Перейти до змісту

порадьте як правильно зробити WiFi міст на 400м


Рекомендовані повідомлення

порадьте як правильно зробити WiFi міст на 400м, між будинками є пряме бачення. Потрібно щоб був якісний зв'язок. Провайдер дає по волокну 100мбіт і треба щоб вони всі дійшли до бажаної точки з малим пінгом. Трохи начитався і є думка поставити на прийом та віддачу Ubiquiti NanoStation Loco M2.  Цікавить ваша думка чи правильно я вирішив зробити. Дякую

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

прямої видимості може бути недостатньо. повинна бути вільна більша половина зони Френеля https://zscom.ru/chto-takoe-zona-frenelya-prepyatstviya-dlya-radiovoln

також вивчіть параметри обладнання чи не перевищує дозволені потужності передавачі і підсилення антени згідно закону https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0345-14

інакше потрібен дозвіл УДЦР. вони люблять таке конфісковувати і штрафувати власників

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чисто моя порохоботська думка:

 

якщо всі 100 мбіт треба бери щось на 5Гц (щоб всякі не заважали)

шось типу Mikrotik SXT Lite5ac RBSXT5HacD2n

 

і скільки буде від точки доступу до свіча відстань?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, Zevs_Isver сказано:

і скільки буде від точки доступу до свіча відстань?

ага ага, не забуваєм про грозозахист!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 минут назад, Zevs_Isver сказал:

скільки буде від точки доступу до свіча відстань?

15-20м

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо зв'язок з багатоквартирного будинку то не раджу використовувати 2.4гГц, бо це буде просто мука, а не зв'язок, навіть при умові відмінного сигналу. Бери щось на 5гГц, добре замаскуй з зовні і буде тобі щастя.

Чим потужніша антена тим краще, тоді можна запросто через скло "пробити" і з під шифера. 

З однієї сторони можна спробувати наприклад якийсь арчер на балконі, а з іншої нанобридж під шифером.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, serhiy.drozd сказано:

15-20м

тоді норм

 

ну якщо радикально хочеш Ubiquiti то бери М5

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, serhiy.drozd сказано:

це два сільських будинки між якими 400м поля

тоді точно треба гарно маскувати, селяни то страшні люди після того як СТБ надивляться 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тоді ніяк, пзць :(рано чи пізно тоді до тебе приїдуть з УДЦР.

Хіба якщо фронтони дивляться один на одного без перешкод, то ще можна щось пробувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо це сільські будинки і не сильно зашумлений ефір то можна і 2,4 юзати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, Ukrainec сказал:

рано чи пізно тоді до тебе приїдуть з УДЦР.

може вони по селах не їздять, тим більше в глубинках

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, serhiy.drozd сказано:

може вони по селах не їздять, тим більше в глубинках

от і буде нагода перевірити ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якраз в більшості там і їздять, бо в містах і навколо практично все радіо витіснила оптика. Не часто, але в один прекрасний теплий день коли ти саме найменше будеш це очікувати вони приїдуть ;)

В принципі можеш це законно оформити. Близько 5 тис за оформлення і 560грн щомісяця податку за смугу частот і 66 за моніторинг платиш.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а цей звір взагалі з гігабітним портом RBSXTG-5HPnD-SAr2

якщо "роутери" гігабітні - саме те...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можу "фігню зморожу", але не простіше оптикою кинути ? як на мене по грошах навіть дешевше може бути ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, dj_design сказано:

можу "фігню зморожу", але не простіше оптикою кинути ? як на мене по грошах навіть дешевше може бути ...

а може поле чуже? :)

 

 

p.s. а чисто заради інтересу скільки буде коштувати закопати 400 метрів оптики в полі і вивести з боксів о обох сторін по 1 "пігтейлу"

p.p.s. знайомий копатель сказав приблизно 13к грн без вартості кабеля....

p.p.p.s. але якщо сам буде канаву засипати то дешевше буде

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

17 хвилин тому, Zevs_Isver сказано:

а може поле чуже? :)

 

 

p.s. а чисто заради інтересу скільки буде коштувати закопати 400 метрів оптики в полі і вивести з боксів о обох сторін по 1 "пігтейлу"

p.s.s. знайомий копатель сказав приблизно 13к грн без вартості кабеля....

Тоді менше ніж за 10 років окупиться якщо інтрнет планується ділити на 2 родини якщо ціна на послугу буде не зміна протягом цього чау. Якщо це в межах однієї родини, то за 5  ;) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можливо, не в курсі,  практично усі провайдери в договорі... забороняють надавати ще комусь, тому маскувати треба провід ще краще ніж вайфай, ну і не лялякати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Zheny@ років 10 (15) назад можна було "гратись" відносно спокійно, зараз - х"й там... дуже швидко це все обламається. Хоча, не такі вже і великі гроші за частоти -   просять. Якщо потрібно "стрельнути" між "офісом та виробництвом", якщо приватне використання і гроші - чесно зароблені ;) - такі да, трохи дорого, якщо все робити по закону.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, Revolver сказано:

забороняють надавати ще комусь, тому маскувати треба провід ще краще ніж вайфай

так, але, чи ти роздаєш інет - (кабель, wi-fi) "вираховується аж бігом", інша справа, що потрібно оплачувати роботу персоналу, або ставити "залізяку", яку теж треба обслуговувати, а провайдери "місцевого розливу" на цьому економлять, тому - ловлять, ну дуже рідко і зазвичай - людей, які не читають цю тему ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 minutes ago, Bliksss said:

"вираховується аж бігом"

якщо можливо, в кількох словах як? якщо допустимо у мене реально дома реально є 5-10 користувачів і лан і вайфай, то як можна вичислити, якщо я по лану/вайфаю "поділюсь"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, Zevs_Isver сказал:

а може поле чуже? :)

 

 

p.s. а чисто заради інтересу скільки буде коштувати закопати 400 метрів оптики в полі і вивести з боксів о обох сторін по 1 "пігтейлу"

p.p.s. знайомий копатель сказав приблизно 13к грн без вартості кабеля....

p.p.p.s. але якщо сам буде канаву засипати то дешевше буде

не зовсім .. оптичний кабель зараз дешевший за "виту пару" ... 4-5 грн/м ... https://e-server.com.ua/uk/optichni-komponenti/optichnij-kabel

"зварити" один кінець - десь 400-500 грн ... мікротік з SFP - 1000 грн (2 шт.) https://rozetka.com.ua/177942101/p177942101/

SFP модуль - в межах 500 грн .... 

не обов'язково закопувати, може можна якось по периметру або інші варіанти (я ж просто сказав, не знаючи нюансів) ... да і фактично обмежень по відстані майже нема, на відміну від витої пари ...

 

от і рахуйте .. хороша антена з роутерами потягне теж не мало ... да і швидкість буде там не та .....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 годин тому, Revolver сказано:

то як можна вичислити, якщо я по лану/вайфаю "поділюсь"?

я ж вище написав, є різні варіанти

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...