Перейти до змісту

Тема про евреїв


vanus

Рекомендовані повідомлення

Тема серйозна про евреїв, а також про жидів ( правда слово серйозна вже вибиває все в інше русло)

Щож ми повинні вияснити.

1. Назва "Єврей", "Jude" ну і "Жид" - звідки ноги ростуть

а) Дамо визначення таким поняттям як єврей, іудей, в т.ч. жид і яка між тим різниця.

б) Наведемо приклади іх імен як чоловічих так і жіночих

в) Запитаємо їх чому вони жиди

2. Знайдемо їх родіну на карті і окреслим етнічні та сучасні кордони їх держави, ЕГП, хто їх мав, кого вони мали і де вони врешті решт оселилися.

3. Розгляним їх роль в політиці, економіці та демографії інших народів світу.

а) Росії

б) Америки

в) Європи

г) Китаю

4. те саме тільки в Україні.

ТЕМА СЕРЙОЗНА розглядаємо все по черзі, почнемо з понкту номер 1 поки я не скажу починаємо пункт номер 2.

Флуд буду удалять злосно і банити на 1 день без разбору (паслєдні два слова шутка як ви донгадались!)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 196
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

Скан сторінки зі словника Даля 1912 року:

stranitsai.jpg

А ще я десь зустрічав гіпотезу про те, що слово "жид" на древньоєврейській означає чоловічий статевий орган. В розмовній мові євреїв використовувалось як лайливе образливе слово, типу нашого з трьох букв. Пізніше якимось чином переплило в інші мови як слово, яким називали всіх євреїв.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наааааааааав- писала колись дипломну "Єврейська община Любомля". Могу про євреїв в Україні все по полочкам розкласти. Аби ви витримали..... :glare:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Попробуй і отримаєш бан на місяць - читай правила оформлення топіків, дождись свого часу і я тебе заплюсую репую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

vanus- я то можу, і знаю, що ти можеш.......... Але, народ, чесно, я по науковому писати буду.....вірите?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я реально кажу ПИШИ, но згідно правил, як Я СКАЗАВ!

ТЕМА СЕРЙОЗНА розглядаємо все по черзі, почнемо з понкту номер 1 поки я не скажу починаємо пункт номер 2.

Фауст, не флуди на. нагрузка буде колосальна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так, хто не в курсі, почали з Яценюка, почитатит можна тут

http://board.lutsk.ua/index.php?showtopic=43374

після кількох постів про жидів-євреїв я запропонував lumax’у спробувати позмагатися з наїздами :)

він погодився і тепер vanus створив тему

тому найцікавіше почнеться, коли з’явиться lumax і його опоненти :))

(це не офтоп, я просто пояснюю, для тих хто "не в тємі")

по темі, для початку почитаємо Вікіпедію:

http://uk.wikipedia.org/wiki/Жиди

Жиди́ — етнонім на позначення євреїв у лексиці кількох народів, зокрема українців. В сучасній українській мові і для абсолютної більшості євреїв, це слово має образливе забарвлення і не вважається нормативним. Незважаючи на це, в деяких регіонах і в історичній літературі ще збереглося необразливе, традиційне використання цього слова.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну ок, а іудей, еврей. де різниця і як взагалі вони самі себе звуть, будь-ласка укр траскрипцією.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Что ж, коль уж мы изначально обратились к толковому словарю Даля, то позволю себе обратить ваше внимание на те слова, с которых начинается толкование термина. Там сказано буквально следующее: "Жид - презрительное название еврея". Я не считаю возможным для себя принимать участие в дискуссии, которую начали с проявления подобного (презрительного) отношения к большому народу и, тем самым, ко мне лично. Ни в одной теме на этом форуме я не позволил себе в сколь-либо презрительном контексте назвать украинцев "хохлами" (хотя бы потому, что частично принадлежу и к этому народу тоже).

Тем не менее, я готов обсуждать и значение, и происхождение, и эмоциональный окрас вышеупомянутого определения, но ТОЛЬКО после того, как эту тему переименуют в "Тему о евреях". vanus, ничего личного - я абсолютно не вправе указывать тебе, какими словами пользоваться дома или в общении с друзьями. Но позволь тебе напомнить - ты МОДЕРАТОР. Давая теме подобное название, ты изначально задаешь тон беседы и этот тон, на мой взгляд, напрочь лишает дискуссию объективности.

