Перейти до змісту

Потрібно готуватися до краху світової економіки


b0rg

Рекомендовані повідомлення

Societe Generale: Потрібно готуватися до краху світової економіки

Французький банк Societe Generale не відкидає продовження фінансової кризи в світі. В усякому разі, настійливо радить своїм клієнтам до нього готуватися. Департамент по управлінню активами банку випустив для своїх клієнтів 68-сторінковий звіт під назвою "Найгірший борговий сценарій", в якому спеціалісти обґрунтували свою думку про те, чому в найближчі два роки всім треба готуватися до "краху світової економіки".

В результаті такого розвитку процесів світової економіки, ціни на золото продовжать зростати, триватиме падіння долара і вартості об'єктів власності, а нафта продовжить дешевшати і повернеться до рівня 50 доларів за барель вже в 2010 році.

Експерти банку вважають, що за останній рік антикризові заходи урядів просто перенесли приватні зобов'язання на державні плечі. Це призвело до нових проблем - загальний обсяг держборгу і його співвідношення до ВВП дуже великі навіть для багатих економік світу. "Ніхто не може з упевненістю сказати, що ми уникли загрози краху світової економічної системи", - йдеться в доповіді.

Навіть без підвищення обсягів витрат в найближчі два роки держборг Великобританії зросте до 105% ВВП країни, в США і країнах єврозони - до 125%, і до 270% в Японії. Загальний обсяг держборгу країн світу за дворічний період перевищить $45 трлн.

Рівень заборгованості уряду країн світу перевищить післявоєнний рівень, при цьому старіюче населення планети стане фактором, який значно відстрочить подолання величезного дефіциту бюджетних коштів.

Разом зі зростанням держборгу ростиме і боргове навантаження на фізичних осіб, вважають в Societe Generale. Так, навіть якщо в США обсяг заощаджень населення стабілізується на рівні 7%, буде потрібно 9 років для того, щоб співвідношення боргу і доходу громадян країни досягло безпечного рівня 1980-х рр.

Societe Generale радить своїм клієнтам продавати долари і "скорочувати" інвестиції в так звані циклічні акції - папери компаній технологічного, автопромислового і туристичного секторів - щоб уникнути попадання в дефляційну спіраль.

На думку економістів, ринки, що розвиваються, не продовжать зростання, перебувають навіть в більшій залежності від США, "ніж сам Уолл-стріт". "На плаву" залишаться сільськогосподарські товарні категорії, особливо цукор. "Негодні" облігації продемонструють зростання в 31% від своєї нинішньої вартості в 2010 році. Щодо держоблігацій Societe Generale однозначного прогнозу не дає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Навіть без підвищення обсягів витрат в найближчі два роки держборг Великобританії зросте до 105% ВВП країни, в США і країнах єврозони - до 125%, і до 270% в Японії. Загальний обсяг держборгу країн світу за дворічний період перевищить $45 трлн.

Кому всі винні? Хтось може пояснити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прошу вибачення за офтоп, але хочу висловити свою думку.

По-перше, у світовій економіці багато різноманітних фінансових пірамід - мильних пузирів, які роздуваючись рано чи пізно лопають.

Багато цих пірамід походять з США, і набули глобальних масштабів. Наприклад Відома страхова компанія "Ал....ко Інтернешинал".

Чистої води піраміда.

По-друге, якщо буде економічна криза-це комусь вигідно. Як і під час звичайної війни, під час "економічної" смути багаті багатію (в каламутній воді.....), а бідні бідніють...

По-третє, пригадайте, як нам нещодавно нав"язували думку, що в долар впаде до 4,5 грн? Люди повірили і понесли здавати валюту. Хто радів, що встиг обміняти по 5,05. Дехто вже був змушений міняти і за курсом 4,9.... А зараз фактично викупляють тіж долари, але вже по 8-9 грн.... Це все гра. Гра, на великі ставки, стратегічна гра на мільярди.

У мене один рецепт. "Купуйте, коли усі продають. Продавайте, коли усі купують."

Головне не панікуйте!!! Головне багатство - здоров"я!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У мене один рецепт. "Купуйте, коли усі продають. Продавайте, коли усі купують."

Это не твой рецепт ;) Скорее - Киосаки ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут треба порівнювати не % ВВП, а кількість грошової одиниці - якщо в США це трлн, то Єврозоні з цим значно краще.. А в Японії я думаю буде все добре.. :)

Європейський союз недавно опублікував борг єврозони. Він становить 11000 млрд євро, або по-американськи 11 трлн... тому в Європі вже не все так добре ;)

ситуація з Євро мені, здається, аналогічна до гривні чи долара - заощаджуйте гроші у гривні (доларі), це стабільна валюта, і т.д.

імхо, євро і швецарський франк теж напевно обвалиться, бо шось почастішало в пресі публікацій, де "експерти" радять купувати євро і прогнозують безхмарну долю євро і франка.. <_<

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Європейський союз недавно опублікував борг єврозони ...

Можна ссилочку..

ну то я трохи переплутав, але зараз приблизно борг такий:

звідси борг становить 61,5 % ВВП

звідси ВВП становить 13.08·10¹² (це за 2006 рік).

