Перейти до змісту

Заборона обміну валюти в "Куплю-продам"


Yarchik

Рекомендовані повідомлення

Сьогодні наткнувся в "Куплю-продам" на цю гілку:

ЮЗЕР: Форумчанам приходиться то купувати валюту, то продавати. Пишіть сюди оголошення, кому що потрібно.

І знайдете один одного...

МОДЕРАТОР: предупреждаю первый и последний раз:

валютообменными операциями занимайтесь в другом месте!

еще одна такая тема - бан на месяц без разговоров!

Виникає питання: чому?

Тут є два аспекти. Законність і користь. З точки зору законності - ні Кримінальний кодекс України, ні Закон України "Про ліцензування окремих видів господарської діяльності", ні Закон України "Про банки і банківську діяльність" не передбачають ліцензування валютообмінних операцій, як і відповідальності за них. Купа обмінників, які не є банками, і валютчиків, яких ніхто не ловить за руку тому приклад. Тому, з точки зору законності, це питання однозначне: да, це законно. В усякому випадку, ніхто не банить за обмін вебмані, який інколи проскакує на форумі. Навіть якщо і допустити, що десь має місце порушення - то форум за ці порушення аж ніяк не відповідає, бо не є засобом масової інформації. За зміст повідомлень, і за свої дії несуть автори цих повідомлень, а не модери чи сам форум. Крім того, відповідальність може бути за дії, а не за пропозицію вчинити дії. Хоча - підкреслюю: обмін валют є цілком законним.

Тепер з точки зору користі. Вчора я здав людині з форуму 1000 у.о.

Да, я їх здав на 100 грн. дорожче, ніж якби здавав валютчикам, але люди купили їх в мене на 200 грн. дешевше, ніж купили б у валютчиків. Що тут поганого? Ось фрагмент листа цього форумчанина лист мені:

Привіт! Сьогодні ти нас дуже виручив з валютою. В принципі, зараз є потреба в "американських гривнях", бо як на фірмі, так і в мене кредити в доларах. При нагоді, можна зв'язатися зі мною. Контактні дані: ...

Отже, має місце ВЗАЄМНА КОРИСТЬ. То чому ж існує заборона?

Тривалі дебати в асьці з цього приводу з модератором "Куплю-продам" ні до чого не привели. Спочатку він відмахувався Кримінальним кодексом. Потім, коли я йому пояснив, що кримінальної відповідальності немає - він сказав, що треба ліцензія. Коли ж я йому довів, що і ліцензія не треба - він відкопав якийсь нечинний нормативний акт, яким хотів підтвердити свою позицію. Коли я вказав йому на те, що цей акт з 2002 р. не діє - Шура знайшов інструкцію, яка "встановлює для уповноважених банків та уповноважених фінансових установ порядок відкриття та організації роботи пунктів обміну іноземної валюти на території України"... Шура, форум - це класна штука. Але форум - це не банк, і ця інструкція на нього не поширюється. Як не поширюється і на фізичних осіб, які хочуть обміняти валюту. В даному випадку ти дієш як середньостатистичний чиновник: спочатку відмовляєш, а потім починаєш придумувати причини своєї відмови.

Тому я просив би адмінів втрутитися, і керуючись тверезим (поки ще - п'ятниця ж бо! :rolleyes:) розумом, дозволити пропозиції по купівлі-продажу валюти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

операции с валютой подлежат обязательному лицензированию.

Чим це передбачено? Будь-ласка, нормативний акт, статтю, пункт та витяг.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

+500 Ярчику. Теж часто тре купувати валюту і я вже сам чуть тему не створив "Куплю N баксів" :rolleyes:

З.І. Шура, якщо хочеш заспокоїти свою совість чи шо там ше, то хай людині ,яка хоче купить валюту пропозиції скидають в приват B) Так ти не будеш знати хто продає валюту і не будеш перейматись з анаявність ліцензій :huh:

З.І.І. От мені цікаво, в валютчиків під цумом та ліцензія є? :) А якшо я банкові валюту продаю. Мені тоже ліцензію на продаж тре? :) А якшо не тре, то яка в дупу різниця кому я ту валюту здам - Банкові чи людині з форума?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ліцензія не потрібна. Юридичні особи можуть не мати ліцензії, але здійснювати валютообмінні операції на підставі агентської угоди з банком. Фізичні особи навіть цього не повинні мати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я хрєн ложив на всю ту мразь, яка роздає різні папірці-ліцензії і довела країну до дефолту :rolleyes: Shura на мою думку ти не правий, форуму цей розділ точно не зашкодить, а тільки допоможе.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тепер з точки зору користі. Вчора я здав людині з форуму 1000 у.о.
Да, я їх здав на 100 грн. дорожче, ніж якби здавав валютчикам, але люди купили їх в мене на 200 грн. дешевше, ніж купили б у валютчиків. Що тут поганого?

