Перейти до змісту

Менторство(елктроніка)


Рекомендовані повідомлення

Всім привіт. Якось у мене так складається все, що час від часу звертаються люди по темі електроніки, інколи по елементарних речах, інколи по складних, по мірі можливостей допомагаю. Часом навіть щось з грошенять перепадає.

В принципі - прикольно, звертайтесь.
 

Спойлер

abd93eb5d5189ba6a79d236e7cb93d3d.jpg.3c4b9e2f25d58350b1f212dedd31612a.jpg

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

Щоб не бути голослівним - ось кілька моїх проектів:
 

Спойлер

3D_Board_Up.png

https://github.com/techn0man1ac/DC_Motor_Driver
Контролер для колекторних двигунів до 9 Ампер, можна й більше, але... Але це вже буде зовсім інший проект.

Проект повністю відкритий, все у вільному доступі, ліцензія MIT.

Спойлер

Photo.jpg
PCB.png
А це теж повністю відкритий проект, тут вже складніше, тому що тут і електроніка, і програмування, як контролера так і під Windows(C#)
https://github.com/techn0man1ac/SoftReobasArduino

Проект демонстраційний, в ньому я показую, що можу зробити програмно апаратний апаратний комплекс для рішення практично любих задач(в рамках здорового глузду), тобто залізки + ПК = Ваша автоматизація.

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

І ще кілька моїх проектів, на цей раз у залізі:
 

Спойлер

Бінарний наручний годинник, життя від однієї батарейки до 7 років

GITHUB.COM

Simple Binary Watches with 4 LEDs. Contribute to techn0man1ac/ATtiny13BinaryWatches development by creating an...

PCB in real life

Спойлер

Регулятор для 3 вентиляторів ПК(керування софтом під ОС)

GITHUB.COM

PC controller 3 cooling fans on ATmega8/ATmega328. Contribute to techn0man1ac/SoftReobasArduino development by creating an...

PCB board photo

Спойлер

Простий і відносно потужний драйвер для колекторних двигунів

GITHUB.COM

Fully isolated DC driver for collector motors 3..9 Amps. - GitHub - techn0man1ac/DC_Motor_Driver: Fully isolated DC driver for collector...

Real board photo

 

  • Подобається 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Самий крутий із всіх наведених мною, це звісно наручний годинник, тому що я там досягнув енергоспоживання у 3 мікроАмпери, це дуже крута позначка насправді, це наштовхнуло на ідею "вічного годинника"

 

Спойлер

 

 

  • Подобається 2
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 хвилини назад, HWman сказав:

Самий крутий із всіх наведених мною, це звісно наручний годинник, тому що я там досягнув енергоспоживання у 3 мікроАмпери, це дуже крута позначка насправді, це наштовхнуло на ідею "вічного годинника"

 

 

 

круть. як стати бетатестером годинника?)
МОже варто зробити гарніший вид, а не гнатись за енергоспоживанням, якщо вже зараз вистачить на 2 роки? Тим більше що теперішні "смарт годинники" рахують за досягнення, показування часу протягом 24х годин без підзарядки)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 годину тому, Dima4s сказав:

круть. як стати бетатестером годинника?)

Я зазвичай беру кілька плат, тому що не завжди все виходить з першого разу, інколи якість виготовлення слабенька, і для вигляду приходиться робити ще на одній... Тому - треба лиш навики пайки, і компоненти.

Який саме варіант тобі краще, з сонячними панельками чи лишень батарейне живлення? 4 чи 6 біт вивід часу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 годину тому, Dima4s сказав:

МОже варто зробити гарніший вид

В принципі - для тебе, якщо маєш акаунт у EasyEDA можу відкрити проект вічного годинника, де зможеш добавити що завгодно ^_^

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Саме круте, що пропонували - перевести проект на електронні чорнила, і так, це можливо, тільки прийдеться змінити трохи.. А може добре схемотехніку. 
Поки що я зосередився на ядрі - механізмі рахування часу з максимальним енергозбереженням, тому що це самий енергоємкий процес в наручному годиннику... Три мікроампери це не кінець, я хочу взяти позначку нижче одиниці, звісно тут вже буде саме залізна складова, скоріш за все зміню проц на трохи новіший, як ось тут:


Але з новим процом ще треба навчитись працювати, тому це процес не швидкий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 годину назад, Dima4s сказав:

а не гнатись за енергоспоживанням, якщо вже зараз вистачить на 2 роки?

Так два роки це є максимум, при активному використанні, а скоріше за все і менше. До 7 років означає що ніразу не користуючись ним, батарейка у режимі очікування стільки протримає :D М-маркетинг.


А що б ти змінив у дизайні?


