Перейти до змісту

Сто років Волинського воєводства: луцькі історики потрапили у дипломатичний скандал


Ko3bMa

Рекомендовані повідомлення

Генеральне консульство Республіки Польща у Луцьку влаштовує конференцію, присвячену 100-річчю створення Волинського воєводства у складі Другої Речі Посполитої.

Quote

 

Ще одним ініціатором заходу вказаний Волинський національний університет імені Лесі Українки, однак, ректор ВНУ заперечив причетність навчального закладу до організації заходу.

Анонс наукової конференції «Волинь у європейському геополітичному та культурному просторі» з відеозверненням генерального консула Славоміра Місяка опублікували на офіційній сторінці консульства у фейсбуці 19 лютого.

Йдеться, що захід запланований на 22 квітня 2021 році, а участь в ньому можуть взяти всі охочі.

Однак, громадськість та професійні кола збурила така новина, адже для України події 1921 року мали негативні наслідки, бо УНР втратила західноукраїнські землі. Сучасна Польща щонайменше з 2017 року офіційно заперечує факт окупації Галичини і Волині, а трактує це як «входження до складу РП на підставі міжнародного права».

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Just now, Basil said:

то ти запрошуєш?

То я поки що народ знайомлю, бо щось і волиньпост, і волиньньюз мовчать.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Ko3bMa сказано:

То я поки що народ знайомлю, бо щось і волиньпост, і волиньньюз мовчать.

І правильно роблять. Бо в тебе застаріла інформація

Генконсульство забрало зі скандального анонсу згадку про 100-річчя створення Волинського воєводства

Спойлер
Олександр Пирожик:
З деяким подивом прочитав на сайті Волинського національного університету коментар щодо скандальної наукової конференції, присвяченій 100-літтю утворення Волинського воєводства у складі Речі Посполитої.
Виявляється, 22 квітня 2021 року відбудеться Міжнародна наукова конференція «Волинь у європейському геополітичному та культурному просторі», де розглядатиметься широке коло питань історії Волині від найдавніших часів до сучасності. У вузі запевняють, що нібито такий захід від початку не був приурочений до жодної ювілейної дати.
Не сперечаюся. Можливо, така конференція справді відбудеться. Але мова зараз про зовсім іншу конференцію. Про ту, яка була анонсована Генконсульством Республіки Польща у Луцьку. Ця подія була якраз приурочена до відзначення 100-ліття створення Волинського воєводства – адміністративної одиниці у складі Речі Посполитої. Про що чітко зазначалося на сайті Генконсульства.
Конференція мала проводитися на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки. Дуже сумніваюся, що Генконсульство Польщі у Луцьку проявило б інтерес до наукової дискусії щодо історії Волині від найдавніших часів до сьогодення. А от до круглої дати утворення окупаційної адміністрації на території нашого краю – думаю, що так.
Як би комусь тепер не хотілося, а скріншоти не горять. Якби це дійство справді носило характер дискусії про історію Волині від найдавніших часів до сучасності, в української громадськості не виникло би жодних питань чи заперечень. Не було би ніяких «недоречних політичних інтерпретацій». Заяв із боку представниці Українського Інституту національної пам'яті на Волині Лесі Бондарук, громадськості, Волинської «Свободи», істориків, ексочільника Українського Інституту національної пам'яті тощо.
Сподіваюся, керівництву волинського вузу вистачить здорового глузду дослухатися до думки громадськості, припинити маніпуляції та відмовитися від проведення антиукраїнського заходу.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 minutes ago, Basil said:

І правильно роблять. Бо в тебе застаріла інформація

Генконсульство забрало зі скандального анонсу згадку про 100-річчя створення Волинського воєводства