поддерживаю,

лучше между своми продавать чем на базаре

даже возникала мысль кинуть идею такую, но победила лень

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стаття 162. Порушення правил про валютні операції

Незаконні скуповування, продаж, обмін, використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави -

тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від тридцяти до сорока чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей.

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підтримую, дуже актуально на сьогоднішній день дивлячись на коливання курсу і липові заборони продажу валюти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підтримую, дуже актуально на сьогоднішній день дивлячись на коливання курсу і липові заборони продажу валюти.

и 10% в ПриветБанке

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стаття 162. Порушення правил про валютні операції

Незаконні скуповування, продаж, обмін, використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави -

тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від тридцяти до сорока чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей.

1. Це не кримінал, яким ти так лякав.

2. Законно чи незаконно я продав-купив валюту - треба буде ще довести. Крім того, вивчивши судову практику, я бачу, що ця стаття якраз стосується здебільшого ОБМІННИКІВ, і людей, які там продають валюту, якщо захочуть свої бакси видати за бакси обмінника.

3. Факт публікації оголошення не є незаконним. А раптом в мене купить валюту особа, яка має на це право?

4. Що від цього буде форуму?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Шура, пропоную всетаки погодитись.

Розділ не думаю що потрібний. А от топік про наміри купити чи поміняти валюту, ніяке законодавство не порушить.

Тому як тут проводяться не прямі обмінні операції а декларація намірів і вивчення попиту.

Я не бачу чинників які б могли зашкодити жити такому топіку.

послуги зв'язку "Інтернет" не підлягають ліцензуванню :)

Так для інформації.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шура, пропоную всетаки погодитись.

...

послуги зв'язку "Інтернет" не підлягають ліцензуванню :)

Так для інформації.

Дякую адмінам за оперативність, підтримку, і просвітництво :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зробили б новий розділ, який було б видно тільки зареєстрованим користувачам :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тему, де будуть лише пропозиції чи попит.

"куплю N доларів США" - і в приват

"Продам N доларів США" - і туди ж.

Зайві пости - терти.

це ж і стосовно Вебгрошей (цікаво а вони признані валютою? щоб продавати їх теж необхідна ліцензія?)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Топік реально потрібний, в розділі смислу нема. Підтриму Ярчика всіма кінцівками :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Топік реально потрібний, в розділі смислу нема. Підтриму Ярчика всіма кінцівками :)

Такий топік є, і його повинно всім висатчити. Ось він: http://board.lutsk.ua/index.php?showtopic=28548

Поки що там другим постом є встановлене Шурою ембарго, але, думаю, він скоро змінить гнів на милість, і топік буде до послуг всіх бажаючих.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Річ у тім, що тут нічого не купується і не продається. Факт купівлі чи продажу проходить за межами форуму.

Чи не дійде справа до того, що будуть вимагатись ліцензії (від укрчастотнагляду чи ще когось) на продаж моб.телефонів?

Чи доказувати походження товару через квитанції чи накладні?

Є відповідні органи, які перевіряють дозвола та ліцензії на відповідну господарську діяльність. До форуму відношення це не має.

Це взаємовигідно усім.

Ідея взята з форуму FINANCE.UA

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Виграти сотню-другу гривень на обміні - діло вроді непогане (самому постійно треба), але там де

гроші ходять тисячами $$$ - там і до кидняка недалеко. От коли случиться якась оказія - то і Шурині

слова всі згадають. Одне діло торгівля б/у залізом, зовсім друге валюта т.є. живі гроші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Виграти сотню-другу гривень на обміні - діло вроді непогане (самому постійно треба), але там де

гроші ходять тисячами $$$ - там і до кидняка недалеко. От коли случиться якась оказія - то і Шурині

слова всі згадають. Одне діло торгівля б/у залізом, зовсім друге валюта т.є. живі гроші.

есть очень здравое зерно.

так что запомните, что все действия производятся на ваш страх и риск.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В валютчиків - теж на страх і ризик, так що в кого будуть після цього претензії до Шури чи адмінів Борди - зразу в бан!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Правильно, створити ОДНУ тему, де всі бажаючі зможуть писати свої пропозиції з приводу купівлі чи продажі валюти. Не треба плодити багато тем, краще хай все буде в одній.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Как я сегондя уже писал в одной тема, которую сразу же удалили, топик покупка/продажа создан для покупки и продажи товаров, а

Деньги — специфический товар, который является эквивалентом стоимости других товаров. Деньгами могут выступать различные вещи, обязательства и вещно-обязательственные комплексы. Обычно, деньгами становится товар с высокой ликвидностью, то есть тот, который легче всего обменять.

Да и писать у.о. а не доллары никто не отменял. С законной точки зрения у.о. или ВМЗ или Яндекс деньги одно и то же, так как ни одна из них не денежная единица, а некая форма эквивалентности относительно цены товара. Топик куплю ВМЗ и куплю У.О. ничем не отличается...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...