Перейти до змісту

Евтаназія


laska

  

156 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Звичайно, вид смерті суті не міняє, але видовище - докорінно різне і, відповідно, різне сприйняття цієї смерті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 87
  • Створено
  • Остання відповідь

Пригадала випадок з жінкою, що пробула в комі 9 років і прийшла до свідомості. Зцілення, яке всеж трапляється, приречене при евтаназії.

Як бачимо, порушення закону - на лице.

Добавлю, існує загроза зловживання таким законом.

І з одного боку розвиток медицини унеможливлює чіткий перелік діагнозів, що підлягали б евтаназії.

Та з іншого боку евтаназія може сповільнювати прогрес медицини у лікуванні саме цих хвороб.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чого не канає шнурочок і мило чи скажемо гостро наточений ніж?

От ти умний пацан, да? Вот, припустим, в тебе рак і ти валяєшся прикутий до ліжка, корчачись від нестерпного болю. Дать тобі шнурочег, шоб ти сам собі його руцями позатягував на шиї? :) Чи проще таблеточку і тихо-мирно заснуть?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чого не канає шнурочок і мило чи скажемо гостро наточений ніж?

От ти умний пацан, да? Вот, припустим, в тебе рак і ти валяєшся прикутий до ліжка, корчачись від нестерпного болю. Дать тобі шнурочег, шоб ти сам собі його руцями позатягував на шиї? :) Чи проще таблеточку і тихо-мирно заснуть?

УАУ! тоже Хауса смотришь? Уважаю!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У юридичній практиці є пособник, підбурювач, виконавець злочину, дати смертельну пігулочку, щоб пацієнт сам її випив - не варіант, у лікаря руки від цього не чисті, бо він став пособником, а саме допустив пацієнта до пігулки, свідомо знаючи до чого вона приведе....Так що аргумент "у врачей руки чисты" я вважаю невірним. І ще - факти порушення будуть

Якщо ти корчишся від болю у тебе вийде заснуть? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Витек, знаешь шо такое метафора? Так вот под "заснуть" я подразумевал отправится к праотцам после приема той самой таблетки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А теперь, наконец, посмотрим на это все глазами врача:

А вы когда-нибудь убивали человека?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По суті теми відповідь: Так.

Супротив виконанню моєї волі рідними буду розглядати як зраду.

А теперь, наконец, посмотрим на это все глазами врача:

А вы когда-нибудь убивали человека?

Значна частина як не вбивала, то калічила, або ж проводила некоректне лікування, яке давало ускладнення. Ставлю 3 категорії на одному рівні через те, що не розглядаю смерть паціента як умисне вбивство, а тільки як наслідок проф. діяльності лікарів у кожного з яких своя сфера діяльності (та впливу на організм).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

бррррррррррр. Ну, якщо би то стосувалося мене, то звичайно, я би не хотіла бути комусь обузою, мучитись, срать, перепрошую, під себе, це зрозуміло. Якщо би то стосувалося моїх батьків, дітей, то я всьо продам-віддам/продамся-віддамся (тьфу-тьфу), щоб продовжити їхнє життя на день-тиждень-місяць-рік і зробити його не болючим (для цього є опіати), тьфу-тьфу, знову ж таки. Я розумію, що це егоїзм, але так є. Круто думати, що от я буду така нев.єбєнно понтова тьотка, сама вирішу свою долю, але страшно подумати, що мене можуть позбавити права "всунути свої п.ять копійок в долю моїх рідних" (давайте згадаємо Сент-Екзюпері).

Якщо років в 20 я була ЗА, то зараз я, напевно, ПРОТИ. Якщо раптом мну заскочить і захочеться попрощатися з життям, я не буду перекладати відповідальність на чужі плечі, знайду спосіб це зробити. І ще. Якою б хворою не була людина, якщо вона мені близька, навіть якщо мені буде складно, я ніколи в житті не погоджуся, не підпишу документів і т.д., буду судитися через всі суди, щоб вона ще трохи залишилася.

В моєї бабусі був цироз печінки, з п.ятидесяти років в неї не було п.ят (вирізали через якесь там захворювання), ходила на костилях, з семидесяти п.яти вона фактично не могла доглядати за собою, пила серйозні ліки. І знаєте, що вона мені казала? Казала: "знаєш дитино, чого мені зараз хочеться? Ще пожити. Хоч трошки."

