Перейти до змісту

Прошу юридичної, фахової, та психологічної допомоги у конфлікті з підприємцем (СТО)


steelk

Рекомендовані повідомлення

                     PS/Думаю багато хто з Вас міг обслуговуватись і знає хто це, сам обслуговувавсь в нього близько 5 років і був на 95% впевненим в ньому як в майстрі і як в людині взагальному, але....

         18.04.2019 я звернувся до підприємця Віктора в м.Ківерці, який надає послуги з обслуговування автомобілів їх ремонту, та встановлення ГБО. залишив йому авто для заміни ГРМ (комплект ГРМ оригінал), помпа води, термостат, антифриз, гальмівні колодки, шарова опора.

         Після заміни грм і інших запчастин було зустрівшись через день біля мого авто Віктор сказав  цитую: "а, що ти казав, що при обриві грм в твоєму моторі гне клапана, нічого подібного, я крутив колінвал як міняв ремінь і нічого..." я був шокований, так як це в мене 2 такий автомобіль з к4м двигуном і я знаю, що це найгірше для нього. Завывши, було виявлено, що двигун працює з збільшеною вібрацією і нехарактерним шумом, але він запевив, що шум дає нова помпа, а вібрація, то мені здається. Від'їхавши кілька метрів при  збільшенні обертів двигуна при переході на підвищену передачу двигун  втрачав тягу і шум збільшувавсь. Відразу повернувсь до Віктора і повідомив йому, що  автомобіль працює не нормально і потрібно виявити і усунути проблеми після заміни ГРМ, але в цьому було відмовлено, Хоча я аргументував, що так їздити не можна...Віктор cказав: " там все добре притреться, приїдеш після Великодня, гляну, якщо хочеш, зараз всеодно розбирати не буду". Від'їхавши  близько 50км їхавши по трасі авто заглохло і зупинившись я помітив, що з нього витікає масло. Позвонив до Віктора він сказав: "привозь, подивлюсь",  але залишивши авто і через  3-4 дні побачивши, що Віктор не розбирав і не шукав причину  поломки, довелось  самому з другом і під консультації Віктора розібрати двигун.

        Було виявлено, що ремінь ГРМ цілий, але має вигляд як мій попередній, що пройшов понад 100тис км, на ньому вже майже відсутнє заводське маркування і чітко видно сліди обвідного роліка, пізніше виявивши, що він вніс конструктивні індивідуальні особливості у вигляді гайки (замість втулки) і шайби (Віктор це підтвердив), якою вірогідно притис ролик і він не крутивсь, крім того встановлений з зміщенням відносно ременю, (це пояснює нехарактерний шум- гул після заміни), Крім того в 3 циліндрі виявлено відірваний клапан, який попав в камеру згорання, та розбив поршень, частини якого в свою чергу розбили піддон, та пошкодили головку, та  блок циліндрів. Уточнивши після цього доцільність і вартість лише роботи (100$), мною було прийнято рішення шукати інший двигун, Вартість роботи заміни двигуна не обговорювалась. 

       25. 04 був доставлений інший двигун. 04.05 Віктор відзвонивсь, що все готово і можна заберати авто. Прибувши до нього близько 18 години та розмовляючи з ним, що я зхочу пересвідчитись, що заміна двигуна відбулась якісно і хочу перевірити попередній двигун на сертифікованому сервісі Renault на предмет причини поломки, і в разі його невинуватості оплатити надані послуги в повному обсязі, а в разі його неправильної заміни грм, що призвело до поломки двигуна подати на нього в суд. Після чого забравши ключ від мого автомобіля та закривши його, повідомив, що поки я не заплачу 100$, то авто та деталі залишаться в нього, а в якості компенсації він зніме з нього, що він вважає запотрібним, наприклад комплект ГБО, АКБ...

      Я викликавши поліцію надав покази, при тому, що Віктор письмово їх двічі змінював, в першому поясненні Группі реагування патрульної поліції він вказав, що не збирається віддавати мені моє майно, поки я не оплачу, а слідчому, що він не заволодів моїм авто, а ключ ніби то давно вже віддав (перед тим відімкнувши цз, авто постійно знаходилось на вулиці, на території), а залишки двигуна в його СТО це не мої. Після відібрання пояснень поліцейськими (21година) закрив Гараж і поїхав додому.

   Зваживши, та врахувавши, що незакритий автомобіль на території людини,з якою виник психологічний, та фінансовий конфлікт, та в якої лишивсь мій єдиний ключ.... може лишитись до ранку коліс, ГБО, чи взагалі зникнути, було прийняте рішення викликати евакуатор, та забрати авто подалі від горемайстра. Благо, що хоч руль був заблокований, але колеса більш менш стояли рівно і трохи помучившись при завантаженні і розвантаженні.

   Розумію, що справа цивільно правова, і потрібно звертатись в суд, та доводити, що він здійснив неякісне технічне обслуговування через що,  двигун вийшов з ладу, та привласнив попередній двигун, а через відсутність попереднього двигуна я не можу звернутись в сертифіковане СТО для проведення експертизи. 

   Дякую Всім за увагу! Надіюсь на Ваші консультації, допомогу, розуміння. 

