Перейти до змісту

Евтаназія


laska

  

156 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Пропоную нашій громаді тему для обговорення. Зважуємо і аргументуємо всі "за" і "проти".

Чи має право людина добровільно піти з життя? Чи мають право інші прийняти за неї це рішення? Чи виправдовують фізичні страждання або тривала відсутність видимих ознак свідомості фактичне убивство, хоча б і з милосердя?

А також стаття для роздумів "Евтаназія: нестерпна легкість":

Умереть — тоже надо уметь,

На свидание к небесам, 

Паруса выбирая тугие,

Хорошо, если выберешь сам,

Хуже, если помогут другие.

                         Булат Окуджава

Три підходи до проблеми евтаназії, і всі вони поки ведуть у глухий кут.

1. Якщо смерть розуміти традиційно, як зупинку всіх функцій людського організму, то про евтаназію взагалі не можна вести мову.

2. Якщо смерть — це позбавлення від безглуздих страждань при незворотних процесах вмирання, то евтаназія — це просто вибір між смертю і смертю, довгою або швидкою.

3. Якщо головним вважати смерть мозку, то евтаназії підлягають і підлягатимуть дедалі чисельніші групи хворих, а тим більше вмираючих. У цього аспекту є ще досить похмурі групи союзників в особі прибічників трансплантації внутрішніх органів.

Детальніше

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 87
  • Створено
  • Остання відповідь

Права однієї людини закінчуються там, де починаються права іншої. Чи має людина право добровільно піти з життя... без сумніву - таке право є в кожного. Чи має людина право забрати життя іншої людини без вагомих для того причин, навіть за бажання цієї самої людини - питання моралі тої людини, яка зібралась це життя забирати. Чи потрібно легалізувати евтаназію - без сумніву так.

ЗІ Мій голос за 3й пункт

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чи потрібно легалізувати евтаназію - без сумніву так.

ЗІ Мій голос за 3й пункт

Це як?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мені важко на цю тему говорити - я втрачала людей тільки морально. але розумію, що й фізично їх втрачати теж доведеться. я проголосувала ЗА (виходячи з моїх загальних нахилів до філософії і т.п.). Але ніхто не знає, як помінЯється моя думка з часом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Теж за.

Знаючи, для прикладу, що людина буде лише обузою морально-фінансово-матеріальною - і захоче такого для себе я б не стримував.

Людина знаходячись при світлому розумі і пам'яті здатна обрати своє майбутнє.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сейчас тебя спросят - а если твой близкий человек захочет избавить тебя от морально-финансово-материальных неудобств, тоже не будешь отговаривать?

А если человек в коме и не осознаёт происходящего - неделю, месяц, полгода, год - стоит поддерживать ему жизнь или нет?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Людина знаходячись при світлому розумі і пам'яті здатна обрати своє майбутнє.

А чи можна вважати людину присмерті здатною тверезо міркувати і обирати своє майбутнє?

Я проголосував "так", але в даному питанні настільки багато всіляких нюансів та індивідуальних випадків, що, думаю, буде дуже важко виділити перелік тих умов, коли евтаназію дозволено здійснити, а коли ні.

Наприклад, невиліковно хвора людина, може прожити ще 1-2 роки за умови дорогого лікування та постійної турботи. Людина знає, що помре, але разом з тим ще може пожити не такий уже й малий проміжок часу (за умов лікування). Проте, зважаючи на те, що для рідних ці рік чи два виллються в величезні витрати і навіть борги, хворий приймає рішення померти негайно. Для самогубства не вистачає сили волі та й страшно гнівити Бога. Чи правильним буде в такому випадку повністю відмовитись від лікування та вимагати евтаназії???

Моральну сторону та клятву Гіпократа, згідно якої лікар не може діяти на шкоду людині, я навіть не обговорюю. Як на мене, це найменша перешкода для легалізації евтаназії.

P.S. ursa деякою мірою виклав мої думки, фактично передбачивши моє питання. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чи можна вважати людину присмерті здатною тверезо міркувати і обирати своє майбутнє?

Вона точно знає що її чекає - смерть. І страждальна. То для чого мучитися. ?

Сейчас тебя спросят - а если твой близкий человек захочет избавить тебя от морально-финансово-материальных неудобств, тоже не будешь отговаривать?

А если человек в коме и не осознаёт происходящего - неделю, месяц, полгода, год - стоит поддерживать ему жизнь или нет?

Якщо я знатиму, що вмираю, і замість того, щоб мучитися від болю, і знаючи, що мої близьки тратять на мене гроші, прибирають за мною, я займаю місце в квартир, чи лежу в лікарні і на це йде ще більше гршей, знаючи що все це марно - я б згодився сам - запропонував би евтаназію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Людина, яка страждає від невиліковної хвороби, швидше всього буде просити собі швидкої смерті - таким чином вона позбавить страждань не тільки себе, а й рідних, які не дивитимуться на хворого, як на покійника всі подальші дні чи місяці, які відвела йому доля.

Але постає питання зловживання. Згоду хворого на евтаназію можна отримати лише тоді, коли той може говорити чи писати. Що робити у випадку, коли хворий лежить непритомний "в комі"? Рідні можуть бажати швидше позбавити себе тягаря, та й лікарям зайва морока нідочого.

Як на мене, головними передумовами для евтаназії повинні бути

а) згода хворого

б) смертний вердикт консиліуму лікарів

А чи можна замінити згоду хворого на згоду рідних (дружини, дітей тощо)?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чи можна замінити згоду хворого на згоду рідних (дружини, дітей тощо)?

та інших спадкоємців великого спадку....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чи правильним буде в такому випадку повністю відмовитись від лікування та вимагати евтаназії???

