вашому, ХАБАР? Це ж для майбутніх мамашок робиться.

Та ні звичайно.

Так само не є хабаром і ліки, які "пішли" на Ваше лікування.

Вибачте - був не правий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рік тому теж жінка родила донечку, а ні копійки ніхто не просив, не рахуючи те що потрібно було купити рідке мило та два рулона паперових рушників. З особистої вдячності що все прошло добре, сам дав 400грн. + весь час що ми там були до родів, до нас всі відносились дбайливо, за що їм велика шана.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ніхто не задумувався, що ця "вдячність" давно прорахована лікарями, такий собі тонкий психологічний трюк - нащо вимагати, люди самі дадуть і ще й задоволеними залишаться? Спочатку нас привчали, що лікар - це "не підмажеш не поїде", а потім перестали просити, а народ зі звички дає, дає до, дає після: а вдруг знову попаду, треба щоб лікар був задоволений і запам'ятав мене.

На "подяках" вийшли на суму не менше 300 000 грн + 15% відкати аптек - навіть страшно уявити яка там сума. Хтось там писав, що чайові це на спа-салони, ні - це ЗП на спа-салони, а нормально жити можна з таких подяк.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nickel, в мене така сама думка. Але коли йде мова про здоров'я рідних та своє особисте, то, зазвичай, мозок вимикає це і ти все одно вносиш дяку. Хіба не так?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

от мені теж чомусь більше здається що це "взяття на хабарі" більше привід для усунення Токарчука і прийняття на посаду когось більш "угодного" комусь. але це тільки моє імхо.

з свого досвіду скажу - хоча народжувала досить давно, коли Токарчук був ще начмедом, але... вдячність була ПІСЛЯ родів, з ВЛАСНОЇ ініціативи і стільки, скільки вважала за потрібне дати. ніхто нічого не вимагав. І, судячи з постів вище, хто народжував і стикався з лікарями - то "вдячність" була ПІСЛЯ, і "хабаром" це назвати тяжко. Та і, якщо чесно, не бачу нічого поганого в тому, щоб віддячитись лікареві. Тим більше, що дійсно справжніх спеціалістів, а не з купленим дипломом (які, наприклад, можуть виписати самі сильні антибіотики при якійсь фігні і загробити крім хворого органу ще й здоровий - стикалась сама з такими) - є не так вже і багато... на жаль.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ніхто не задумувався...

НУ ЦЕ Ж НЕ ХАБАРІ!

1. Повторюсь: особисто знаю людей, які взагалі не дякували. Ніхто ж нікому в кишеню не лізе.

2. Не всі дають 100грн. Одиниці - більше, переважно - менше, чи дорівнює, ще якась частина взалі не дякує.

ТЕМА ПРО ХАБАРІ. ДЕ ВОНИ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з форуму Волинських новин:

"Нік 14 квітня 19:38

Пологовий будинок не є показник.Для когось місце роблять.Чого ніхто не займеться онкодиспансером. Там дійсно в людей біда, а лікарі на цій біді наживаються. Ходять суми 3-4 тисячі гривень за одну операцію. Може і неправильно, але і самому прийшлося давати. Беруть та говорять відкрито. Всі знають ці такси, тільки не ті які з цим повинні боротися"

Тетяна Вчора 14:30

готували до планового кесарева майже два тижні(не платила гроші),з дня на день переносили дату, поки не почались потуги, а самій родити не можна було.В операційну, поки йшла, назвали суму до оплати. Хабарів він не брав,смішно...

Оля Вчора 17:44

Я народжувала задовго до його керівництва і саме в нього, поки не дали грошей не кесарили. Час був втрачений і з двійні вижила лише одна дитина. Потім сазали, що маємо бути вдячні, бо друга ж вижила, а люди й без діток вертаються. А беруть ВСІ ЛІКАРІ!!!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ніхто не задумувався...

НУ ЦЕ Ж НЕ ХАБАРІ!

1. Повторюсь: особисто знаю людей, які взагалі не дякували. Ніхто ж нікому в кишеню не лізе.

2. Не всі дають 100грн. Одиниці - більше, переважно - менше, чи дорівнює, ще якась частина взалі не дякує.

ТЕМА ПРО ХАБАРІ. ДЕ ВОНИ?

Взятка — принимаемые должностным лицом материальные ценности (предметы или деньги) или какая-либо имущественная выгода или услуги за действие (или наоборот бездействие), в интересах взяткодателя, которое это лицо могло или должно было совершить в силу своего служебного положения.

...