От таке.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знову важка тема... Знаю родичку, за якою йде постійний догляд років так 10-15.. З її слів "хочу ще пожити", а ті, хто її доглядають, і думки не мають позбавитись такого тягаря. На все воля Божа. Не ми життя давали, не нам його забирати. "Не вбий", як тут вже казалось.

P.S. Не знаю, як власне життя складеться, не хочу зарікатись... Але таку думку маю...Бог ніколи не дає людині страждань, які вона не може винести..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Юлямпочка і Scabiosa, ви навели приклади, коли людина навіть перебуваючи у важкому стані чіпляється за життя. Це навпаки добре, коли хворий живе надією на одужання і прагне жити. Бо його легше лікувати. В такому випадку й мови не може бути про евтаназію.

Але коли сам хворий змириться з неуникним наслідком, який ось-ось настане, то його вилікувати дуже важко. Бо він сам уже цього не прагне. Натомість він просить допомогти йому відійти в інший світ, в якому немає болю; просить дати заповітну пігулку.

Подивіться статистику по випадках евтаназії в Бельгії, яку я навів вище. Щороку виконувалось не більше 400 смертельних ін'єкцій. Насправді, це зовсім небагато. Бо евтанацію слід робити як виняток. Не повинно бути так: ой, це марна справа лікувати цього пацієнта, дайте йому укольчик "вічний сон". Евтаназія - це виключний захід у вкрай важких випадках, коли пацієнт однозначно незабаром помре і вилікувати його немає жодної можливості. І тільки якщо цей пацієнт просить вічного спокою, евтаназія виправдана. При цьому лікар ні в якому разі не повинен говорити пацієнту про можливість евтаназії. Ініціатива повинна виходити виключно від хворого.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Таурус. А якщо таким "безнадійним" хворим буде дитина? Я не кажу "твоя", шоб не моделювати ситуацію.

А ще глянь статистику по зловживаннях в Голандії.

Дуже легко втратити відчуття межі між "крайнім випадком" і "випадком, коли хтось з рідних хоче мати хату помираючого і то вже"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"випадком, коли хтось з рідних хоче мати хату помираючого і то вже"

ми нє можем ждать мілостєй ат пріроди!да?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я думаю, що опитування було організоване не для вирішення проблем топіккастера, а відтак спробуйте розглядати це питання в нейтральному ракурсі, а не через призму родинності та любові. Як на мене, то цілком нормально якщо людина (доросла людина, а не дитина) приймає таке рішення, особливо знаючи, що надії вилікуватися нема і що буде коштувати продовження його "життя" для родини в моральному, фізіологічному і матеріальному планах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

за, бо якщо людину мучить ПОСТІЙНО НЕСТЕРПНИЙ біль і ліки вже майже не допомагають то краще вмерти чим так мучитись, для тих хто проголосував проти, коли в вас не дай Бог сильно заболить зуб, протримайтесь без ліків і допомоги лікаря неділю, а потім напишете тут ще раз,за евтаназію ви чи проти

Добавлю,якщо від болю вже паморочится голова то мені глибоко нас**ти на морально єтичні норми оточуючих,підійде ЛЮБИЙ спосіб щоб біль перестала бути,навіть смерть, просто так вмирають тільки шизоїди і люди з неврівноваженою психікою, ті ж що просять євтаназії вистрадали це бажання не за один день чи навіть місяць

Ще добавлю, чим наприклад відрізняєтся відмова в евтаназії від катування на дибі наприклад, да нічим по суті, причини різні,а наслідки одні і тіж, людина мучится від страшного болю цього не бажаючи і благаючи про милосердя в вигляді смерті

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Против!

1.Все,что происходит с нами и вокруг нас имеет смысл и не случайно.Каждый должен в этой жизни испить чашу страданий до дна.И тот кто неизлечимо болен и тот кто вынужден за ним ухаживать.Это,как говорится,их крест,карма,судьба.И уход от этого только усугубляет ситуацию.Ведь если мы не испили нашу чашу в этой жизни,то нам придется ее допить в следующей.И возможно это начнется с самого рождения(врожденные болезни например).