  Reveal hidden contents
Олександр Пирожик:
З деяким подивом прочитав на сайті Волинського національного університету коментар щодо скандальної наукової конференції, присвяченій 100-літтю утворення Волинського воєводства у складі Речі Посполитої.
Виявляється, 22 квітня 2021 року відбудеться Міжнародна наукова конференція «Волинь у європейському геополітичному та культурному просторі», де розглядатиметься широке коло питань історії Волині від найдавніших часів до сучасності. У вузі запевняють, що нібито такий захід від початку не був приурочений до жодної ювілейної дати.
Не сперечаюся. Можливо, така конференція справді відбудеться. Але мова зараз про зовсім іншу конференцію. Про ту, яка була анонсована Генконсульством Республіки Польща у Луцьку. Ця подія була якраз приурочена до відзначення 100-ліття створення Волинського воєводства – адміністративної одиниці у складі Речі Посполитої. Про що чітко зазначалося на сайті Генконсульства.
Конференція мала проводитися на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки. Дуже сумніваюся, що Генконсульство Польщі у Луцьку проявило б інтерес до наукової дискусії щодо історії Волині від найдавніших часів до сьогодення. А от до круглої дати утворення окупаційної адміністрації на території нашого краю – думаю, що так.
Як би комусь тепер не хотілося, а скріншоти не горять. Якби це дійство справді носило характер дискусії про історію Волині від найдавніших часів до сучасності, в української громадськості не виникло би жодних питань чи заперечень. Не було би ніяких «недоречних політичних інтерпретацій». Заяв із боку представниці Українського Інституту національної пам'яті на Волині Лесі Бондарук, громадськості, Волинської «Свободи», істориків, ексочільника Українського Інституту національної пам'яті тощо.
Сподіваюся, керівництву волинського вузу вистачить здорового глузду дослухатися до думки громадськості, припинити маніпуляції та відмовитися від проведення антиукраїнського заходу.

 

Поляк в фб говорить про 100 років і цю ж конференцію, з доповідачів тільки в однієї - про сучасну Волинь. У всіх інших - міжвоєнні роки.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 часов назад, Ko3bMa сказал:

Поляк в фб говорить про 100 років і цю ж конференцію, з доповідачів тільки в однієї - про сучасну Волинь. У всіх інших - міжвоєнні роки.

 

І що поганого коли волиняни більше взнають про те як жили їх предки під Польщею під час червоного терору і голодоморів в УРСР. Мої діди про ті часи чогось страшного не згадували в порівнянні з тим що почалося після 39го. Навпаки казали що тоді вони жили в цивілізованій демократичній країні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

35 минут назад, jurgen007 сказал:

І що поганого коли волиняни більше взнають про те як жили їх предки під Польщею під час червоного терору і голодоморів в УРСР. Мої діди про ті часи чогось страшного не згадували в порівнянні з тим що почалося після 39го. Навпаки казали що тоді вони жили в цивілізованій демократичній країні.

Ужгород в это время был в составе Чехословакии 18лет, за которые было построено больше, капитальней и качественней, чем за советский период.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Баківцях досі живуть в добротних цегляних будинках побудованих чехами, нові хазяї українці їздять батрачити в Луцьк, п"ють горілку і навіть прогнилу довоєнну бляху на даху не поміняють.;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, jurgen007 said:

І що поганого коли волиняни більше взнають про те як жили їх предки під Польщею під час червоного терору і голодоморів в УРСР. Мої діди про ті часи чогось страшного не згадували в порівнянні з тим що почалося після 39го. Навпаки казали що тоді вони жили в цивілізованій демократичній країні.

Якщо в Галичині пішли по хардкору, то в нас було по-іншому. Ще умовних років 40 такого життя і українців би не було, згідно Волинського експерименту. Так, мій дід розказував про школу. Тільки там все викладалось польською. Холмщакам, мабуть, теж добре жилось.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

43 минуты назад, Ko3bMa сказал:

Якщо в Галичині пішли по хардкору, то в нас було по-іншому. Ще умовних років 40 такого життя і українців би не було, згідно Волинського експерименту. Так, мій дід розказував про школу. Тільки там все викладалось польською. Холмщакам, мабуть, теж добре жилось.