Принято различать два типа взяток, одинаково наказуемых, но по разному воспринимаемых моральным сознанием: взятка-подкуп и взятка-благодарность.

Вики

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хтось там писав, що чайові це на спа-салони, ні - це ЗП на спа-салони, а нормально жити можна з таких подяк.

Це ти вже перебільшуєш. Суто на теорії, якщо акушерка приймає за зміну 1,5 пологів і має 10 змін на місяць то це від 1500 до 3000 грн, нехай ще офіційна 1000, ітого максимум 4000, думаю такого бюджету на перераховані мною "дрібнички" малувато буде. Щось я на акушерці кілограмів золота не побачив, чи окулярів в дорогій оправі, може поскромнічала?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це ти вже перебільшуєш. Суто на теорії, якщо акушерка приймає за зміну 1,5 пологів і має 10 змін на місяць то це від 1500 до 3000 грн, нехай ще офіційна 1000, ітого максимум 4000, думаю такого бюджету на перераховані мною "дрібнички" малувато буде. Щось я на акушерці кілограмів золота не побачив, чи окулярів в дорогій оправі, може поскромнічала?

Від 1500 до 3000 - це мінімум, не всі ж по 100 гривень їй в кишеньку сують, тут дехто і по 400 писав що клав (не завадило б голосувалку створити :rolleyes: ) "Подяки", більші за ЗП в три рази, ми вже сприймаємо нормально? Чотири тисячі для Луцька - це вже капейкі?

А "кілограми" золота можна і після роботи носити ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

2 BARAKUDA: бажано не міняти суть постів, після того, як їх підтримали.

Про кесарів розтин сказати нічого не можу. Ніхто зі знайомих так не "народжував".

не всі ж по 100 гривень їй в кишеньку сують, тут дехто і по 400 писав що клав
Ті, які дають менше, а їх більшість - або тут не пишуть, або взагалі не мають доступу до інтернету.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nickel тебе ж дякувати ніхто не заставляє, це особисте рішення кожного, хочу дам а захочу і не дам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nickel тебе ж дякувати ніхто не заставляє, це особисте рішення кожного, хочу дам а захочу і не дам.

А я що когось відговорюю?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не всі дають 100грн. Одиниці - більше, переважно - менше, чи дорівнює, ще якась частина взалі не дякує.

Описана ситуація мала місце близько 2-3 тижнів тому. Людина яка розказувала дуже раділа як медсестра дотепно "нагнула" пацієнтку.

ЛПБ. Післяродова палата. Породіллі заборонено вставати з ліжка. Вона просить медсестру купити в аптеці призначені медикаменти і дає на це гроші. Медсестра придбала ліки і віддає мамі здачу (5-7 грн). Мама відмовляється від здачі зі словами "залиште собі, хай на каву буде", на що медсестра відповідає "заберіть гроші, ви за них ще й з чоловіком своїм сходите".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"заберіть гроші, ви за них ще й з чоловіком своїм сходите"

вот-вот, а то замість того щоб самому для дружини купляти все в аптеці, він десь бухає "обмиває ручки", а вона такий мізер дає чайових. Або взагалі не давай і не позорся, або якщо хочеш віддячити, в палаті повиння бути присутня шоколадка толкова, як раз для таких випадків. Хоча медсестра просто виконала свій обов*язок, що для післяродового трошки странно :rolleyes: .

Ті, які дають менше, а їх більшість - або тут не пишуть, або взагалі не мають доступу до інтернету.

Тут вже не раз писали - хто скільки може - стільки і дає, і якщо я дав 100 а Phoinix дав 400, це не означає що більшість має змогу давати від 100 до 400, і це не означає що родів за зміну не менше як 1,5. І з яких пір в нас людей з хоча б моїм достатком більшість? А достаток в мене не високий, і в 2008 році, коли народжували, хіба до середнього дотягував.

Чотири тисячі для Луцька - це вже капейкі?

це не капєйкі, стільки повинен отримувати медперсонал такого рівня. Але цього не вистачить на спа-салони і інші жіночі радості якщо чоловік не заробляє в рази більше.

З приводу хабар чи подяка (це я про вікі) - все одно треба відділяти мух від котлет - одна справа тицяти чинуші з пузом на жоповозі конверт (до чи після)за грьобаний підпис чи вказівку, а друга - людині з мізерною ЗП за кропітку роботу і хороше людське ставлення. А вот хірургу, якщо йому 100$ за операцію "мало" - то пішов він н*хєр, ващє нічо не получить. Суто власне ІМХО.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...