2.Один из "отцов" газовых камер в концлагерях столкнулся с проблемой реализации своих планов из-за психологических проблем многих немецких офицеров массово убивать людей в камерах.Тогда он ввел понятие "ОСОБОЕ ОТНОШЕНИЕ".То есть команда проявить особое отношение к 10000 узникам означала уничтожить их в газовой камере.И психологически убивать им стало легче.

Убийство нерожденных младенцев замаскировали под процедурой прерывания беременности.

А для убийства тяжело больных придумали красивое слово эвтаназия."Мы не убиваем их,мы им делаем эвтаназию.Мы избавляем их от страданий."

Подмена понятий стало коньком новой эпохи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Статистика зловживань в Голандії, на яку послалась Юлямпочка, свідчить лише про одне: легалізація евтаназії абсолютно не потрібна, бо лікарі завжди можуть зробити її нелегально, і ніхто не дізнається про справжню причину смерті. Саме так роблять майже 3/4 голандських лікарів, незважаючи на те, що можуть умертвити пацієнта легально. Ця статитиска наводить мене на сумніви щодо відсутності евтаназії в Україні. І я знаю про конкретні випадки, коли лікарі відпускають безнадійного хворого додому, виписують йому якісь ліки проти болю, бо знають (і від рідних вони не приховують цього), що він приречений. А що робити, коли біль хворого втамовує тільки морфій, і щоразу дозу необхідно збільшувати?

Говорити про евтаназію дітей безглуздо, бо вони не можуть приймати рішення самостійно. А жодна мати не дозволить умертвити дитину.

Вкотре повторюсь: евтаназія не повинна стати регулярною справою, навпаки - застосовуватись у виключних випадках з однозначним летальним результатом.

zaHARE, згідний з тобою, що кожен повинен нести свій тягар до кінця. Але... Розгляну медичну сторону науково-технічного прогресу людства. Так склалося, що розвиток медицини привів до можливості лікування багатьох раніше невиліковних хвороб. Візьмемо для прикладу і нині невиліковну хворобу - рак. Зараз винайшли медичні препарати, які здатні заліковувати злоякісні пухлини на початкових стадіях - інколи успішно, інколи не дуже. І результат лікування поки що передбачити неможливо. Все це приводить до того, що рак інколи настільки прогресує в організмі хворого, що біль стає нестерпною і втамувати її можуть тільки дуже сильні ліки (морфій, наприклад). Раніше рідкісний пацієнт дожив би до такого стану. Тобто прогрес як мультиплікатор збільшує особистий тягар в кілька разів, роблячи його нестерпним. У такому випадку, якщо лікарі ненавмисно збільшують ношу хворих, то незавадило б їм мати інструмент (у вигляді евтаназії) для її зменшення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

я - проти! людське життя не вимірюється в грошах! Якщо Бог дав людині життя, то тільки він може його забрати. у людини головний інстинкт - це виживання, і якщо людина втратила сенс життя, то до неї треба приставити психолога чи священника, щоб вони допомогли їй перенести це випробування...

і вважаю максимум це відмова від лікування, а не від життя. і взагалі, яка різниці між самогубством і евтаназією?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Евтаназію не можна розглядати ні як самогубство, ні як вбивство (скоєне лікарем).

На днях мені розповіли випадок: чоловікові однієї жінки поставили смертельний діагноз, і зараз його вже не лікують: дають вітаміни і обезболююче. А жінка смиренно чекає, коли він помре. Це є гуманно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я - проти! людське життя не вимірюється в грошах! Якщо Бог дав людині життя, то тільки він може його забрати. у людини головний інстинкт - це виживання, і якщо людина втратила сенс життя, то до неї треба приставити психолога чи священника, щоб вони допомогли їй перенести це випробування...

і вважаю максимум це відмова від лікування, а не від життя. і взагалі, яка різниці між самогубством і евтаназією?

И тут налетели свидетели иЕГОВЫ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я - проти! людське життя не вимірюється в грошах! Якщо Бог дав людині життя, то тільки він може його забрати. у людини головний інстинкт - це виживання, і якщо людина втратила сенс життя, то до неї треба приставити психолога чи священника, щоб вони допомогли їй перенести це випробування...