 

IMG_20190424_221350.jpg

IMG_20190424_222051.jpg

IMG_20190424_222044.jpg

IMG_20190424_222038.jpg

IMG_20190503_145520.jpg

IMG_20190503_145522.jpg

IMG_20190504_210721.jpg

IMG_20190505_022844.jpg

VID_20190419_195200.mkv VID_20190419_195610.divx

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хоч я не юрист, щоб надати кваліфіковану пораду, але все таки вставлю своїх 5коп. бо бачу що форумні юристи (яких тут хоч жопою жуй) клали на цю тему.

Як на мій хлопський розум - юридично і на законних підставах добитись компенсації (чи чогось в такому роді) від СТОшника практично не можливо.

Як мінімум через те що у вас steelk немає ніяких документів (або ви про них не згадали) які підтверджують що вищезгаданий СТОшник брав ваш автомобіль на ремонт, що він виконав зазначені вами роботи, що він замінював двигун на інший і т.д. 

Наскільки я розумію, для того щоб була юридична підстава у вас мають бути, хочаб, акт прийомки і акт виконаних робіт.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є ще поняття "договір в усній формі".  Але тоді залежить від свідків чи доказів, інакше "моє слово проти твого".

Правочини в усній формі ми здійснюємо щодня, купуючи якусь фігню в магазині. І гіпотетично може бути такий випадок, що продавець гроші взяв, а товар не дає, морозиться, або покупець товар взяв, а не оплачує, теж морозиться, тоді теж виходить моє слово проти твого. Зазвичай усні угоди і укладають при таких обставинах, коли умови угоди виконуються негайно. 

А взагалі, я дивуюсь чому людина йде не до юриста, який знає які питання потерпілому задати і які варіанти розвитку подій запропонувати, а на форум, де наперед зрозуміло що особо вникати в суть розпинатись ніхто не буде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Vadimm сказал:

Є ще поняття "договір в усній формі".  Але тоді залежить від свідків чи доказів, інакше "моє слово проти твого".

Правочини в усній формі ми здійснюємо щодня, купуючи якусь фігню в магазині. І гіпотетично може бути такий випадок, що продавець гроші взяв, а товар не дає, морозиться, або покупець товар взяв, а не оплачує, теж морозиться, тоді теж виходить моє слово проти твого. Зазвичай усні угоди і укладають при таких обставинах, коли умови угоди виконуються негайно. 

А взагалі, я дивуюсь чому людина йде не до юриста, який знає які питання потерпілому задати і які варіанти розвитку подій запропонувати, а на форум, де наперед зрозуміло що особо вникати в суть розпинатись ніхто не буде.

халява сер .. вірніше банальна економія грошей .. як в "першому разі", звернувшись "в гараж" а не "на СТО" де є відповідальність, "бумажки" і т.д. ... так і в "другому разі", коли треба порада юриста.... без образ ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 минут назад, dj_design сказал:

халява сер .. вірніше банальна економія грошей .. як в "першому разі", звернувшись "в гараж" а не "на СТО" де є відповідальність, "бумажки" і т.д.

нащо та мова ? хто на ті СТО їздить без гарантії ? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, MANJAK11 сказал:

нащо та мова ? хто на ті СТО їздить без гарантії ? 

та я не буду щось доказувати в цьому плані .. просто як на мене, якщо серйозний ремонт - або надійний ремонтник або СТО з відповідальністю ... всі інше - лотерея ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, dj_design сказал:

та я не буду щось доказувати в цьому плані .. просто як на мене, якщо серйозний ремонт - або надійний ремонтник або СТО з відповідальністю ... всі інше - лотерея ...

тільки надійний ремонтник, а у СТО майже така сама відповідальність (типу сам дурак), що і скрізь. Ти нічим не докажеш, що якась деталь зламалась після некваліфікованого втручання, а не сама по собі (по віку, по зносу, збіг обставин), крім окремих випадків. Мало коли буває, коли приїхав на одне СТО, там напартачили, а ти не повертаєшся туди ж, для розборок, а їдеш на інше, де роблять експертну оцінку зі всіма витікаючими. Тим більше, в нашому невеликому місті, зазвичай по конкретній марці авто, сертифіковане СТО лише одне й інше потрібно шукати в іншому місті, знову ж таки, зі всіма витікаючими (транспортировка, експертна оцінка, судова тяганина) Хто, й саме головне, коли цим всім буде займатись ? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, vampirich сказал:

@Юріч і багато в 90-х ти подібних ситуацій методом 90-х розрулив?))

 

Небагато, але розрулювали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 часов назад, MANJAK11 сказал:

нащо та мова ? хто на ті СТО їздить без гарантії ? 

Я :rolleyes:

і саме через те, що мала один негативний досвід з часніком. А з СТО які працюють "з бумажками" поки що все ОК і навіть відшкодовували вартість запчастини що довелось міняти з їх вини. І якщо проаналізувати ціни, то в гаражах зараз також беруть не дешево (мала можливість порівняти ціни в минулому місяці)

 

В 05.05.2019 в 06:29, steelk сказал:

  Я викликавши поліцію надав покази, при тому, що Віктор письмово їх двічі змінював,

В Вас є його пояснення? Він там не заперечує що він Вам ремонт робив? 

