Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Маю Acer Aspire 5750g, вже давно треба було оновити, але тільки зараз питання у порядку денному.

Екран 15,6" гуд, подобається.

Зараз дивлюся на ноутбуки Dell XPS серії. Якщо 15,6" і щось новіше, то вже коштує немало. А за гарною ціною 13,3" можна взяти. У стильному тонкому корпусі, хорошим залізом, якого достатньо для роботи з фото і відео.

 

Так ось які питання:

1) маєте досвід зміни ноутбука 15,6" на 13,3"?

2) якщо користуєтеся 13,3", а вдома є монітор, який підключаєте до ноута, то все гуд? Дивився на цей Dell XPS 13,3", там на офіційному сайті навіть є рекомендації, що за ноутом супер класно працювати з додаткового монітора;

 

Цікаво почути ваші думки.

P.S. найкращий спосіб прийти з магаз і там подивитися на ноути 13,3", так і вирішити чи зручна діагональ екрана. Про це я знаю))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для мене ноутбук означає компактність. Більше 13 дюймів ніколи не брав. Потім перейшов на 11. Монітор , безпровідна клава і колонки на основному робочому місці, а по іншим локація  соваєш лише мишку. Зараз у мене планшет на вінді )). А 15 дюймів це не ноут, а переносний системник з малим екраном і незручною клавою ))). Все імхо.

  • Дякую! 1
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в ноутбуці головне це батарея та 4G модем вбудований та блютус щоб кому зручніше то мишку підключати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Висловлю протилежну думку ніж вище. Для мене 11 дюймів то не ноут а планшет якийсь) Зараз телефони по 7дюймів. Колись давно коли, ще користувався ноутами, були 15 і навіть 17 дюймів.
Але, як вчать різних продаванів, треба визначити потреби. Якщо переглянути почту, трохі щось надрукувати, соцсережі і тд... то мабуть  13дюймів має сенс існування. Якщо подивитись фільм, довго за ним працювати, а якщо ще й з текстом...то мабуть більша діагональ. На рахунок підключення до телевізора - практитично всі це вміють, тут треба дивитись який ноут і який телевізор. На рахунок того що в ноуті головне батарея - теж поспорю, вони з часом вбиваюця, а дома ноут від розетки в основному.
Для роботи з фото і відео ноут сам по собі не кращий інструмент, хоча знову ж таки питання доля якої саме роботи) дуже багато невідомих... Імхо якщо захотілося поміняти ноут і є мождивіть? то чому б і ні) Завжди можна продати.

  • Дякую! 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Додам від себе:

Постійно працюю з 15,6 (аля 15 років) - якщо відрядження і мобільність - ноут і мишка, якщо на постійній локації - монітор (змінив від 17 до двох по 23), мишка повнорозмірна, клава.

Старі ноути були громіздкі, батарея вмирала через 2-3 роки, що перетворювало їх на стаціонарні.

Потім з'явилася тех.можливість і для мобільних задач (пошта, легке коригування фалів офісу в дорозі, тощо) змінив на 10 планшет з клавіатурою на вінді - вистачало.

На офісі залишалася стара схема старий ноут від розетки + монітор, мишка. клава.

Як написано вище в залежності від задач різні ноути по начинці та екрану. Великі обсяги даних (ексель), графіка та ін. спец. задачі - робити за можливості тільки на моніторі, демонстрації та щось незначне - можна і вбудованому екрані.

Якщо комусь фільми і мультимедіа за наявності ТВ - зараз можна транслювати напряму з ноута чи з телефону.

Очі ніхто не поверне - тому завжди при можливості якісний монітор. 

Зараз перехожу на 14-ку (оптимальні, як на мене, ціна-типорозмір та чудова автономність) + комбо безпровідні мишка і клава + монітор (якщо офіс або робота вдома).

Задум працювати на батареї без зарядки повний робочий день. Залишається дочекатися, коли можна буде підключити (транслювати) ноут до монітору без проводу - тоді на столі не буде жодного проводу.