Над дизайном довго не думав, просто взяв і зробив більш менш симетрично, щоб було зручно мені з моїм паяльником(ЕПСН на 25 Вт) спаяяти ту дрібноту.
Ну я зараз розумію, що кнопку треба не в центрі ставити, а збоку, коло заводної головки, щоб використовувати її як шток для тактової кнопки.


Ще я дізнався, що є датчик удару, ну або просто  струшування, яким можна замінити кнопку, його треба кудись ще помістити...

Але - ціна кожної задумки години а то і тижні моєї роботи, тому це процес не швидкий, нажаль, одна плата без СП пережила 2 ітерації(і це далеко не кінець), а це виготовлення, збірка, тестування - тижні роботи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 годин назад, HWman сказав:

В принципі - для тебе, якщо маєш акаунт у EasyEDA можу відкрити проект вічного годинника, де зможеш добавити що завгодно ^_^

ти мене переоцінюєш) Я 10 рядків коду для сонячного контроллера на ардуїно писав два дні. і так і не розібрався чого частина працює, а інша ні))

 

11 годин назад, HWman сказав:

Саме круте, що пропонували - перевести проект на електронні чорнила, і так, це можливо, тільки прийдеться змінити трохи.. А може добре схемотехніку. 
Поки що я зосередився на ядрі - механізмі рахування часу з максимальним енергозбереженням, тому що це самий енергоємкий процес в наручному годиннику... Три мікроампери це не кінець, я хочу взяти позначку нижче одиниці, звісно тут вже буде саме залізна складова, скоріш за все зміню проц на трохи новіший, як ось тут:


Але з новим процом ще треба навчитись працювати, тому це процес не швидкий.

По ссилці, цікавий варіант з 12ма діодами. це вже щось більш схоже на годинник в класичному розумінні, не треба додавати, просто глянув і знаєш час. Якщо зробити світодіоди по 2, щоб верхній показував велику стрілку, а нижній малу буде ще зручніше. Також якшо навколо симетрично ще і 12 панельок буде. розмір виросте, але естетично думаю буде цікаво. З іншої сторони,в висновку вийде класичний годинник, який нічим не відрізняється від стрілочного..
Е лінк годинники не зустрічав, ідея мала б бути хороша.

 

11 годин назад, HWman сказав:

Який саме варіант тобі краще, з сонячними панельками чи лишень батарейне живлення? 4 чи 6 біт вивід часу?

з того що в тебе бачив, звичайно цікавіше з панельками і 6 біт

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 годину тому, Dima4s сказав:

з того що в тебе бачив, звичайно цікавіше з панельками і 6 біт

Тоді тут ще треба зачекати, там є нюанси з високовольтовим програмуванням... Але я маю 2 комплекти по деталях.
Сам проект виконаний на 35% всього лише, наприклад час ніяк не задається, просто старт з 09:15, тому до бета тестування ще далеко, це ще альфа.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 годину тому, Dima4s сказав:

ти мене переоцінюєш) Я 10 рядків коду для сонячного контроллера на ардуїно писав два дні. і так і не розібрався чого частина працює, а інша ні))

Та там все просто насправді, можна розібратись :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 годину тому, Dima4s сказав:

З іншої сторони,в висновку вийде класичний годинник, який нічим не відрізняється від стрілочного..

Угу, як раз у тому і фішка, що у мене мінімум складності, лиш треба звикнути рахувати в бінарному форматі, це тема із розряду "для тих хто в темі", тобто програмістів.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...

@HWman, вітання :ok:,

маєш публікації в популярних групах в інсті. Це круто!:horse:

image.thumb.png.1a74eb07939be53a6debc635b566f516.pngimage.thumb.png.92da9149ccd6f9d257d59f1ed00f2f83.png

Змінено користувачем amadey777
  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую, так, і ще до купи - мій вічний наручний годинник
 

 

Насправді роботи зроблено масу, щоб ось так потрапити туди... Проте, це заслуга і комюніті цього проєкту, нехай воно мізерне, але...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

круто що в нас є ще кулібіни які шарять щось робити :)

1. може варто якісь курси дітям зробити, я б свого записав малого

2. яка вартість годинника?

від годинника треба

1. підсвідка мінімальна

2. точний час

3. два види будильника

- вібро

- та мелодія

секундомір, та відлік зворотнього часу з повідомленням

 

- це те що треба для військових напевно в першу чергу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 21.03.2024 в 16:40, MACCEN сказав:

круто що в нас є ще кулібіни які шарять щось робити :)

1. може варто якісь курси дітям зробити, я б свого записав малого

2. яка вартість годинника?

від годинника треба

1. підсвідка мінімальна

2. точний час

3. два види будильника

- вібро

- та мелодія

секундомір, та відлік зворотнього часу з повідомленням

 

- це те що треба для військових напевно в першу чергу.

Трохи забагато, поки що.

Ось тут я написав про все що є, і чого бракує:

Годинник на стадії тестування, все ще.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


×
×
  • Створити...