В школі викладали державною мовою, як і зараз в угорських районах Закарпаття викладають українською. В побуті ніхто не забороняв розмовляти українською. Мій дід укаїнець був в 30-ті старостою в Колках і вуйтом теж був українець Поліщук. А те що більшовицьких комуністичних активістів гноїли в таборах було виправдано, держава повинна була себе захищати від східного сусіда.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 minutes ago, jurgen007 said:

Нічого дивного що в школі викладали державною мовою, як і зараз в угорських районах Закарпаття викладають українською. В побуті ніхто не забороняв розмовляти українською. Мій дід укаїнець був в 30-ті старостою в Колках і вуйтом теж був українець Поліщук. А те що більшовицьких комуністичних активістів гноїли в таборах було виправдано, держава повинна була себе захищати від східного сусіда.

Прочитайте ще раз, уважно, мій коментар і посилання з нього.

Я й не кажу, що це дивно. Як для Польщі тих років - цілком нормально. От тільки Волинь тоді була Польщею <_<

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 часов назад, Ko3bMa сказал:

Прочитайте ще раз, уважно, мій коментар і посилання з нього.

Я й не кажу, що це дивно. Як для Польщі тих років - цілком нормально. От тільки Волинь тоді була Польщею <_<

Нашим предкам пощастило що Волинь тоді була частиною Польщі і більшовики почали тут будувати комунізм на 18р пізніше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В луцьку поляки теж добряче набудували з 21 по 39 роки., навіть сучасний парк був побудований ними та проведена меріорація боліт у парку яка протрималась 80 років. Не кажучи про вимощення вулиць бруківкою і будівництво приміщень Колишнього набанку, будинку офіцерів та корпусу ВДУ на вул.Винниченка!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще один.

Ніхто не каже, що не будували. Будували, ще й як. От тільки українці при цьому всьому ополячувались.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Просто цікаво, як би поляки віднеслися до проведення конференції з нагоди 100-річчя УНР у Хелмі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 часов назад, Ko3bMa сказал:

Ще один.

Ніхто не каже, що не будували. Будували, ще й як. От тільки українці при цьому всьому ополячувались.

Ну були б поляками. Какая разніца? Мали б безвіз з США.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

32 минуты назад, volks сказал:

Просто цікаво, як би поляки віднеслися до проведення конференції з нагоди 100-річчя УНР у Хелмі.

Поляки і УНР були союзниками проти Росії але в Хелмі УНР ніколи не було.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А в Волыни есть еще дороги выложенные трилинкой? В Беларуси еще сохранились, даже тракты.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

44 минуты назад, jurgen007 сказал:

Хелмі УНР ніколи не було

Але УНР вважало його територією української держави.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 минут назад, romanc сказал:

А в Волыни есть еще дороги выложенные трилинкой? В Беларуси еще сохранились, даже тракты.

Є звичайно. Від рівненської траси до Олики. В Ківерцях є. Але хз чи вона ще з тих часів. Думаю багато ще під асфальтом заховано.

Ну і в Луцьку вже покладені в наші дні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, volks сказал:

Але УНР вважало його територією української держави.

То чому тоді УНР передала Польщі Волинь в 1920р коли вважали що це українська територія?;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, jurgen007 сказано:

Поляки і УНР були союзниками проти Росії

А потім тихенько зрадили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, volks сказал:

Є звичайно. Від рівненської траси до Олики. В Ківерцях є. Але хз чи вона ще з тих часів. Думаю багато ще під асфальтом заховано.

Ну і в Луцьку вже покладені в наші дні.

https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Трилінка ее только при Польше ложили

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

32 минуты назад, S30 сказал:

А потім тихенько зрадили.

В чому заключалась зрада? В тому що після поразки УНР і втечі Петлюри з кєровніками до Парижу поляки разом з залишками армії УНР звільнили від більшовиків західну Україну і Білорусь?;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

40 минут назад, romanc сказал:

https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Трилінка ее только при Польше ложили

При Польщі клали. А в Луцьку в наш час ложать.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...