Тоді борг 13,08*10¹² *0,615=8,51508* 10¹² , і плюс те, що ВВП зріс за 2 роки.

і по прогнозам звідси він напевно досягне цієї точки.. що не зовсім обнадійливо...

але нам ше рано панікувати :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кому всі винні? Хтось може пояснити?

подивсь фільм "Дух времени" і зрозуміеш )

навіть не банкам, а так званим "тілам" що за ними стоять

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кому всі винні? Хтось може пояснити?

подивсь фільм "Дух времени" і зрозуміеш )

навіть не банкам, а так званим "тілам" що за ними стоять

єщьо один....істину відкриє нам.... :0015:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

єщьо один....істину відкриє нам.... :0015:

запропонуй своє бачення в такому випадку )

мб отримаєш нобелевку )

приклад як в анекдоті

я тобі позичив "унікальну бамажку" під процент наприклад 1 грн на 1 рік з умовою що ти повернеш мені 2 грн )

пройшов рік ти віддав мені 1 грн. АЛЕ !!! ЩОБ ВІДДАТИ ДРУГУ 1 грн. в тебе її нема )

я пропоную альтернативу ) я тобі даю знову в борг 1 грн.

на слідуючий день прихожу і кажу давай тою 1 грн ти погасиш ту 1 грн що заборгував за минулий рік.

ти погоджуешся )

і ось парадокс. ти без грошей але все одно винен мені 1 грн.

і шож ти будеш делать дальше ) ось в чому вапрос.

ЗІ: в анекдоті правда спочатку "сокира" (топор) фігурувала (приклад іпотеки)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

запропонуй своє бачення в такому випадку )

мб отримаєш нобелевку )

вся фішка чи ти маєш взалі своє бачення без штамів з "дух времени" і т.п. <_<

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

запропонуй своє бачення в такому випадку )

мб отримаєш нобелевку )

вся фішка чи ти маєш взалі своє бачення без штамів з "дух времени" і т.п. <_<

А ти маєш власне бачення без стереотипів та шаблонів з тої псевдонауки, яку зараз прийнято називати "економікою" ? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

запропонуй своє бачення в такому випадку )

мб отримаєш нобелевку )

вся фішка чи ти маєш взалі своє бачення без штамів з "дух времени" і т.п. <_<

А ти маєш власне бачення без стереотипів та шаблонів з тої псевдонауки, яку зараз прийнято називати "економікою" ? :)

щоби називать шото псєвдонаукой треба її знать і шото свєрху, а тут у базі один сінєматограф.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

щоби називать шото псєвдонаукой треба її знать і шото свєрху, а тут у базі один сінєматограф.

А чому не досить бачити, що "наука" не працює, щоб зробити висновок про те, що це псевдонаука - оскільки теорія не підтверджується практикою ;)

По темі - чому це буде крах світової економіки? А як же Китай, Індія з їх колосальним потенціалом, Емірати з їх нафтою (поки що безальтернативним джерелом енергії) і купа надцять країн і країнок? Та ж Російська Федерація, Україна, Фінляндія ;)

Тільки із-за того, що банки накупляли довгострокових державних паперів, отримали колосальні розриви ліквідності, коли якась частина іпотечних кредитів перестала вчасно обслуговувати - банки ж отримали від урядів вливання коштів, які були знову ж емітовані під державні ЦП? Так в цій ситуації банк винен уряду (стабілізаційна позика і т.п.), а уряд винен банку (банк свого часу купив державні ЦП) - невже так складно світлим головам позакривати ці зобов'язання?

Чи халепа в тому, що банки стали транснаціональними? Так в них в "портфелях" коктейлі з ЦП урядів різних країн, якось та й домовляться. Такі монстри, як Китай, РФ, Японія, арабські країни не можуть дозволити собі просто так "позливати" долари (й купити, приміром, євро чи золото, чи свою валюту запровадити) - досі в резервах фігурують казначейські зобов'язання США під шалені відсотки - 4% річних. Так, євро росте. Так, економіка США оживає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Tolik_lt, а ти, як спеціаліст, бачиш недоліки сучасної кредитно - фінансової системи? Чи все гут?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Tolik_lt, а ти бачиш, як спеціаліст недоліки сучасної кредитно фінансової системи? Чи все гут.

якби все було ок, то не було би кризи.

мені хватає "лічьнай скромнасті" не висловлювати "глибоких" суджень чи відкривати істин на основі одного-двох побачених фільмів.

я зазвичай висловлюсь там, де знаю тему хоч на якусь глибину з досвіду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Tolik_lt, як ти думаєш, чому в Україні такі проблеми з товарним виробництвом, машинобудуванням, легкою промисловістю і т. д.?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Высокие кредитные ставки ведут к падению производства и роста цен. А это признак нездоровой экономики.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

kostya, если рассматривать твои слова с позиции существующей экономической системы, я с тобой согласен на 98%. Но учитывая, что эта система "кризисная", хотел бы рассмотреть твои слова точки зрения альтернативной экономики.

Финансовый кризис ведет к повышению конкуренции и работоспособности.