Еще раз подчеркиваю - я не против дискуссии. Я просто требую мало-мальски уважительного отношения, хотя бы в названии темы. Если этого не будет - не вопрос, но дискутируйте без меня :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я розумію якось простіше. Жид - від слова жадний. :D

Не кожний жид - єврей, не кожний єврей - жид.

Євреї в Ізраїлі, жиди тут. - так слово прижилось, можливо словян в інших країнах називають - "Випить есть?", а українців - "Сало є ?" :P

Нам же смішно, а жидам ні. Ось і кіпіш :lol: Їх ображають і т.д.

Приклад - Яценюк у Шустера, Шуфрич задав 3 питання. 1-Чому Яц небув проти продажу криворіжсталі. 2-чому Яц дав кредіт банку Україна під 10%, коли всім під 15%. 3-не памятяю. Відповідь Яца - перші слова - Я не буду відповідати чи я жид....... я падсталом. :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колега дав цікаву ссилку "НЕОБЫЧНАЯ ЗАСТАВА.", раджу і вам прочитати: Предо мною Войтехом Милачевским, подвоеводою волынским, во время отправления судов над жидами владимирскими ...

Текст воспроизведен по изданию: Необычная застава // Киевская старина, № 7. 1882

http://www.vostlit.info/Texts/Dokumenty/Uk...kniga/text1.htm

Так що жиди вони і в 1882 році були жидами, чи то може предки наші були малограмотні :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Жид на мою думку стало образливим словом цілком випадково, ніякого контексту в ньому не бачу, колись навіть казали мол це абревіатура від "Житель іудейської долини" (можлива неточність). Та і взагалі, коли мені росіяни кажуть хохол - я не ображаюсь а вічливо виправляю, мол я українець, бо для них це слово абсолютно звичне, вони по іншому і дивуються нас називати, так що я маю з кожним першим "кроваву війну" затіювати , як от люмакс ;)

Друга справа що в даної народності є чітко виражений комплекс переслідування і меншовартості, якщо не сказати паранойа, особисто моя думка: людина як хоче бачити світ так його і бачить, тобто якщо вони всі вірять що їх хтось переслідує - то так воно і буде (тіпа основи сіморона, НЛП і трансерфінга для чайників :))

А тут вже можна зайти навіть трохи дальше, в саме поняття патріотизму і як саме дяді зверху маніпулюють ним для того щоб запудрити мозок особливо "закомплексованих" громадян, але це вже буде явно оффтоп...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як пояснити те, що в польській мові слово "жид" означає "єврей" і не є образливим? При схожості української та польської мови, а також не одній сотні років спільної історії це виглядає як мінімум дивно.

Я собі думаю так: а чи не вбила Росія таким чином двох зайців одночасно?:

1 заєць - на одне слово посунулись в процесі русифікації України.

2 заєць - плюнули в обличчя всім українським євреями, придумавши на них образливе слово, вже всім відоме на той момент.

ЗІ. Не можу сказати добре чи погано я ставлюсь до євреїв, але ловлю себе на думці, що нічого поганого про них навіть спеціально придумати не можу.

Що вони зробили поганого?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як пояснити те, що в польській мові слово "жид" означає "єврей" і не є образливим? При схожості української та польської мови, а також не одній сотні років спільної історії це виглядає як мінімум дивно.

+1. А еще есть Jude которое я изредка слышу и никто не считает его оскорбительным.

Хотя, если смотреть ширее, евреев на Украине и так осталось очень мало, лучше их лишний раз не расстраивать. Раз считают оскорблением - надо соглашаться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

поки нема vanus’а я б радив lumax’у написати своє бачення, про що має бути ця тема, і які питання мають бути викладені в першому пості, щоб не редагувати 100 раз

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проблему "жида" створили самі ж "жиди".

Мене називають жидом коли я роблю вчинкі характерні для цього....для образи нема місця :) І не бачив коли б використовували саме як образу, а тільки як визначення вчинку чи етнічного походження :).

І тим українцям по паспорту для яких слово жид є образа рекомендую виїздити на свою рідну землю і розказувати страшилки як його іудея 5 покоління ображали жидом в далекій і малоцивілізованій країні. - правда на бред схоже. Тоді чому ж дивуватися коли я хочу да виділитися між вами і сказати - Для мене жид образа мене і мого народу :)

Всі розуміють як вміють галасувати іудеї по любому признаку.