Тому думаю, все що стосується 14 буде стосуватися і 13-12. Питання будуть в тому щоб не суттєво жертвувати автономністю, оптимальним внутрішнім розміщення компонентів і ціною заради зменшення типорозміру та ваги.

  • Дякую! 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 годин тому, Nazwin9 сказано:

маєте досвід зміни ноутбука 15,6" на 13,3"?

Вдома два ноутбуки саме таких діагоналей. Мій - 15,6" (Dell E5570), дружини - 13,3" (Lenovo Yoga 2 13).

Мені 13,3" мало однозначно. Для всього. Дружина каже, що їй норм. Навіть в Excel працює. Але їй не має з чим особливо порівнювати.

А от я мав справу з 14,0", такі вже значно краще. Сучасні 14-ки за рахунок вузьких рамок в габаритах навіть дещо менші за нашого Lenovo Yoga 2 13.

Коли прийде час дружині поміняти ноут, а вона цінує саме компактність, буду брати 14,0".

Ще один з пріоритетів для нового компакта - це можливість заряджатися від usb c. Це реально зручно! Перевірено на чужому ноутбуці з моїм Baseus GaN2 Pro 65W.

Спойлер

 

PXL_20210820_182553177.thumb.jpg.c4fd1edf693f5c85d3eda2342b13c641.jpg

 

PXL_20210820_183113502.thumb.jpg.801baf2b338673bf04615c1006e81422.jpg

 

 

Мені 15,6" - ідеально. Як мінімум тому, що для мене клавіатура без додаткого цифрового блоку - це насильство.

Змінено користувачем MaestroA
  • Дякую! 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проскакувала новина - Єврокомісія прийняла EN згідно якого всі мобільні телефони, що продаються в Європі повинні заряджатися від usb-c.

Будемо надіятися, що вони і до ноутів дійдуть.

Завжди нарікав на свій Acer, який мав micro-usb, чому він не міг через нього заряджатися як будь-який планшет.

А зараз через usb-c можна буде і ноут зарядити, а коли треба від ноута телефон.

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В силу специфіки роботи в обіході з десяток ноутів, але саме в роботі лідери 17 та 14, 12 теж нічо так. Небачив ніколи резону в зовнішньому моніторі, іноді, дуже рідко- розшарюю потрібне через міракаст. 

 Є пару ультрабуків 13,3 але вони в основному на почитати, та швидко щось глянути. Легкі, компактні, але лідер, особисто для мене - 14".

  Також не зовсім розумію ноутів 10-11", їх нішу чудово перекривають ті ж планшети на вінді чи відроїді.

  15,6 щось взагалі неприжились, імхо краще 14 без цифрової.

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую усім за активне обговорення. В цілому намалював картину потрібного мені ноутбука:
- зупинюся, мабуть, на діагоналі 15,6", але з тонкими рамками;

- можливість зарядки за допомогою usb-c (зручність такого підходу навіть нема сенсу обговорювати, однак якщо знайду модель ноута, яка підходитиме за усіма іншими характеристиками, то цією можу пожертвувати);

- процесор не серії U і дискретна відеокарта (нехай не супер нове залізо, але й не п'ятирічної давності);

- і тачпад було би добре мати великий, а не такий з двома кнопками і невеликого розміру як у стандартних ноутбуках.

 

Хоча би так) Трохи філософське запитання, але: також помітили, що обрати якусь техніку не так і просто, незважаючи, що к-сть моделей і виробників більшає?

Телефон собі хотів оновити, вимог маю декілька: тільки IPS екран (так-так, ШИМ трохи боюся), камеру як у флагманів (тобто справді хорошу камеру, ще б ширококутний об'єктив) і 2 сімки. І як думаєте куди мене пошук одразу привів? iPhone 11)) але мені точно треба два вайбера на телефоні. Усі месенджери прикрутили можливість працювати з декількох облікових записів, а вайбер ні. Ну там є певні причини на це, але все ж...

