Перейти до змісту

Як еффективно і недорого убезпечити від стрибків напруги побутову техніку


Harddriver

Рекомендовані повідомлення

Тільки-що передавали сюжет по ICTV - десь в Запоріжжі (здається) при аварії на підстанції в побутову електромережу пішло 380 v. замість 220-ти.

Особисто розбирав колись такий "вигорівший" комп. Згоріло ВСЕ - БП, мамка, оператива, вінт "поглюкував" ітп.

Як убезпечитись?  УПС не спасає - дорого, громоздко, шумно, необхідно вносити зміни в проводку. Ідеально - поставити щось малогабаритне в щитку.Плавкий запобіжник чи "пакетник" спасе тільки лампочки розжарювання, і то, не факт. Ваші думки? (поліз на мастер-кіт) 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стабілізатор напруги. Коли напруга скакне вище 300 вольт (до 300 стабілізатор її сам опустить до 220) то просто спрацює захист і вимкне струм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А если напряжение падает, стабилизатор что-то сможет сделать или тут уже нужен ещё и инвертор?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ursa, обычно покрывается диапазон 110-300, реально от 80 до 320 вольт качественный стабилизатор превращает в 220 вольт без проблем. отлично сглаживает любые кратковременные броски напряжения. внутри стабилизатор представляет собой обыкновенный автотрансформатор (может кто помнит, ЛАТР'ы возле дедушкиных телевизоров) с электронным управлением. шаг 5-10 вольт в зависимости от модели. при соблюдении ограничений по нагрузке, практически никогда не ломается

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А какой мощности он должен быть? Или не так - какой мощности достаточно для компа, не особо обременённого мощными компонентами?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рішення знайдено, залишається знайти виконавця.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я користуюсь APC Line-R 1200, не знаю чи допоможе якщо 380 вольт пустять, але хоч на душі спокійніше :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Harddriver Я б звісно спаяв тобі цей девайс .

А ле є одна порада. Непарся і візьми автомат по захисту від перенапруги.

Чіпляється на ДІН рейку. Продається на ринку і бачив ще у Новій лінії.

Вартує те щастя десь в межах 60-80грн.

Принцип роботи : при падінні напруги нижче 160, чи при вище 250 вирубає навантаження.

Хвилини через дві (при умові що на вході все гуд) вмикає.

Акуратне, заводське, розраховане на макс споживаний струм 40А, номінальний в межах 32А. Поставиш на вводі в квартиру і матимеш щастя.

Я користуюся таким уже 3 роки.

Нераз спасало, хоча до 380 діло недоходило, але від перепадів напруги саме те.

Виробництво наше, але є і забугорного. Жаль забугорного з мануальним встановленням діапазону спрацювання незнайшов, але й наше, якщо вилетить, то невеликі гроші придбати ще одне.

ПС Гляну вдома повну назву і сюди кину.

ППС РН-40

Там доречі є рубрика "Вопрос-Ответ". Почитай. У РН-40 є один нюанс в роботі - підвисання. Але в мене таке траплялося за весь час раза три.

Виробник дає деякі поради з цього приводу і гарантує коректну роботу РН-S SUPER, але цього варіанта я в нас неспостерігав.

Успіхів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

також підтримую, для різких перепадів краще і набагато дешевше використовувати автомати, стабілізатор для постійно зниженої напруги.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Також користуюсь APC Line-R 1200. Враження тільки позитивні. Витягує напругу з 160 на 220 без проблем.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...