Новий метод виведення людей з коми чи лікування раку? :blink:

З.І. Кожен має свою ціну і не важливо в якому плані матеріальному, моральному чи грошовому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я - проти! людське життя не вимірюється в грошах! Якщо Бог дав людині життя, то тільки він може його забрати. у людини головний інстинкт - це виживання, і якщо людина втратила сенс життя, то до неї треба приставити психолога чи священника, щоб вони допомогли їй перенести це випробування...

і вважаю максимум це відмова від лікування, а не від життя. і взагалі, яка різниці між самогубством і евтаназією?

И тут налетели свидетели иЕГОВЫ.

взагалі я не дуже віруючий, хоч я і є християнином, православним, але я в церкву часто не навідуюсь... і не требе прозиватись :P

я - проти! людське життя не вимірюється в грошах! Якщо Бог дав людині життя, то тільки він може його забрати. у людини головний інстинкт - це виживання, і якщо людина втратила сенс життя, то до неї треба приставити психолога чи священника, щоб вони допомогли їй перенести це випробування...

Новий метод виведення людей з коми чи лікування раку? :blink:

З.І. Кожен має свою ціну і не важливо в якому плані матеріальному, моральному чи грошовому.

ні, це не лікування від раку, просто психолог допоможе людині "гідно померти", тобто морально підготує самого пацієнта і його рордичів до того що має статись, і, на мою думку, це дасть змогу легше перенести страждання.... і не варто відкидати релігію в таких випадках - вона гарна опора....

щодо ціни, то я не розумію як можна позбавити когось життя заради пляшки горілки чи інших матеріальних благ... і в моральній стороні: якшо людина наркоман чи вбивця, то її треба за це вбити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ні, це не лікування від раку, просто психолог допоможе людині "гідно померти", тобто морально підготує самого пацієнта і його рордичів до того що має статись, і, на мою думку, це дасть змогу легше перенести страждання.... і не варто відкидати релігію в таких випадках - вона гарна опора....

щодо ціни, то я не розумію як можна позбавити когось життя заради пляшки горілки чи інших матеріальних благ... і в моральній стороні: якшо людина наркоман чи вбивця, то її треба за це вбити?

Стоп, стоп, стоп.

А я сказав, що мова йде про матеріальну ціну? Невже нема інших критерії оцінки?

Осьо тема - давай розглянемо наше питання в світлі цих подій.

До мозку дитини не поступав кисень (структура мозку була безповоротно зруйнована). Спасли тіло, але не свідомість і не дитячу особистість. І що тепер?

З.І. Щодо "вбити вбивцю" не завадило б ознайомитися із статистикою скоєння цих злочинів в країнах зі смертною карою та порівняти з тими, де вона заборонена.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ні, це не лікування від раку, просто психолог допоможе людині "гідно померти", тобто морально підготує самого пацієнта і його рордичів до того що має статись, і, на мою думку, це дасть змогу легше перенести страждання.... і не варто відкидати релігію в таких випадках - вона гарна опора....

щодо ціни, то я не розумію як можна позбавити когось життя заради пляшки горілки чи інших матеріальних благ... і в моральній стороні: якшо людина наркоман чи вбивця, то її треба за це вбити?

Стоп, стоп, стоп.

А я сказав, що мова йде про матеріальну ціну? Невже нема інших критерії оцінки?

Осьо тема - давай розглянемо наше питання в світлі цих подій.

До мозку дитини не поступав кисень (структура мозку була безповоротно зруйнована). Спасли тіло, але не свідомість і не дитячу особистість. І що тепер?

З.І. Щодо "вбити вбивцю" не завадило б ознайомитися із статистикою скоєння цих злочинів в країнах зі смертною карою та порівняти з тими, де вона заборонена.

це тИПу була не евтаназія... бо як я розумію і пересвідчився у вікі то не те... ;)

icon_plus_1.gifЕвтаназія - це
Евтана́зія (грец. ευ — добре + грец. θάνατος — смерть) — практика припинення (або скорочення) лікарем життя людини (чи тварини), яка страждає невиліковним захворюванням, відчуває нестерпні страждання, на задоволення прохання хворого в безболісній або мінімально болісній формі з метою припинення страждань.
і до чого тут смертна кара?! хоча евтаназію можна порівняти із смертною карою...

P.S. я мав наувазі під убивцею морально низьку людину, тобто злочинця.. і, як відомо вбивство, це - найбільший злочин, тому я його вжив..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...