Коротше, вибір техніки це не моя фішка))

 

Перепрошую за оффтоп, почали із діагоналі ноутбука, а закінчили мобільним телефоном)

Змінено користувачем Nazwin9
  • Дякую! 1
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 hours ago, Nazwin9 said:

Дякую усім за активне обговорення. В цілому намалював картину потрібного мені ноутбука:

 

Цікаво, у який бюджет розраховуєш поміститися?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, Nazwin9 сказано:

тачпад було би добре мати великий, а не такий з двома кнопками

Стосовно розміру тачпаду - згоден, а от фізичні кнопки для мене - це дуже круто! Дико курвить, коли на суцільному тачі намагаєшся натиснути, наприклад, праву кнопку, а курсор вже трохи втік. Чим дешевший ноут, тим більше це проявляється.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, Nazwin9 сказано:

намалював картину потрібного мені ноутбука:
- зупинюся, мабуть, на діагоналі 15,6", але з тонкими рамками;

- можливість зарядки за допомогою usb-c (зручність такого підходу навіть нема сенсу обговорювати, однак якщо знайду модель ноута, яка підходитиме за усіма іншими характеристиками, то цією можу пожертвувати);

- процесор не серії U і дискретна відеокарта (нехай не супер нове залізо, але й не п'ятирічної давності);

- і тачпад було би добре мати великий, а не такий з двома кнопками і невеликого розміру як у стандартних ноутбуках.

Під ці параметри повністю підходить серія Xiaomi Mi Notebook Pro. Питання лише ціни. Мав з ним справу. Ну дуже мені сподобався. Тактильно - рівень Мака. Кришка відкривається однією рукою. В лінійці 2020-го IPS-дисплей мене вразив (я не профі). А в 2021-й вже йде OLED. В живу не бачив, але судячи з оглядів, це щось.

Якби не відсутність додаткового цифрового блоку клавіатури, то взяв би собі не задумуючись.

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 minutes ago, MaestroA said:

Тактильно - рівень Мака.

По грошах - теж не сильно від рівня Мака відстає?) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, yu2007 сказано:
14 хвилин тому, MaestroA сказано:

Тактильно - рівень Мака.

По грошах - теж не сильно від рівня Мака відстає?) 

Майже втричі дешевше!

Apple MacBook моделі 2021-го на hotline стартують від 87k.

Xiaomi Mi Notebook Pro 2021-го на hotline стартують від 30k.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 minutes ago, MaestroA said:

Майже втричі дешевше!

Apple MacBook моделі 2021-го на hotline стартують від 87k.

Xiaomi Mi Notebook Pro 2021-го на hotline стартують від 30k.

Тоді вже тре рівняти з маком 16 дюймів на М1 Макс, ті від 133 на хотлайні починаються))

 

Ти ніби збирався замовляти собі з Китаю ноут сяомі на чорну п'ятницю? Замовив? Якщо так, то за скільки? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, yu2007 сказано:

Ти ніби збирався замовляти собі з Китаю ноут сяомі на чорну п'ятницю? Замовив? Якщо так, то за скільки? 

Не замовив. Бо не виходила ціна нижче на 30% (ризик мита) від ціни в Україні.

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, yu2007 сказано:

Цікаво, у який бюджет розраховуєш поміститися?

26-27 тис грн було б ідеально. Максимум готовий накинути до 30-32 тис грн. Ну тобто орієнтовно 1000-1200$.

Коли б мені раніше сказали про ноут за таку ціну, думав би "да ладно, супер машина й кращої не знайдеш". Але коли починаєш розбиратися і бачиш ноути по 50к і вище, то розумієш, що й не такий великий виділив бюджет на покупку))

  • Дякую! 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Користуюсь dell latitude 5480 з 4g модемом, компактий та як для мене зручний, міг би бути трохи легшим.

Коли був новим батарея тримала 8 годин як мінімум, зараз то 6 годин.

Імхо якщо треба постійно таскати ноут і на горбу свому то треба дивитись на той який буле легенький + автономність його це важливо, не завжди є розетка.