На це відповідь щирого українця - Проблеми жидів - куркуля :) не хвилюють.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Есть люди, а у некоторых людей есть фобии.

Одни страдают арахнофобией, потому как испытывают иррациональный страх перед пауками. Им кажется, что всякая тварь с количеством ног более четырех всенепременно несет с собой ядовитые челюсти или еще чего хуже.

Другие панически не переносят собак или кошек, им кажется, что даже самая мелкая тварь может заразить их бешенством или еще чего .

Третьи не переносят евреев, которые, по их мнению, абсолютно все смотрят на вас, как на говно и только и ждут, как бы их на%@$ть.

Иррациональную природу фобий можна определить, узнать причину и вылечить. К примеру, к собакофобам подводят собак , все ближе и ближе, сначала на поводке и в наморднике, потом без. Так и ксенофобам нужно пообщаться с психиатром и начать терапию общения с евреями. Если случай не клинический - должно помочь.

Ежели не поможет, то распечатать картинку и смотреть три раза в день по 5 минут.

judes.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Трішки почистив.

:angry: Так вот ми розглядаєм пункт 1. Надалі флудерів буду вважати підерастами і банити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з вирізки із словника можна зрозуміти, що або спочатку було слово жид (в значені скупердяй і т.п.), а згодом ним стали позначати всю народність, або спочатку була народність, ім'ям якої стали називати скупих і корисливих... В обох випадках честі євреям це не робить.

Підтримую версію про неправильне прочитання слова Jude (таких подібних слів повно в історії: Вавілон, Ісус і т.д.)

пс: тема для дядіньок і тьотіньок, яким скучно на роботі... <_< Справді хотілось би послухати Luychi - на скільки зрозумів, вона тут єдина, хто займалась науковим опрацюванням "єврейського питання" (чи якимсь чином долучилась до... :) )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я бы тоже почитал Luychi, но не в этом разделе.

К примеру в луцк.талкс , там интересную информацию не сносят и не принуждают к единомыслию.

И таки да, Ваня, это камень в твой огород.

@ камні - дорожникам !!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Третьи не переносят евреев, которые, по их мнению, абсолютно все смотрят на вас, как на говно и только и ждут, как бы их на%@$ть.

Ну да, цілий народ і то не один, на протязі століть якийсь тупо хронічно хворий, фобія, бачте, у нього якась така безпідставна... Фігня, нє?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Трішки почистив.

:angry: Так вот ми розглядаєм пункт 1. Надалі флудерів буду вважати підарасами і банити.

А дарма. Все ж таки, розглядати жидівську проблему на конкретних прикладах значно цікавіше, ніж теоретизувати на цю тему. Бо "по ділах їх впізнаєте їх" (і по "постах" теж :) ).

А можна, я одразу по всіх пунктах (як виняток):

1. а) Жид - назва людей юдейського віросповідання практично в усіх країнах, з якими межує Україна (польська - Żyd, чеська і словацька - Žid, хорватська (не межуємо, але чи не найближча до української мова) - Židov, угорська - Zsidуnak). Походження слова відоме: від Jude. Асоціації: Жид - Юдей - Юда - Зрадник.

Єврей - назва людей юдейського віросповідання у "розсійській" і спорідених з нею мовах: болгарська і македонська - Евреин, сербська - Јеврејин. Асоціативний ряд значно коротший: єВрєй - є брехун.

б) дивіться "Біблію", Старий Заповіт. А також список "найвидатніших" діячів Голівуду і фінансистів усіх країн, особливо США.

Але про прізвища і їх походження було б цікавіше.

в) Жиди, чому ви - жиди?

2. Дивіться мапу Древнього Єгипту, Ассирії, Хозарського каганату (він же - Золота Орда, він же - Розсія), Іспанії, Римської Імперії і т.д. і т.п.

3. а), б), в), г) Схилити владу на свою сторону, перетворити усіх жителів країни в рабів, і грабувати-грабувати-грабувати, регулюючи чисельність населення і національний склад залежно від власних потреб (війна - найвідоміший і "найефективніший" спосіб такої регуляції).

Генрі Форд "Міжнародне Жидівство": The_International_Jew.zip

4. І. Франко "Семітизм і антисемітизм у Галичині" , М. Шестопал "Євреї на Україні".

P.S. Якщо порядок викладу вам не подобається, буду додавати відповідний пункт в залежності від розвитку теми :) .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...