Що Ви в своїй заяві писали? - тільки про авто чи про те що двигун ще є також?

Які результати розгляду заяви поліцією?

 

17 часов назад, Vadimm сказал:

я дивуюсь чому людина йде не до юриста, який знає які питання потерпілому задати і які варіанти розвитку подій запропонувати,

тому що дуже важко знайти кваліфікованих адвокатів, які є спеціалістами саме в цьому напрямку. Можливо спочатку на форумі хтось щось підкаже, може й варіанти досудового врегулювання спору, а може контакти класного адвоката ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Просто мудацький світ, от і все, нормальним людям достатньо сказати слово "домовились" і цей договорі усний крутіше будь-яких паперових договорів, але світ міняється і люди чомусь теж деякі, тому частіше стає, що один одного накалують, а потім радіють з цього.

 

Якщо по нормальному, то міг би сказати, "мда накасячів", може давайте якось вирішим це питання. І я впевнений людина б до такого майстра повернулася ще б сто разів і друзям радила, тому що це варте того, коли людина визнає свої помилки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, MACCEN сказал:

Просто мудацький світ, от і все, нормальним людям достатньо сказати слово "домовились" і цей договорі усний крутіше будь-яких паперових договорів, але світ міняється і люди чомусь теж деякі, тому частіше стає, що один одного накалують, а потім радіють з цього.

 

Якщо по нормальному, то міг би сказати, "мда накасячів", може давайте якось вирішим це питання. І я впевнений людина б до такого майстра повернулася ще б сто разів і друзям радила, тому що це варте того, коли людина визнає свої помилки.

Так, нажаль все менше і менше людей тримають слово.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, AnimaNoir сказано:

Так, нажаль все менше і менше людей тримають слово.

та завжи були мудаки +/- 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 07.05.2019 at 20:35, dj_design сказано:

халява сер .. вірніше банальна економія грошей .. як в "першому разі", звернувшись "в гараж" а не "на СТО" де є відповідальність, "бумажки" і т.д. ... так і в "другому разі", коли треба порада юриста.... без образ ...

Skrynshot_2019_05_05_18_27_16__500.jpgi.gif

Він офіційно підприємець понад 3 роки, який надає послуги обслуговування автомобілів, від інших СТО, чим відрізняється? Єдине, що я не попросив чек і договір з надання цих послуг, але в поясненнях слідчих він письмово підтвердив надання їх моєму авто. І діло було не в економії (вартість роботи майже однакова, що я заплатив із офіційним дилером Рено в Луцьку), а в довірі до цієї особи, Не прошу Вас далі мене штрикати за болюче, лиш наголошую, щоб не робили моїх помилок з довірою

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, MACCEN сказано:

Просто мудацький світ, от і все, нормальним людям достатньо сказати слово "домовились" і цей договорі усний крутіше будь-яких паперових договорів, але світ міняється і люди чомусь теж деякі, тому частіше стає, що один одного накалують, а потім радіють з цього.

 

Якщо по нормальному, то міг би сказати, "мда накасячів", може давайте якось вирішим це питання. І я впевнений людина б до такого майстра повернулася ще б сто разів і друзям радила, тому що це варте того, коли людина визнає свої помилки.

От так і я думав, що людина надійна і мало того, що "не начудить" з моїм авто нічого лишньго, а й у разі чого дорожити буде клієнтом, так як обслуговувавсь в нього майже 5 років і з різними авто, також дуже багато знайомим радив, за що зараз шкодую, бо якщо він і їм щось з авто зробить, то я буду тримати за собою вину.

    Коли з його слів авто можна заберати після заміни ним двигуна....педаль зчеплення дуже дуже м'яка (мабуть взагалі не прокачав зчеплення), на дроселі закручені різні болти(ще як грм міняв так зробив, на питання чому- не пояснив), на кришці запобіжників взагалі немає болтів (бо він не знайшов їх і закрутив в інше місце на двигуні), а коли він перед тим звонив до мене і  питав чи в авто щось стукало в підвісці (як вияснилось він забув ричаг закрутити)

 Я сказав, що платити 100$ за заміну двигуна не буду, бо:

1)Попереднього разу заплатив за заміну грм, а виїхавши від нього сталось .... з двигуном і зараз не перевіривши до кінця якість роботи знов платити?

2)Маю підтверждження, що поломка двигуна сталась через його, а якщо йому моїх доводів недостатньо, то завезу попередній двигун на експертизу в сертифіковане СТО

але жадібна людина знає лише своє, що він щось робив, от і має отримати за це гроші (неважливо чи ламав, чи ремонтував), і забрав ключ від авта.

На той момент від нього достатньо було  вибачитись і безкоштовно замінити двигун який я привіз, але він далі почав підставляти мене на гроші:

-евакуатор (бо відкрите авто без ключа вночі на його території, тим більше казав, що зніме з нього ГБО і АКБ), 1500грн

-відновлення ключа 1500грн

і зараз авто ще не виїздне, бо зчеплення практично немає...to be continued

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...