Повністю відмовитися від лікування буде достатньо.

А от питання не гнівити Бога самогубством... самогубство перетворюється у вбивство. Я думаю не кожен згоден буде прийняти гріх на душу і фактично вбити когось. Вбити, саме так - забрати можливість жити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чи правильним буде в такому випадку повністю відмовитись від лікування та вимагати евтаназії???

Повністю відмовитися від лікування буде достатньо.

У тому то й річ, що просто відмовитись від лікування, - за звичай, приводить до різкого збільшення фізичних страждань.

Знаю, що виділяють поняття "активна" і "пасивна" евтаназія. І прихильники пасивного "вбивства" переважно категорично виступають проти активного. На мою думку, з моральної т.з. особливої різниці немає - вбивати бездіяльністю, чи дати спеціальну пігулку або укол. І в першому, і в другому випадку "вбивця" свідомо виконує дії, що призводять до смерті пацієнта.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні, на все Воля Божа.

Наша медицина просто вражає помилковістю, буває вмикаєш телевізор а там - помер із-за помилки лікарів, інші лікарі буває заступаються, справу заминають ітд., погана вакцина тепер теж наше сьогодення, тотальний контроль треба ось що, вколять евтаназію помиляться, рідним скажуть раптова смерть хворого(можливо і не безнадійного, зате старого якогось наприклад)-а.....і ліжко звільнять...про це ми теж може дізнаємось по телевізору через декілька років від людей які теж не бажають називати імені. Евтаназії - НІ, немає якісної медицини, навіть от чиновник за кордоном лікується, а дорожче ж.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За и токо ЗА! Мне решать как жить, и, если получится - как умереть. На кой ляд мучится самому и мучить других? Ради пары-тройки месяцев/недель проведенных на анестетиках? Это ж не жизнь. Лучше умереть при здравом рассудке. ИМХО.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проти. Якщо людина хоче сама "розпорядитися своїм життям" вчинивши самогубство- вона перебуваючи в свідомості знайде спосіб це зробити. Це буде її гріх, і не потрібно його перекладати на інших людей, які будуть підписувати необхідні документи/робити смертельну ін'єкцію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читав трішки про легалізацію евтаназії на медичному форумі: практично всі лікарі - проти евтаназії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читав трішки про легалізацію евтаназії на медичному форумі: практично всі лікарі - проти евтаназії.

А поциенты - за! :)

Вся дискуссия бессмысленна, ибо рассматривается с неправильной стороны. Это как если б мыши собрались на конференцию "А есть ли нас кошкам?" и поголовно проголосовали против :)

см. пост Луки - одно дело распоряжаться собственной жизнью (кстати, перечитайте у Булгакова размышления Воланда в том месте, где упоминается Аннушка ;)), а совсем другое - принуждать других людей ею распорядиться.Те, кто за эвтаназию, ничем не лучше тех, кто нанимает киллера - и в том и в другом случае чужими руками лишают жизни.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну зачем сразу чужими. Дайте больному какую-то таблеточку, пущай сам проглотит. И у врачей руки чисты и смертельно-больной не страдает.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дайте больному какую-то таблеточку, пущай сам проглотит.

Чого не канає шнурочок і мило чи скажемо гостро наточений ніж?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не завжди є можливість скоїти самогубство без допомоги. Крім того, є велика різниця між способом знайти смерть: просто жахливо виглядає вішальник чи стікаючий кров'ю самогубця, і зовсім по іншому - сплячий хворий, який більше ніколи не прокинеться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тому, запропонований mix_forever спосіб, - як на мене, ідеальний варіант допомоги людині, яка вирішила припинити свої страждання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як це відбувається в Бельгії:

Эвтаназия была легализована в Бельгии в 2002 году. В 2003 году эвтаназия помогла расстаться с жизнью 200 смертельно больным пациентам, а в 2004 году — 360 пациентам.

С апреля 2005 года в бельгийских аптеках появились специальные наборы для эвтаназии, позволяющие упростить процедуру добровольного ухода из жизни. В набор стоимостью примерно 60 евро входит одноразовый шприц с ядом и другие необходимые для инъекции средства.

Набор для эвтаназии может заказать только практикующий врач, который должен указать точную дозировку отравляющего вещества. Оформить заказ можно после обращения в одну из 250 бельгийских аптек, имеющих соответствующую лицензию.

По закону в Бельгии может подвергнуться эвтаназии человек старше 18 лет, страдающий неизлечимым заболеванием. После нескольких письменных запросов, подтверждающих твердую решимость больного, врач может провести эвтаназию. Согласно официальной статистике в 40 процентах случаев эвтаназию проводят на дому у пациента.

А ось деякі дані по евтаназії в Нідерландах:

Нидерланды, «Обзор пятилетнего опыта»:

• 27% докторов проводят эвтаназию по требованию,

• 72% докторов обычно фальсифицируют свидетельство о смерти, указывая естественную причину смерти.

• Интервал между обращением и проведением эвтаназии в 13% случаев составил менее одного дня, в 35% случаев — неделю (по закону — два месяца).

• В 22% случаев это была однократная просьба (по закону их должно быть четыре, из них две письменные).

• В 12% случаев врач ни с кем не обсуждал обращение больного (по закону — с тремя врачами).

Як бачимо, порушення закону - на лице. І всі висловлювання лікарів про етику і небажання брати на себе відповідальність і гріх - нічого не варті!

(с)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Крім того, є велика різниця між способом знайти смерть: просто жахливо виглядає вішальник чи стікаючий кров'ю самогубця, і зовсім по іншому - сплячий хворий, який більше ніколи не прокинеться.

Це так сумно, що аж весело.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...