Хоча зараз для моїх задач хотілось б вже щось легше та менше - порадьте планшет на Windows головне клавіатура типу щоб був як міні ноутбук.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 минут назад, MACCEN сказал:

Хоча зараз для моїх задач хотілось б вже щось легше та менше - порадьте планшет на Windows головне клавіатура типу щоб був як міні ноутбук.

Microsoft Surface only

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 часов назад, Litovets сказал:

Microsoft Surface only

Формфактор не підходить, на колінах в дорозі важко буде на кнопці тикати, я так зрозумів підставка тільки на столі буде триматись нормально

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Юзаю Thinkpad W541 - 15'' та x270 - 12.5'' з докстанцією та 27'' моніком і купою перефірії. Зручно - взяв і пішов. Прийшов і кляцнув - і все працює. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От саме таке рішення і я хочу взяти, щоб і зручно виключно з ноутбука у дорозі працювати, брати з собою, а коли вдома, то підключати до монітора (не завжди, але за потреби). Інколи працюю з кодом, інколи потрібно більшу картинку для нескладного монтажу відео і т.п.

 

Одразу хочу запитати чи надто "просідає" продуктивність ноута, коли працювати з додатковим монітором. Звичайно, залежить від характеристик самого монітору, але загалом у кого є досвід такий?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 20.11.2021 at 11:43, MACCEN сказано:

Користуюсь dell latitude 5480 з 4g модемом, компактий та як для мене зручний, міг би бути трохи легшим.

Коли був новим батарея тримала 8 годин як мінімум, зараз то 6 годин.

Імхо якщо треба постійно таскати ноут і на горбу свому то треба дивитись на той який буле легенький + автономність його це важливо, не завжди є розетка.

Хоча зараз для моїх задач хотілось б вже щось легше та менше - порадьте планшет на Windows головне клавіатура типу щоб був як міні ноутбук.

 

 

Використовував Acer (був найдоступніший по ціні форм-фактору трансформер). До цих пір живий, хоча пристібні петлі (пластик) діти таки зламали, але на магніті клавіатура працює.

On 20.11.2021 at 12:01, Litovets сказано:

Microsoft Surface only

+1 - золотий стандарт. Тримав - сподобалось. Як на мене, хороший варіант купити б/в - їх час від часу розпродуються з офісів з-за кордону з корпоративного сегменту. На колінах - справа звички.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 20.11.2021 at 22:02, Nazwin9 сказано:

От саме таке рішення і я хочу взяти, щоб і зручно виключно з ноутбука у дорозі працювати, брати з собою, а коли вдома, то підключати до монітора (не завжди, але за потреби). Інколи працюю з кодом, інколи потрібно більшу картинку для нескладного монтажу відео і т.п.

 

Одразу хочу запитати чи надто "просідає" продуктивність ноута, коли працювати з додатковим монітором. Звичайно, залежить від характеристик самого монітору, але загалом у кого є досвід такий?

Вбудованого інтеловського відео вистачає для 4к моніка зовнішнього і fhd ноута одночасно. Звичайно, все залежить від задач.

Наприклад в мене в докстанції 40A20090EU виведено 2 x DisplayPort 1 x HDMI 1 х DVI-D 1 х VGA і, теоретично, все може одночасно працювати на дискретному відео. На практиці не перевіряв - не було потреби.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 20.11.2021 at 22:02, Nazwin9 сказано:

От саме таке рішення і я хочу взяти, щоб і зручно виключно з ноутбука у дорозі працювати, брати з собою, а коли вдома, то підключати до монітора (не завжди, але за потреби). Інколи працюю з кодом, інколи потрібно більшу картинку для нескладного монтажу відео і т.п.

 

Одразу хочу запитати чи надто "просідає" продуктивність ноута, коли працювати з додатковим монітором. Звичайно, залежить від характеристик самого монітору, але загалом у кого є досвід такий?

Не помічено значних просідань, бували лаги (короткотривалі затримки) пов'язані з 3D і в експлолері при величезній к-ті файлів. Думаю, сучасні проци і їх встройки цим страждаю значно менше.

Змінено користувачем klyots
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти

Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...