Все кто на это не способен погибают или поглощаются.

Кроме конкуренции и работоспособности кризис ведет еще к увеличению безработицы, падению производства, и инфляции, снижению уровня жизни большинства. Складывается впечитление, что речь идет о каких то примитивных вирусах или паразитах, которые уничтожают себе подобных за место под солнцем. Но речь идет о ЛЮДЯХ. Неужели человечество не может создать экономическую систему, которая строится на созидании и сотрудничестве. Где люди просто работают, производят продукцию и услуги, и пользуются продуктами своего труда по разумных потребностях. А современная автоматизация и механизация производства и сельского хозяйства, которая имела место в последние десятилетия, только облегчит создание такой ситемы.

Высокие кредитные ставки это не причина, а следствие повышенных рисков.

Я здесь опускаю коммерческие банки, потому что их деятельность, зависит от монополий на печатание денег (НБУ, ФРС США и т. д.). Так вот, эти "национальныйе" банки, без всякого риска для себя, могут произвольно установить любую кредитную ставку, например 0,5%. В Китае есть случаи кредитования сельского хозяйства даже под -10% (Берешь 100 - возвращаешь 90). Монополисты на печатание денег не рискуют никогда!

Далее идет очень важное утверждение. Высокие кредитные ставки ведут к высокой инфляции, а не наоборот! (Не перепутайте)

Что нужно сделать, чтоб заработала промышленность? Все очень просто. Нужно беспроцентно кредитовать производство. (Хороший пример, Япония). Если печатать деньги для производства, инфляции не будет, потому что под эти деньги выпустится товар. Но если деньги выдать банкам посредникам, или дать в обход производства на потреблядство, то..... дальше ясно.

В странах с низким ссудным процентом, развивается высокотехнологичное производство. В странах, где внедрен высокий процент, развивается "купи-продай импортный товар" (одним словом деятельность с быстрым оборотом денег)

И еще, ценность всем деньгам которые выпускает НБУ, создает народ Украины производя продукцию, а НБУ ему за это, ставит высокую плату за пользование деньгами.

Чтоб больше понять о чем речь, рекомендую почитать книгу Генри Форда "Моя жизнь мои достижения".

Но самое главное. Внедрение экономической системы, которая служит всем, а не избранным, невозможно без нравственного переобразования общества, и искоринения потреблядства. Иначе земля превратится в большую свалку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"по розумним потребам" люди ніколи споживати не будуть. принаймі 99.9%. така вже природа людей

upd: цивілізовані люди*

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Высокие кредитные ставки ведут к высокой инфляции, а не наоборот! (Не перепутайте)

якби причиною інфляції були би лише відсоткові ставки, то тоді це твердження було би вірним. а так як причинами є незбалансованість товарної і грошової маси, ще й з врахуванням швидкості обороту коштів, та ще й часто очікування людей, то це твердження є справедливим лише частково.інфляція, чи інфляційні очікування, теж є причинами росту ставок.

Если печатать деньги для производства, инфляции не будет, потому что под эти деньги выпустится товар

цікаве твердження. запропонуй механізм "утримання" коштів у "зоні виробництва". рано чи пізно в тій чи іншій кількості вони все одно потрапляють на споживчий ринок.

bond, спрощені моделі не дуже відповідають дійсності.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Неужели человечество не может создать экономическую систему, которая строится на созидании и сотрудничестве. Где люди просто работают, производят продукцию и услуги, и пользуются продуктами своего труда по разумных потребностях. А современная автоматизация и механизация производства и сельского хозяйства, которая имела место в последние десятилетия, только облегчит создание такой ситемы.

Це щось на зразок соціалізму, до якого весь час йшов радянський Союз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

есть существующая экономическая система и она прекрасно работает

Работает, на некоторых прекрасно, на некоторых не очень.

Про Форда можно поподробнее, что имеешь в виду? Его семейство меня не интересует.

Есть способ проще. Финансово экономический кризис smile.gif

p.S. К вопросу о свалках wink.gif и помойках

Тут все ясно, вопросов нет. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Tolik_lt, я згідний, що на інфляцію впливає багато факторів. Просто, цих два основні. (1. високі ставки, 2. гроші на споживання)

Висока вартість користування грішми, закладується в кінцеву вартість продукції. Особливо, ця частка велика в високотехнологічній продукції.

А гроші направлені на виробництво, потрапляють на споживчий ринок в формі зарплат. Навіщо ж тоді виробляти, якщо споживання нема? Просто гроші пропускаються через реальне виробництво товарів, а не банк - посередник.

А модель спрощена, тут нема можливості повну привести, та і здоровя в мене не хватить. :)

Це щось на зразок соціалізму, до якого весь час йшов радянський Союз.

Куди йшов, туди і прийшов. (вірніше привели)

"по розумним потребам" люди ніколи споживати не будуть. принаймі 99.9%. така вже природа людей

upd: цивілізовані люди*

А не складалося в вас враження, аналізуючи ЗМІ , що таких людей тварин, виховують дресерують ціленаправлено?

І ще ця фраза "природа людини"..... <_<

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...