Перейти до змісту

Грошова реформа 1996р.


fleur

Рекомендовані повідомлення

2 вересня 1996 р. в Україні було введено в обіг гривню.

"Відповідно до Указу Президента України грошова реформа в нашій державі проводилася від 2 до 16 вересня 1996 року. У перший же день реформи за встановленим курсом було перераховано у гривні ціни, тарифи, оклади заробітної плати, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, установ та організацій, а також вклади громадян. Карбованцеві вклади населення було перераховано у гривні за курсом 100000 карбованців за одну гривню без будь-яких обмежень і конфіскацій із вільним їх використанням у гривнях.

Протягом 15 днів — від 2 до 16 вересня 1996 року — в готівковому обігу одночасно вільно використовувалися як гривні, так і карбованці з поступовим вилученням останніх. Після 16 вересня 1996 року приймання карбованців в усі види платежів було припинено і єдиним законним засобом платежу на території України з цього моменту стала гривня.

З початку реформи всі видачі готівки з кас банків (у тому числі для виплати заробітної плати, пенсій та інших доходів), безготівкові розрахунки здійснювались тільки у новій національній валюті.

Грошова реформа в Україні стала надзвичайною подією для нашої держави, в результаті якої було створено один з невід'ємних атрибутів державності — національні гроші. Зарубіжні аналітики вітали здійснення грощової реформи у нашій державі, розглядаючи введення української валюти — гривні — як свідчення початку стабілізації української економіки."

Джерело: http://www.bank.gov.ua/bank_mn/histor_grn.htm

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в '95 ми її вже почали юзати вроді.

В 1996 році. Конституцію тоді прийняли, і тоді ж перейшли на гривню. Я якраз поступив на навчання - і добре пригадую, що в Луцьку почав ходити в кабаки вже за новенькі гривні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я забув.

Я просто вже тоді на другому курсі був і забув. Клопони походу, ще кілька років міняли.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а я добре пам"ятаю, бо цi два тижнi працював без вихiдних до ночi. за що отримав 100 грн. премii (тодi немалi грошi). а ше пам"ятаю КАМАЗ гривень ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а я добре пам"ятаю, бо цi два тижнi працював без вихiдних до ночi. за що отримав 100 грн. премii (тодi немалi грошi). а ше пам"ятаю КАМАЗ гривень ))

эгеж..

тогда, я запомнил, 100гривней=DM100 (если кто еще помнит такую валюту... :) ).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Введення гривні розпочалося 2 вересня 1996 року. Я якраз тоді женився. Ще й відпуск після весілля не дали догулять. Я тоді в Ощадбанку працював.... Єх, були деньочки... :0134:

а 1 UAH = 2 USD не пам"ятаєш? було таке перші дні.

Навпаки... 1 долар=1,86 грн.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В одному з номерів журналу "Контракти" читав що наша грошова реформа є однією з найуспішніших.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а в чем заключается ее успешность?

в том, что "вылученные" из обращения купоны миллионного номинала не уничтожили и сейчас они нам могут опять пригодится? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Грошова реформа це не тільки деномінація і зміна назви валюти. Постараюсь знайти і викласти сканкопію статті, досить цікава.

georg, ти і сам маєш пам"ятати, що принаймі гіперінфляція з появою гривні припинилась -- от тобі один із плюсів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а 1 UAH = 2 USD не пам"ятаєш? було таке перші дні.

Навпаки... 1 долар=1,86 грн.

А так?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

SunSeth, долар весь 1996 рік був в районі 1.80 грн./дол. США.

Чи ти зараз скажеш що понеділок-середа чи на якісь вихідні був біля 2.00 ?

P.S. знайти в моєму пості 10 помилок :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще раз виділю: перших кілька днів від початку реформи, люди навчені Павлівською реформою панікували, шо не зможуть спихнути свої зелені і не будуть мати за що хліба купити. Який буде курс UAH/USD в той момент ще ніхто не знав, мало лі, а може він буде 5 дол/грн. Звичайно, згодом стало ~1.76-1.82/USD десь до 98 року.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я якраз по появі гривні взявся за наукову роботу (дослідження) на тему Українських грошей і гривні зокрема. Вийшло ніби непогано і солідно) Якщо кому яка інформація треба - звертайтесь, якщо згадаю/знайду в записах - допоможу)))

П.С. Один цікавий факт: Купюри всіх номіналів за винятком 200 та 500 гривень були змінені по дизайну в самій типографії перед друком....Хто і чому це зробив - невідомо, але ми зараз користуємося банкнотами дуже низького художньо-естетичного рівня порівняно з розробленими.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...